Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rowerowa Sciana Wschodnia z HG

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#1 rsowa

rsowa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
  • Na forum od: 01.2007
98
  • Umiejętności: 5
  • szczecin

Napisano 08 kwiecień 2010 - 22:23

po zeszłorocznej wyprawie naszym przepięknym wybrzeżem przyszedł czas na ... na Scianę naszą Wschodnią. wyjazd planowany w sierpniu, 4 -5 dni jazdy po jakieś 60-70 km dziennie. nie ma ustalonej trasy ( może wzdłuż Bugu? ) nie ma jeszce generalnie nic . nawet sierpniowej daty.
pozwoliłem sobie dziś obdzwonić starą gwardie i wiem że na wyjazd piszą się :
Zdanpak, Kitki, Otisek,Rossi, Nera, Robaki z przebrzydłego Długiego Targu :) ,Fredowski, Pawełek Ps z miasta gdzie zawsze ... jak w Kieleckim :), Ordak, Ciocia Ola i Tomasson (Jahu?).
I teraz pytanie do zainteresowanych : kiedy ( sierpień) , z namiotami czy bez, ile dni jazdy i ile km dziennie?
może ktoś ma jakieś pomysły? może ktoś ma wiedzę na temat "ściany"
wszystkie sugestie bierzemy pod uwagę :)

pozdro sowa

ps. jeżeli kogos pominąłem w deklaracjach wyjazdu to sorki - skleroza :)
Czas nie goi ran, lecz przyzwyczaja do bólu

#2 marioo

marioo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 931 postów
  • Na forum od: 02.2009
559
  • Umiejętności: 3
  • Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2010 - 23:04

Siema Robert.
Jeśli mogą też niezrzeszeni, to i ja bym się nieśmiało zapisał :) Tylko obawiam się czy 4-5 dni wystarczy, bo np. wg opisu Marcina Hyły to wychodzi że potrzebowalibyśmy prawie 10. Ale to wszystko oczywiście do dogrania :)

Pozdrawiam i dzięki za fajny pomysł
marioo

#3 rsowa

rsowa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
98
  • szczecin

Napisano 08 kwiecień 2010 - 23:16

Siema Robert.
Jeśli mogą też niezrzeszeni, to i ja bym się nieśmiało zapisał :) Tylko obawiam się czy 4-5 dni wystarczy, bo np. wg opisu Marcina Hyły to wychodzi że potrzebowalibyśmy prawie 10. Ale to wszystko oczywiście do dogrania :)

Pozdrawiam i dzięki za fajny pomysł
marioo

hejka Mario . napisałem z HG a nie że tylko HG. wszyscy ale to wszyscy są mile widziani na tym małym rowerowym zlocie :)

Użytkownik rsowa edytował ten post 08 kwiecień 2010 - 23:18

#4 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
779
  • Umiejętności: 1
  • Opole

Napisano 08 kwiecień 2010 - 23:28

Fakt. Rozmawiałem z Robertem o pomysłach rowerowych na lato.
Ale tylko o tym. Żadnego akcesu z mojej strony nie było.
Więc niestety z wielu powodów (głównie czasowych) nie będę mógł byc zaszczyconym z powodu uczestnictwa w takiej imprezie.

Dla mnie - tak jak w zimie - to mogą byc najwyżej 3, max 4 dni w połączeniu z weekendem, co da się zrobić akurat na dzikim ... np. Roztoczu ...

