Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Biegówki/ skitury - Opole/ okolice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
  • Na forum od: 01.2007
779
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 09 grudzień 2010 - 23:33

Sporo osób mnie ostatnio zaczepia z prośbą o znalezienie kontaktu z innymi fanami "białego" zainteresowanymi taką formą zimowej rekreacji na śniegu. Mamy u nas całkiem sensowne obszary blisko nas położonych Gór Opawskich oraz Jeseników, więc mój apel kieruję do ludzi, którzy już w tej materii cookolwiek działają i chcieliby sie podzielić njusami z nowymi, kolejnymi adeptami tego sportu.
Uważam, że byłoby to fajne uzupełnienie naszych "letnich" zboczeń polegających na śmiganiu po tychże samych dzikich terenach na rowerach, które o tej porze roku z chęcią zamienimy na .. narty biegowe, bądź skiturowe.

A potencjał jest spory w Opolakach i - wcale - nie drzemie ... Tylko trzeba go odpowiednio pobudzić, a ruszy. Tego jestem pewien :-))

Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 10 grudzień 2010 - 00:00
literaki ;-)

#2 jolan

jolan

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 01.2011
0
  • Opole

Napisano 09 styczeń 2011 - 23:50

Ja chętnie pobiegam w Opolu i okolicach, właśnie rozpocząłem przygodę z biegówkami BC ;)

#3 awa

awa

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
  • Na forum od: 02.2008
6
  • Opole,opolskie

Napisano 10 styczeń 2011 - 14:00

Może wreszcie ten temat się rozkręci i znajdą się chętni "biegacze", tylko ta aura za oknem jakaś dziwna i sniegu coraz mniej..., niektórzy rowery już odkurzają:) Ale mam nadzieję, że to przejściowe ocieplenie. A gdzie kupiłeś sprzęt i jakiej firmy?
"Jazda na nartach jest jak wszystko inne w życiu (...) To tylko kwestia wiary we własne siły".

#4 jolan

jolan

Nowy użytkownik

• 3 postów
0
  • Opole

Napisano 11 styczeń 2011 - 20:14

Sprzęt kupiłem w Brossporcie (brossport.pl) koło Solarisa na rogu Osmańczyka i Sienkiewicza w Opolu. Zaopatrzyłem się w narty Alpina Woody, wiązania Fisher BCX Magnum i buty Fisher BCX 6.
Też mam nadzieję że to tylko przejściowe ocieplenie. Z utęsknieniem czekam na prawdziwą zimę.

#5 awa

awa

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
6
  • Opole,opolskie

Napisano 12 styczeń 2011 - 22:13

Dzięki z info, przejdę się tam pod koniec tygodnia, a w weekend prawdopodobnie wybiorę się do Jesenika, bo tam na pewno jest duży wybór nart. Będę miała porównanie:)
"Jazda na nartach jest jak wszystko inne w życiu (...) To tylko kwestia wiary we własne siły".

#6 organic

organic

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 13 styczeń 2011 - 22:28

Witam,
ja tak trochę z innej beczki ale jako, że tu sami opolanie :) to sobie pozwolę
Ponieważ planuje wypad na narty (pierwszy raz w życiue :) ) szukam jakiś fajnych tras dla początkujących (wstępnie nastawiłem się na Karłów) przy czym mam pytanie o namiary na jakieś dobre strony z aktualnymi informacjami o warunkach bo nie wiem czy przy obecnej pogodzie jest sens gdziekolwiek wyruszać.

Pozdrawiam

#7 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
  • Na forum od: 01.2007
779
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 13 styczeń 2011 - 23:19

nie wiem czy przy obecnej pogodzie jest sens gdziekolwiek wyruszać.

Dobrze kombinujesz :-) Teraz jest lipa wszędzie, nawet w wyższych górkach ... Musimy poczekać, aż odwilż minie, min. 1-2 tyg. Jak chcesz więcej konkretów - to na tym froum -> http://www.rower.opole.pl/ TA SAMA opolska ekipa śmiga w zimie na biegówkach po opolskich jeziorkach i nie tylko ;-)

Zdravim :-)

#8 awa

awa

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
6
  • Opole,opolskie

Napisano 14 styczeń 2011 - 00:03

A czy Tobie Organic aby na pewno chodziło o Karłów w woj. opolskim;)? Myślę, że raczej o ten w Górach Stołowych blisko Kłodzka (woj. dolnośląskie). Tam i owszem są przygotowane trasy biegowe, bo w moim rejonie o takich jeszcze nie słyszałam ( jeśli takie miałeś na uwadze). Opolanie najbliżej mają przygotowane tory w Jesenikach, a dla początkujących nadają się trasy w Rejviz. Poniżej podaję link do ośrodków narciarskich, tras biegowych i warunków pogodowych w tym rejonie, może komuś się przyda.
http://www.jeseniky....bezkarske-trasy

#9 organic

organic

Nowy użytkownik

• 2 postów
0

Napisano 16 styczeń 2011 - 21:29

Dzięki za linka.
Oczywiście, że chodziło mi o Karłów koło Kłodzka, po prostu taki mały off topic tu zrobiłem ;)
Wczoraj przejeżdżałem przez Rejviz i szczerze mówiąc śniegu tam nie widziałem no ale może pogoda się poprawi.
Macie może też jakieś sprawdzone namiary na dobrze wypożyczalnie sprzętu w Czechach?

Pozdrawiam

#10 nika_k

nika_k

Użytkownik

• PipPip
  • 289 postów
  • Na forum od: 11.2007
48
  • Umiejętności: 5
  • Opole

Napisano 23 styczeń 2011 - 01:16

Podaję za Gazetą Wyborczą:

Chcesz być jak Justyna Kowalczyk? Możesz przynajmniej spróbować.
Mistrzostwa Opolszczyzny w narciarstwie biegowym odbędą się pod koniec stycznia w Rejviz w Czechach.

Organizuje je Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział Głuchołazy, Głuchołaski Klub Narciarski, Urząd Miejski w Głuchołazach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Zawody odbędą się 29 stycznia o godz. 11.

Swój udział można zgłosić do 28 stycznia pod numerem telefonu: 796585727 lub mailowo: e.swieca@op.pl.

Wpisowe wynosi 10 zł, a pamiątkowy medal otrzyma każdy. Za sam udział w zawodach.

Pozdrawiam Monika

#11 jolan

jolan

Nowy użytkownik

• 3 postów
0
  • Opole

Napisano 24 styczeń 2011 - 11:05

Podobno warunki u naszych południowych sąsiadów już są, kolega mówił, że nawet na Kopie jest dużo śniegu. Może ma ktoś ochotę na jakiś mały wypad BC na Kopę?