Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenie narciarskie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
619 odpowiedzi w tym temacie

#1 sartoris

sartoris

Nowy użytkownik

• 29 postów
  • Na forum od: 12.2008
2
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa/Wrocław

Napisano 08 luty 2010 - 22:30

Witam,

Czy polecacie jakieś towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają dobre ubezpieczenie narciarskie (KL, NNW, OC, koszty akcji ratunkowej, ubezpieczenie bagażu, sprzętu)?

Pozdrawiam

#2 wicek

wicek

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2010
0

Napisano 30 grudzień 2010 - 19:22

Dmuchając na zimne :) warto porównać ubezpieczenia narciarskie, ostatnio natknąłem się na ciekawą porównywarkę ubezpieczeń: www.inseco.pl

#3 krzycho76

krzycho76

Użytkownik

• Pip
  • 82 postów
  • Na forum od: 01.2009
13
  • Umiejętności: 8
  • wałbrzych

Napisano 30 grudzień 2010 - 20:15

może Alianz jest honorowany w Austrii i innych krajach alpejskich, ale nasz Pzu tez podobno nie robi problemów. życzę nie korzystania z żadnej z nich

#4 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 8185 postów
  • Na forum od: 04.2006
2777
  • Ojczyzna

Napisano 30 grudzień 2010 - 20:19

na forum jest sporo na ten temat ... ale skoro 'reklamujemy'
ja i moi koledzy, nasze wyjazdy narciarskie ubezpieczamy w Hesti ...

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#5 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPipPip
  • 4176 postów
  • Na forum od: 02.2006
713
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 30 grudzień 2010 - 22:13

Jasne,na Małysza :)
ja też tam :)
moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia.. .. ;)
Darek

#6 kaligr

kaligr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
  • Na forum od: 01.2010
153
  • Opole

Napisano 30 grudzień 2010 - 22:14

Jaki jest koszt ubezpieczeń, od czego zależy?

#7 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 461 postów
  • Na forum od: 10.2006
99
  • Umiejętności: 2
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 30 grudzień 2010 - 22:38

Jadąc do krajów UE Ubezpieczyć się należy.
Najważniejsze jest jednak posiadać EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO którą się DOSTAJE ZA DARMO W WOJEWÓDZKICH CENTRALACH NFZ.
Tylko właściwie ona upoważnia do bezpłatnej opieki medycznej w krajach UE.
Niestety ja z niej skorzystałem we Włoszech -miałem kilka ubezpieczeń to ich nie zadowalało -po okazaniu karty zajęli się mną nie pytając już o nic.
Wychodżac ze szpitala zauważyłem na korytarzu informację w naszym ojczystym języku ,że tylko ta karta upoważnia do bezpłatnych usług medycznych.

Użytkownik kajuJ edytował ten post 30 grudzień 2010 - 22:43

#8 mike33

mike33

Użytkownik

• Pip
  • 57 postów
  • Na forum od: 11.2009
7
  • Umiejętności: 7
  • Opole

Napisano 10 luty 2011 - 14:14

Czy spośród kilkudziesięciu firm ubezpieczeniowych na naszym rynku wiecie, która proponuje najatrakcyjniejsze polisy dla narciarzy pod względem zakresu i ceny? Wiem, że można wykupić pierwszą lepszą, ale może ktoś ma jakieś przemyślenia. Chętnie skorzystam z podpowiedzi :)

#9 faza

faza

Użytkownik

• Pip
  • 35 postów
  • Na forum od: 08.2010
1
  • Puławy

Napisano 10 luty 2011 - 15:44

na zillertalinfo.pl jest teraz ciekawa oferta hesti za 5,5 zł za dzień od osoby. Polise zawiera się przez net i drukuje. Normalnie ona kosztuje coś koło 7,5 za dzień. Pare dni temu ją wykupiłem, mam nadzieje że się nei przyda.http://www.zillertal...l/ubezpieczenie jak by kogoś interesowało

#10 lucasd

lucasd

Użytkownik

• PipPipPip
  • 361 postów
  • Na forum od: 01.2009
47

Napisano 11 luty 2011 - 11:49

Jak na clay rok na narty
to tylko to http://www.ski-onlin...lassic_plus.htm

Jak ktos sie wspina itd. albo nie chce DSV to moze wybrac to http://www.alpenverein.com.pl/cms/

Ja w zeszlym roku mialem w alpen, teraz jest DSV. Mamy ubezpieczenie sprzetu rowniez w lepszym wariancie.