Zdravim :-)

#5 bzdurka

bzdurka

Użytkownik

• PipPip
  • 149 postów
  • Na forum od: 10.2008
12
  • Gdańsk

Napisano 09 kwiecień 2010 - 09:08

Jareczku, jakaś jakby ironia z Twej wiadomości wyziera, a może tylko mi się wydaje :rolleyes:

Ja się wstępnie piszę, chociaż z powodu mocnego ograniczenia czasowego ostatnimi czasy, im mniej dni, tym lepiej. Co do pytania o namioty, to raczej niechętnie :) Formuła wyjazdu jak w zeszłym roku, polegająca na spaniu w zarezerwowanych wcześniej domkach, w sensownych warunkach, dużo bardziej do mnie przamawia :)

A.
___________________________________________________________ Co nie zabija, to wzmacnia. Baaa, jeszcze nawet charakter kształtuje ;)

#6 latamito

latamito

Użytkownik

• PipPip
  • 260 postów
  • Na forum od: 11.2007
37
  • poznań

Napisano 09 kwiecień 2010 - 10:01

jak w drugiej połowie sierpnia to też się piszę do tak zacnego grona .
forma noclegu -namiot czy domek? latamito :):)
[COLOR="Blue"]
[FONT="Comic Sans MS"] budzi się we mnie zwierze...mam obawy że to leniwiec :) [/FONT][/COLOR]

#7 rsowa

rsowa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
98
  • szczecin

Napisano 09 kwiecień 2010 - 15:20

Fakt. Rozmawiałem z Robertem o pomysłach rowerowych na lato.
Ale tylko o tym. Żadnego akcesu z mojej strony nie było.
Więc niestety z wielu powodów (głównie czasowych) nie będę mógł byc zaszczyconym z powodu uczestnictwa w takiej imprezie.

Dla mnie - tak jak w zimie - to mogą byc najwyżej 3, max 4 dni w połączeniu z weekendem, co da się zrobić akurat na dzikim ... np. Roztoczu ...

Zdravim :-)

widocznie źle Cię Jareczku zrozumiałem. jeżeli chodzi o termin to myślę że druga połowa sierpnia byłaby oki( co myślicie o 20 sierpnia?). pogoda zróżnicowana co daje nam mozliwości jazdy w różnych warunkach, a i tak generalnie wszycy biorą urlopy rodzinne w lipcu.
już szukam tras i kwaterek bo chyba jak to Bzdurka napisała nie ma sensu ciągnąć namiotów i śpiworów.
pozdro he rsowa

#8 alex1

alex1

Użytkownik

• Pip
  • 90 postów
  • Na forum od: 07.2008
4
  • WARSZAWA

Napisano 09 kwiecień 2010 - 15:37

Jareczku bez Ciebie wyprawa rowerowa to cały czas lampa z nieba , a źle się jedzie (no w moim przypadku czasem idzie) w słońcu trochę deszczyku nie zaszkodzi.
Mam nadzieję że dasz radę zarezerwować sobie kilka dni wolnego, abyśmy mogli dopiąć tradycji wakacyjnych i razem wyruszyć na rowerową przygodę w sierpniu. :D:D:D:D

#9 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2365

Napisano 09 kwiecień 2010 - 17:07

Ja bym jednak dokonczyl Wybrzeze.
Rozsypalo sie w Lebie...
To zbiorka w Lebie i dalej na Hel, tramwajem do Gdanska i na Mierzeje Wislana. Przedkladam zdecydowanie schylek lata nad Morzem nad jakies moczary i kepy hej!

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#10 Necia36

Necia36

Użytkownik

• Pip
  • 58 postów
  • Na forum od: 07.2009
8
  • Umiejętności: 4
  • Piła

Napisano 09 kwiecień 2010 - 19:04

Hej Wszystkim:)

....bardzo chętnie moja skromna osóbka przyłączy się do wyprawy rowerowej.....

było super w ubiegłym roku , mniemam , iż w tym równie będzie niesamowicie....

taka elita będzie jechać w tym roku, iż nie ma mowy, abym siedziała w domu kiedy przygoda czeka....hihihihihi

jestem za rozwiązaniem z ubiegłego roku na spoczynek:)

pozdrowienia z Piły.

ps. Bzdurka - będzie mi miło w Twoim towarzystwie i nie tylko w Twoim - patrz ubiegły rok:)

zapisuję ze sobą jeszcze jedną osóbkę do grona wybrańców losu ....hihihihi
......nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu:)

