Skocz do zawartości

Gratka dla Krytykantów czyli amator na tykach ;)


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Sami sobie robimy ten balagan i tak juz bedzie do konca swiata a bylo: (na poczatku byl chaos, z niego wylonila sie matka ziemia itd). Jeszcze raz powtorze, w temacie nauka jazdy nie wzorujmy sie na zawodnikach. Nie podgladajmy ich i napewno nie powtarzajmy czy nie nasladujmy sylwetek zawodnikow podczas jazdy. Niektorzy z nich nie potrafia nawet przyjemnie dla oka pojechac. Pozwole sobie przytoczyc niko130 a napisal: Nie staram się przyrównywać jazdy zawodniczej do amatorskiej. To inna bajka. Ale ja i kazdy z nas aby poprawiać swoją jazdę musi patrzeć w ich kierunku albo Dziadek Kuby pisze:Na jeździe zawodniczej się nie znam i nie wiem jakie mają i gdzie trudności a w innym miejscu analizuje przejazd zawodnika i opisuje jak to cwiczy w jezdzie i na sucho. Ja to widze na stoku, szczegolnie te wypchniete biodra, rownowazone wyciagnietymi do maxa rekami i kontrrotacja, brrrrrrr. Zamiast plynnym pojsciem do przodu, do stoku i w dol jednoczesnie, co jest prawidlowe ale trudne, rozpoczyna skret rzuceniem biodra, bo ta pozycja zawodnika przy tyczce jest najczesciej pokazywanym motywem zdjeciowym i utkwila w pamieci. "Nie, nie, no co ty, nie w nauce... nie porownujmy sie do zawodnikow" przekrzykujemy sie wzajemnie, a za sek: pamietasz jak sie zlozyl na przedostatniej bramce Reich, albo jak Matt na prosto przelecial vertical w Lake Luise hihihihihihhi. Tak wyglada "gadka" forumowa a w realu metodycznie z nozka albo bez. Gasienica nie bedzie o jezdzie na tyczkach pisac bo: po pierwszy sama zaznaczyla, ze juz tylko amatorsko po drugie moze sie narazic na krytykanctwo, po trzecie w tykach nie ma nic pieknego dla jadacego uff ale sie napisalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To nie tak. Zawodnicy w PS pokazują trendy , kierunki rozwoju narciarstwa. Pamiętasz czasy roady, jazdy austiackiej, francuskiej, czasy G. Thoeni, Stenmarka, Giraldielego, czy Tomby. Mowię tu o prekusorach pojawiających się zmian. Sledzę je od lat 70. Przecież Ty jadąc w róznych warunkach jezdzisz róznie. Tak jak oni - oczywiscie na innym poziomie. Na początku zazdrość mnie brala jak widzialem narciarza jadącego plynnymi skrętami. Ale postepy jakie robilem ,zmuszały do szukania lepszych wzorców. No i zatrzymałem się na zawodnikach PS. Tylko problem, ze trzeba umieć znależc coś dla siebie, a nie zachwycać się pozostając w sredniowieczu narciarskim. Skręt nie muszę jechać jak oni w slalomie czy gigancie, robię to płynniej, ale gdy trzeba nagle zatrzymać sie lub zrobić szybką zmiane polożenia nart będę naśladował ich jazdę. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pozwolisz Fredi, żę podkreślę niektóre fragmenty bo są w 100% trafne:

Jeszcze raz powtorze, w temacie nauka jazdy nie wzorujmy sie na zawodnikach. Nie podgladajmy ich i napewno nie powtarzajmy czy nie nasladujmy sylwetek zawodnikow podczas jazdy. Niektorzy z nich nie potrafia nawet przyjemnie dla oka pojechac.

Ja to widze na stoku, szczegolnie te wypchniete biodra, rownowazone wyciagnietymi do maxa rekami i kontrrotacja, brrrrrrr.

Zwłaszcza drugi fragment jest idealnym obrazem żałości stokowej. Pytanie jak to zmienić i czy wogóle warto się z tym bić? POzdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podać przykłady jazdy która cie tak bulwersuje. Ja uważam,że chodzi tu o bezkijkowcow i wszelkich nieudacznych bodykarwerów. Przecież to rzecz gustu. I są to sporadyczne przypadki. Może ja jezdzę w innym świecie.;). Takich staram się nie zauważać. A może chodzi o taką jazdę(patrz film) Nic do niej nie mam, ale jak zapytają o zdanie to chętnie skomentuję.:P Wiadomo, ze oni również do swej jazdy podchodzą krytycznie o czym mowa narratora. Jako wzor do naśladownictwa wybiorę jednak jazdę prezentowaną przez zawodników.

Użytkownik niko130 edytował ten post 17 grudzień 2010 - 23:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podać przykłady jazdy która cie tak bulwersuje. Ja uważam,że chodzi tu o bezkijkowcow i wszelkich nieudacznych bodykarwerów. Przecież to rzecz gustu. I są to sporadyczne przypadki. Może ja jezdzę w innym świecie.;). Takich staram się nie zauważać. A może chodzi o taką jazdę(patrz film) Nic do niej nie mam, ale jak zapytają o zdanie to chętnie skomentuję.:P Wiadomo, ze oni również do swej jazdy podchodzą krytycznie o czym mowa narratora. Jako wzor do naśladownictwa wybiorę jednak jazdę prezentowaną przez zawodników.

No nie niko130 Aeskulap to super szkola i z calym szacunkiem, przeciez oboje wiemy. Mnie chodzi o to, ze bramka wymusila na zawodniku taki a nie inny uklad a gapie to nasladuja. Niko130 nie zgrywaj sie:) przeciez wiesz o co biega. Po swiatecznym sniadaniu na stoku wroce do tematu bo chwilowo wirtualne narciarstwo chociaz piekne to mnie nie pociaga. To co prezentuje na filmie Aeskulap to umiesz i Cie nie rajcuje. Nie widze potrzeby nasladowania zawodnikow podczas wymuszonych przez bramki skretow bo inny najazd to inne zlozenie sie w bramce. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pozwolisz Fredi, żę podkreślę niektóre fragmenty bo są w 100% trafne: Zwłaszcza drugi fragment jest idealnym obrazem żałości stokowej. Pytanie jak to zmienić i czy wogóle warto się z tym bić? POzdro

mitek nie powiesz mi,ze przecietny smiertelnik nie moze sie czegos naczyc od zawodowca - oczywiscie go ne doscignie, ale moze sie nauczyc SKUTECZNOSCI co z tego ze "ladnie" wyglada d dany delikwent, skoro na bramkach sie gubi, w wymuszonych skretach sie gubi, a na bbbbb stromym wyglada ladnie tylko do momentu w ktorym spojrzy w dol………… to tak jak mowinie, ze dobrze ubrani narciarze sa bee i na pewno nic ne umieja - czyli generalizowanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Nie mam niestety nowego filmiku ale dzięki docinkom kolegi Arky zajrzałem do galerii z Wintercupów i zrobiłem takie dość abstrakcyjne porównanie(Od razu mówię że do zawodnika na zdjęciu straciłem 9 sekund!) Na zdjęciach jest ta sama tyczka tylko ujęcia inne: Zawodnik: Dołączona grafika I mój przejazd: Dołączona grafika Jak myślicie jakie najistotniejsze błędy są widoczne w moim przejeździe?

Użytkownik Spiochu edytował ten post 15 marzec 2011 - 17:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...