Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenie narciarskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
623 odpowiedzi w tym temacie

#21 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 577 postów
  • Na forum od: 11.2007
691
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 13:46

kup "Hestia Podróże" - dwa podlimity do wyboru w OC, od dawna (jak przegrali w sądach) nie mają zapisu o rażącym niedbalstwie, niska franszyza redukcyjna. Dobre KL (koszty leczenia) - niska franszyza integralna, płacą za leki (ostatnio poczytałem i niektórzy powycinali :(), dobry assistance, za dopłatą narciarstwo i sprzęt. Firma znana w EU - należą do grupy MunchenRe - najstarszy, największy ubezpieczyciel , wszyscy wzorują się na ich warunkach.... ale bez marketingu. Polecam na wyjazdy spokojne z rodziną (bez wybryków i jazdy poza trasą)
pozdrawiam
Robert

PS
1. nie pracuję dla Hestii :)
2. uriah - fajna kapela z moich czasów, chyba się starzeję :)

R

"robertdr

W sumie jedno z lepszych, ale...
zwróć uwagę na zapis w wyłączeniach do OC par 25r. ust.1 ppk 1 - rażące niedbalstwo. Kilka firm firm wycofało się już z tago zapisu, bo tak naprawę udowodnienie rażącego niedbalstwa jest bardzo trudne Brak definicji kodeksowej). Poniżej ten powszechnie stosowany w sądach (za prof. W. Czachórskim):
" rażące niedbalstwo to niezachowanie staranności, jakiej można wymagać od osób najmniej nawet rozgarniętych" !!!!"

Tak masz rację ,paragraf 25 jest wyjątkowo podstępny.
I tu rodzi się problem, mam czas do jutra aby podpisać sensowną umowę ubezpieczeniową dla rodziny na wyjazd narciarski do Austrii.
Proszę Was o zasugerowanie sprawdzonego (bez malin drobnym drukiem paćkanych) pakietu 3+1 u dowolnego ubezpieczyciela.
Pech chciał, że nie dam rady załatwić dla siebie EKUZ na ten wyjazd :-(

Liczę na Was i ...... Pozdrawiam

www.domnaklinku.eu

#22 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 577 postów
691
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 14:05

alpenverein + obowiazkowo ekuz - dostajemy swietny, nie drogi pakieto
ok 300 zl na rok. obowiazuje wlasciwie na calym swiecie(oc ograniczone tylko do Europy), z malymi wyjatkami. obejmuje narciarstwo, ale takze inna dzialalnosc gorska i sportowa.

już o nich pisałem - nie do końca jestem przekonany co do:
1. zakresu (tak jakoś niejasny)
2. na podanej stronie nie ma OWU (ogólnych warunków ubezpieczenia) tylko jakiś zlepek zapisów - zgodnie z polskim prawem OWU muszą zawierać pewne zapisy i muszą być podpisane przez co najmniej dwóch członków zarządu. Prawidłowe są za to w wersji angielskiej
3. wygląda na to, że zawiera się ubezpieczenie za granicą, na podstawie tamtejszego prawa - kto zna i ma doświadczenie w ubezpieczeniach może mnie (nas ) oświeci. I nie mówię o tym z przekąsem, bo chętnie poznam prawodawstwo i orzecznictwo austriackie - może zmienię ubezpieczyciela.

pozdrawiam
R
www.domnaklinku.eu

#23 gregor_g4

gregor_g4

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
  • Na forum od: 03.2007
115
  • Sosnowiec

Napisano 19 grudzień 2012 - 14:29

już o nich pisałem - nie do końca jestem przekonany co do:
1. zakresu (tak jakoś niejasny)
2. na podanej stronie nie ma OWU (ogólnych warunków ubezpieczenia) tylko jakiś zlepek zapisów - zgodnie z polskim prawem OWU muszą zawierać pewne zapisy i muszą być podpisane przez co najmniej dwóch członków zarządu. Prawidłowe są za to w wersji angielskiej
3. wygląda na to, że zawiera się ubezpieczenie za granicą, na podstawie tamtejszego prawa - kto zna i ma doświadczenie w ubezpieczeniach może mnie (nas ) oświeci. I nie mówię o tym z przekąsem, bo chętnie poznam prawodawstwo i orzecznictwo austriackie - może zmienię ubezpieczyciela.

