Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pinzolo - ktoś był?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 czarrrna

czarrrna

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 01.2010
0
  • Umiejętności: 4
  • warszawa

Napisano 10 luty 2010 - 22:13

Wybieramy się tu ze znajomymi i dziećmi w połowie marca do tego hotelu (mamy wynajęte w nim apartamenty dwupokojowe):
http://www.beverlyhotel.it/
W necie same dobre rzeczy o Pinzolo czytam, ale wiadomo, że nie ma to jak własne doświadczenia. Moze ktoś z Was był? Proszę o opinie.
"Pinzolo (800 m n.p.m.) - bardzo ładny kurort położony na terenie Naturalnego Parku Adamello Brenta, oddalony od Madonny Di Campiglio 8 km, posiada własny ośrodek narciarski. Miasteczko pięknie położone w Dolinie Rendena na wysokości 785 m n.p.m. cieszy się ogromną popularnością ze względu na bliskość Madonny Di Campiglio. W Pinzolo jest znakomita czarna trasa, są też trasy dla początkujących. Bardzo dobrze funkcjonuje połączenie skibusami z Madonna Di Campiglio.Pinzolo, w dolinie Val Rendena znajduje się nieduży ośrodek narciarski odpowiedni dla rodzin z dziećmi, ceny tutaj niższe.Ośrodek narciarski W Pinzolo nowoczesne wyciągi wywożą turystów na wys. 2100 m (szczyt Doss del Sabion).30 km tras - niebieskie 14 km, czerwone 14 km, czarne 2 km
11 wyciągów orczykowych, 5 wyciągów krzesełkowych, 1 wyciąg linowy - gondolanajtrudniejsza trasa Pista Competition - 1,1 km, różnica poziomów 322 m przepustowość wyciągów - 11 500 os./"

#2 aankaa

aankaa

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 11.2009
3

Napisano 11 luty 2010 - 14:28

Byłam w Pinzolo, ale w innym hotelu. Pisałam o tym http://www.skiforum....zolo#post279960 . Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam.

#3 Robert Ski Planet

Robert Ski Planet

Użytkownik

• PipPip
  • 268 postów
  • Na forum od: 07.2009
43
  • Umiejętności: 9
  • Poznań

Napisano 11 luty 2010 - 14:45

na Madonnie sobie poszalejesz ;)
Długie, szerokie nartostrady - to jest to :)

pozdrawiam

www.narty-wlochy.pl --- Narty we Włoszech
www.austria-na-narty.pl --- Austria na Narty
Ski Planet na Facebook'u

#4 WOJT_EL

WOJT_EL

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2010
0

Napisano 11 luty 2010 - 23:43

Przez ostatnie trzy sezony jeździłem na nartach w Val Di Sole, a konkretnie w Marilewie, Folgaridzie, Madonnie, Peio i znam tam każdą trasę (za wyjątkiem Peio). Kiedyś miałem chęć pojechać do Pinzolo, ale spotkani przypadkiem w gondoli Polacy mieszkający jak się okazało w Pinzolo, odradzili mi mówiąc że to strata czasu - ośrodek malutki, rodzinny, nie ma gdzie "rozwinąć skrzydeł". Głównie przyjeżdżają Włosi z rodzinami. Pozdrawiam.

#5 al9

al9

Użytkownik

• PipPip
  • 127 postów
  • Na forum od: 08.2008
30
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 16 luty 2010 - 15:17

może jak nie byłeś to nie pisz?
Pinzolo jest SUPER
Zwłaszcza dla wymagających narciarzy
Folgarida czy Passo Tonale a takze Paganella - sa przy Pinozlo smieszne i źle prowadzone....
Świetne trasy, trudne czerwone, doskonale przygotowane nartostrady...
Najlepiej kupic skipas kombiniowany z Madonną (gdzie ludzi niestety kupa)

AHA - orczyka nie ma ANI JEDNEGO

al

Użytkownik al9 edytował ten post 16 luty 2010 - 15:25

#6 czarrrna

czarrrna

Nowy użytkownik

• 6 postów
0
  • Umiejętności: 4
  • warszawa

Napisano 21 luty 2010 - 11:43

dziekuję bardzo, właśnie dlatego m.in.wybrałam Pinzolo bo w Madonna odradzano mi ze wzgledu na tłumy ludzi a ja z małymi dziećmi jadę.

#7 JohnyBravo

JohnyBravo

Użytkownik

• Pip
  • 35 postów
  • Na forum od: 10.2009
2
  • Umiejętności: 5
  • wieś

Napisano 04 październik 2010 - 10:05

Edit ;-)

Użytkownik JohnyBravo edytował ten post 04 październik 2010 - 10:06

#8 Janica

Janica

Użytkownik

• PipPipPip
  • 853 postów
  • Na forum od: 09.2007
241
  • Umiejętności: 1
  • Malvern, Worcestershire

Napisano 04 październik 2010 - 13:14

Przez ostatnie trzy sezony jeździłem na nartach w Val Di Sole, a konkretnie w Marilewie, Folgaridzie, Madonnie, Peio i znam tam każdą trasę (za wyjątkiem Peio). Kiedyś miałem chęć pojechać do Pinzolo, ale spotkani przypadkiem w gondoli Polacy mieszkający jak się okazało w Pinzolo, odradzili mi mówiąc że to strata czasu - ośrodek malutki, rodzinny, nie ma gdzie "rozwinąć skrzydeł". Głównie przyjeżdżają Włosi z rodzinami. Pozdrawiam.

zapomniałeś o Tonale (z Preseną), Ponte di Legno, Paganelli i Monte Bondone...

