Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9307 postów
  • Na forum od: 09.2006
3557
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 22 grudzień 2010 - 03:54

Nie słuchaj paplaniny, flex to nie wyrok, tylko sprawa wyłącznie poglądowa.
Być może Twoja "80" jest w rzeczywistości "95" z innego producenta, a zarazem "70" u jeszcze innego. To tylko numerek, on o niczym nie świadczy.
I tak na marginesie - 8 dych we flexie to nie kapeć.
A narciarz o dobrej technice sam czuje czy i kiedy trzeba by było zmienić buta na innego.

Zawodnikiem nie jesteś, masz mieć fun i komfort na stoku, but powinien być więc zawsze wygodny, i na tyle twardy na ile można. Nikt Ci nie każe kupować numerka "120", a jak każe niech idzie pojeździć, może mu przejdzie.

Lekki jesteś, wzrost średni, dużej dźwigni nie robisz. Jak buty dobrze dobrałeś to jeszcze pojeździsz ;)

od p[ewnego poziomu, dopasowanie i sztywnosc buta zaczynaja grac role powazna, o ile nie decydujaca. dalej idac, ktos kto jezdzi na 8, powinien dostrzegac potrzebe posiadania precyzyjnych nbutow
a kapcie wieloletnie o jakis tam 75-80 tej precyzji nie zapewniaja...

wiec albo, albo - nie ma posredniego wyjscia..........

albo gosc sobie w jaja leci - wybiera narty, ktore zdecydowanie sa ponizej jego poziomu - ergo - albo nie jest [pewny swojego poziuomu albo p o prostu zal mu pieniedzy na lepszy wyrob.....

w sumie - kolega , ktory ten post zalozyl, prezentuje co najmniej dziwny zbior przeciwnosci - jak dla mnie, oczywiscie........

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#22 rybix

rybix

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 12.2010
0
  • Umiejętności: 8
  • Innsbruck/ Warszawa

Napisano 22 grudzień 2010 - 11:44

buty akurat nie sa takie stare maja okolo 40-50 dni na stoku wiec jeszcze spokojnie dociagna sezon, ale na przyszly rok planuje je zmienic. ale fakt faktem ze czasami czuje,ze moglby by byc twardsze.

Jaj sobie nie robie. Wybieram narty takie jakie wybieram, bo nie mam pojecia na temat sprzetu to raz, a dwa nie mam kasy zeby kupic cos lepszego. Niestety nie kazdy jest urodzonym bananowcem i trzeba isc czasem na pewne kompromisy...

Dziwny zbior przeciwnosci? to ze nie mam dosc kasy zeby kupic topowe narty a dobrze jezdze? sadze, ze nie tylko ja cos takiego prezentuje. to, ze wg niektorych mam kapcie ale jakos daje sobie na nich rade? To ze lubie jechac zeslizgowym smigiem i dlugim carvingiem?

Dobra ta dyskusja chyba nie ma wiekszego sensu, bo zaraz stwierdzicie jeszcze ze na sprzecie ktory mam nie da sie jechac na 8 tylko max na 4. Tak jak Mitek napisal sprzet pomaga, ale nie jest najwazniejszy. Trenuje kolarstwo gorskie i nie kazdego stac na XTRy do rowerow. Czy to znaczy ze ktos na deore nie objedzie tego na xtrach? oczywiscie ze nie, najwazniejsze jest to co sie potrafi z tym sprzetem zrobic i dlatego szukam kompromisu kasowo-technologiczne(wlasnie takiego deore- jesli ktokolwiek ma tutaj pojecie o rowerach)...

#23 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 22 grudzień 2010 - 11:57

buty akurat nie sa takie stare maja okolo 40-50 dni na stoku wiec jeszcze spokojnie dociagna sezon, ale na przyszly rok planuje je zmienic. ale fakt faktem ze czasami czuje,ze moglby by byc twardsze.
(...)
Dobra ta dyskusja chyba nie ma wiekszego sensu, bo zaraz stwierdzicie jeszcze ze na sprzecie ktory mam nie da sie jechac na 8 tylko max na 4. Tak jak Mitek napisal sprzet pomaga, ale nie jest najwazniejszy. (...)

