Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 26 listopad 2010 - 23:53

facet jest zwykłym amatorem w serwisowaniu.

Jak my wszyscy...
Możesz wskazać, w którym miejscu w cytowanej wypowiedzi napisał bzdurę? Czy odwagi i wiedzy przede wszystkim zabraknie?
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#22 Z55

Z55

Użytkownik

• PipPip
  • 269 postów
  • Na forum od: 02.2009
38

Napisano 26 listopad 2010 - 23:56

Jak my wszyscy...
Możesz wskazać, w którym miejscu w cytowanej wypowiedzi napisał bzdurę? Czy odwagi i wiedzy przede wszystkim zabraknie?

Forumowe układy mnie nie kręcą a ty nie jesteś obiektywny w zadawaniu pytań.

#23 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Wrocław

Napisano 27 listopad 2010 - 00:04

Jak widać kolega wiedzą nie błysnął... Każdy czytający wyciągnie wnioski sam...
Dobranoc...

Wracamy do tematu głównego...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#24 Z55

Z55

Użytkownik

• PipPip
  • 269 postów
38

Napisano 27 listopad 2010 - 00:48

Jak widać kolega wiedzą nie błysnął... Każdy czytający wyciągnie wnioski sam...
Dobranoc...

Wracamy do tematu głównego...

Nie róbmy wiochy. Albo ktoś ma rozum i potrafi czytać albo nie. Koleś pisze jak by czytał podręczniki a wiedzy praktycznej bark.

#25 mm2

mm2

MAKO

• PipPipPip
  • 828 postów
  • Na forum od: 01.2009
164
  • Umiejętności: 5
  • Puck/Tu się do Rysi strzela ;)

Napisano 27 listopad 2010 - 06:37

możecie wyczyścić bzdety tego kolesia który innym zarzuca że są amatorami a niczym oprócz bezsensownej polemiki sie nie wykazał ?
Potem ludzie szukają konkretnych wiadomości i muszą sie przebijać przez to bagno

#26 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1911
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 27 listopad 2010 - 08:41

Czyżby forumowa mądrala serwisowa?

Zauważ że nie wymądrzam się co do sposobu serwisowania. Jak wygląda cyklina, każdy widzi. Oczywiście, nie miałem cykliny pod ręką, żeby ją zmierzyć, więc wymiary podałem z kija. O tym że dopiero zaczynam się bawić w te klocki pisałem już w swoim pierwszym poście.
Zresztąc, sprawdzając teraz pierwszą lepszą cyklinę w sklepie internetowym, widzę że nie pomyliłem się jakoś drastycznie:
Szerokość: 130 mm
Wysokość: 60 mm
Grubość: 3 mm
Materiał: pleksi

Jeśli ktoś ma możliwość przycięcia plexi, to stoją jeszcze przed nim jakieś inne przeszkody natury technologicznej poza dobraniem odpowiedniego wymiaru? JEśli tak, to je napisz, kolega który chce sobie zrobić cykliny będzie wdzięczny. Ja też, bo czegoś się dowiem.
Pozdr
Marcin

Użytkownik bocian74 edytował ten post 27 listopad 2010 - 08:46
uzupełniono końcowe pytanie

#27 kaja45

kaja45

Użytkownik

• PipPipPip
  • 583 postów
  • Na forum od: 10.2006
251
  • Umiejętności: 1
  • Tychy

Napisano 27 listopad 2010 - 12:07

Kolego Z55 napisz o co Ci chodzi, piszesz o forumowych mądralach, układach i o amatorach serwisu, czepiłeś się wątku bocian74 o cyklinie, więc napisz co Ci tam nie pasuje ;)

Jacek Antonik

www.remsport.pl

#28 carbon

carbon

Użytkownik

• PipPipPip
  • 607 postów
87
  • usa

Napisano 27 listopad 2010 - 15:02

hm a moze kolega z55 karta z makro czysci slizgi , skoro z niego taki fachura ;)

Z doswiadczenia napisze ze pozadna cyklinka to pol sukcesu i dobrze miec ich kilka , najlepsze moim zdaniem 3-5 mm grubosci , co do wymiarow tu wlasciwie kwestia wygody , jedni maja spore dlonie i wieksza cyklinka bedzie ok a w przypadku drobnych dloni filigranowych pan cyklina mniejszych wymiarow moze byc poreczniejsza np snowboardowa przecieta na pol .
Zrobienie wlasnej cyklinki nie jest takie proste , bo jesli juz zdobedziemy kawalek pleksi to jeszcze musimy znac kogos kto pracuje gdzies gdzie maja maszyne ktora potnie nam pleksie na kawalki o rownych i ostrych krawedziach
"dzien bez nart to dzien stracony"