pozdrawiam
R

hmmm ja mam OWU, w pliku PDF, calkowicie po polsku, opisane co jest objete ubezp, co jest wykluczone, wszystkie kwoty odstepstwa itp
jak chcesz moge wrzucic na jakis serwer :)

http://www.andiamo.com.pl - Dom w górach do wynajęcia

https://www.youtube....h?v=nSPTPQ5jc9I - freeridowe wspomnienie 2012 z Korbielowa ;)

#24 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 577 postów
691
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 15:04

hmmm ja mam OWU, w pliku PDF, calkowicie po polsku, opisane co jest objete ubezp, co jest wykluczone, wszystkie kwoty odstepstwa itp
jak chcesz moge wrzucic na jakis serwer :)

Jeżeli piszesz o tym co jest na stronie http://www.alpenvere...ndex.php?id=120 to niestety nie są to OWU, jeżeli posiadasz inne to poproszę o link.

pozdrawiam
R
www.domnaklinku.eu

#25 gregor_g4

gregor_g4

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
115
  • Sosnowiec

Napisano 19 grudzień 2012 - 15:17

Jeżeli piszesz o tym co jest na stronie http://www.alpenvere...ndex.php?id=120 to niestety nie są to OWU, jeżeli posiadasz inne to poproszę o link.

pozdrawiam
R

tak, pisze o tym. wiec co to jest :)?

https://www.youtube....h?v=nSPTPQ5jc9I - freeridowe wspomnienie 2012 z Korbielowa ;)

#26 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 577 postów
691
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:24

tak, pisze o tym. wiec co to jest :)?

To jest ulotka :):)
Taka sama jaką możesz zdjąć z banera reklamowego w holu każdej firmy ubezpieczeniowej, lub dostać od agenta. Różnica będzie taka, że tamte są kolorowe i na dobrym papierze. Mówię oczywiście o realiach polskich - zgodnie z nimi to nie są OWU, jeżeli posiadasz ten ich kartonik daj znać na priva jak zobaczę jak to wygląda to może coś wywnioskuję. Może będzie tam np. podstawa prawna zawarcia umowy (bo ubezpieczenie jest umową). I generalnie jeszcze raz zwróćcie uwagę, że oni w Polsce nie mają siedziby, nie są zgłoszeni do KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), adres jest w Austrii, warunki po angielsku, a czyje prawodawstwo? Wynikałaby, ze austriackie, ale nie jestem pewien.Jeżeli nie masz tego potwierdzenia to apel do kogoś kto ma - pokażcie - leżę chory, pomyślę, poszukam, a coś tam o ubezpieczeniach wiem, siedzę w tym od 1992r
I jeszcze raz o jednym - ja nie twierdzę, że to jest złe, ja tylko mam wątpliwości co do zapisów, sposobu likwidacji szkody, odpowiedzialności...

pozdrawiam
R

pozdrawiam

Użytkownik robertdr edytował ten post 19 grudzień 2012 - 17:44

www.domnaklinku.eu

#27 gregor_g4

gregor_g4

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
115
  • Sosnowiec

Napisano 19 grudzień 2012 - 17:43

w niedziele w domu bede to poszukam :)

#28 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
  • Na forum od: 11.2008
206
  • Świdnica

Napisano 19 grudzień 2012 - 18:21

Taka sama jaką możesz zdjąć z banera reklamowego w holu każdej firmy ubezpieczeniowej, lub dostać od agenta. Różnica będzie taka, że tamte są kolorowe i na dobrym papierze. Mówię oczywiście o realiach polskich - zgodnie z nimi to nie są OWU, jeżeli posiadasz ten ich kartonik daj znać na priva jak zobaczę jak to wygląda to może coś wywnioskuję. Może będzie tam np. podstawa prawna zawarcia umowy (bo ubezpieczenie jest umową). I generalnie jeszcze raz zwróćcie uwagę, że oni w Polsce nie mają siedziby, nie są zgłoszeni do KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), adres jest w Austrii, warunki po angielsku, a czyje prawodawstwo? Wynikałaby, ze austriackie, ale nie jestem pewien.Jeżeli nie masz tego potwierdzenia to apel do kogoś kto ma - pokażcie - leżę chory, pomyślę, poszukam, a coś tam o ubezpieczeniach wiem, siedzę w tym od 1992r
I jeszcze raz o jednym - ja nie twierdzę, że to jest złe, ja tylko mam wątpliwości co do zapisów, sposobu likwidacji szkody, odpowiedzialności...

pozdrawiam
R

pozdrawiam

Widzę,że kumaty jesteś w temacie ubezpieczeń.
Skoro polecasz Hestię,
to może wiesz ile kosztuje i czy jest możliwość ubezpieczenia rocznego ,oczywiście chodzi o nartowaniw\e za granicą?
Pozdrawiam.

