Skocz do zawartości

Rowerowa Sciana Wschodnia z HG


rsowa

Rekomendowane odpowiedzi

po zeszłorocznej wyprawie naszym przepięknym wybrzeżem przyszedł czas na ... na Scianę naszą Wschodnią. wyjazd planowany w sierpniu, 4 -5 dni jazdy po jakieś 60-70 km dziennie. nie ma ustalonej trasy ( może wzdłuż Bugu? ) nie ma jeszce generalnie nic . nawet sierpniowej daty. pozwoliłem sobie dziś obdzwonić starą gwardie i wiem że na wyjazd piszą się : Zdanpak, Kitki, Otisek,Rossi, Nera, Robaki z przebrzydłego Długiego Targu :) ,Fredowski, Pawełek Ps z miasta gdzie zawsze ... jak w Kieleckim :), Ordak, Ciocia Ola i Tomasson (Jahu?). I teraz pytanie do zainteresowanych : kiedy ( sierpień) , z namiotami czy bez, ile dni jazdy i ile km dziennie? może ktoś ma jakieś pomysły? może ktoś ma wiedzę na temat "ściany" wszystkie sugestie bierzemy pod uwagę :) pozdro sowa ps. jeżeli kogos pominąłem w deklaracjach wyjazdu to sorki - skleroza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siema Robert. Jeśli mogą też niezrzeszeni, to i ja bym się nieśmiało zapisał :) Tylko obawiam się czy 4-5 dni wystarczy, bo np. wg opisu Marcina Hyły to wychodzi że potrzebowalibyśmy prawie 10. Ale to wszystko oczywiście do dogrania :) Pozdrawiam i dzięki za fajny pomysł marioo

hejka Mario . napisałem z HG a nie że tylko HG. wszyscy ale to wszyscy są mile widziani na tym małym rowerowym zlocie :)

Użytkownik rsowa edytował ten post 08 kwiecień 2010 - 23:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Rozmawiałem z Robertem o pomysłach rowerowych na lato. Ale tylko o tym. Żadnego akcesu z mojej strony nie było. Więc niestety z wielu powodów (głównie czasowych) nie będę mógł byc zaszczyconym z powodu uczestnictwa w takiej imprezie. Dla mnie - tak jak w zimie - to mogą byc najwyżej 3, max 4 dni w połączeniu z weekendem, co da się zrobić akurat na dzikim ... np. Roztoczu ... Zdravim :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareczku, jakaś jakby ironia z Twej wiadomości wyziera, a może tylko mi się wydaje :rolleyes: Ja się wstępnie piszę, chociaż z powodu mocnego ograniczenia czasowego ostatnimi czasy, im mniej dni, tym lepiej. Co do pytania o namioty, to raczej niechętnie :) Formuła wyjazdu jak w zeszłym roku, polegająca na spaniu w zarezerwowanych wcześniej domkach, w sensownych warunkach, dużo bardziej do mnie przamawia :) A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Rozmawiałem z Robertem o pomysłach rowerowych na lato. Ale tylko o tym. Żadnego akcesu z mojej strony nie było. Więc niestety z wielu powodów (głównie czasowych) nie będę mógł byc zaszczyconym z powodu uczestnictwa w takiej imprezie. Dla mnie - tak jak w zimie - to mogą byc najwyżej 3, max 4 dni w połączeniu z weekendem, co da się zrobić akurat na dzikim ... np. Roztoczu ... Zdravim :-)

widocznie źle Cię Jareczku zrozumiałem. jeżeli chodzi o termin to myślę że druga połowa sierpnia byłaby oki( co myślicie o 20 sierpnia?). pogoda zróżnicowana co daje nam mozliwości jazdy w różnych warunkach, a i tak generalnie wszycy biorą urlopy rodzinne w lipcu. już szukam tras i kwaterek bo chyba jak to Bzdurka napisała nie ma sensu ciągnąć namiotów i śpiworów. pozdro he rsowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak dokonczyl Wybrzeze. Rozsypalo sie w Lebie... To zbiorka w Lebie i dalej na Hel, tramwajem do Gdanska i na Mierzeje Wislana. Przedkladam zdecydowanie schylek lata nad Morzem nad jakies moczary i kepy hej!

może jednak trzymajmy się tego co sobie wymyśliliśmy w zeszłe wakacje podczas wyprawy wybrzeżem - " dookoła Polski panie i panowie". no może nie dosłownie ale jednak dookoła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjmiecie mnie do zacnej ekipy rowerowej to i ja chętnie zwiedzę gościnne progi wschodniej Polski. Ciekawe jak w sierpniu wygląda rowerowa wędrówka. Co prawda rower nie jest mi obcy ale na takiej wyprawie byłbym 1 szy raz :D Dam radę - od jutra zaczynam trenować. Jażeli mam akceptację to proszę o więcej szczegółów w swoim czasie. Idę wyciągać z garażu i odkurzać rower. ;) A jutro kupię sobie obcisłe spodenki ( na rower ):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak dokonczyl Wybrzeze. Rozsypalo sie w Lebie... To zbiorka w Lebie i dalej na Hel, tramwajem do Gdanska i na Mierzeje Wislana. Przedkladam zdecydowanie schylek lata nad Morzem nad jakies moczary i kepy hej!