#29 Rentall

Rentall

Użytkownik

• Pip
  • 92 postów
  • Na forum od: 09.2010
2
  • Leszno

Napisano 27 listopad 2010 - 15:58

dzieki Wam wszystkim za wypowiedzi i rady, rozswietliliscie mi obraz w tej materii !
Co do tego zamowienia, to fajna inicjatywa, trzeba sie nad tym bardziej zastanowic
Do kolegi Z55, spusc z tonu albo pisz jak człowiek, bo Twoje sarkazmy, pompatyczność i wyniosłość nie sa tu potrzebne. Masz ciekawe sugestie, wiedze, przemyslenia, to napisz. Bedzie to o wiele bardziej pomocne i pozadane niz puste wypowiedzi nic nie wnoszace do tematu.

#30 Z55

Z55

Użytkownik

• PipPip
  • 269 postów
38

Napisano 27 listopad 2010 - 16:01

Najprościej jest wyciąć kogoś kto ma inne zdanie na tym forum.
W tym dziale niech się wypowiadają osoby które serwisują narty od dobrych kilku lat. Bo tylko osoba z bardzo dużym doświadczeniem może cokolwiek podpowiedzieć o serwisowaniu nart.
Wszystkie uwagi, że można zastąpić oryginalny sprzęt do serwisowania są nie na miejscu i wprowadzają tylko zamieszanie w zakresie profesjonalnego serwisowania nart.

#31 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3391 postów
  • Na forum od: 01.2008
1944
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 27 listopad 2010 - 16:06

Najprościej jest wyciąć kogoś kto ma inne zdanie na tym forum.
W tym dziale niech się wypowiadają osoby które serwisują narty od dobrych kilku lat. Bo tylko osoba z bardzo dużym doświadczeniem może cokolwiek podpowiedzieć o serwisowaniu nart.
Wszystkie uwagi, że można zastąpić oryginalny sprzęt do serwisowania są nie na miejscu i wprowadzają tylko zamieszanie w zakresie profesjonalnego serwisowania nart.

Jeśli serwisujesz narty profesjonalnie od lat to się tym podziel! :) Na razie były raczej uwagi osobiste itp.

Ten wątek dotyczy amatorskiego serwisowania i być może niektóre elementy da się zastąpić do własnych potrzeb (jak widać niektórzy tak uważają) - jeśli jakoś fundamentalnie się nie zgadzasz - to też się tym podziel i napisz dlaczego. Chciałbym wiedzieć - własnego, ugruntowanego zdani póki co nie mam :)

#32 carbon

carbon

Użytkownik

• PipPipPip
  • 607 postów
87
  • usa

Napisano 27 listopad 2010 - 16:11

z55 chyba czegos niezrozumiales lub nie chcesz kolego , nie wszystkich jest stac na super duper sprzet do serwisowania , a kazdy chcialby miec narty przygotowane na stok i ten cel mozna osagnac w roznych warunkach i za rozne koszty , wiadomo ze dobry sprzet ulatwi czas prace i nerwy ale jak ktos takowego nie ma to moze cel osiagnac w warunkach domowych z zelazkiem od babci i parafina i ekierka z tym ze bedzie to duzo bardziej pracochlonne i wymagajace wiekszego poswiecenia
Wiekszosc tutaj to amatorzy i zwolennicy dobrej zabawy na sniegu a nie zawodnicy startujacy w pucharze swiata
"dzien bez nart to dzien stracony"

#33 Rentall

Rentall

Użytkownik

• Pip
  • 92 postów
2
  • Leszno

Napisano 27 listopad 2010 - 16:24

z55 pomysl troche...
Gdybym był profesjonalnym serwisantem zakladalbym taki temat ? Odpowiedz sobie sam
Idąc dalej, gdybym chciał rad na temat profesjonalnego sprzetu, zakładał bym taki temat ? Odpowiedz sobie sam
Skoro według Ciebie wszyscy sa nie kompetentni, to odpowiedz nam co Ty wiesz, jesli nic nie masz do powiedzenia i znowu napiszesz ze temat jest bez sesnu, bo zastąpienie profesjonalnego sprzetu, innymi ( o to własnie chodzi w tym temacie, takie to ciezkie ? ) to profanacja, to nie pisz lepiej. Bo nic mi nie daje to ze tak piszesz, bo szukam substytutów. Moze i dla profesjonalisty (jakim niewatpliwie musisz byc, skoro jestes taki wyniosly) to jest bez sesnu, lecz pragne Cie poinformowac ze jestem amatorem w kwestii serwisu nart... jak zapewne inne osoby tutaj.