#29 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2777
  • Ojczyzna

Napisano 19 grudzień 2012 - 18:32

.....czy jest możliwość ubezpieczenia rocznego ,oczywiście chodzi o nartowaniw\e za granicą?

... jest
tylko że, wychodzi bardzo drogo
lepiej ubezpieczać się na każdy wyjazd
  • edwin110 podziękował za tę wiadomość

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#30 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
206
  • Świdnica

Napisano 19 grudzień 2012 - 19:29

... jest
tylko że, wychodzi bardzo drogo
lepiej ubezpieczać się na każdy wyjazd

Tak też myślałem.
Dlatego jednak wolę skorzystać z ubezpieczenia Alpen-cośtam, jakie Wujot zapodał,
pomimo niedociągnięć jakie, być może posiada.
Może ,na jednorazowy wyjazd nie jest doskonałe ,to ubezpieczenie,
ale patrząc sie z perspektywy,
praktycznie cotygodniowych wyjazdów do naszych sąsiadów,oraz kilku dalej,to opcja ubezpieczenia jest ok.
A nie sposób biegać co chwilę do ubezpieczalni,bo człowiek sam nie wie co przyniesie jutrzejszy dzień.

#31 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 577 postów
691
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 20:27

Tak też myślałem.
Dlatego jednak wolę skorzystać z ubezpieczenia Alpen-cośtam, jakie Wujot zapodał,
pomimo niedociągnięć jakie, być może posiada.
Może ,na jednorazowy wyjazd nie jest doskonałe ,to ubezpieczenie,
ale patrząc sie z perspektywy,
praktycznie cotygodniowych wyjazdów do naszych sąsiadów,oraz kilku dalej,to opcja ubezpieczenia jest ok.
A nie sposób biegać co chwilę do ubezpieczalni,bo człowiek sam nie wie co przyniesie jutrzejszy dzień.

Nie umiem załączać kilku postów (a za stary/leniwy jestem aby się uczyć) więc odpowiedź "łączona"
Pytałeś wyżej ile to kosztuje - Nie wiem i już to tutaj pisałem, ja nie sprzedaję ubezpieczeń, mogę tylko doradzić
Jark odpowiedział drogo - Twoja odpowiedź na to powyżej, a mnie ręce opadają
"kupię alpencośtam" pomimo niedociągnięć bo tanie - . Wybacz, ale jeżeli cena jest wyznacznikiem to nie mam argumentów.
Chociaż nie, po zastanowieniu się uważam, że "coś tam" jest lepsze niż nic - może w razie czego wstrzelisz się w zakres.

pozdrawiam
R

PS
Jeszcze mała dygresja: w TVN24 przez cały dzień pokazują rodzinę pogorzelców (nie jedyną) która straciła dorobek życia - nie mieli ubezpieczenia "BO TO DROGO" Jest akcja pomocy
miałem być złośliwy.....ale święta idą

R

Użytkownik robertdr edytował ten post 19 grudzień 2012 - 20:33

www.domnaklinku.eu

#32 gregor_g4

gregor_g4

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
115
  • Sosnowiec

Napisano 19 grudzień 2012 - 20:31

alpencostam :D nie jest samo w sobie ubezpieczeniem
jest to klub alpejski, wstepujac do niego, kazdy czlonek otrzymuje ubezpieczenie w firmie UNIQA :)

#33 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
  • Na forum od: 08.2008
735
  • Umiejętności: 2
  • Bydgoszcz

Napisano 19 grudzień 2012 - 20:40

pozdrawiam
R

pozdrawiam

, a coś tam o ubezpieczeniach wiem, siedzę w tym od 1992r

Robercik dawaj tak na chłopski rozum ;) o co chodzi z alpenverain ?

#34 edwin110

edwin110

Użytkownik

• PipPipPip
  • 624 postów
206
  • Świdnica

Napisano 19 grudzień 2012 - 20:52

Gregor,przecież wiem:)
Tylko jestem właśnie w trakcie decyzji jak i gdzie się ubezpieczyć.
Opcja ubezpieczenia w Aviwie plus Alpen... wydawała mi się najrozsądniejsza,
zapytałem myśląc ,że jest coś ciekawszego .

Robertdr przeczytaj uważnie-gdzie ja napisałem,że kupię alpen cośtam ,bo jest tanie??
Niech ,Tobie ręce nie opadają,bo choinkę trzeba ubrać.
Ja ,nie ubezpieczam się ,gdzie taniej,bo akurat stać mnie na to,by nie oszczędzać na swoim zdrowiu,
Ale niestety, przegięciem są pokiety np.półroczne pewnych firm dotyczące ubezpieczeń narciarskich.