#11 rsowa

rsowa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
98
  • szczecin

Napisano 09 kwiecień 2010 - 19:43

Rozsypalo sie w Lebie...
To zbiorka w Lebie i dalej na Hel, tramwajem do Gdanska i na Mierzeje Wislana. Przedkladam zdecydowanie schylek lata nad Morzem nad jakies moczary i kepy hej!

może jednak trzymajmy się tego co sobie wymyśliliśmy w zeszłe wakacje podczas wyprawy wybrzeżem - " dookoła Polski panie i panowie". no może nie dosłownie ale jednak dookoła :)

#12 zechar

zechar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 453 postów
90
  • Opole

Napisano 09 kwiecień 2010 - 20:52

Jeżeli przyjmiecie mnie do zacnej ekipy rowerowej to i ja chętnie zwiedzę gościnne progi wschodniej Polski. Ciekawe jak w sierpniu wygląda rowerowa wędrówka.

Co prawda rower nie jest mi obcy ale na takiej wyprawie byłbym 1 szy raz :D
Dam radę - od jutra zaczynam trenować.

Jażeli mam akceptację to proszę o więcej szczegółów w swoim czasie.
Idę wyciągać z garażu i odkurzać rower. ;)

A jutro kupię sobie obcisłe spodenki ( na rower ):D
" a w górach nie ma już nikogo - oprócz Nas"

#13 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3682 postów
  • Na forum od: 09.2006
6833
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 10 kwiecień 2010 - 01:04

Rozsypalo sie w Lebie...

Fredowski i Odcisk mają rację, 3-4 dni pedałowania po wybrzeżu w upalne lato dobrze nam zrobi, a i spanie pod namiotami ma same zalety.. :)

jak 3-4 dni wchodzę w to smiało :)

Użytkownik Szabir edytował ten post 10 kwiecień 2010 - 01:14

Całe życie z wariatami    facebook     szabirski@gmail.com

#14 Necia36

Necia36

Użytkownik

• Pip
  • 58 postów
8
  • Piła

Napisano 10 kwiecień 2010 - 13:54

Moi Drodzy:)

.....przecież można zawsze zrobić 2 rajdy rowerowe.....;)

dla wytrwałych zawodników, co to jest połączyć te dwa odcinki?

Pamiętacie wyczyny co niektórych osób?

np. Zdanpak,Pepe - chłopaki nie do zdarcia.....

przepraszam, jeśli Kogokolwiek pominęłam.....
......nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu:)

#15 PEPE_X

PEPE_X

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 418 postów
43
  • Piła/Gdańsk

Napisano 10 kwiecień 2010 - 13:57

Jeśli chodzi o noclegi np w domkach to termin po 20 sierpnia jest bardziej sensowny. Po zeszłorocznych doświadczeniach próba zarezerwowania czegokolwiek do 20 nie jest łatwa ponieważ w grę wchodzi 1 nocleg w 1 miejscu. Do tego koszty noclegu po 20 gwałtownie obniżają się. Chyba że zarezerwujecie miejsca teraz, pytanie tylko jak określić liczbę osób i kto wpłaci zaliczkę.
Co do mojego wyjazdu jest on raczej nierealny choć życie jest pełne niespodzianek.

#16 Alig

Alig

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
  • Na forum od: 08.2009
1
  • łódź

Napisano 10 kwiecień 2010 - 16:10

hej:)
konkretny termin, tak do 7 dni i już rezerwuje urlopik:), co prawda była by to moja pierwsza wyprawa rowerowa, ale jak się przekonałam tej zimy pierwsze razy w doborowym towarzystwie są bardzo udane:D:D:D
pozdrowionka dla wszystkich

#17 rsowa

rsowa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1159 postów
98
  • szczecin