Fredowski i Odcisk mają rację, 3-4 dni pedałowania po wybrzeżu w upalne lato dobrze nam zrobi, a i spanie pod namiotami ma same zalety.. :) jak 3-4 dni wchodzę w to smiało :)

Użytkownik Szabir edytował ten post 10 kwiecień 2010 - 01:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o noclegi np w domkach to termin po 20 sierpnia jest bardziej sensowny. Po zeszłorocznych doświadczeniach próba zarezerwowania czegokolwiek do 20 nie jest łatwa ponieważ w grę wchodzi 1 nocleg w 1 miejscu. Do tego koszty noclegu po 20 gwałtownie obniżają się. Chyba że zarezerwujecie miejsca teraz, pytanie tylko jak określić liczbę osób i kto wpłaci zaliczkę. Co do mojego wyjazdu jest on raczej nierealny choć życie jest pełne niespodzianek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci taką oto traskę : . Nadbuzanski Szlak Rowerowy - JANÓW PODLASKI - WLODAWA- HRUBIESZÓW, dl. 288km, [Park Krajobrazowy Przelom Bugu (Janów Podlaski, Pratulin) ->Koroszczyn -> Nadbuzansk- Obszar Chronionego Krajobrazu (Kobylany, Kostomloty, Koden -> Dobromysl -> Nadbuzanski Obszar Chronionego Krajobraz (Jableczna, Slawatycze, Kuzawka) -> Hanna --> Nadbuzanski Obszar Chronionego Krajobrazu (Dolhobrody, Stawki) -> Rózanka -> Szuminka -> Suszno -> Wlodawa -> Okuninka -> Osowa -> Kosyn -> Majdan Stulenski -> Wola Uhruska -> Chelmski Park Krajobrazowy (Zalin, Dobrylów) -> Swierze -> Chelmski Obszar Chronionego Krajobrazu -> Dorohusk -> Turka -> Husynne -> Kolemczyce -> Uchanka -> Rogatka -> Garbowiecko - Strzelecki Obszar Chronionego Krajobrazu (Dubienka) -> Strzelecki Park Krajobrazowy (Starosiele, Maziamia Strzelecka) -> Stefankowi-ce -> Annopol -> Nadbuzanski Obszar Chronionego Krajobrazu (Szpikolosy) -> Hrubieszów]; więcej info tu http://www.napolesie...pa_rowerowa.php myślę że to bedzie optymalna traska na 4 dni jazy. termin tak jak Pepe opisał wyzej po 20 sierpnia, łatwiej i taniej załatwic kwaterki choć to jednak nie wybrzeze i chyba mniej turystów. kto nie bedzie miał dosyć kręcenia to zawsze może dorobic kilka km tak jak w linku wyżej. no i jeszcze jedna sprawa. śpimy w kwaterkach ale do tego potrzebna jest lista uczestników tak aby możnaby było coś rezerwowac. zapraszamy Wszystkich Starych i Nowych wyjazdowiczów do wspólnej zabawy rowerowej ( i nie tylko :) ) wzdłuż Bugu. pozdro he rsowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbe w imieniu moim jak i innych żeby pamietać iż 28 sierpnia jest maraton sierpniowy na rolkach w Gdańsku:) weźcie to pls pod uwage przy ustalaniu daty wyjazdu , obecny termin podany przez Sowe jest ok. pozdr Zośka ps nie jest to 100% deklaracja wyjazdu z mojej strony , ale mam nadzieje że się uda :) przy dobrych wiatrach oczywiście:)

Użytkownik Zofija edytował ten post 11 kwiecień 2010 - 15:39 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze witamy :) serdecznie i po staropolsku ... i ... :) dobra , a teraz konkret. ni w ząb nie wiem jak dostać sie do poczatku naszej trasy z rowerem czyli do Janowa Podlaskiego? ma ktos jakies info jak z Wawy dostać sie do naszego punktu "A" ? jeżdżą tam pociągi ? pozdro he rsowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynamy trasę w Terespolu ( ze względu na dojazd -Janów pominiemy , brak PKP i innych tym podobnych gdzie rowerki by sie zmieściły) 20 sierpnia rano ( do dyskusji czy nie 21 w sobotę?). konczymy w Hrubieszowie po 4 dniach jazdy. do przejechania około 240 km czyli po około 60 km dziennie. Ordak już nam zorganizował GRILLA we Włodawie wiec chyba tam ( napewno :) ) zrobimy nocleg. co do reszty spania to po Waszej akceptacji trasy i terminu ustali się. a teraz bardzo prosze o deklarację ( w miarę konkretną) by określić kto, jak , z kim i po co :) lista lista : 1. sowa - szczecin no to pozdro he rsowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak dokonczyl Wybrzeze. Rozsypalo sie w Lebie... To zbiorka w Lebie i dalej na Hel, tramwajem do Gdanska i na Mierzeje Wislana. Przedkladam zdecydowanie schylek lata nad Morzem nad jakies moczary i kepy hej!

Też słusznie, bo się potem okaże, że chcemy pojechać naokoło Polski ale mamy w tym "naokoło" czterystukilometrowe luki :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Latamito jesteś z Poznania:) Może w takim razie wspólny dojazd w razie ten tego.. na TOM SCIANE WSCHODNIOM? :)

Co Ty się tak zawczasu martwisz? Wyjedziesz dwa dni wcześniej i się doturbodymomenujesz :) 1. sowa - szczecin 2. KrzysiekGP 3. Ordak - wawa 4. Necia36 (+ 1 osoba)- Piła 6. Latamito 7 i 8. Pepe+1 (na 27,6%) 9 i 10. marioo + 1 (w-wa) Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...