Ps.Ty Gregor coś możesz powiedzieć na ten temat.
Cieszę się ,że wróciłeś do zdrowia.
Pozdrawiam

Użytkownik edwin110 edytował ten post 19 grudzień 2012 - 21:03

#35 gregor_g4

gregor_g4

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
115
  • Sosnowiec

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:11

no to powiem Ci tyle ze w krajach UE, EKUZ to podstawa :) (jesli chodzi o jakies grubsze operacje)
90% kosztow szpitalnych pokrywa wlasnie EKUZ, jesli nie masz prywatnego ubezpieczenia, to placisz pozostale 10%, jesli masz placi to firma ubezpieczeniowa. (takie info dostalem w szpitalu w Austrii)
takze posiadajac EKUZ, koszty leczenia w ubezpieczeniu wcale nie musza byc wysokie. wazne jest OC, a takze transport. bo helikopter to ok 20tys(+/-) do tego karetka do Polski ewentualnie.

wybralem Alpenwerein glownie z tego wzgledu, ze potencjalny wypadek zdarzyc sie moze w Alpach, a wg mnie Alpenwerein wlasnie, jest tam dobrze rozpoznawalne - duzo lepie na pewno niz polskie ubezpieczalnie. A EKUZ, wiadomo, jestesmy w Unii :) wiec honorowana w kazdym panstwie czlonkowskim.
  • edwin110 podziękował za tę wiadomość

#36 skimind

skimind

Użytkownik

• PipPip
  • 168 postów
  • Na forum od: 06.2012
33
  • Umiejętności: 9
  • katowice

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:28

Ja zwykle jadąc w góry mam 3 ubezpieczenia - primo EKUZ, po drugie ubezpieczam się tym samym ubezpieczenim jakie jest w kartach euro 26 SPORT (czyli w AXA) , a do tego przy okazji kupna karnetu dodatkowo kupuje ubezpieczenie w cenie, a co, stać mnie na wyjazd do Włoch to i na takie ubezpieczenie mnie stać (zwykle koszt waha się od 2-4 euro/dzień)
Zapraszam na SkiMind.
Najnowszy wpis - Zbuduj sobie narty. SAM !

#37 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 577 postów
691
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:04

Już to tutaj pisałem - podstawą roszczeń jest umowa i OWU na podstawie, których jest zawarta. To na stronie to ulotka (dodatkowo nieprecyzyjna, możliwe, że z racji tłumaczenia). Druga sprawa to zakres - alpen... ma np.franszyzę redukcyjną w wysokości 70E - oznacza to że zawsze o tyle potrącą ci odszkodowanie. Wyobraź sobie, że ktoś miał wypadek koszt wizyty lekarskiej + leki 100E - zwrot 30E. To jest na każdy pobyt i zawsze potrącane (nawet jak część sfinansuje EKUZ). Inna sytuacja ktoś zachorował - nie doczytałem się aby była ochrona - jasne jest EKUZ, ale z tego za leki nie dostaniesz (moja żona doznała porażenia słonecznego na nartach - za wizytę pomimo karty Ekuz chcieli od nas kasę, a leki kosztowały 55E. nie kłóciliśmy się bo za wszystko zapłacił ubezpieczyciel).
kolejna sprawa transport - zapisów alpen... nie wynika, że zapłacą za transport do szpitala (wręcz uważam, że go nie ma), a za transport chorego do Polski pod warunkiem.....pkt.2.1 a b c :)
TYLKO wtedy.
Wrócę jeszcze do kosztów leczenia ambulatoryjnego - 2 tys na cały rok d.py nie urywa - u nas gdyby sprzedawali taką sumę kosztowałaby z 5 zeta.
Jedyne ubezpieczenie, dla którego warto kupić to ubezpieczenie to OC - wysoka suma (ale zakres kiepsko przetłumaczony)
Kolejna: zgłoszenie szkody - na niemieckiej stronie......po niemiecku, a kasę biorą po polsku........... a nie znam prawa cywilnego i ubezpieczeniowego Austrii, .........a Uniqa to nie ta z Polski
Ostatnia sprawa - dlaczego podane jest prywatne konto osoby z Polski - ja umiem zrobić przelew za granicę bezpośrednio do Alpenv....... taki jestem zdolny. Pozdrawiam również "twórców imperium Amber Gold" :)

