Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czarny Groń

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Administrator

Administrator

Administrator SkiForum.pl

• 1728 postów
  • Na forum od: 10.2005
3
  • Umiejętności: 1

Napisano 03 wrzesień 2007 - 23:38

Andrychów - Rzyki-Praciaki

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://www.czarnygron.pl/pracica.htm

Położenie

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 Nazwa

Nazwa

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
  • Na forum od: 11.2006
3
  • Umiejętności: 5
  • Beskid Mały

Napisano 07 styczeń 2008 - 13:00

Jak dojechac : http://www.czarnygron.pl/dojazd.htm

Wątek na temat osrodka : http://www.skiforum....read.php?t=9959

#3 arti666

arti666

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
  • Na forum od: 01.2009
7
  • Sosnowiec

Napisano 03 luty 2009 - 06:39

byłem wczoraj (2.02.2009) warunki bardzo dobre, na górnym odcinku zero muld, natomiast na dolnym około 13 godziny już było trudniej, kolejek raczej nie było, moze jedna dwie osoby, ale to tylko wyjątki, polecam

#4 fingers77

fingers77

Użytkownik

• Pip
  • 87 postów
  • Na forum od: 02.2009
13
  • Umiejętności: 7
  • beskid mały

Napisano 05 luty 2009 - 23:37

ja też byłem 2.2 w poniedziałek wieczorem, trasa przygotowana idealnie. Dla mnie nawet za twardo ale z lewej strony było więcej sypkiego śniegu, dla mnie ideał. Teraz idzie odwilż, zobaczymy jak będzie w weekend.

#5 elgato

elgato

Nowy użytkownik

• 2 postów
1
  • OSW

Napisano 23 luty 2009 - 09:49

Ha byłem na sylwestra już drugi rok do opisu zapraszam na swoja strone http://www.naszemalewyprawy.pl Ostatnio także pojechaliśmy w niedzielę i doszliśmy do wniosku jak prawie na kazdym stoku lepiej przyjechać z rańca albo po 18-tej po ratrakowaniu. W połowie dnia niesamowite muldy na trasie sie porobiły.

Użytkownik elgato edytował ten post 11 marzec 2009 - 22:37

#6 kordirko

kordirko

Użytkownik

• PipPip
  • 230 postów
  • Na forum od: 01.2009
79
  • Umiejętności: 4
  • Śląsk

Napisano 04 marzec 2009 - 00:23

Właśnie stamtąd wróciłem - jeździłem od 18 do 21:30, warunki bdb mimo dodatniej temperatury i mokrego śniegu.
Stok o 18-tej świeżo przejechany ratrakiem, oświetlony bardzo dobrze, ludzi malutko (wtorek), praktycznie brak kolejek.
Moim prywatnym zdaniem jeden z lepszych stoków do nauki carvingu - wystarczająco szeroki, w górnym odcinku łagodny ale na tyle stromy żeby nabrać odpowiedniej prędkości do wycinanek, na dole bardziej stromo i większy speed. Po dwóch godzinach dół był już rozjeżdżony i carving mi już coraz gorzej wychodził, ale jazda była super :D

#7 michciu99

michciu99

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 08.2008
44
  • Umiejętności: 6
  • Siemianowice Śl.

Napisano 21 październik 2009 - 14:27

Dzisiaj zasięgnąłem wieści u miejscowych odnośnie budowanego krzesła.Plany są takie że ma ruszyć około 10 grudnia oczywiście tego roku.Niestety jest też mały minus, a mianowicie do kanapy trzeba będzie najpierw wciągnąć się orczykiem.
Krzesełko ma obejmować 3/4 stoku.Jest to podobno związane z własnością gruntów, lub z ich dzierżawą.
Pozdrawiam Wojtek

#8 wichura999

wichura999

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 01.2007
2

Napisano 24 grudzień 2009 - 20:37

Ekolodzy już o nowy wyciąg "zadbali":
http://pracownia.org...aktualnosci,602

ps. Wesołych Świąt

Użytkownik wichura999 edytował ten post 24 grudzień 2009 - 20:41

#9 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
777
  • Opole

Napisano 24 grudzień 2009 - 21:48

Ekolodzy już o nowy wyciąg "zadbali":
[url]http://pracownia.org...aktualnosci,602[/ur

A Ty kolego - pt. "wichura" - nie jesz chleba aby z mojej/ naszej ręki ??