#34 Z55

Z55

Użytkownik

• PipPip
  • 269 postów
38

Napisano 27 listopad 2010 - 16:36

To jaki sens ma serwisować w sposób „amatorski” narty skoro może to doprowadzić do ich złego przygotowania. Ja znam dobre serwisy, które już od 30zł. serwisują bardzo dobrze narty. Albo robi się coś na 100% albo nie. Źle przygotować narty to nie jest sztuka. Sztuką jest przygotować narty dobrze a to wcale nie jest takie proste i oczywiste.

#35 mm2

mm2

MAKO

• PipPipPip
  • 828 postów
164
  • Umiejętności: 5
  • Puck/Tu się do Rysi strzela ;)

Napisano 27 listopad 2010 - 16:57

a za 30zl przygotuja mi te narty amatorsko czy do zawodów ? bo jak amatorsko to dzieki sam se posmaruje a serwisom to tylko krawedzie zostawiam

#36 Rentall

Rentall

Użytkownik

• Pip
  • 92 postów
2
  • Leszno

Napisano 27 listopad 2010 - 17:08

nie widze wielkiego problemu w naniesieniu smaru na gorąca, zcyklinowaniu go, zeszczotkowaniu...
na zawody to moze i bym oddał do serwisu, ale nie mam takich ambicji...
moze tam gdzie mieszkasz robia za 30zł i dobrze, u mnie w miescie jest inaczej.
Nie sztuka jest sie wymadrzac, sztuka jest napisac cos sensownego.
Macie jeszcze jakies ciekawe pomysly i przemyslenia na postawione przeze mnie pytanie ? :)

#37 Z55

Z55

Użytkownik

• PipPip
  • 269 postów
38

Napisano 27 listopad 2010 - 17:40

Bo sztuką jest zrozumieć co chcę powiedzieć i z wymądrzaniem to nie ma nic wspólnego.
Byle jakość i polak potrafi to już nasz sport narodowy. Na forum powinno się dbać o jak najwyższy standard tak, żeby nie krzewić hasła „polak potrafi” tylko nakłaniać ludzi z forum do podnoszenia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie doboru sprzętu do serwisu itd.

#38 Rentall

Rentall

Użytkownik

• Pip
  • 92 postów
2
  • Leszno

Napisano 27 listopad 2010 - 17:46

skoncz ot, prosze

#39 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów
  • Na forum od: 12.2008
1911
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 27 listopad 2010 - 17:57

Bo sztuką jest zrozumieć co chcę powiedzieć i z wymądrzaniem to nie ma nic wspólnego.
Byle jakość i polak potrafi to już nasz sport narodowy. Na forum powinno się dbać o jak najwyższy standard tak, żeby nie krzewić hasła „polak potrafi” tylko nakłaniać ludzi z forum do podnoszenia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie doboru sprzętu do serwisu itd.

Jakos nie widzę tu profesjonalnych serwismanów w tym dziale, wymieniających się wiedzą. Widzę tu tylko pytania o serwisy, o stan nart i nieśmiałe próby reklamy )vide smar molekularny itd). Może ty rozpoczniesz cykl wykładów na temat serwisowania? Podzielisz się swoimi trickami? Myślę że zaskarbisz sobie wdzięczność czytelników forum. A może twoja rada brzmi "zawsze oddawajcie narty do serwisu ,nie próbujcie nic robić w domu, bo to wiedza tajemna i siódmy stopień wtajemniczenia"?
Albo napisz po prostu jak należy cię zrozumieć, bo chyba jak na razie nie znalazł się nikt, kto by prawidłowo zinterpretował twoje wypowiedzi.
Pozdr
Marcin

#40 Z55

Z55

Użytkownik

• PipPip
  • 269 postów
38

Napisano 27 listopad 2010 - 18:13

Jakos nie widzę tu profesjonalnych serwismanów w tym dziale, wymieniających się wiedzą. Widzę tu tylko pytania o serwisy, o stan nart i nieśmiałe próby reklamy )vide smar molekularny itd). Może ty rozpoczniesz cykl wykładów na temat serwisowania? Podzielisz się swoimi trickami? Myślę że zaskarbisz sobie wdzięczność czytelników forum. A może twoja rada brzmi "zawsze oddawajcie narty do serwisu ,nie próbujcie nic robić w domu, bo to wiedza tajemna i siódmy stopień wtajemniczenia"?
Albo napisz po prostu jak należy cię zrozumieć, bo chyba jak na razie nie znalazł się nikt, kto by prawidłowo zinterpretował twoje wypowiedzi.

Pozdr
Marcin

Ty to widzisz tylko wszędzie ukrytą reklamę.
A ja narty oddaję do serwisu bo szanuję swój czas i swoje pieniądze.
Jedyną osobą z branży to tu jest kaja45 i już wypowiedział się w sprawie substytutów do serwisowania nart.