...zostawiam to co wg mnie istotne ;)

Jak dla mnie, buty masz w zasadzie dostateczne do twojej masy, mogły by być twardsze ale nie muszą, jeśli są dobrze dopasowane. Ja mam ok. 20 kg więcej to i poniżej flexa 100-110 nie mam zamiaru schodzić :)

Co do samooceny - ta forumowa skala jest dość kulawa, mało precyzyjna i nie od dziś wzbudza kontrowersje, możesz ew. ocenić się wg innej zaproponowanej w dyskusji: http://www.skiforum....23296#post23296, pewnie też ma wady ale jest bardziej precyzyjna. Może wtedy byłoby łatwiej się dogadać :)

#24 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
  • Na forum od: 03.2010
482
  • Umiejętności: 2
  • PODKARPACIE

Napisano 22 grudzień 2010 - 12:27

Fajny temat ,mam nadzieje ze kidys będę mogła tez dzielic sie radami a na razie...
Sorry ,ze wklejam sie w temat ale naprawde potrzebuje pomocy..duzo czytam ale ciezko samej jesli ktos może pomóc to PROSZĘ BARDZO!!!!!!!

1.K
2.43
3.66
4.172cm
5.Jeżdzę od 3lat(kilka wyjazdów 2,3 czasem 4 dniowych )
6. w skali 6 (jedyny brak to nie jeżdziłam jeszcze na czarnych trasach -po prostu na takich nie byłam)ale do 5 nie zaliczam sie bo pługa nie uzywam
7. nordica (do wymiany troche za duze)
8. Blizzard firebird XO 3 z 05/06 dł.159cm R-14próbowałam tez z wypozyczalni na twardzsych fisher jakies starsze i salomon ,salomon crosmax
i powiem ,że lepsza frajde mam własnie z tych wypożyczanych a jak przesiadłam sie na swoje to jak bym kapcie w domu załozyła (w sencie wygody i taki luz)
9. moje R14 zdecydowanie za duży na tych z mniejszym promieniem czułam sie lepiej
(wieksza frajda z jazdy)

10.Na razie jezdziłam na czerwonych
11.Turystycznie o zacieciu zdecydowanie sportowym(bujanie na nartach nie dla mnie)
ćwicze jazde smigiem choc nie ukrywam czasem próbuje carvingowych skretów -te dwa rodzaje jazdy bardzo mi odpowiadają a na przyszłość slalom ...jesli coś napisałam niefachowo prosze mnie poprawic kocham narty i chce jeżdzic dobrze mogę jeżdzic cały dzien
12.kilka wyjazdów 2,3 czasem 4 dniowych-wtedy robie ok 20 km/dzień mam dośc mocne nogi-na tych twardszych deskach szybciej czułam nogi ,na blizzardach moge jeżdzic cały czas
13.do 600-650zł
Blizzard sa miękkie i przy szybszej jezdzie nie czuje sie pewnie

#25 rybix

rybix

Nowy użytkownik

• 16 postów
0
  • Innsbruck/ Warszawa

Napisano 22 grudzień 2010 - 12:33

No moim zdaniem lepsza jest ta skala. W poprzedniej brakowalo wg mnie polowek. W tej skali zakwalifikowalbym sie na 7,5 a nie na 8 jak to mialo poprzednio.

#26 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
  • Na forum od: 03.2010
482
  • Umiejętności: 2
  • PODKARPACIE

Napisano 22 grudzień 2010 - 12:45

no to ja wg tej skali http://www.skiforum.....3296#post23296
spadam do 5 tki no może w porywach cos zaczynam 5,5 musiałby ktos ocenic (faktycznie tamta skala małoprecyzyjna bo tu mi brakowało ,tam zbywało):)

#27 andrzejd69

andrzejd69

Użytkownik

• PipPip
  • 209 postów
  • Na forum od: 12.2009
40
  • Umiejętności: 7
  • Sudety

Napisano 22 grudzień 2010 - 13:17

Heski ma 100 procent racji każdy jeżdzi w takich butach jakie mu pasują pod warunkiem,że już umie dobrze jeżdzić ale jak jest średniakiem i chce iść do przodu powinien mieć buta w/g swoich parametrów czyli waga wzrost itp swój pogląd wyrobiłem na własnym przykładzie pozdrawiam

#28 medykrb

medykrb

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 01.2009
1
  • Umiejętności: 4
  • Rybnik

Napisano 22 grudzień 2010 - 14:21

najfajniejsze w tym temacie jest to ,że gość pytał o to jakie narty kupić a Wy przez 3/4 trwania dyskusji pisaliście o szkołach jazdy :-)))
jesteście zeje...fajni :-P
[FONT="Arial Black"]

..: sO OtHerS MaY LivE :..

