Skocz do zawartościZdjęcie

Przyjedźcie na biegówki na Mazury!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 nibork

nibork

    Nowy użytkownik

  • 0 postów
  • Na forum od: 12.2010
0
  • Sorkwity

Napisano 02 grudzień 2010 - 23:49

Zapraszamy na narty biegowe na Mazury.

Przeciętnemu mieszkańcowi Polski Mazury kojarzą się tylko z Wielkimi Jeziorami, Mikołajkami i turystyką żeglarską. Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że Mazury są bardzo dużą i zróżnicowaną krainą, a Szlak Wielkich Jezior ze swoją turystyką żeglarską, to tylko część Mazur.

Rzadko kto uświadamia sobie, że Mazury oferują świetne warunki do wypoczynku również i w innych porach roku.

Zimowe Mazury są idealną krainą do biegania na nartach, zwłaszcza dla początkujących lub mało wprawionych narciarzy. Warunki nie są tak trudne, jak w górach, więc są bardziej dla początkujących zachęcające.

Pagórkowaty teren, duże ilości lasów, ogromna ilość bocznych, bardzo spokojnych dróg oraz duktów leśnych stanowi raj dla narciarzy.

W ubiegłym roku dzięki sukcesom naszych narciarzy biegowych zauważono ten sport szerzej i bardzo dużo osób zainteresowało się amatorskim jego uprawianiem. Skutkiem tego również i na naszych Mazurach pojawiło się więcej turystów z nartami biegowymi.

Narciarstwo generalnie kojarzy się przede wszystkim z górami. Niewiele mówi się i pisze o możliwościach uprawiania narciarstwa w innych regionach Polski. A przecież z Warszawy czy Łodzi jest dużo bliżej na Mazury niż w polskie czy słowackie góry, nie wspominając już o Alpach.

Ogromną zaletą Mazur jest i to, że nie ma tu zimą takich tłumów turystów, jak w górach.


Moja obecność na forum spowodowana jest tym, że prowadzimy z żoną właśnie na Mazurach nieduży, wiejski pensjonat agroturystyczny i od pięciu sezonów staramy się zimową porą rozwijać ofertę związaną właśnie z nartami biegowymi.

Robimy to jak na razie w dość amatorskim jeszcze wydaniu, ale mamy już swoje własne doświadczenia.

Generalnie na nartach zjazdowych jeździmy z żoną od wielu lat. Bywaliśmy w różnych regionach w Polsce, na Słowacji i wielokrotnie w Alpach, więc z nartami jesteśmy bardzo oswojeni.

Na Mazurach mieszkamy od pięciu lat, a ponieważ nasz pensjonat położony jest wśród przepięknych wzgórz szybko zaczęliśmy przestawiać się na narty biegowe. Rok po roku zaczęło nas odwiedzać coraz więcej gości z biegówkami, a my z roku na rok coraz bardziej w tym temacie się znajdujemy.
W ramach pobytu naszym gościom udzielamy darmowych lekcji nauki jazdy na nartach biegowych. A po nartach oferujemy również profesjonalny masaż sportowy.

Posiadamy własną stronę internetową www.nibork.pl.


Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy wszelkich informacji na temat zimowych, narciarskich Mazur.


Pozdrawiam,
Krzysztof z Niborka na MazurachPodobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych