Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty śladowe, back country czy ski-tourowe?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 gaja1

gaja1

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2010
0

Napisano 21 grudzień 2010 - 17:42

Mam problem z doborem nart. Wiem, że będę biegał po w miarę równym terenie ścieżki leśne. problem jest w tym, że mam 170 cm i 93 kg. Pożyczyłem od znajomego (waży prawie tyle co ja ale ma 185cm) narty frestery o długości 195cm no i kiepsko było, jak droga była prosta to ok. ale jak trzeba było manewrować to "kicha" co mi doradzicie czy mogę kupić krótsze?

#22 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
  • Na forum od: 11.2008
319
  • Umiejętności: 10
  • Mazowsze

Napisano 21 grudzień 2010 - 17:45

Chcesz do klasyka, czy do łyżwy?
Do klasyka weź narty max 175cm przy wzroście 170cm jeśli to Twoje początki, narty śladowe jeśli nie jeździsz po przygotowanych trasach biegowych.

#23 berry

berry

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Na forum od: 11.2007
376
  • Umiejętności: 1

Napisano 21 grudzień 2010 - 17:58

Chcesz do klasyka, czy do łyżwy?
Do klasyka weź narty max 175cm przy wzroście 170cm jeśli to Twoje początki, narty śladowe jeśli nie jeździsz po przygotowanych trasach biegowych.

Dlaczego doradzasz przy powyższych gabarytach taką nartę ? Jeśli mowa o nartach biegowych (ok 4,5 cm) to ja przy swoim wzroście 178 i wadze 95, przy niższych niż 205 cm nartach do klasyka stałbym, że się tak wyrażę, w miejscu :D... więc uważam, że przy biegowych nartach do stylu klasycznego, to za krótko :D...

Przy BC-podobnych juz prędzej, choć też uważam, że za krótko :D... No chyba, że te biegówki mają służyć do człapania :D...

Wiem, że marka marce nierówna, ale dla mnie nie ma sensu schodzić przy powyższych gabarytach pytającego poniżej 185/190...

I co to znaczy: problem z manewrowaniem ?

#24 gaja1

gaja1

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2010
0

Napisano 21 grudzień 2010 - 18:05

Zdecydowanie chodzi mi o narty śladowe, (szerokość 60 do 68 cm) ale podobno narty dobiera się do wagi zwłaszcza Sporteny jak wezmę krótsze to będę człapał, nie będą ślizgał się tylko chodził. Czytałem gdzieś na forum, że jak są za długie to nie można się odbić a jak za krótkie to nie ślizgają się.
berry mam też małą stopę nr 26 i nie wiem jak to jest ale długą nartą źle mi się skręca

Użytkownik gaja1 edytował ten post 21 grudzień 2010 - 18:11

#25 berry

berry

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Na forum od: 11.2007
376
  • Umiejętności: 1

Napisano 21 grudzień 2010 - 18:19

Zdecydowanie chodzi mi o narty śladowe, (szerokość 60 do 68 cm) ale podobno narty dobiera się do wagi zwłaszcza Sporteny jak wezmę krótsze to będę człapał, nie będą ślizgał się tylko chodził. Czytałem gdzieś na forum, że jak są za długie to nie można się odbić a jak za krótkie to nie ślizgają się.
berry mam też małą stopę nr 26 i nie wiem jak to jest ale długą nartą źle mi się skręca

Jeśli chcesz śladowe, to cofam to co powyżej :D...
Dobierz tak jak radzi producent :)...

Pozdrawiam

#26 karat10

karat10

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1500 postów
  • Na forum od: 11.2008
319
  • Umiejętności: 10
  • Mazowsze

Napisano 21 grudzień 2010 - 18:30

Jeśli chcesz śladowe, to cofam to co powyżej :D...
Dobierz tak jak radzi producent :)...

Pozdrawiam

Pisałem o śladówkach a nie biegówkach. :)
Dla wzrostu 170cm i umiejętnościach początkującego biegacza. Sam napisał, że kiepsko mu szło na nartach długości 195cm. Wcale się temu nie dziwię. Po prostym to każdy poleci na skokówkach, ale na zakrętach to już gorzej, a jak dojdzie do tego zjazd z zakrętem na trasie to jazda bez trzymanki gwarantowana. Początkujący biegacze najczęściej człapią, cokolwiek rozumiesz pod tym pojęciem.
Z szerokością śladówki 68mm to gość przesadził, delikatnie rzecz ujmująć, chyba, że coś tu pomyliłem.
Tak czy owak dla początkujących krótsza narta jest lepsza.
Przy bieganiu właściwy dobór nart jest równie ważny jak kijków. Do tego dochodzi technika, ale to już inksza inkszość.

#27 nynek1

nynek1

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 22 grudzień 2010 - 11:11

Mam problem z doborem nart. Wiem, że będę biegał po w miarę równym terenie ścieżki leśne. problem jest w tym, że mam 170 cm i 93 kg.

Są narty dla takich osób jak Ty. Po prosty musisz szukać narty wzmocnionej wiele firm już je produkuje, a mało kto o tym wie. Jest to narta krótsza ma grubszy, wzmocniony rdzeń. Perun i Rubikon w firmie Sporten, Firma Kneissl Pentron, i Fisher też ma takie narty. Ostanio widziałem je na allegro i w firmie Sorba tu:
http://sorba.pl/Kata.../narty-biegowe/

Użytkownik nynek1 edytował ten post 22 grudzień 2010 - 11:12