Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyczyścić górną cześć nart??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 viper_1

viper_1

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2010
0

Napisano 23 październik 2010 - 14:56

Witam. Kupiłem ostatnio narty używane i chciałbym aby górna część prezentowała sie lepiej. Czy jest na to jakis sposób??

#2 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Na forum od: 01.2009
309
  • Umiejętności: 7
  • lubuskie

Napisano 23 październik 2010 - 15:04

Lepiej od czego ?:rolleyes:
Daj fotkę.

Krążą słuchy, że za firewallem panuje zima :o

#3 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
  • Na forum od: 01.2008
629
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 23 październik 2010 - 15:19

Plakiem do autka.

..:: Find New Heights ::..

#4 woxzalo

woxzalo

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
5
  • Umiejętności: 6
  • Starachowice

Napisano 23 październik 2010 - 15:25

O to i ja się podłączę - też kupiłem używane i chciałbym wyczyścić wiązania - ma ktoś jakiś patent no i czym ?

#5 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
629
  • Wrocław

Napisano 23 październik 2010 - 15:32

O to i ja się podłączę - też kupiłem używane i chciałbym wyczyścić wiązania - ma ktoś jakiś patent no i czym ?

Ale Ty wiesz, że tam jest smar i że nie można przeginać z tą "higieną"? Co konkretnie chcesz wyczyścić w tych wiązaniach?

#6 woxzalo

woxzalo

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
5
  • Starachowice

Napisano 23 październik 2010 - 16:03

Ale Ty wiesz, że tam jest smar i że nie można przeginać z tą "higieną"? Co konkretnie chcesz wyczyścić w tych wiązaniach?

Zdaję sobie sprawę że tam jest smar :D Nie chodzi mi o to żeby błyszczały jak psu jajca (sorrki) ale wygląda to tak że są lekko zapiaszczone i zastanawiam się czy to nie przeszkadza a jeśli tak, to jak to usunąć.

#7 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
629
  • Wrocław

Napisano 23 październik 2010 - 16:18

Zdaję sobie sprawę że tam jest smar :D Nie chodzi mi o to żeby błyszczały jak psu jajca (sorrki) ale wygląda to tak że są lekko zapiaszczone i zastanawiam się czy to nie przeszkadza a jeśli tak, to jak to usunąć.

jak zapiaszczone to najlepiej wsadź do wanny/prysznica i spłucz. Najwyżej jakaś miękka szczoteczka i z wierzchu lecisz.

#8 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
335
  • Umiejętności: 2
  • Chełmża

Napisano 23 październik 2010 - 17:48

podjedz na najbliższy CPN i wydmuchaj sprężonym powietrzem ...
  • wojciu97 podziękował za tę wiadomość

#9 woxzalo

woxzalo

Użytkownik

• Pip
  • 74 postów
5
  • Starachowice

Napisano 24 październik 2010 - 07:48

Dzięki za pomoc, mam ją obraz jak to zrobić.
Pozdrawiam (i klikam Iven)

#10 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Na forum od: 03.2010
250

Napisano 24 październik 2010 - 12:28

Troszkę aut sprzedałem w życiu a lakier samochodowy i szata graficzna narty nie różni się bardzo. Jeśli masz niewielkie rysy to plak nie da rady, on tylko natłuści powierzchnię. Kup w sklepie motoryzacyjnym np. pastę tempo, rozprowadź po powierzchni a następnie suchą szmatką mocno ja przepoleruj. Jeśli masz znajomego lakiernika i rysy są większe to poproś go by ci przeleciał narty na mokro papierem ściernym o granulacji 2000 a następnie przepolerował mechanicznie farecla'ą lub inną pastą do mechanicznej polerki. Nie uwierzysz jakie efekty można uzyskać taki mi metodami:p Teraz macie odpowiedź dlaczego samochód od handlarza jest śliczny przy zakupie a po kilku myciach czar pryska i zaczynamy odkrywać coraz to więcej ubytków w powłoce lakierniczej:mad:

#11 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1281 postów
  • Na forum od: 12.2007
335
  • Umiejętności: 2
  • Chełmża

