Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenie narciarskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
629 odpowiedzi w tym temacie

#41 skimind

skimind

Użytkownik

• PipPip
  • 168 postów
  • Na forum od: 06.2012
33
  • Umiejętności: 9
  • katowice

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:39

Tak jest jak kogoś nie stać na ubezpieczenie to........... :)

trudno/niech uwaza/jak ma pecha niech nie jezdzi?:D
Zapraszam na SkiMind.
Najnowszy wpis - Zbuduj sobie narty. SAM !

#42 amkap

amkap

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2013
0

Napisano 08 luty 2013 - 17:46

Witam. Ja wróciłem ostatnio z Francji z nart cały i zdrowy, więc nie mogę napisać jak wygląda sprawa wypłaty odszkodowań (mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał). Przed wyjazdem kupiłem ubezpieczenie na www.inseco.pl i jestem bardzo zadowolony. Polecam

#43 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
  • Na forum od: 11.2006
155
  • Umiejętności: 7
  • Głogów

Napisano 10 luty 2013 - 10:57

na tegoroczny francuski wyjazd kupiłem dla 9 osób ubezpieczenie w PZU. Dokonałem takiego wyboru pomimo negatywnych doświadczeń z PZU opisanych na tym forum.
Niestety negatywne doświadczenia opisywane w necie dotyczą chyba wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych.

Opcja z OC - 200000 zł, KL - 120000 zł (w tym do 50000 na akcję ratowniczą), NNW - 20000 zł. Parametry ustawiałem pod siebie i po dogłębnej analizie różnych przypadków i opcji w różnych towarzystwach.
Kosztowało mnie to 67 zł za osobę na 9 dni.

We Francji musiałem skorzystać z konsultacji medycznej - zaliczyłem wizytę u lekarza (23 euro płatne gotówką) i lekarstwa (4 euro).
Niby nic wielkiego - więcej strachu niż choroby.

Po powrocie postanowiłem rachunki przedstawić ubezpieczycielowi do rozliczenia.
Najpierw zadzwoniłem do NFZ. Okazało się, że na kartę EKUZ mogę dostać do 70% wydatków, bo zapewnia ona głównie zwrot kosztów leczenia szpitalnego, czyli powyżej 1 dnia, a u mnie była to tylko jednorazowa wizyta.
Wtedy wykonałem telefon do PZU. Przesłałem dokumenty i po 2 tygodniach na moje konto wpłynęła równowartość 27 euro - cała kwota zapłacona we Francji.
Może to niewiele i niczego nie mówi o grubszych odszkodowaniach/zwrotach kosztów leczenia.
Jednak uczciwie napiszę, że złego słowa nie mogę powiedzieć na jakość obsługi przez PZU mojej sprawy.

Dodam jeszcze, że z Francji nie dzwoniłem na infolinię PZU. Zgłoszenia dokonałem dopiero po powrocie.
Oczywiście przy poważnych wypadkach nie ma mowy o takim trybie.

#44 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 595 postów
  • Na forum od: 11.2007
710
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 11 luty 2013 - 20:17

Witam. Ja wróciłem ostatnio z Francji z nart cały i zdrowy, więc nie mogę napisać jak wygląda sprawa wypłaty odszkodowań (mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał). Przed wyjazdem kupiłem ubezpieczenie na www.inseco.pl i jestem bardzo zadowolony. Polecam

Lubię takie teksty "jestem bardzo zadowolony" ale nie korzystałem z ubezpieczenia. To z czego jesteś zadowolony, że wydałeś kasę? Druga sprawa to ubezpieczenie - kupiłeś przez wyszukiwarkę, ale nie podałeś w jakiej firmie, za co zapłaciłeś......
Nie do końca rozumiem poco to pisałeś, bo jeśli chciałeś komuś doradzić to co? - może mnie oświecisz

pozdrawiam
R
  • Koucz podziękował za tę wiadomość
www.domnaklinku.eu

#45 thomass2002

thomass2002

Nowy użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 02.2011
1
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa, Łódź

Napisano 12 luty 2013 - 23:15

...to ja też się dołączę do dyskusji.
Na stronie Allianz direct (https://www.allianzd...kalkulator.html) wyliczyłem składkę na ubezpieczenie narciarskie. Stawki wydają się niskie (nie doliczałem KL bo koszty leczenia pokrywa w 70% EKUZ). Macie jakieś doświadczenia z likwidacją szkód przez Allianz?
...a może stawki są wręcz wysokie, tylko się nie znam:/

#46 kuman300

kuman300

Nowy użytkownik

• Pip
  • 44 postów
  • Na forum od: 01.2007
27
  • Stanowice k/Rybnika

Napisano 13 luty 2013 - 00:51

Ja korzystam z ich ubezpieczenia od 8 lat i miałem w tym czasie dwa wypadki- w 2007 zerwałem więzadło przednie krzyżowe i uszkodziłem łąkotkę. Na transport lotniczy czekałem dwa dni, wszystko odbyło się bezproblemowo i bezgotówkowo. W 2010 naderwałem tylko więzadło poboczne, ale akurat nie mieli lekarza "swojego" w ośrodku w którym byłem i za wizytę i resztę zapłaciłem, a po powrocie do Polski zwrócili cała sumę-była też możliwość rozliczenia bezgotówkowego, ale musiałbym jechać do innej miejscowości.