#10 wichura999

wichura999

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2

Napisano 24 grudzień 2009 - 22:24

Proszę, rozwiń skrót myślowy bo za bardzo nie złapałem.

#11 krolikkrol

krolikkrol

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 11.2006
11
  • Przeciszów

Napisano 26 grudzień 2009 - 02:01

Jak czytam ten artykuł to gołym okiem widać że ekolodzy chcą za cudzą kasę zadbać o coś ekologicznego - jesli tylko wyciąg nie wchodzi w obszar natura 2000 to gmina i powiat nie pozwolą żeby coś tak dochodowego było zablokowane przez jakieś kwiatki czy nietoperze. Poza tym ja się pytam czemu dopiero teraz a nie wcześniej kiedy budowa ruszała...

Mam nadzieję że inwestor się ogarnie i będę miał kanapę blisko domu:-)

#12 mtasiu

mtasiu

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 03 styczeń 2010 - 08:41

Witam,
wiadomo już czy otwart ten nowy wyciag?? Na stronkach nic nie pisze, kto już był??jak warunki??:) Pozdrawiam

#13 hermik

hermik

Użytkownik

• Pip
  • 38 postów
1
  • Umiejętności: 9
  • podbeskidzie

Napisano 03 styczeń 2010 - 16:38

Witam,
wiadomo już czy otwart ten nowy wyciag?? Na stronkach nic nie pisze, kto już był??jak warunki??:) Pozdrawiam

Z tego co mi wiadomo problemy są z zielonymi więc nie wiadomo kiedy ruszy. Póki co chodzi wyrwirączka.

#14 digger

digger

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 12.2008
1
  • Umiejętności: 6
  • Libiąż

Napisano 11 styczeń 2010 - 20:04

Dziś byłem na Pracicy. Warunki średnie, głównie przeszkadzała mgła która utrzymuje się chyba na wszystkich obecnie stokach. Jeśli chodzi o przygotowanie tras to lepiej było przy górnym wyciągu, można było spokojnie pośmigać na krawędziach. Dolny stok to już inna sprawa. Po godzinie 13 zacząłem zauważać nieliczne przetarcia, ponadto przeważały muldy lub lód, w dodatku sprawy nie ułatwiała kiepska widoczność. Także jeśli jazda rekreacyjna to raczej tylko na górnym stoku. Ludzi prawie wcale, zero kolejek. Wyjazd udany. Szkoda, że krzesło jeszcze nieczynne, choć wydaje się że brakuje tylko przyczepić kanapy do liny i powinno chodzić, jednak nie jestem wtajemniczony. A swoją drogą wie ktoś gdzie jest dolna stacja krzesełka?

#15 fingers77

fingers77

Użytkownik

• Pip
  • 87 postów
13
  • beskid mały

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:11

jeśli chodzi o krzesło to się ekolodzy przyczepili
http://wadowice24.pl...zed-narciarzami

w tym układzie gdzie krzesło nie dochodzi do dołu to uruchomienie górnego krzesła jeszcze ma mały sens, zwłaszcza, że będzie wąskie gardło (początek górnego, koniec dolnego wyciągu).
dzisiaj byłem wieczorem do 19 jazda bez kolejek, później trochę trzeba było postać na dole (5min), od 20 znowu bez kolejek.

