Skocz do zawartości

rower :)


jark

Rekomendowane odpowiedzi

Rycho, co za problem połączyć Birofilię z rowerowaniem? sama objazdówka Jeziora Żywieckiego, czy spacer wzdłuż Soły do Węgierskiej Gorki da juz sporo niezwykle widokowych wrażeń, a w poblizu jest Kocierz, Żar, Przegibek, lub juz bardziej wymagające Skrzyczne od Lipowej. By piwo smakowało trzeba sie nieco zmęczyć... ;). Byle pogoda w końcu sie poprawiła..... Dzieki za przypomnienie o Industriadzie....

Dziękuje ,aczkolwiek 1 dzień tam to b. mało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i popatrz - prawie te same trasy a przeciwne kierunki. Gdybym wiedział to może byśmy się spotkali na tym piwku?!;) Pogoda nie rozpieszcza ale następnym razem będę tradycyjnie w niebieskiej kurtce lub koszulce tylko gdzie to będzie?

Często jadę też w drugą stronę,tzn z Ligoty przez las, Starganiec ,Kamionka,Czasem centrum Mikołowa, czasem dalej na Borową Wieś,albo Bujaków, Chudów i powrót przez Halembę,jest mnóstwo tras przez las w naszych stronach, ale wczoraj było tak mokro, że pojechaliśmy z żoną bardziej asfaltową opcję. Nic nie wskazuje na to, żeby miało się poprawić w sprawach pogody.Nie wiem co się dzieje,w Murmańsku i w Laponii temp 30 stopni, a w Hiszpanii i Włoszech padał śnieg ? Następnym razem może się zgadamy przy jakimś wodopoju ;) w miarę możliwości wyskakuję też w tygodniu po pracy na rower, ale w tym tygodniu deszcz raczej nie da takiej możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rowerewk to proszę mi powiedzieć czy ma ktoś wyrobioną opinie o butach Pearl Izumi.

Ja używam Sidi i żadnych zastrzeżeń nie mam a śmigam już w nich ze 3-4 lata i lekko ze mną nie mają. Pamiętaj o tym żeby buty miały sztywną podeszwę - lepiej przenoszą energię na pedały i przydaje się trzeci pasek zapinany na jakąś klamrę - jeżeli są tylko paski z rzepami to jest szansa że będą się luzować . Acha nie wiem jak w P.I ale w Sidi jest sporo elementów wymiennych w bucie - klamry , podeszwy itd. Rzecz o tyle istotna że przy jeździe mtb mamy spore szanse popsuć buciki gdzieś w błocie lub podczas jakiś ewolucji typu wywrotka itd. Ja swoje klamry już wymieniałem bo się jedna się rozpadła a druga juz trzymała ledwo co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro dzięki, mam dobrych doradców na zakupy ale akurat tej marki nie znają. A własnie takie buty pasują i do mojego portfela i wyjątkowo dobrze stopę trzymają. Jak bym miała więcej dutków to bym sobie sidi kupiła bo jak tu nie kupić takich laczy: 24292_597266140288025_193724169_n.jpg I tu się kajam bo nie wiem skąd mi się wziął URL do tej foty, nie znam jej pochodzenia ani autora i nie mam na rozpowszechnianie pozwolenia ale jako kobieta powstrzymać się nie mogłam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro dzięki, mam dobrych doradców na zakupy ale akurat tej marki nie znają

@ Zeberka. Potwierdzam słowa Jara - tylko Sidi ! Nie idź na żadne kompromisy, chyba, że ... masz za dużo luźnego siana ;-)) Te butki kosztują nominalnie ciut więcej, ale za to ... Ty sama zajedziesz się pierwsza, a nowe (prawie nieśmigane buty) wsadzą Ci na Twą ostatnią drogą ... Ps Trochę pojechałem z przenośniami, ale sens chyba złapałaś :-) I ... nie bój się SPD-ów :-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 04 czerwiec 2013 - 23:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jadę też w drugą stronę,tzn z Ligoty przez las, Starganiec ,Kamionka,Czasem centrum Mikołowa, czasem dalej na Borową Wieś,albo Bujaków, Chudów i powrót przez Halembę,jest mnóstwo tras przez las w naszych stronach (...) Następnym razem może się zgadamy przy jakimś wodopoju ;) w miarę możliwości wyskakuję też w tygodniu po pracy na rower, ale w tym tygodniu deszcz raczej nie da takiej możliwości.