Napisano 10 kwiecień 2010 - 19:08

znalazłem w sieci taką oto traskę :
. Nadbuzanski Szlak Rowerowy - JANÓW PODLASKI - WLODAWA- HRUBIESZÓW, dl. 288km,
[Park Krajobrazowy Przelom Bugu (Janów Podlaski, Pratulin) ->Koroszczyn -> Nadbuzansk- Obszar Chronionego Krajobrazu (Kobylany, Kostomloty, Koden -> Dobromysl -> Nadbuzanski Obszar Chronionego Krajobraz (Jableczna, Slawatycze, Kuzawka) -> Hanna --> Nadbuzanski Obszar Chronionego Krajobrazu (Dolhobrody, Stawki) -> Rózanka -> Szuminka -> Suszno -> Wlodawa -> Okuninka -> Osowa -> Kosyn -> Majdan Stulenski -> Wola Uhruska -> Chelmski Park Krajobrazowy (Zalin, Dobrylów) -> Swierze -> Chelmski Obszar Chronionego Krajobrazu -> Dorohusk -> Turka -> Husynne -> Kolemczyce -> Uchanka -> Rogatka -> Garbowiecko - Strzelecki Obszar Chronionego Krajobrazu (Dubienka) -> Strzelecki Park Krajobrazowy (Starosiele, Maziamia Strzelecka) -> Stefankowi-ce -> Annopol -> Nadbuzanski Obszar Chronionego Krajobrazu (Szpikolosy) -> Hrubieszów];

więcej info tu http://www.napolesie...pa_rowerowa.php

myślę że to bedzie optymalna traska na 4 dni jazy. termin tak jak Pepe opisał wyzej po 20 sierpnia, łatwiej i taniej załatwic kwaterki choć to jednak nie wybrzeze i chyba mniej turystów.
kto nie bedzie miał dosyć kręcenia to zawsze może dorobic kilka km tak jak w linku wyżej.

no i jeszcze jedna sprawa. śpimy w kwaterkach ale do tego potrzebna jest lista uczestników tak aby możnaby było coś rezerwowac.

zapraszamy Wszystkich Starych i Nowych wyjazdowiczów do wspólnej zabawy rowerowej ( i nie tylko :) ) wzdłuż Bugu.

pozdro he rsowa

#18 Zofija

Zofija

Zofija

• PipPipPip
  • 685 postów
  • Na forum od: 04.2008
60
  • Łódź

Napisano 11 kwiecień 2010 - 15:36

mam prośbe w imieniu moim jak i innych żeby pamietać iż 28 sierpnia jest maraton sierpniowy na rolkach w Gdańsku:) weźcie to pls pod uwage przy ustalaniu daty wyjazdu , obecny termin podany przez Sowe jest ok.
pozdr
Zośka
ps nie jest to 100% deklaracja wyjazdu z mojej strony , ale mam nadzieje że się uda :) przy dobrych wiatrach oczywiście:)

Użytkownik Zofija edytował ten post 11 kwiecień 2010 - 15:39
:)

To Ski, or not to Ski - that is NOT the question!!!

#19 wiedzma

wiedzma

Użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 04.2010
0
  • Szczecin

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:17

Witam zacne grono, z przyjemnością popedałuje po wschodniej ścianie naszego pięknego kraju,jak i z wielką przyjemnością poznam całe grono ,o którym tak wiele słyszałam superlatyw najlepszych.Sóweczko udało się Ci mnie przekonać do dołączenia do waszej grupy ,o ile mnie przyjmiecie..

#20 Necia36

Necia36

Użytkownik

• Pip
  • 58 postów
8
  • Piła

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:57

Witam zacne grono, z przyjemnością popedałuje po wschodniej ścianie naszego pięknego kraju,jak i z wielką przyjemnością poznam całe grono ,o którym tak wiele słyszałam superlatyw najlepszych.Sóweczko udało się Ci mnie przekonać do dołączenia do waszej grupy ,o ile mnie przyjmiecie..

.......serdecznie witamy w naszym gronie :D:D