Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 _kardynal_

_kardynal_

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 20 grudzień 2010 - 11:53

Witam,

Wybieram się z dziewczyną i znajomymi w styczniu na tygodniowy wypad na narty do Szklarskiej Poręby. Skuszony atrakcjami stoków u podnóża Szrenicy oraz nowym wyciągiem zarezerwowałem pokoje ok 200 m od dolnej stacji kompleksu wyciągów.

Pozostała mi kwestia wypożyczenia sprzętu dla siebie o mojej połówki. W gre wchodzi wypożyczenie butów, kijków i nart(Carvingowych. Umiejętności zjazdowe moje i dziewczyny oceniam (w skali forum) na 5-6. Chodzi mi o wypożyczenie pożądanych nart w dobrej cenie, wstępnie na ok 5 dni. Znalazłem w sieci dwie wypożyczalnie sprzętu w pobliżu dolnej stacji:

http://www.rafa-sport.pl/index.php oraz
http://stacja-szrenica.pl/

i tu rodzi się pytanie która z nich wybrać, pierwsza z nich proponuje sprzęt firmy Fischer druga SALOMON i ATOMIC. Ceny są mniej wiecej na podobnym poziomie.
Zależy mi na dobrym sprzęcie i fachowej poradzie przy wyborze.

Może ktoś z was zna ww wypożyczalnie lub jakieś inne w pobliżu ??
Jeśli ma ktoś doświadczenie i jakieś cenne spostrzeżenia na temat pożyczenia
sprzętu w szklarskiej bardzo proszę o pomoc.

z góry dziękuje i pozdrawiam
Kardynal

#2 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Na forum od: 01.2009
301
  • Umiejętności: 7
  • lubuskie

Napisano 20 grudzień 2010 - 13:04

Zajrzyj tu.
Zawsze byłem zadowolony, dobra korelacja jakości do ceny. W najgorszym wypadku umawiasz się na kolejny dzień.
Przy 5 dniach wypożyczenia na 2 osoby negocjuj z szefem ( szefową ).
Da się ...
Powodzenia.

Załączone miniatury

• sshot-2.jpg

Krążą słuchy, że za firewallem panuje zima :o

#3 kmusial

kmusial

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
  • Na forum od: 09.2006
63
  • Umiejętności: 6
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 20 grudzień 2010 - 13:41

Wypożyczalni w Szklarskiej jest sporo, nie korzystałem z usługi wypożyczenia nart, natomiast jeden raz oddałem narty do smarowania i ostrzenia w wypożyczalni która znajduje się po drugiej stronie ulicy, na wprost kas biletowych. Stanowczo odradzam z korzystanie z ich usług, o ile naostrzone były jako tako, to smarowanie było tragiczne. Musiałem oddać narty do porządnego serwisu żeby móc jeździć.
Pozdrawiam, Krzysiek.

#4 michasz

michasz

Użytkownik

• PipPip
  • 106 postów
  • Na forum od: 03.2010
17
  • Umiejętności: 4
  • Poznań

Napisano 23 grudzień 2010 - 22:03

Ja korzystałem z Rafa-Sport.. Wg. mnie bardzo dobra obsługa: nie szkoda im było czasu na dobór odpowiednich butów (wtedy jeszcze nie miałem własnych), nart, kijków.. Kiedy po kilku zjazdach zgłosiłem, że coś mi nie bardzo pasuje w długości nart - bez problemu, od ręki wymienili na inną długość.
Do tego można "swój" zestaw zostawić u nich zarezerwowany na następny dzień - nie trzeba tachać na kwaterę lub następnego dnia znowu dobierać.
Mają na zapleczu suszarnię a "z przodu" jest warsztat-serwis (ostrzenie, smarowanie itd.)
Nie polecam natomiast budek wzdłuż drogi, szumnie nazywających się "wypożyczalniami" - sprzęt chyba 20 letni, narty bez jakiejkolwiek krawędzi itd. No chyba, że miałem pecha.. ;)

Pozdrawiam..

P.S.
Moja 4-letnia wtedy córcia panami z Rafa-Sportu była zachwycona.. Oni nią chyba tez.. ;)

#5 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Na forum od: 01.2009
301
  • lubuskie

Napisano 23 grudzień 2010 - 22:32

Michasz
Moje gratulacje, że tak trafiłeś.
Opisałeś standardowy zakres usług, a nie niebiańskie wrota. Moim zdaniem tak być powinno - niestety nie zawsze jest. Dzięki za info.

Pozdrawiam.

Krążą słuchy, że za firewallem panuje zima :o

#6 michasz

michasz

Użytkownik

• PipPip
  • 106 postów
  • Na forum od: 03.2010
17
  • Umiejętności: 4
  • Poznań

Napisano 23 grudzień 2010 - 23:44

Może i standardowy, ale widocznie nie dość często spotykany w naszej rzeczywistości.. Dla mnie to było miłe zaskoczenie, dlatego uważam, że zasługują na pochwałę. Jak się komuś przyda to info - dobrze, jak nie - też dobrze.. :) Każdy ma prawo wyboru..

#7 wnied36

wnied36

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2010
0

Napisano 31 grudzień 2010 - 10:07

yukisan, czy pamiętasz nazwę tej wypożyczalni z której korzystałeś??
Ja jadę w lutym na narty do Czech i też szukam jakiejś wypożyczalni w Szklarskiej, bo jednak jest troszkę taniej:)
Może mi coś poradzicie

#8 TomekF.

TomekF.

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 08.2012
0

Napisano 12 sierpień 2012 - 22:37

Witam,

W Szklarskiej Porębie godna uwagi jest jeszcze wypożyczalnia Blizzarda. Same nowe modele i profesjonalna suszarka do butów. Za ladą fachowcy. www.paulosport.pl

Pozdrawiam,

Tomek F.

#9 JacekŁ

JacekŁ

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2017
1

Napisano 09 luty 2017 - 19:01

Serwisu w Rafa-sport NIE polecam. Miałem mały problem ze swoimi butami. Pan serwisant z pełnym grymasu wyrazem twarzy że śmiałem mu przerwać wygrzewanie się przy kaloryferze rzucił tekstami żebym od razu wiedział że to mi zależy a nie jemu i jakim on to jest fachowcem. I w porządku gdyby mnie grzecznie sprawił że jest zajety czy tam coś, ale gdy się okazało że nie wie jak rozwiązać problem bo nigdy tego nie robił to się obraził. Serdecznie niepolecam
  • kriswawa podziękował za tę wiadomość