Deszcz nas nie rozpieszcza. Dzisiaj u nas leje jak z cebra! Normalnie to ja po okolicy, "po drodze" (np zakupy) trochę kręcę codziennie ale przy takich opadach wolę pod parasolem. Migu dał rowerową propozycję na www.festiwal-birofilia.pl 1 dzień tam to b.mało (dojazd z Katowic, Rybnika itp to przynajmniej 4 godz. pedałowania. Oczywiście z powrotem można wrócić koleją lecz na samej imprezie jest tłoczno, trudno przechować rower a piw moc do wypróbowania...) ale jeśli ktoś się czuje na siłach - czemu nie!? Pisałbym się ale z myślą o weekendzie lecz teraz coraz trudniej o noclegi - o te tańsze i pogoda niepewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ... nie bój się SPD-ów :-)

Ale czego mam się bać?

Ps Trochę pojechałem z przenośniami, ale sens chyba złapałaś :-) I ... nie bój się SPD-ów :-)

Załapałam ale kobieta nie facet, lubi zmieniać buty. Jaro, znalazłam sobie w przystępnej cenie shimano z dwoma rzepami i klamrą ale cóż skoro objętość buta za duża. Faceci mają łatwiej, buty dla nich w każdym sklepie stoją a ja muszę obdzwaniać sklepy czy w ogóle mają coś damskiego lub choć cokolwiek w moim rozmiarze i jeździć do Wrocławia mierzyć :(

Użytkownik zeberkaa edytował ten post 05 czerwiec 2013 - 08:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to chyba właśnie Shimano najmniej bym Ci polecił - wiesz jak ktoś robi wszystko to raczej nie wszystko dobrze :) . Zresztą obejrzyj weź do ręki i niech Ci ktos tam na miejscu doradzi ze znajomych jeżeli masz taka możliwość. Kolega ma buty tej firmy i powiedzmy sobie delikatnie - są co najmniej takie sobie. Dosyć miękka podeszwa, dwa rzepy jedynie co robia dobrze to dosyć fajnie wyglądają bo są mało używane - nakręcił może z tysiąc kilometrów przez 3 sezony i to asfalcikach. Acha i numeracja przynajmniej w Sidi też jest pokręcona - buty narciarskie mam 42, normalne adidasy 42 - 42 i pól a rowerowe 44 i ledwo się w nie wciskałem. Rozchodziły się dosyć długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to chyba właśnie Shimano najmniej bym Ci polecił - wiesz jak ktoś robi wszystko to raczej nie wszystko dobrze :) .

No właśnie tak nie za bardzo mi się podobały, już sam kapeć był jak .... kapeć, rzep jak trok od kalesonów. Niby wyższy model /mierzyłam SH-WM62/ miał być lepszy /tak twierdził sprzedawca/ ale zapewne droższy no nie było możliwości obejrzeć. Natomiast mierzyłam w sklepie Pearl Izumi http://tnij.org/pearlizumi i mimo że na 3 rzepy to wydawały się być o wiele sztywniejsze , solidniejsze i lepiej trzymały stopę. Ja widzę że z tymi spdami to jak z narciarskimi. Można sobie wybierać modele a do stopy dopasować trudno. I jeszcze coś. Moje dorosłe dziecię przez lata intensywnie użytkowało w trudnych warunkach diadory. Żadna marka. Jedyny problem to były rzepy. Pewnie gdyby buty częściej czyściła albo robiła to w ogóle to i rzepy nie stwarzały by kłopotu. Ja rozumiem że lepiej być pięknym bogatym i zdrowym, sama wolałabym mieć piękne czerwone lakierki z linkami ale nie będę miała póki co a jeździć się chce. Własnie kończą się deszcze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deszcz nas nie rozpieszcza. Dzisiaj u nas leje jak z cebra! Normalnie to ja po okolicy, "po drodze" (np zakupy) trochę kręcę codziennie ale przy takich opadach wolę pod parasolem. Migu dał rowerową propozycję na www.festiwal-birofilia.pl 1 dzień tam to b.mało (dojazd z Katowic, Rybnika itp to przynajmniej 4 godz. pedałowania. Oczywiście z powrotem można wrócić koleją lecz na samej imprezie jest tłoczno, trudno przechować rower a piw moc do wypróbowania...) ale jeśli ktoś się czuje na siłach - czemu nie!? Pisałbym się ale z myślą o weekendzie lecz teraz coraz trudniej o noclegi - o te tańsze i pogoda niepewna.

Spoko- noclegów tam dostatek......, ew. dojazd może być z Ustronia - tylko 45 km. Gorzej z pogodą A o SPD- gdzieś widziałem bloki 'jednostronne' tzn z jedną stroną jak w platformowych pedałach - próbował ktos jest to cos warte? Opinie w necie są mocno podzielone. Chciałbym spóbowac i sie od razu nie zabic - sporo jezdze po mieście wiec zatrzymania będą częste. A w koszyczkach i kolarce jezdziłem juz baaaaaardzo dawno i nie pamietam za bardzo jak to było.....