[/FONT]

#29 rybix

rybix

Nowy użytkownik

• 16 postów
0
  • Innsbruck/ Warszawa

Napisano 22 grudzień 2010 - 16:58

Medykrb: Oni pisza o nartach i wniosek jest z tego jeden: potrzebuje conajmniej 2000 zeby myslec o kupowaniu nart.....

#30 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9307 postów
3557
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 22 grudzień 2010 - 17:38

Jaj sobie nie robie. Wybieram narty takie jakie wybieram, bo nie mam pojecia na temat sprzetu to raz, a dwa nie mam kasy zeby kupic cos lepszego. Niestety nie kazdy jest urodzonym bananowcem i trzeba isc czasem na pewne kompromisy...

Dziwny zbior przeciwnosci? to ze nie mam dosc kasy zeby kupic topowe narty a dobrze jezdze? sadze, ze nie tylko ja cos takiego prezentuje. to, ze wg niektorych mam kapcie ale jakos daje sobie na nich rade? To ze lubie jechac zeslizgowym smigiem i dlugim carvingiem?

Dobra ta dyskusja chyba nie ma wiekszego sensu, bo zaraz stwierdzicie jeszcze ze na sprzecie ktory mam nie da sie jechac na 8 tylko max na 4. Tak jak Mitek napisal sprzet pomaga, ale nie jest najwazniejszy. Trenuje kolarstwo gorskie i nie kazdego stac na XTRy do rowerow. Czy to znaczy ze ktos na deore nie objedzie tego na xtrach? oczywiscie ze nie, najwazniejsze jest to co sie potrafi z tym sprzetem zrobic i dlatego szukam kompromisu kasowo-technologiczne(wlasnie takiego deore- jesli ktokolwiek ma tutaj pojecie o rowerach)...

jezeli ta odpowiedz byla na moj poprzedni post, to chyba jasno wylozylem , dlaczego twije podejscie jest dziwne. jak mi nie starczalo pieniedzy w czasach studenckich, to po prostu z.........lem na budowie czy gdziekolwiek zeby zaoszczedzic na jak najlepszy sprzet. i w twojej sytuacji bym zapieprzal do roboty zeby pw kupic dobre buty, a ew jezeli by zostalo, na dobre narty z poprzednich sezonow.

co do deorow to sie zgadzam - dodam jeszcze ze dobrze wyregulowane deory beda lepsze od rozregulowanych XTR-ow - a tak a propos, przeciez cenowo to nie przepasc..........................

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#31 rybix

rybix

Nowy użytkownik

• 16 postów
0
  • Innsbruck/ Warszawa

Napisano 22 grudzień 2010 - 18:40

To jak przeczytasz jakies inne posty ze zrozumieniem to powinienes zobaczyc ze na rowerze jezdze raczej na zawodnicznym poziomie wiec pewnie na to tez potrzebuje wiekszych pieniedzy( niestety sponsorzy nie sa w stanie pokrywac wszystkiego zwlaszcza jak nie jestem w okolicach kadry). Niestety nie jestem w stanie oszczedzac na to i na to mimo ze bym chcial.

Narty musze kupic ASAP, bo jak bys przeczytal moje sa juz w tragicznym stanie i w serwisie nie podejmuja sie ostrzenia ich. A samemu bez maszynki do planowania nie zrobie tego. Uwazam ze buty spokojnie moge kupic za ok 30 dni jazdy na stoku czyli juz na przyszly sezon. W tej chwili potrzebuje przede wszystkim nart!

