Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenie narciarskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
509 odpowiedzi w tym temacie

#501 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Na forum od: 02.2007
993
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 06 styczeń 2018 - 15:11

Z mojego doświadczenia - w zeszłym sezonie w Wagrain spotkało mnie wypadnięcie dysku + ostra rwa kulszowa paraliżująca mnie od pasa w dół.

Już w karetce sanitariusz pytał mnie tylko o EKUZa. Potwierdziłem, że mam i mówiłem mu o AV i dodatkowym ubezpieczeniu w Allianz ale to go nie interesowało.

Po przewiezieniu do Kardinal Schwarzenberg Klinikum w Schwarzach Im Pongau na SOR poproszono mnie o EKUZa i całe leczenie odbyło się praktycznie bezkosztowo (3 dni hospitalizacji, leki, wyżywienie, TK, rehabilitacja a nawet piżama, klapki i leki do domu)

Jedyny koszt do uiszczenia przy wypisie to 21 Euro (jakaś forma udziału własnego określona przez ichniejsze przepisy).

Gdy pytałem lekarza na obchodzie o to z jakich względów nie interesuje ich prywatne ubezpieczenie, to odparł że są publicznym szpitalem i nie mogą mieć zawartych jakichkolwiek prywatnych umów na leczenie.

Gdybym nie miał EKUZa to za wszystko płaciłbym z własnej kieszeni i żaden AV czy Allianz by mi nie pomógł. Oczywiście po wyjściu ze szpitala mógłbym wystąpić z regresem do ubezpieczyciela, ale nie zmienia to faktu, że nie dostałbym wypisu bez zapłacenia wszystkiego gotówką czy kartą w kasie szpitala.

Podobna sytuacja miała miejsce rok wcześniej, gdzie towarzyszyłem Dawidowi w jego drodze do szpitala w Schladming. Na SOR był wielki baner ze zdjęciem EKUZa oraz przekreślonymi nazwami kilku prywatnych ubezpieczalni (Allianz, Vienna Insurance Group, Aviva).

Dawid nie miał EKUZa, ale miał AV i ubezpieczenie w Hestii. Lekarz powiedział wprost: albo płacicie gotówką albo opuszczacie lokal, bo podejrzenie zerwania wiązadła nie jest stanem zagrożenia życia. Zapłaciliśmy kartą, a dopiero w Polsce Dawid dostał zwrot z Hestii.

#502 marax0

marax0

Użytkownik

• PipPip
  • 220 postów
  • Na forum od: 11.2007
16
  • Umiejętności: 6
  • Poznan

Napisano 22 luty 2018 - 21:01

przepraszam ze nie czytam całego tematu.

Osoba z naszej ekipy miała poważny wypadek na nartach we Madonnie.

Lot smigłowcem do Santa Chiara w Trento, operacja obrazen wewn, liczne złamania itp.

Narazie szpital pytał o EKUZ ale chaiłbym Was prosić jeśli możecie coś powiedzieć wiecej na co jeszcze sie szykować, jakie dokumenty gromadzić.

Miała karnet ze http://www.snowcare.it/

Co to daje? Jaką opcję ubezp się dostaje w ramach tego które sie wykupuje za 2,5e do karnetu?

Czy Snowcare pokrywa koszty związane ze szpitalem? Czy tu EKUZ wszytsko powienien załatwić?

Ktoś ma doświadczenie związane z transportem medycznym do polski?

Z tego co narazie się dowiedziałem to NFZ pokrywa jezeli jest niezbędny do kontynuacji leczenia i bedzie ono tansze niz dalsze leczenie tu we włoszech. Słyszałem ze rodzina musi wyepłnic i złozyc w NFZ wniosek a poszkodowana wyrazić zgodę.

Co jeszcze nas czeka? 

proszę wymieńcie się jeszcze doswiadczenia i poradami w tej niesamowicie trudnej dla mnie sytuacji.

#503 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 520 postów
531
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 22 luty 2018 - 21:22

Lot smigłowcem do Santa Chiara w Trento, operacja obrazen wewn, liczne złamania itp.

Narazie szpital pytał o EKUZ ale chaiłbym Was prosić jeśli możecie coś powiedzieć wiecej na co jeszcze sie szykować, jakie dokumenty gromadzić.

Miała karnet ze http://www.snowcare.it/

Co to daje? Jaką opcję ubezp się dostaje w ramach tego które sie wykupuje za 2,5e do karnetu?

Czy Snowcare pokrywa koszty związane ze szpitalem? Czy tu EKUZ wszytsko powienien załatwić?

Ktoś ma doświadczenie związane z transportem medycznym do polski?