Użytkownik mig12345 edytował ten post 05 czerwiec 2013 - 09:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji masz typowe pedały spd z takimi dodatkowymi nakładkami w razie gdy trzeba po bułki jechać :) http://allegro.pl/pe...3288112342.html

Dobrze napisane, po bułki się te platformy nadają. Kupiłem takie żeby z 1,5 roczną córką jeździć. Do ślimaczego tempa są w sam raz, nic więcej na nich się nie da....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, bo to oczywiste, by wypiąć koszyki/ noski trzeba było kilkunastu metrów sprawnej jazdy.... ;), w spd skret stopy i juz... Chodzi mi o to, czy ma sens stosowac w pedałach kombinacje spd/platforma czy od razu radykalnie przestawiac sie na spd. Czy użytecznośc 2w1 to iluzja czy fakt.

ja te kupilem pierwotnie do MTB bo sie obawialem, ze ………..nie polubie i znam wielu ludzi, ktorzy sie SPD'w obawiaja. natomiast, jezeli jestes zdecydowany wierzyc innym, nie ma sensu kupowanie tego - wez tzw eggbeater, czyli cos , co wyglada jak prosta os z malymi, dwoma zaczepami do SPD cos takiego http://www.rei.com/p...m520-spd-pedals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja te kupilem pierwotnie do MTB bo sie obawialem, ze ………..nie polubie i znam wielu ludzi, ktorzy sie SPD'w obawiaja. natomiast, jezeli jestes zdecydowany wierzyc innym, nie ma sensu kupowanie tego - wez tzw eggbeater, czyli cos , co wyglada jak prosta os z malymi, dwoma zaczepami do SPD cos takiego http://www.rei.com/p...m520-spd-pedals

Pedały ktore wkleiles to sa standartowe shimanowskie SPD a są jeszcze takie jak napisałeś egg beater (po naszemu ubijaki ) i wyglądają tak qeggsl.jpg @Zeberka i są do tego czerwone :) Ceny zaczynaja się od 220 pln i w zależności od wagi nawet kończą na 1400 pln :). Kolega ma takie z tych tańszych i w sumie zadowolony jest po przesiadce ze zwykłych SPD - podobno w błocie lepiej sobie radzą chociaż mi się w sumie nie zdarzyło mieć jakiś wielkich problemów z zapinaniem zwykłych SPD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały ktore wkleiles to sa standartowe shimanowskie SPD a są jeszcze takie jak napisałeś egg beater (po naszemu ubijaki ) i wyglądają tak [ATTACH=CONFIG]39030[/ATTACH] @Zeberka i są do tego czerwone :) Ceny zaczynaja się od 220 pln i w zależności od wagi nawet kończą na 1400 pln :). Kolega ma takie z tych tańszych i w sumie zadowolony jest po przesiadce ze zwykłych SPD - podobno w błocie lepiej sobie radzą chociaż mi się w sumie nie zdarzyło mieć jakiś wielkich problemów z zapinaniem zwykłych SPD.

nie powazam tych……..sprawa personalnych preferencji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując: wydatek min 500-700zł w kierunku 1000.... (jakies pedały shimano i buty z uginającą sie podeszwą, ktore nie rozlecą sie po kilku dniach- bo to unieruchomi rower). Tak sobie myśle, że obecne platformy też są fajne.... ;) tym bardziej, ze w rowerze wymieniłem juz wszystko oprócz ramy i błotników. Dziwne, bo to pełne błotniki alu, nie umiem sie z nimi rozstac, bo doskonale spełniają swoją funkcję w kazdych warunkach, a że wygladaja niezbyt sportowo- to mam to w nosie... .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy system klipsów się sprawdza, ludzie nie narzekają. Małżonek ma jakiś patent Decathlonowy i też hula.Trzepaczki chyba są w grupie najdroższych.

Czyli podsumowując: wydatek min 500-700zł w kierunku 1000.... (jakies pedały shimano i buty z uginającą sie podeszwą, ktore nie rozlecą sie po kilku dniach- bo to unieruchomi rower).

Wróć. Podeszwa sztywna alew grupie MTB czyli z protektorem a nie gładka. Nie unieruchomi, w razie awarii wykręcasz klipsy, wkręcasz platformy :)

Tak sobie myślę, że obecne platformy też są fajne....

Na SPD ujedziesz więcej jeśli Ci na tym zależy. Jeśli nie zależy to po co przepłacać.Widziałam Amatorów wygrywających zawody na platformach a i doskonale radzących sobie ze sztywnym widelcem.

pełne błotniki alu, nie umiem się z nimi rozstać, bo doskonale spełniają swoją funkcję w każdych warunkach, a że wyglądają niezbyt sportowo- to mam to w nosie... .

I tak trzymaj, nie to ładne co ładne ale to co komu się podoba i jest dla niego użyteczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...