Również moi znajomi z którymi byłem dwa razy musieli skorzystać z porady lekarskiej, raz odbyło się to gotówkowo-kolega miał ból pleców, dostał zastrzk i coś tam jeszcze, nie pamietam-po powrocie zwrot całej sumy. Z kolei na koleżankę, po wypadku na stoku i telefonie do ubezpieczyciela, po dotarciu centrum medycznego, czekały już wszystkie dokumenty i wszystko odbyło się bezgotówkowo.

A tak wogóle to są sygnowani przez Alianz, ale wszystkim zajmuje się teraz Mondial Assistance, a kiedyś byla to Elvia.

#47 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 595 postów
710
  • 3miasto

Napisano 13 luty 2013 - 10:46

A tak wogóle to są sygnowani przez Alianz, ale wszystkim zajmuje się teraz Mondial Assistance, a kiedyś byla to Elvia.[/QUOTE]

To nie tak Allianz, tak jak wielu ubezpieczycieli wybiera sobie podmiot wykonujacy dla niego usługi. Gwarantem swiadczeń zawsze pozostaje ten u kogo sie ubezpieczasz.

pozdrawiam
R
www.domnaklinku.eu

#48 thomass2002

thomass2002

Nowy użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 02.2011
1
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa, Łódź

Napisano 13 luty 2013 - 10:54

kuman300 - a jaki wariant ubezpieczenia kupujesz w Allianz? ...warto kupować te droższe?

#49 rumacz

rumacz

Użytkownik

• PipPipPip
  • 306 postów
  • Na forum od: 02.2010
13
  • Umiejętności: 2
  • Warszawa

Napisano 13 luty 2013 - 14:41

Ergo Hestia - sprawdziłem na własnej nodze. Za wizytę u lekarza w Austrii zapłaciłem z własnych środków. Wziąłem 2 rachunki. Jeden oddałem w hestii - pieniądze odesłali po 3 tygodniach. Drugi rachunek przekazałem do NFZ. Tam dostałem zwrot w wysokości 30 % poniesionych kosztów.

#50 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 595 postów
710
  • 3miasto

Napisano 14 luty 2013 - 10:16

Ergo Hestia - sprawdziłem na własnej nodze. Za wizytę u lekarza w Austrii zapłaciłem z własnych środków. Wziąłem 2 rachunki. Jeden oddałem w hestii - pieniądze odesłali po 3 tygodniach. Drugi rachunek przekazałem do NFZ. Tam dostałem zwrot w wysokości 30 % poniesionych kosztów.

To sie głośno nie chwal kolego bo cię Hestia ścignie :)
Zgodnie z polskim prawem pobranie za tą sama szkodę (majatkową - czyt. rachunek za wizytę) dwukrotnego odszkodowania jest nienalezytym wzbogaceniem i podlega każe. :(
Inaczej ma sie sprawa z odszkodowaniem NNW - zdrowie i zycie jest "niemieżalne" w pieniadzu i tam z kazdej polisy dostaniesz tyle ile sie z niej należy. Czesto ci którzy maja po kilka polis (prywatne + w pracy) nie zgłaszaja wszędzie szkody, bo myslą, ze to i tak zostanie podzielone - tak nie jest i na to uczulem ewentualnych poszkodowanych.

pozdrawiam
R
www.domnaklinku.eu

#51 kuman300

kuman300

Nowy użytkownik

• Pip
  • 44 postów
  • Na forum od: 01.2007
27
  • Stanowice k/Rybnika

Napisano 14 luty 2013 - 10:56

kuman300 - a jaki wariant ubezpieczenia kupujesz w Allianz? ...warto kupować te droższe?

Zawsze wykupuje program podstawowy (Basic) + amatorskie narciarstwo.