Z tego co narazie się dowiedziałem to NFZ pokrywa jezeli jest niezbędny do kontynuacji leczenia i bedzie ono tansze niz dalsze leczenie tu we włoszech. Słyszałem ze rodzina musi wyepłnic i złozyc w NFZ wniosek a poszkodowana wyrazić zgodę.

Co jeszcze nas czeka? 

proszę wymieńcie się jeszcze doswiadczenia i poradami w tej niesamowicie trudnej dla mnie sytuacji.

ten snowcare ma 3 warianty - który mieliście?

www.domnaklinku.eu

#504 marax0

marax0

Użytkownik

• PipPip
  • 220 postów
16
  • Poznan

Napisano 22 luty 2018 - 21:25

ten snowcare ma 3 warianty - który mieliście?

Własnie tego nie jestem w stanie stwierdzić,szukam ciagle, poprostu w okienku kasy do karnetu oferuja takie za 2.5E za dzien.

Nie opisując ktore to.

#505 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 520 postów
531
  • 3miasto

Napisano 22 luty 2018 - 21:51

Wychodzi na to, że helikopter i zwózka ze stoku nie jest pokrywana, W tym za 2,5 E są dwie opcje i druga co prawda ma helikopter do tysiaka, ale jak znam życie standardowo wchodzi najtańszy. Koszty w placówce do 500E ale tylko w tych co mają z nimi umowę.

Transport do PL też we własnym zakresie - tego NFZ nie pokrywa. To na co możecie liczyć to tzw. koszyk świadczeń podstawowych - w każdym kraju UE inny więc musisz pytać w NFZ co we Włoszech jest za free. Niezależnie od wszystkiego w krajach starej UE zawsze są dodatkowe opłaty nie pokrywane przez kasę chorych. Na pocieszenie nie są wysokie.

Zawsze dziwi mnie oszczędność na ubezpieczeniu i już to tutaj pisałem.. Zamiast kupować badziewie za 2,5E x 6 dni za tą cenę w PL można kupić bdb ubezpieczenie gdzie np. na taki transport jest 200 tysi.

Mam nadzieję, że nie skroją was za bardzo

pozdrawiam

R

www.domnaklinku.eu

#506 lukaszz3

lukaszz3

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2018
0

Napisano 23 luty 2018 - 12:27

Ja jestem zdania, że w tego typu tematach warto się radzić zawodowców z tej branży. Dzięki temu można sobie wielu problemów oszczędzić...

#507 kobyr

kobyr

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 01.2014
27
  • Pyskowice Śląsk

Napisano 23 luty 2018 - 12:54

Ja jestem zdania, że w tego typu tematach warto się radzić zawodowców z tej branży. Dzięki temu można sobie wielu problemów oszczędzić...

Bardzo odkrywcze i pomocne dla marax0  :ph34r:

#508 luzka13

luzka13

Użytkownik

• PipPip
  • 216 postów
  • Na forum od: 11.2010
88
  • Umiejętności: 7
  • W-wa

Napisano 24 luty 2018 - 20:07

Bardzo podobna sytuacja spotkała nas 3 lata temu niedaleko Madonny- Marileva.

Złamanie kości udowej, lot śmigłowcem ze stoku do Trento, ten sam szpital.

Na miejscu od razu zażądali EKUz. W szpitalu w administracji, polskojęzyczna obsługa, bardzo pomocna i kompetentna.

Wszystkie koszty leczenia, czyli operację i hospitalizację pokrył NFZ. Szpital wydał wypis i całą dokumentację na płytach (koszt nagrania pokrywał pacjent, coś koło 15 EUR).

Resztę, czyli koszty ratownictwa, transport śmigłowcem i transport medyczny do domu z Włoch pokrył ubezpieczyciel - PZU. Od momenty zgłoszenia, jeszcze we Włoszech, miałam kontakt z przydzielonym "opiekunem" z PZU aż do zakończenia leczenia.

Dodatkowo oczywiście odszkodowanie z NW.

#509 Cappo

Cappo

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 10.2015
3

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:23

Odnośnie PZU to ciekawą opcją dla osób, które wyjeżdżają kilka razy za granicę jest https://bezpiecznypowrot.pl(działa tylko poza Polską)

2018-07-06 19_25_34-iExpert – Ubezpieczenia dedykowane (PZA) – Opera.png

Działa przez rok od momentu wykupienia ubezpieczenia, jest opcja dokupienia NNW, pakiety partnerskie i rodzinne, obejmuje nie tylko narty ale również inne sporty np. wspinaczkę. 

Przy NNW 100 000 zł, indywidualnie, wariant pierwszy to 345 zł. 

Drugim opcją ubezpieczenia które działa w Polsce jest https://szlakibezgranic.pl, opcja na cały rok lub 120 dni.

#510 botanica

botanica

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 08.2018
0

Napisano 11 sierpień 2018 - 12:27

To jest najkorzystniejsza finansowo opcja?