A roznica zasadnicza do polskich, jest taka ze OC to mln euro, a taka wote co nasi na OC oni daja na prawnikow.
IMO OC jest najwazniejsze

#11 tombek

tombek

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2010
0

Napisano 14 czerwiec 2011 - 17:33

ja zawsze korzystam z porównywarek typu Ipolisa.pl

#12 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2389 postów
971
  • Kraków (okolice)

Napisano 15 czerwiec 2011 - 09:49

ja zawsze korzystam z porównywarek typu Ipolisa.pl

Słyszałem teorię według której większość firm ubezpieczeniowych w Polsce nie sprzedaje swojego produktu, a jedynie ofertę firmy wyspecjalizowanej w międzynarodowych ubezpieczeniach turystycznych! Np. w wypadku ALLIANZ jest to produkt firmy MONDIAL ASSISTANCE (sprawdzone osobiście:( )
Mój kolega broker ubezpieczeniowy twierdzi, że ważne są warunki zawarte w polisie i kwota do zapłaty, a nie firma w jakiej się ubezpieczasz, ponieważ i tak w większości przypadków obsłuży cię Mondial ASSISTANCE!

Tak więc nie bójmy się "tańszej" oferty, dbajmy o zawarcie polisy na interesujących nas warunkach!

Pozdr, Maciek

Użytkownik keicam edytował ten post 15 czerwiec 2011 - 10:38

"Zero nienawidzi innych liczb..."
 Freud

#13 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 461 postów
  • Na forum od: 10.2006
99
  • Umiejętności: 2
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:22

Słyszałem teorię według której większość firm ubezpieczeniowych w Polsce nie sprzedaje swojego produktu, a jedynie ofertę firmy wyspecjalizowanej w międzynarodowych ubezpieczeniach turystycznych! Np. w wypadku ALLIANZ jest to produkt firmy MONDIAL ASSISTANCE (sprawdzone osobiście:( )
Mój kolega broker ubezpieczeniowy twierdzi, że ważne są warunki zawarte w polisie i kwota do zapłaty, a nie firma w jakiej się ubezpieczasz, ponieważ i tak w większości przypadków obsłuży cię Mondial ASSISTANCE!

Tak więc nie bójmy się "tańszej" oferty, dbajmy o zawarcie polisy na interesujących nas warunkach!

Pozdr, Maciek

Nie życzę tego ale jeśli sprawdzisz po wypadku to inaczej będziesz mówił !!! To nie jest tak jak piszesz sprawdź np.ERGO HESTIE jak nie doczytasz służę ich odpowiedzią-a gro organizatorów wyjazdów tam się ubezpiecza.
Jeszcze 2 miechy i będę sprawny!!!
Pozdrawiam Jarek

#14 keicam

keicam

Zakała forum

• PipPipPipPipPip
  • 2389 postów
971
  • Kraków (okolice)

Napisano 23 czerwiec 2011 - 01:42

Nie życzę tego ale jeśli sprawdzisz po wypadku to inaczej będziesz mówił !!! To nie jest tak jak piszesz sprawdź np.ERGO HESTIE jak nie doczytasz służę ich odpowiedzią-a gro organizatorów wyjazdów tam się ubezpiecza.
Jeszcze 2 miechy i będę sprawny!!!
Pozdrawiam Jarek

Wydaje mi się że właśnie potwierdziłeś to co napisałem:

Nie jest ważna firma lecz warunki ubezpieczenia
(słynne OWU i drobny druczek!)

Wracaj do zdrowia,

pozdrawiam, Maciek

Użytkownik keicam edytował ten post 23 czerwiec 2011 - 02:02

"Zero nienawidzi innych liczb..."
 Freud

#15 PapaSmerf

PapaSmerf

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2012
0

Napisano 13 grudzień 2012 - 09:57

hehe – widzę, że każdy reklamuje cos innego ;) nie będę gorszy ;) staram się jezdzic z rodzinką na narty dwa razy do roku i dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest karta diners club. Może i koszty obsługi nie należą do najtańszych, ale za to daje dużo roznych korzyści. Pierwszy wyjazd już w połowie grudnia :) a wy kiedy rozpoczynacie sezon?

#16 uriah_heep

uriah_heep

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 04.2012
2
  • Umiejętności: 6

Napisano 19 grudzień 2012 - 09:56

c A co sądzicie o GENERALI( może ktoś się tam ubezpieczał)?

