Skocz do zawartości

Zależność miedzy nartami a butami ?


Buc

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskutowałbym z Tobą tylko po co ? i tak nie przekonasz już przekonanego jeśli Ty uważasz , że Dragon 90 jest odpowiedni dla początkującego to nie mamy o czym rozmawiać ! .
A może Ty kolego jesteś na usługach chłopaków z Poznania , jeśli się nie mylę oni są tylko przedstawicielem Tecnici i Voelkla w Polsce ?

Użytkownik Struś pędziwiatr edytował ten post 18 październik 2010 - 14:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dyskutowałbym z Tobą tylko po co ? i tak nie przekonasz już przekonanego jeśli Ty uważasz , że Dragon 90 jest odpowiedni dla początkującego to nie mamy o czym rozmawiać ! .
A może Ty kolego jesteś na usługach chłopaków z Poznania , jeśli się nie mylę oni są tylko przedstawicielem Tecnici i Voelkla w Polsce ?


jeszcze tego nie zauwazyles??
placa mi od wiersza
od zawsze wyznaje zasade, ze "buty dla poczatkujacych" to wymowka dla produkcji butow-chlamow, albo dla ludzi, ktorzy raz dwa pojezdza i koniec.

ktos kto jest poczatkujacy, ale w dobrej formie fizycznej, bedzie sie lepiej wspinal po drabinie umiejetnosci w bucie dobrze trzymajacym noge, a nie w przyslowiowym kapciu.
a skoro Ty uwazasz inaczej - Twoja sprawa..... ja moja teorie sprawdzilem w wielu konkretnych przypadkach..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodze was.
Tecnika to wloski produkt.
Podobnie jak pantofel buty na jeden sezon.


Mam znajomych którzy w butach Tecnici z lat 2005 tych pamiętnych z odstawną cholewką jeżdżą po dzień dziś i nie chcą tych butów zamienić za żadne inne zreszta ja też nie zmienię !

Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodze was.
Tecnika to wloski produkt.
Podobnie jak pantofel buty na jeden sezon.


I pomyśleć, że dopiero dzisiaj, po dwóch latach jazdy, odbarczyłem moje Dragony 110... Uznałem, że spokojnie pojeżdżę w nich jeszcze ze dwa, może trzy kolejne. Fredo, udało Ci się "zajechać" buty Tecnica tak szybko, czy powtarzasz obiegową opinię? Pytam poważnie, bo moje po dwóch długich sezonach mają się świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych którzy w butach Tecnici z lat 2005 tych pamiętnych z odstawną cholewką jeżdżą po dzień dziś i nie chcą tych butów zamienić za żadne inne zreszta ja też nie zmienię !
Pozdrawiam .


Calkowicie sie zgadzam. Maja/macie buty bardzo dobrze dopasowane.
Mocno dopiete a zarazem dobrze dopasowane buty sredniej twardosci wystarcza na potrzeby kazdegoforumowicza.
Wiekszosc ma niedopasowane buty i nadrabia to flexem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda taka, że jak masz źle dopasowane buty to i flex 120 ci w niczym nie pomoże. W źle dopasowanym bucie flex po prostu nie ma już żadnego znaczenia.


oraz, ze zle dopasowane, miekkie buty jeszcze wybacza niedopasowanie. im wyzszy flex tym nawet najdrobniejsze niedopasowanie urasta do....bolu. tak ze nie mozna "nadrobic" niedopasowanie pojsciem w wyzszy flex....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie sie zgadzam. Maja/macie buty bardzo dobrze dopasowane.
Mocno dopiete a zarazem dobrze dopasowane buty sredniej twardosci wystarcza na potrzeby kazdegoforumowicza.
Wiekszosc ma niedopasowane buty i nadrabia to flexem


Więc się kolego zdecyduj w końcu , albo to są włoskie kapcie ******* warte po 1 roku , albo buty godne polecenia , bo teraz sam sobie przeczysz !!!

Mnie zawsze mówiono , jeśli chcesz wygodnego buta i co ważne technicznie dobrego buta kup sobie Tecnice , po wielu niepowodzeniach w doborze butów dopiero Tecnica Diablo spełniła moje oczekiwania , żłego słowa nie mogę o nich powiedzieć no może jedno małe , przy bardzo niskich temperaturach -20 i więcej marzną mi w tych butach palce u stóp i tylko w tych butach mi się to zdarzyło , ale może byc to spowodowane również tym , że buty są dopasowane na maxa !

Pozdrawiam .

Użytkownik jark edytował ten post 18 październik 2010 - 17:56
usuniety wulgaryzm .... zmień język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc się kolego zdecyduj w końcu , albo to są włoskie kapcie ******* warte po 1 roku , albo buty godne polecenia , bo teraz sam sobie przeczysz !!!