#52 rumacz

rumacz

Użytkownik

• PipPipPip
  • 306 postów
  • Na forum od: 02.2010
13
  • Warszawa

Napisano 14 luty 2013 - 20:01

To sie głośno nie chwal kolego bo cię Hestia ścignie :)
Zgodnie z polskim prawem pobranie za tą sama szkodę (majatkową - czyt. rachunek za wizytę) dwukrotnego odszkodowania jest nienalezytym wzbogaceniem i podlega każe. :(
Inaczej ma sie sprawa z odszkodowaniem NNW - zdrowie i zycie jest "niemieżalne" w pieniadzu i tam z kazdej polisy dostaniesz tyle ile sie z niej należy. Czesto ci którzy maja po kilka polis (prywatne + w pracy) nie zgłaszaja wszędzie szkody, bo myslą, ze to i tak zostanie podzielone - tak nie jest i na to uczulem ewentualnych poszkodowanych.

pozdrawiam
R

Ja się niczym nie chwalę.
Odszkodowania nie wyłudziłem. Mylisz pojęcia.

#53 ketiw

ketiw

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 09.2011
11

Napisano 14 luty 2013 - 20:45

Ja się niczym nie chwalę.
Odszkodowania nie wyłudziłem. Mylisz pojęcia.

Czy to był ten sam rachunek ale w 2 egzemplarzach ?

#54 sagi

sagi

Użytkownik

• PipPip
  • 169 postów
  • Na forum od: 01.2012
16
  • Umiejętności: 9
  • słoikowo

Napisano 16 luty 2013 - 00:08

ja ostatnio mialem w Warcie,
w Livignio dziala bezproblemowo, bez kosztow, tzn bezgotowkowo.

#55 elan71

elan71

Użytkownik

• PipPip
  • 120 postów
  • Na forum od: 12.2012
7
  • Umiejętności: 5
  • Elbląg

Napisano 18 luty 2013 - 18:46

Hej,
słyszał ktoś o takim fakcie, że firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowania, jeżeli jeździmy na sprzęcie, który nie posiada odpowiedniego certyfikatu serwisu ? Dla zobrazowania chodzi o dokument wystawiony przez autoryzowany serwis narciarski, że nasze narty+wiązania+buty zostały sprawdzone i dopuszczone do użytkowania - coś na wzór badania technicznego auta do dowodu rejestracyjnego. Przyznam, że dla mnie to nowum, ale jestem początkującym narciarzem i mogę o czymś nie wiedzieć.
A informację taką dostał mój kolega w jednym z serwisów narciarskich na Pomorzu, jak pytał się o serwis sprzętu. Może to tylko reklama serwisu, aby naciągnąć klienta (dosłownie przyciągnąć), a może fakt.
Proszę o opinię w tej sprawie, czy ktoś się z tym faktem spotkał ?

#56 Kuba99

Kuba99

Narciarz

• PipPipPip
  • 976 postów
  • Na forum od: 10.2007
326
  • Umiejętności: 10
  • Beskid Sądecki

Napisano 18 luty 2013 - 18:58

Nie płacą jeżeli ktoś był pod wpływem alkoholu.
:)Pozdrowienia

#57 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 18 luty 2013 - 19:01

Czytaj wszystko w OWU - nie spotkałem się z czymś takim w zawieranych umowach

#58 brelo

brelo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 613 postów
517
  • Dirschau

Napisano 20 luty 2013 - 20:17

Wyjeżdzałem niedawno do Austrii i ubezpieczałem się i swoją rodzinę w ALIANZ
Za 8 dni dwoje dorosłych i troje dzieci zapłaciłem 268zł.Wyszło średnio po 54 zł /osoba,za b.dobre warunki ubezpieczenia.
Warunki jak niżej.
Suma ubezpieczenia dla kazdego:
KL 30 000 euro
NNW 5 000 euro
OC/O 20 000 euro (OC/ na osobie)
OC/R 2 000 euro (OC/ na rzeczy) czyli drzwi ,futryny i podobne.

Co ważne AMATORSKIE UPRAWIANIE NARCIARSTWA dotyczy u nich wszystkiego poza HELiSINGIEM.
cyt.Amatorskie uprawianie narciarstwa i wszystkich jego odmian (z wyjątkiem heliskiingu) oraz snowboardu i wszystkich jego odmian (z wyjątkiem heliboardingu)

Znaczy to ,że za trasą też można jeżdzić w ramach tego ubezpieczenia,co w przypadku np. PZU już takie oczywiste nie jest.

Dziwne dla mnie było to ,że nie było różnicy w cenie przy ubezpieczeniu dwójki dzieci i czwórki,cena była taka sama ;-)
Dzisiaj sprawdziłem to przy 10 dzieciakach cena jest taka sama !!!!

#59 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów
  • Na forum od: 02.2008
4616
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 20 luty 2013 - 20:40

tylko te OC osobowe niebezpiecznie chude.....

#60 brelo

brelo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 613 postów
517
  • Dirschau

Napisano 21 luty 2013 - 12:32

tylko te OC osobowe niebezpiecznie chude.....

aaa.jpg
teraz wystarczająco grube??

Załączone miniatury

• 2013-02-21 12-27-41.jpg

Użytkownik brelo edytował ten post 21 luty 2013 - 12:35