Ich oferta dla 3osób dorosłych + 1 dziecko to 313 zł za 8 dni na Austrię:
KL ....... 150 000 zł ( ewentualne dokończenie leczenia + rehabilitacja do tej kwoty w Polsce)
OC........ 200 000 zł ( bez rozbijania na odszkodowanie za za uraz lub sprzęt narciarski)
NNW..... 20 000 zł

minimalny ewentualny rachunek do refundacji ...... 20 euro

Proszę o ocenę
Pozdrawiam

#17 Kite

Kite

Użytkownik

• Pip
  • 91 postów
  • Na forum od: 10.2008
23
  • warszawa

Napisano 19 grudzień 2012 - 10:36

dokładnie tak! tylko EKUZ, bo niestety w wielu włoskich szpitalach nasze rodzime towarzystwa nie budzą zaufania.
Między innymi dlatego, że szpitale miały problemy z szybkim uzyskaniem zapłaty za "usługi".
www.funfan.pl +++ biuro@funfan.pl +++ 695 839 484 +++ 601 579 486

#18 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 557 postów
  • Na forum od: 11.2007
645
  • 3miasto

Napisano 19 grudzień 2012 - 10:56

W sumie jedno z lepszych, ale...
zwróć uwagę na zapis w wyłączeniach do OC par.21 ust.1 ppk 1 - rażące niedbalstwo. Kilka firm firm wycofało się już z tago zapisu, bo tak naprawę udowodnienie rażącego niedbalstwa jest bardzo trudne Brak definicji kodeksowej). Poniżej ten powszechnie stosowany w sądach (za prof. W. Czachórskim):
" rażące niedbalstwo to niezachowanie staranności, jakiej można wymagać od osób najmniej nawet rozgarniętych" !!!!
O kwalifikacji danego zachowania jako rażącego niedbalstwa decyduje ubezpieczyciel (ponieważ to on likwiduje szkodę i on ma obowiązek podjąć decyzję) i jeśli dojdzie do takiego wniosku, wówczas wyda decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania. Jeśli ubezpieczony nie zgadza się z decyzją ubezpieczyciela, ma prawo odwołać się lub skierować sprawę do sądu.I tutaj jest pies pogrzebany - aby poszkodowany dostał odszkodowanie częst najpierw sprawca (ubezpieczony) musi wygrać sprawę w sądzie (kilka lat). A teraz sytuacja z obcokrajowcem: wyrządzacie mu szkodę, wasz ubezpieczyciel odmawia na podstawie zapisu o rażącym niedbalstwie i idziecie z nim do sądu. W międzyczasie w swoim kraju (szybciej) obcokrajowiec zakłada wam sprawę o odszkodowanie, wygrywa i musicie zapłacić.

to tak aby wszyscy czytali warunki :):)

pozdrawiam

c A co sądzicie o GENERALI( może ktoś się tam ubezpieczał)?

Ich oferta dla 3osób dorosłych + 1 dziecko to 313 zł za 8 dni na Austrię:
KL ....... 150 000 zł ( ewentualne dokończenie leczenia + rehabilitacja do tej kwoty w Polsce)
OC........ 200 000 zł ( bez rozbijania na odszkodowanie za za uraz lub sprzęt narciarski)
NNW..... 20 000 zł

minimalny ewentualny rachunek do refundacji ...... 20 euro

Proszę o ocenę
Pozdrawiam

www.domnaklinku.eu

#19 gregor_g4

gregor_g4

Użytkownik

• PipPip
  • 273 postów
  • Na forum od: 03.2007
115
  • Sosnowiec

Napisano 19 grudzień 2012 - 11:08

alpenverein + obowiazkowo ekuz - dostajemy swietny, nie drogi pakieto
ok 300 zl na rok. obowiazuje wlasciwie na calym swiecie(oc ograniczone tylko do Europy), z malymi wyjatkami. obejmuje narciarstwo, ale takze inna dzialalnosc gorska i sportowa.

http://www.andiamo.com.pl - Dom w górach do wynajęcia

https://www.youtube....h?v=nSPTPQ5jc9I - freeridowe wspomnienie 2012 z Korbielowa ;)

#20 uriah_heep

uriah_heep

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 04.2012
2
  • Umiejętności: 6

Napisano 19 grudzień 2012 - 11:51

"robertdr

W sumie jedno z lepszych, ale...
zwróć uwagę na zapis w wyłączeniach do OC par 25r. ust.1 ppk 1 - rażące niedbalstwo. Kilka firm firm wycofało się już z tago zapisu, bo tak naprawę udowodnienie rażącego niedbalstwa jest bardzo trudne Brak definicji kodeksowej). Poniżej ten powszechnie stosowany w sądach (za prof. W. Czachórskim):
" rażące niedbalstwo to niezachowanie staranności, jakiej można wymagać od osób najmniej nawet rozgarniętych" !!!!"

Tak masz rację ,paragraf 25 jest wyjątkowo podstępny.
I tu rodzi się problem, mam czas do jutra aby podpisać sensowną umowę ubezpieczeniową dla rodziny na wyjazd narciarski do Austrii.
Proszę Was o zasugerowanie sprawdzonego (bez malin drobnym drukiem paćkanych) pakietu 3+1 u dowolnego ubezpieczyciela.
Pech chciał, że nie dam rady załatwić dla siebie EKUZ na ten wyjazd :-(

Liczę na Was i ...... Pozdrawiam