Mnie zawsze mówiono , jeśli chcesz wygodnego buta i co ważne technicznie dobrego buta kup sobie Tecnice , po wielu niepowodzeniach w doborze butów dopiero Tecnica Diablo spełniła moje oczekiwania , żłego słowa nie mogę o nich powiedzieć no może jedno małe , przy bardzo niskich temperaturach -20 i więcej marzną mi w tych butach palce u stóp i tylko w tych butach mi się to zdarzyło , ale może byc to spowodowane również tym , że buty są dopasowane na maxa !

Pozdrawiam .


na szczescie masz swoje zdanie i trwaj przy swoim wyborze…….

nie demonizowal bym wyboru firmy (wg mnie lange i nordica produkuja dobre buty - ale innych nie probowalem bo mi nie przemawialy) - natomiast jezeli tzw "last" danej f-my ci pasuje, to nie zmienialbym firma , a tylko modele…


3 lata temu zaczalem cwiczyc dragon 120, a obecnie nabylem agent 130 (specjalnie nie kupowalem 2011 bo na ten rok flex tylko 120) - organoleptycznie jest niesamowita roznica we flexie (ale nie powinno byc to niespodzianka, skoro agent wywodzi sie od diablo) - jak to sie przelozy na dosw na sniegu jeszcze nie wiem…….. jak wydosytane sie na snieg to napisze…
natomiast byla tez szalona roznica miedzy TNT i Dragon - pw w sensie sztywnosci poprzecznej……..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze mówiono , jeśli chcesz wygodnego buta i co ważne technicznie dobrego buta kup sobie Tecnice , po wielu niepowodzeniach w doborze butów dopiero Tecnica Diablo spełniła moje oczekiwania Pozdrawiam .

Miałem wiele butów, zawsze raczej twarde. Tecnica była jedyna niewygodna. Czy coś z tego wynika? Jedynie to, że jak już wielokrotnie to pisano - buty trzeba dopasować. Metki są ważna na szmatkach:) Buty trzeba kupić dla siebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna rzecza zwiazana z nazwa firmy jest to ze; jezeli ktos zmienia buty na nowsze, to jest duza szansa, ze jezeli mial f-me X i pasowala, to nowe buty f-my X beda tez pasowaly i od f-my X nalezy zaczac poszukiwania nowych butow (mowie o butach z tej samej polki). i odwrotnie; jezeli but f-my Y uwieral lub wymagal duzej obrobki dla dopasowania, to jest duza szansa, ze nowy produkt f-my Y tez bedzie klopotliwy............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu już koledzy wspomnieli wcześniej, dobra narta to i dobry but, sam osobiście mam narty SL12 i buty flex 90 nie powiem że źle się jeździ, jednak miałem okazję pośmigać z butami o twardości 120 i muszę przyznać że "kontrola" nad nartą jest lepsza, ale czy aż taka wielka różnica między nimi była...Może po prostu w psychice sobie uświadomiłem że twardszy but to i lepiej, nie wiem . . . Osobiście uważam że but musi być dopasowany do nogi i jej nie "męczyć" , co Ci z butów 120 jak po 4 godz jazdy nie będziesz czuć nóg, ma być wygodnie i przyjemnie a nie na siłę i wszystko młotkiem. No ale to moje osobiste zdanie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie masz swoje zdanie i trwaj przy swoim wyborze……. nie demonizowal bym wyboru firmy (wg mnie lange i nordica produkuja dobre buty - ale innych nie probowalem bo mi nie przemawialy) - natomiast jezeli tzw "last" danej f-my ci pasuje, to nie zmienialbym firma , a tylko modele…

Nie ma takiej opcji bym zmienił Firmę , żadne buty mi tak nie podeszły jak właśnie Tecnica , te 3 strefy twardości zrobiły naprawdę świetną robotę w tych butach ! .

Miałem wiele butów, zawsze raczej twarde. Tecnica była jedyna niewygodna. Czy coś z tego wynika?

No cóż jeśli Tecnica była dla Ciebie nie wygodna Nordica również , to ja sądzę , że Ty masz bardzo nie typową budowę stopy lub nogi nie wiem gdzie Cię tam uciska , ale te buty należą do tych łatwiej dopasowujących się do nogi , być może bez odbarczania nie obędzie się , obym się mylił . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli Tecnica była dla Ciebie nie wygodna Nordica również , to ja sądzę , że Ty masz bardzo nie typową budowę stopy lub nogi nie wiem gdzie Cię tam uciska , ale te buty należą do tych łatwiej dopasowujących się do nogi , być może bez odbarczania nie obędzie się , obym się mylił . Pozdrawiam .

