Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kielce - Niestachów.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 833 postów
  • Na forum od: 09.2010
272
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 29 grudzień 2012 - 22:32

No tak, zaraz będę posądzony o marketing, reklamę, kunktatorstwo, ale ten stok świeci przykładem w świętokrzyskich warunkach. Czasowe karnety, 3 h w tygodniu potrafią doprowadzić do rozstroju żołądka u typowego, napalonego narciarza. W ciągu tego czasu można odwalić i 35 zjazdów :))) To w przeliczeniu na kilometry/czas/koszty daje mocną podstawę aby konkurować skutecznie z innymi ośrodkami w świetokrzyskim. Poza tym, organizacja ośrodka, obsługa, możliwości, tylko skocznia w Kielcach może konkurować.
Jak na "Allegro: POLECAM ten ośrodek. :)

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#22 anuśka

anuśka

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
  • Na forum od: 10.2010
27
  • w-wa

Napisano 08 styczeń 2013 - 13:33

Wybieram się w weekend z dzieciakami do Niestachowa. Mam pytanka do bywalców :)
1. czy w sobotę są zwykle jakieś chore tłumy, czy ruch jest w miarę na bieżąco? Patrzyłam na kamerkę jakoś w tygodniu i był luz. Ale weekend może się rządzić swoimi prawami.
2. czy ktoś mógłby polecić jakiegoś fajnego, wesołego instruktora dla małego dziecka, który pracuje w Niestachowie? Najmłodsze dziecko stanie pierwszy raz na nartach (no może prawie pierwszy :), a wiadomo, że początki najważniejsze...

#23 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
  • Na forum od: 02.2010
53
  • Umiejętności: 5
  • Kielce

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:02

W sobotę jest w miarę - gorzej niedziela. Do tej pory ruch był mniejszy bo pogoda była taka sobie. Aktualnie ośrodek jest zamknięty bo dośnieżają przed feriami, które zaczynają się w świętokrzyskim od 14-tego. Biorąc pod uwagę, że jest lekki mróz, stok będzie raczej dobrze przygotowany i będzie to praktycznie juz początek ferii to może być sporo ludzi tym bardziej, że po tej kapryśnej pogodzie ludzie są pewnie "głodni" białego szaleństwa ;)

pozdr
  • anuśka podziękował za tę wiadomość

#24 anuśka

anuśka

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
27
  • w-wa

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:18

W sobotę jest w miarę - gorzej niedziela. Do tej pory ruch był mniejszy bo pogoda była taka sobie. Aktualnie ośrodek jest zamknięty bo dośnieżają przed feriami, które zaczynają się w świętokrzyskim od 14-tego. Biorąc pod uwagę, że jest lekki mróz, stok będzie raczej dobrze przygotowany i będzie to praktycznie juz początek ferii to może być sporo ludzi tym bardziej, że po tej kapryśnej pogodzie ludzie są pewnie "głodni" białego szaleństwa ;)

pozdr

Sylvek,
widzę, że jesteś stałym bywalcem :) Dzięki za odpowiedź! A podpowiedz mi, gdzie warto jeszcze pojechać (oczywiście w świętokrzyskim), jeśli w Niestachowie byłyby tłumy? Jakiś inny stoczek dla dwójki jeżdżących dzieci i trzeciego stawiającego pierwsze kroki?

#25 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 833 postów
272
  • Kielce

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:24

Jak rodzinnie i pierwszy raz to polecam wyciąg na Skoczni. Dla dzieciaków wyciąg taśmowy, obok lodowisko, oraz dwa orczyki na w miarę łagodnej górce. Przy stoku restauracja z dobrym jadłem i możliwością noclegu. Warto.

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#26 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
53
  • Kielce

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:28

Popieram. Jeżeli nie Niestachów to wyciąg na Skoczni(Stadion) będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla dzieciaków a tym bardziej dla stawiającego pierwsze kroki na nartach.
http://stadion.kielce.pl/

#27 anuśka

anuśka

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
27
  • w-wa

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:33

Jak rodzinnie i pierwszy raz to polecam wyciąg na Skoczni. Dla dzieciaków wyciąg taśmowy, obok lodowisko, oraz dwa orczyki na w miarę łagodnej górce. Przy stoku restauracja z dobrym jadłem i możliwością noclegu. Warto.

Ooo! Może to i fajna opcja. Zaraz zerknę na www, jak to wygląda.
Jeśli chodzi o Niestachów, to podoba mi się pod kątem rodzinnego wyjazdu, bo dwójka dzieci może sobie samodzielnie jeździć na wyciągach 1 i 2, a ja z najmłodszym na wyciągu dla dzieci lub nr 3. Straszą dwójkę mam wtedy w miarę w zasięgu wzroku.
A na Skoczni nie będzie tłumów w weekend? Trochę mam obawy, bo w końcu to w mieście, więc łatwy dostęp.