Robert
www.domnaklinku.eu

#38 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 577 postów
691
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:04

Ja zwykle jadąc w góry mam 3 ubezpieczenia - primo EKUZ, po drugie ubezpieczam się tym samym ubezpieczenim jakie jest w kartach euro 26 SPORT (czyli w AXA) , a do tego przy okazji kupna karnetu dodatkowo kupuje ubezpieczenie w cenie, a co, stać mnie na wyjazd do Włoch to i na takie ubezpieczenie mnie stać (zwykle koszt waha się od 2-4 euro/dzień)

Tak jest jak kogoś nie stać na ubezpieczenie to........... :)
www.domnaklinku.eu

#39 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 577 postów
691
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:07

Gregor,przecież wiem:)
Tylko jestem właśnie w trakcie decyzji jak i gdzie się ubezpieczyć.
Opcja ubezpieczenia w Aviwie plus Alpen... wydawała mi się najrozsądniejsza,
zapytałem myśląc ,że jest coś ciekawszego .

Robertdr przeczytaj uważnie-gdzie ja napisałem,że kupię alpen cośtam ,bo jest tanie??
Niech ,Tobie ręce nie opadają,bo choinkę trzeba ubrać.
Ja ,nie ubezpieczam się ,gdzie taniej,bo akurat stać mnie na to,by nie oszczędzać na swoim zdrowiu,
Ale niestety, przegięciem są pokiety np.półroczne pewnych firm dotyczące ubezpieczeń narciarskich.

Ps.Ty Gregor coś możesz powiedzieć na ten temat.
Cieszę się ,że wróciłeś do zdrowia.
Pozdrawiam

Cieszę się że należysz do tych co nie oszczędzają na tym na czy nie powinno się oszczędzać, boję się tylko że z tak pisanych postów ktoś wywnioskuje, że to wystarczy i będzie "mądry po szkodzie" jak to u nas często bywa.

pozdrawiam
R
www.domnaklinku.eu

#40 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
  • Na forum od: 08.2008
735
  • Umiejętności: 2
  • Bydgoszcz

Napisano 19 grudzień 2012 - 22:22

Już to tutaj pisałem - podstawą roszczeń jest umowa i OWU na podstawie, których jest zawarta. To na stronie to ulotka (dodatkowo nieprecyzyjna, możliwe, że z racji tłumaczenia). Druga sprawa to zakres - alpen... ma np.franszyzę redukcyjną w wysokości 70E - oznacza to że zawsze o tyle potrącą ci odszkodowanie. Wyobraź sobie, że ktoś miał wypadek koszt wizyty lekarskiej + leki 100E - zwrot 30E. To jest na każdy pobyt i zawsze potrącane (nawet jak część sfinansuje EKUZ). Inna sytuacja ktoś zachorował - nie doczytałem się aby była ochrona - jasne jest EKUZ, ale z tego za leki nie dostaniesz (moja żona doznała porażenia słonecznego na nartach - za wizytę pomimo karty Ekuz chcieli od nas kasę, a leki kosztowały 55E. nie kłóciliśmy się bo za wszystko zapłacił ubezpieczyciel).
kolejna sprawa transport - zapisów alpen... nie wynika, że zapłacą za transport do szpitala (wręcz uważam, że go nie ma), a za transport chorego do Polski pod warunkiem.....pkt.2.1 a b c :)
TYLKO wtedy.
Wrócę jeszcze do kosztów leczenia ambulatoryjnego - 2 tys na cały rok d.py nie urywa - u nas gdyby sprzedawali taką sumę kosztowałaby z 5 zeta.
Jedyne ubezpieczenie, dla którego warto kupić to ubezpieczenie to OC - wysoka suma (ale zakres kiepsko przetłumaczony)
Kolejna: zgłoszenie szkody - na niemieckiej stronie......po niemiecku, a kasę biorą po polsku........... a nie znam prawa cywilnego i ubezpieczeniowego Austrii, .........a Uniqa to nie ta z Polski
Ostatnia sprawa - dlaczego podane jest prywatne konto osoby z Polski - ja umiem zrobić przelew za granicę bezpośrednio do Alpenv....... taki jestem zdolny. Pozdrawiam również "twórców imperium Amber Gold" :)

Robert

Ostatnia sprawa - dlaczego podane jest prywatne konto osoby z Polski

przedstawicielka na pl Pani Zofia

- ja umiem zrobić przelew za granicę bezpośrednio do Alpenv.

My też gapami futrowani nie jesteśmy:)