#9 hajnos

hajnos

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 01.2009
19
  • Płock/Wrocław

Napisano 04 październik 2010 - 13:38

na Madonnie sobie poszalejesz ;)
Długie, szerokie nartostrady - to jest to :)

pozdrawiam

Byłem w końcówce marca i z tym szaleństwem bym nie przesadzał ;p. Jeśli ktoś dobrze jeździ może uderzać w nierozjeżdżone i w miarę puste czarne trasy. Na czerwonych i niebieskich masakra...jeszcze jeśli trafią się wysokie temperatury to b. szybko tworzą się muldy. Już lepiej w Folgardzidzie, Marilluevie (czy jak to sie pisze ;D ) jeździć. W Pinzolo nie byłem, ale gdzieś na forum czytałem pozytywne opinie.

#10 vrinx

vrinx

Użytkownik

• PipPipPip
  • 314 postów
  • Na forum od: 04.2008
62
  • Umiejętności: 8
  • Łódź duchem ówKrak

Napisano 05 październik 2010 - 13:49

Pinzolo w grudniu połączy prawie 5 km kabinka wyprzegana z Madonną - to będzie wtedy betka dostać się do i z Madonny do Pinzolo. Jak dobrze poszukasz w necie to znajdziesz. Nawet filmik fajny jest. No i nowa trasa bedzie DOLOMITICA.
[COLOR="Gray"]dawno temu[/COLOR] [COLOR="Blue"]Sulov[/COLOR], [COLOR="Gray"]kiedyś[/COLOR] [COLOR="Red"]Streetracer 8[/COLOR], [COLOR="gray"]później[/COLOR] [COLOR="Lime"]RC4 Race SC[/COLOR], [COLOR="gray"]teraz[/COLOR] [COLOR="Black"]SL11[/COLOR], [COLOR="red"]czasem D2 jak syn da[/COLOR]

#11 al9

al9

Użytkownik

• PipPip
  • 127 postów
  • Na forum od: 08.2008
30
  • Wrocław

Napisano 05 październik 2010 - 19:17

nie połączy
zawieszone na rok
na sezon 2011/2012 będzie
ale tak jest fajnie :-)

al

#12 Dariusz konwiński

Dariusz konwiński

Użytkownik

• Pip
  • 38 postów
2
  • Bydgoszcz

Napisano 06 styczeń 2011 - 22:13

Bez Przesady,na madonnie owszem jest sporo ludzi,ale trasy tez sa ok,i nie stoisz dłuzej w sezonie do gondoli,czy kanap jak 3/5 minut,polecam jedno i drigie,ja raczej z dziecmi na madonne,pinzoolo owszem,ale tam za spokojnie na moje,rzecz gustu,wiadomo

#13 krzysio66

krzysio66

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 02.2008
1
  • Szczecin

Napisano 31 styczeń 2012 - 09:45

W Pinzolo byłem w 2010 i przez przypadek w 2011, poza małą niedogodnością (nietrafiliśmy z pogodą ;p( ) ogólne wrażenia bardzo pozytywne, nie ma tam takich ilości tras jak w Madonnie, ale klimat samego ośrodka nieporównywalnie przyjemniejszy od Madonny, nie ma tłumów narciarzy, spore urozmaicenie tras, moja początkująca druga połowa znalazła dla siebie kilka tras, a i ja się nie nudziłem.
Dla urozmaicenia można nabyć drogą kupna skipas kombinowany z kilkoma dniami na Madonnę, ale jak dla mnie Madonna jest przereklamowana

#14 Wiśnia81Lublin

Wiśnia81Lublin

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 10.2009
1
  • Umiejętności: 7
  • Lublin

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:35

W jakim okresie byłeś? Jak myślicie czy na początku marca mogą być problemy ze śniegiem i z jeżdżeniem?

#15 gardes

gardes

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 02.2012
0
  • Toruń

Napisano 12 styczeń 2013 - 15:21

Witam :)
W Pinzolo byłem rok temu w Marcu, miałem wykupiony pełny pakiet Skipass i 1 dzień jeździliśmy w Pinzolo, choć już był marzec i tutejsi ludzie mówili że jest to najcieplejszy miesiąc jaki pamiętają więc ok 15 już warunki na stoku były gorsze a bliżej dołu były już małe kałuże wody, od rana wszystko zmrożone i wyratrakowane. Następnego dnia wybraliśmy się do Madonny z
Pinzolo stokami i wyciągami dojechaliśmy na nartach, i dopiero tam była jazda, długie białe stoki mnóstwo wyciągów i nawet na bieżąco szła kolejka do wyciągów, już nie chciało się wracać do Pinzolo, i z powrotem wyciągami i stokami wróciliśmy do Hotelu. Resztę dni tak samo spędziliśmy w Madonna Di Campiglio. Zdjęcia, wrażenia i filmy super zostały, warunki też i polski bar gdzie polaków było bardzo dużo i dobra zabawa :):)