#28 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
53
  • Kielce

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:36

Odległość między stokiem w Niestachowie a Stadionem to 10km z hakiem więc przejechać i zobaczyć to nie problem.

pozdr

#29 anuśka

anuśka

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
27
  • w-wa

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:42

Odległość między stokiem w Niestachowie a Stadionem to 10km z hakiem więc przejechać i zobaczyć to nie problem.

pozdr

Racja. Dzięki, Panowie!

#30 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
53
  • Kielce

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:45

Nie ma za co ;)

pozdr

#31 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 833 postów
272
  • Kielce

Napisano 09 styczeń 2013 - 09:48

Jeszcze od biedy Krajno. Tylko trzeba zadzwonić i zapytać, czy działa przedszkole narciarskie. Krajno leży niecałe 10 km od Niestachowa w kierunku na Starachowice. Opis ośrodka masz Anuśka w ośrodkach świętokrzyskich.

Moja jazda

#32 Gandhi

Gandhi

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 02.2012
4

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:09

Do nauki Niestachów zdecydowanie lepszy, ewentualnie na Stadionie.

#33 anuśka

anuśka

Użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
27
  • w-wa

Napisano 09 styczeń 2013 - 13:19

Jeszcze od biedy Krajno. Tylko trzeba zadzwonić i zapytać, czy działa przedszkole narciarskie. Krajno leży niecałe 10 km od Niestachowa w kierunku na Starachowice. Opis ośrodka masz Anuśka w ośrodkach świętokrzyskich.

Tak, dzięki. Krajno znam. Nawet udało mi się tam pojeździć w ostatni weekend ubiegłego roku (trochę przy okazji załatwiania jakiś spraw w Kielcach) :). Ale z tego co słyszałam, w Krajnie w weekendy jest najbardziej tłoczno.
Na razie nastawiam się na Niestachów, a gdyby były tłumy zaatakujemy Stadion.

Gdyby ktoś jeszcze zechciał coś podpowiedzieć w kwestii dobrego instruktora dla malucha, byłabym wdzięczna :)

#34 polly

polly

Użytkownik

• Pip
  • 47 postów
  • Na forum od: 12.2007
0
  • Kielce

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:33

Cześć, może ktoś się z Kielc wybiera dzisiaj po południu i miałby miejsce w aucie? Moje jest chwilowo w naprawie, a szkoda takiego puchu... Mój telefon: 607 925 478. Pozdrawiam. Paulina
[COLOR="blue"]http://schronisko-dyminy.eadopcje.org/do_adopcji[/COLOR]

#35 Gandhi

Gandhi

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 02.2012
4

Napisano 10 styczeń 2013 - 09:50

Polly, dziś Niestachów nieczynny! Warto sprawdzić stronę internetową przed zaplanowaniem wyjazdy ;-)

#36 polly

polly

Użytkownik

• Pip
  • 47 postów
  • Na forum od: 12.2007
0
  • Kielce

Napisano 10 styczeń 2013 - 10:38

Polly, dziś Niestachów nieczynny! Warto sprawdzić stronę internetową przed zaplanowaniem wyjazdy ;-)

Ops, no faktycznie, nie wpadłam na to, że zamkną przy takich warunkach, a że już nie uczę, to nie śledzę, kiedy ferie ;-) Dzięki za info. Pozdrawiam.
[COLOR="blue"]http://schronisko-dyminy.eadopcje.org/do_adopcji[/COLOR]

#37 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 833 postów
272
  • Kielce

Napisano 10 styczeń 2013 - 12:42

Jakby coś to w sobotę jedziemy rano do Tumlina. Telefon masz na PW

Moja jazda

#38 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
53
  • Kielce

Napisano 10 styczeń 2013 - 14:28

My jedziemy jutro przed poludniem do Niestachowa to zbadam jaka sytuacja ;)

pozdr

#39 dudezm

dudezm

Użytkownik

• PipPip
  • 162 postów
  • Na forum od: 01.2008
61
  • kielce

Napisano 10 styczeń 2013 - 14:37

Ja może jutro też do Niestachowa zawitam ale dopiero po południu/wieczorkiem. Mam nadzieję, że nie wymyślą czegoś i będzie otwarte.

#40 dudezm

dudezm

Użytkownik

• PipPip
  • 162 postów
  • Na forum od: 01.2008
61
  • kielce

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:03

Właśnie wróciłem, byłem od 18 do 20. Warunki spoko, chociaż na początku śnieg taki jakby tępy, wolny. Pod koniec jednak to wrażenie zniknęło. Ludzisków w sam raz, nie za dużo, nie za mało. Ciekawe jak będzie od poniedziałku.
Jedyne co, to niedosyt. Przydałoby się trochę dłużej i trochę stromiej. Jako górka Tumlin lepszy. Tylko z kolei za drogi. Może czas na Telegraf?