Napisano 24 październik 2010 - 12:58

Troszkę aut sprzedałem w życiu a lakier samochodowy i szata graficzna narty nie różni się bardzo. Jeśli masz niewielkie rysy to plak nie da rady, on tylko natłuści powierzchnię. Kup w sklepie motoryzacyjnym np. pastę tempo, rozprowadź po powierzchni a następnie suchą szmatką mocno ja przepoleruj. Jeśli masz znajomego lakiernika i rysy są większe to poproś go by ci przeleciał narty na mokro papierem ściernym o granulacji 2000 a następnie przepolerował mechanicznie farecla'ą lub inną pastą do mechanicznej polerki. Nie uwierzysz jakie efekty można uzyskać taki mi metodami:p Teraz macie odpowiedź dlaczego samochód od handlarza jest śliczny przy zakupie a po kilku myciach czar pryska i zaczynamy odkrywać coraz to więcej ubytków w powłoce lakierniczej:mad:

a wiesz co to jest struktura "skóry węża" i "piłki golfowej" ?

#12 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
629
  • Wrocław

Napisano 24 październik 2010 - 13:09

Pasta tempo? Heh... ja bym się z nią na laminat nie pchała. A już tym bardziej nie na szlifowanie. Jakby to było dla narty dobre to sądzę, ze już nie jedno SPA dla nart by powstało...

#13 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
250

Napisano 24 październik 2010 - 13:48

sorki, jestem po nieprzespanej nocy, ten post miał być wysłany gdzie indziej, dotyczył szaty graficznej w desce snowboard'owej.

#14 decent

decent

Użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
  • Na forum od: 09.2008
42
  • Umiejętności: 5
  • Łódź

Napisano 24 październik 2010 - 16:53

szata graficzna narty nie różni się bardzo

To snołbord czy narta ;)
A po kiego grzyba w ogóle te zabiegi ??? chodzi mi o tę polerkę :D

Już wiem to taki fetysz ...????

Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 24 październik 2010 - 17:01

I'm hairy noon and night Hair that's a fright I'm hairy high and low Don't ask me why Don't know

#15 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
309
  • lubuskie

Napisano 24 październik 2010 - 20:02

znajomy chińczyk mówi " nie walcz z głupim bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem". pisałem już że jestem po całej nocy, człowiek na bani pisze a ty drążysz. ja mogę przeprosić a ciebie stać na to by odpuścić?

Odpuszczam.
Wygrałeś.

#16 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
250

Napisano 24 październik 2010 - 20:07

amen.

#17 24ski

24ski

Zabanowany!

• 14 postów
  • Na forum od: 10.2008
2
  • Bielsko-Biała

Napisano 30 październik 2010 - 17:02

najlepszy efekt uzyskałem myjąc nartę benzyną ekstrakcyjną, a następnie w sprayu lakierem bezbarwnym, problem w tym, że po jakimś czasie, na zimnie i i eksploatacji lakier trochę łuszczy się, więc jak przedmówca pisał, papierek ścierny i znów w sprayu lakierem bezbarwny, ale prywatnie uważam, że narty nie należy lakierować, bo nic jej to nie pomaga... natomiast smarowanie wiązań koniecznie i smarowanie ślizgów - to jest najważniejsze dla narty i dla dobrej jazdy

#18 Maarcel

Maarcel

Użytkownik

• PipPipPip
  • 667 postów
  • Na forum od: 01.2007
125
  • Łódź

Napisano 31 październik 2010 - 23:56

Spray silikonowy, może być taki do uszczelek samochodowych.... Ja tym obficie spryskuję do wnętrza na koniec sezonu, nadmiar ścieram papierowym ręcznikiem i gotowe. Wymywa piach jeśli takowy jest, usuwa wodę, pozostawia nietłustą warstwę ochronna, zabezpiecza przed korozją...
“Go Fast, Be Good, Have Fun” - Bode Miller

#19 yukisan

yukisan

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1036 postów
309
  • lubuskie

Napisano 01 listopad 2010 - 00:52

Spray silikonowy, może być taki do uszczelek samochodowych.... Ja tym obficie spryskuję do wnętrza na koniec sezonu, nadmiar ścieram papierowym ręcznikiem i gotowe. Wymywa piach jeśli takowy jest, usuwa wodę, pozostawia nietłustą warstwę ochronna, zabezpiecza przed korozją...

Dokładnie !!
Warstwa natryśnięta musi być elastyczna, w przeciwnym wypadku nie utrzyma się.