Problem polega na tym, że oczekuję od butów doskonałego trzymania, kontroli i czucia śniegu. Samo dopasowujące się buty nie spełniają powyższych warunków. Nie martwi mnie Tecnica czy Nordica. Aktualnie mam Dolomite Z-Race i na moją nogę są super. Poprzednie Langi były doskonałe a wcześniejsze Tecnica to już wiesz. Zawsze jest wybór ważne aby znaleźć właściwe. Nie neguję wartości Tecnici ale one nie są dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że oczekuję od butów doskonałego trzymania, kontroli i czucia śniegu. Samo dopasowujące się buty nie spełniają powyższych warunków. Nie martwi mnie Tecnica czy Nordica. Aktualnie mam Dolomite Z-Race i na moją nogę są super. Poprzednie Langi były doskonałe a wcześniejsze Tecnica to już wiesz. Zawsze jest wybór ważne aby znaleźć właściwe. Nie neguję wartości Tecnici ale one nie są dla mnie.

Harpia - ja nigdzie nie napisałem , że wyżej wymienione przeze mnie buty są samo dopasowującymi się laczkami , napisałem natomiast cyt. te buty należą do tych łatwiej dopasowujących się do nogi , a to jest według mnie znacząca różnica . Naturalnie , że nie liczy się firma , najważniejsze jest by but był ideałem , bo narta jest zawsze na 2 planie . Pozdro .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie masz swoje zdanie i trwaj przy swoim wyborze……. nie demonizowal bym wyboru firmy (wg mnie lange i nordica produkuja dobre buty - ale innych nie probowalem bo mi nie przemawialy) - natomiast jezeli tzw "last" danej f-my ci pasuje, to nie zmienialbym firma , a tylko modele… 3 lata temu zaczalem cwiczyc dragon 120, a obecnie nabylem agent 130 (specjalnie nie kupowalem 2011 bo na ten rok flex tylko 120) - organoleptycznie jest niesamowita roznica we flexie (ale nie powinno byc to niespodzianka, skoro agent wywodzi sie od diablo) - jak to sie przelozy na dosw na sniegu jeszcze nie wiem…….. jak wydosytane sie na snieg to napisze… natomiast byla tez szalona roznica miedzy TNT i Dragon - pw w sensie sztywnosci poprzecznej……..

A jak tam porownanie katow itp., miedzy tymi butami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zgadzam się z Jankiem, że taki but może być z powodzeniem użyty dla początkujących a zdanie: "od zawsze wyznaje zasade, ze "buty dla poczatkujacych" to wymowka dla produkcji butow-chlamow, albo dla ludzi, ktorzy raz dwa pojezdza i koniec." to jakby mi z ust wyjął. Pozdro

Zapominacie obaj o kilku ważnych sprawach : początkujący zazwyczaj więcej chodzi niż jeździ, a dla wielu z nich już sam fakt, że mają na nodze " coś takiego" jak but narciarski jest wyzwaniem, a przynajmniej czymś dziwnym. Po za tym buty z mniejszym flexem zazwyczaj kosztują mniej niż te +/- 100. Dla wielu więc wydanie "na początku' min1000zl na buty ( a gdzie reszta:confused:)trudno znajduje uzasadnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie obaj o kilku ważnych sprawach : początkujący zazwyczaj więcej chodzi niż jeździ, a dla wielu z nich już sam fakt, że mają na nodze " coś takiego" jak but narciarski jest wyzwaniem, a przynajmniej czymś dziwnym. Po za tym buty z mniejszym flexem zazwyczaj kosztują mniej niż te +/- 100. Dla wielu więc wydanie "na początku' min1000zl na buty ( a gdzie reszta:confused:)trudno znajduje uzasadnienie.

Z tą ceną przesadziłaś trochę. Buty kapeć 55 flex 350zł, 95 flex 500zł. Kurtka 170zł, spodnie 99zł. Narty 600zł. Skarpetki 25zł. Rękawiczki miałam, ale nowe 65zł. Wszystko nowe. Da się nowe, dobre i nie tak drogo. A prawda taka, że pierwsze buty powinny być PRZEDE WSZYSTKIM dobrze dopasowane, nie za duże, nie chodzi o superwygodę, nie ma być miejsca na 3 pary skarpet, nie mamy móc paluszkami ruszać by ciepełko było. Nie ma się mieścić dodatkowa wkładka z baranka itp. Zrobiłabym ankietę, żeby mi ludzie napisali czy swoje drugie buty w życiu kupili np o rozmiar mniejsze. Flex - mniejsza z nim. Nawet 95 może być wygodny. Ale dopasowanie buta w największej mierze wpłynie na bezpieczeństwo, postęp i panowanie nad nartą na początku. Wystarczy ciut za duży but - podkurczanie palców, latanie pięty, i nic dziwnego że więcej chodzi niż jeździ skoro co 5m gleba. Flex w tym momencie jest sprawą wtórną. Ustal budżet, znajdź najwygodniejsze buty z najwyższym fleksem w swojej grupie cenowej i koniec. Na zmiany przyjdzie jeszcze czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...