To prawda wyregulowane deore bedzie lepiej jezdzilo od xtr'ow ktore nie beda. Mimo, ze rower mam raczej z tej gornej polki to i tak zdarzy sie przegrac z kims na lx/slxie(bo go nie stac na wiecej), sprzet sam nie jedzie, to samo jest w nartach dlatego szukam kompromisu cenowego.Jesli nie dostrzegasz przepasci cenowej to kiepsko. kilka przykladow(ceny rynkowe) korba xtr: 1400, deore 220. p.tyl: deore 115 xtr 260. Jak pewnie wiesz rower ma wiele wiele czesci i jak wszystko podsumujesz to rower na pelnej deorce wyjdzie za jakies (chyba) 2,5k a na xtrze za conajmniej 12k. Jesli to nie przepasc dla Ciebie to mozna Tobie tylko zazdroscic. A

#32 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12938 postów
  • Na forum od: 11.2007
7788
  • Warszawa

Napisano 24 grudzień 2010 - 12:58

Cześć

Medykrb: Oni pisza o nartach i wniosek jest z tego jeden: potrzebuje conajmniej 2000 zeby myslec o kupowaniu nart.....

Rybix spróbuj popatrzeć w wypożyczalniach. Swego czasu pozyczałem Salomona 3s, narta była w bardzo dobrym stanie i odkupiełm ją po jeździe za 140 czy 150 Eur. Faktem jest, że było to w lutym ale może też coś trafisz. Przy tych umiejetnościach unikaj półśrodków w każdym razie.
Pozdro

#33 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9307 postów
3557
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 26 grudzień 2010 - 00:59

To jak przeczytasz jakies inne posty ze zrozumieniem to powinienes zobaczyc ze na rowerze jezdze raczej na zawodnicznym poziomie wiec pewnie na to tez potrzebuje wiekszych pieniedzy( niestety sponsorzy nie sa w stanie pokrywac wszystkiego zwlaszcza jak nie jestem w okolicach kadry). Niestety nie jestem w stanie oszczedzac na to i na to mimo ze bym chcial.

Narty musze kupic ASAP, bo jak bys przeczytal moje sa juz w tragicznym stanie i w serwisie nie podejmuja sie ostrzenia ich. A samemu bez maszynki do planowania nie zrobie tego. Uwazam ze buty spokojnie moge kupic za ok 30 dni jazdy na stoku czyli juz na przyszly sezon. W tej chwili potrzebuje przede wszystkim nart!

To prawda wyregulowane deore bedzie lepiej jezdzilo od xtr'ow ktore nie beda. Mimo, ze rower mam raczej z tej gornej polki to i tak zdarzy sie przegrac z kims na lx/slxie(bo go nie stac na wiecej), sprzet sam nie jedzie, to samo jest w nartach dlatego szukam kompromisu cenowego.Jesli nie dostrzegasz przepasci cenowej to kiepsko. kilka przykladow(ceny rynkowe) korba xtr: 1400, deore 220. p.tyl: deore 115 xtr 260. Jak pewnie wiesz rower ma wiele wiele czesci i jak wszystko podsumujesz to rower na pelnej deorce wyjdzie za jakies (chyba) 2,5k a na xtrze za conajmniej 12k. Jesli to nie przepasc dla Ciebie to mozna Tobie tylko zazdroscic. A

na obecnym etapie stac mnie np na zamiane komponentow w momencie zakupu - tutaj np zamiana przerzutek z deore na XRT kosztuje ok 70 $$ - pod warunkiem, ze zrobisz to w momencie zakupu - licza tylko roznice w cenie tak juz zupelnie na marginesie - nie znam nikogo, ktoby powaznie startowal na lx……….. nawet dla mnie, amatora rowerowego, roznica jest dramatyczna……

a co do nart, to wydaje mi sie ze masz pare wyjsc

- kupic cos co bedzie ponizej twojego poziomu (tak jak mowiles o ac20)
- przepytac na swoich nartach i kupic cos po nowym roku - powinny byc dobre ceny
- poszukac na amerykanskim rynku jest cos takiego jak alf's ski barn - tam mozesz wydobyc nowe AC50 z poprzedniego sezonu za zupelnie dobra cene

i naprawde, nie mysl, ze jestem twoim virtualnym wrogiem - po prostu pewne elementy mi nie pasowaly

Użytkownik jan koval edytował ten post 26 grudzień 2010 - 01:01