#16 fingers77

fingers77

Użytkownik

• Pip
  • 87 postów
13
  • beskid mały

Napisano 14 luty 2010 - 22:41

dzisiaj i wczoraj było mało ludzi, być może przestraszyli się padającego śniegu. W obydwa dni byłem popołudniu, wjazd dolnym orczykiem a później na nartkach (BC) wzdłuż górnego wyciągu, wycieczka na Potrójną (dużo świeżego śniegu :D).
w sobotę i niedziele zjazd na dół z góry (koło 15godz. lekkie muldy, gdzieniegdzie twardo, o dziwo fajny zjazd mimo bardzo słabych krawędzi) ogólnie warunki nie najgorsze jak na ciągle sypiący śnieg.
w obydwa dni zjeżdżałem do parkingu po trasie wzdłuż krzesełek, potem lasem, śniegu w lesie dużo.

Fajna trasa by była do parkingu :mad:

#17 decent

decent

Użytkownik

• PipPip
  • 278 postów
  • Na forum od: 09.2008
42
  • Łódź

Napisano 07 wrzesień 2010 - 22:33

Trafiłem na Forum Beskid Mały post z którego wynika że
"Beskid Mały był jedną z ostatnich enklaw spokoju w naszych górach. Obecnie poddawany jest olbrzymiej presji. Oprócz wymienionych powyżej przypomnę plany budowy gondoli na Leskowiec, wielkie plany rozbudowy ośrodka na przeł. Kocierskiej (miasteczko kowbojskie, wioska indiańska, planetarium, sztuczna plaża z akwaparkiem - na ukończeniu, muzeum górnictwa - z podziemnym tunelem i czort wie co jeszcze). Od pracowników Czarnego Gronia dowiedziałem się, że właściciele planują zagospodarowanie kolejnych dolinek, aż do Kocierza, połączenie ich siecią szlaków narciarskich i wyciągów. Podobno są na etapie wykupu gruntów. Przy ich możliwościach finansowych jest to zupełnie możliwe." a tu post
Czy faktycznie ma się tak rozbudować ???
I'm hairy noon and night Hair that's a fright I'm hairy high and low Don't ask me why Don't know

#18 krzysztof

krzysztof

Użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 09.2006
16
  • Kęty

Napisano 03 październik 2010 - 22:31

Przesyłam kilka zdjęć które udało mi się wykonać podczas górskiej wycieczki w okolice górnej stacji wyciągu. Sam wyciąg robi wrażenie choć jest bardzo krótki. Oceniam długość na około 500 m. Inna kwestią pozostaje pytanie czy w tym sezonie zostanie oddany do użytku z wiadomych względów.

Załączone miniatury

• DSC_0757.jpg
  • DSC_0766.jpg
  • DSC_0764.jpg
  • DSC_0772.jpg
  • DSC_0773.jpg

#19 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3380 postów
  • Na forum od: 01.2008
1935
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 03 październik 2010 - 22:43

Przesyłam kilka zdjęć które udało mi się wykonać podczas górskiej wycieczki w okolice górnej stacji wyciągu. Sam wyciąg robi wrażenie choć jest bardzo krótki. Oceniam długość na około 500 m. Inna kwestią pozostaje pytanie czy w tym sezonie zostanie oddany do użytku z wiadomych względów.

Ho, ho - powiesili krzesełka, może coś z tego jednak będzie. Ostatnio, w lutym, raczej nie wisiały - chyba dobrze pamiętam? ...sprawdziłem - nie wisiały:
http://www.skiforum....90&d=1266871424

Jeśli chodzi o długość - to w teorii jest to tylko część inwestycji - całość ma schodzić w dół do parkingu.

#20 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2033
  • Łódź

Napisano 04 październik 2010 - 00:20

No to trzymajmy kciuki. Może na następnych zawodach będą chodziły. Tylko stracimy piękną platformę startową... ;)
Swoją drogą robienie tak krótkich wyprzęgalnych krzeseł i jeszcze z "kabinką" to spora rozrzutność. Jazda będzie trwała chyba półtorej minuty. Akurat żeby zdążyć pobawić się osłoną... :D:D
Tadek :)