Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Transport nart

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
354 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bartek

Bartek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 08.2006
44
  • Umiejętności: 7
  • Olkusz

Napisano 14 październik 2006 - 20:01

mój tata nie chciał tego kupić rok temu bo się bał, że dach porysuje.

#42 Rasta

Rasta

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 916 postów
  • Na forum od: 12.2005
146
  • Umiejętności: 9
  • Warszawa

Napisano 14 październik 2006 - 20:27

Jeśli będziecie się stosować do instrukcji producenta to sam bagażnik dachu nie porysuje, no chyba że Wy pakując/ zdejmując narty ;)
Uwaga na limity prędkości !
[COLOR="RoyalBlue"]...Snow Passion...I'm back... [/COLOR]

#43 kmusial

kmusial

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
  • Na forum od: 09.2006
63
  • Umiejętności: 6
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 15 październik 2006 - 07:44

Używam często bagażnika firmy thule. Na odcinku Dąbrowa Górnicza - Szklarska Poręba czyli ponad 300 km bez problemów. Jedną wadą jest szybkie zużywanie się gumowych pasków trzymających narty w uchwycie. Trzeba mieć zapasowe.
Pozdrawiam, Krzysiek.

#44 taki_sobie_narciarz

taki_sobie_narciarz

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 06.2006
20
  • Gùrny Ślùnsk/Górny Śląsk

Napisano 18 październik 2006 - 14:05

Ja kupiłem w sezonie 2003/2004 bagażnik w "Norauto" (produkt firmowany nazwą sklepu). Ceny już dokładnie nie pamiętam, ale było to coś koło 150 - 170 PLN. Zamykany, na 4 pary nart. Wszystko chodzi jak trza. Mogę polecić.

#45 kaja45

kaja45

Użytkownik

• PipPipPip
  • 583 postów
  • Na forum od: 10.2006
251
  • Umiejętności: 1
  • Tychy

Napisano 18 październik 2006 - 17:37

Ja do przewozu nart używam BOXa Thule jest super, nie jest to tani sprzęt, ale używam go zarówno w lecie jak i w zimie. Obsługa banalnie prosta no i jeszcze kwestia bezpieczeństwa, widziałem samochód po dachowaniu z boxem, rewelacja. Box i dach cały, tylko parę rysek na wierzchu. Plusy: twój sprzęt nie moknie, nie brudzi się, przewieziesz jeszcze dużo innego bagażu, zastosowanie cały rok. Minusy: wysoka cena, zakup bazy, miejsce do przechowywania. Mimo wszystko polecam.

#46 kmusial

kmusial

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
63
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 18 październik 2006 - 17:55

Trzeba uważać przy zakupie bagażnika żeby był na tyle wysoki aby wiązania na płycie nie rysowały dachu. Bagażniki starszego typu są za niskie do przewozu nart z podwyższonymi wiązaniami. A jeszcze je można kupić w sklepach.
Pozdrawiam, Krzysiek.

#47 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
  • Na forum od: 12.2005
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 18 październik 2006 - 19:49

Trzeba uważać przy zakupie bagażnika żeby był na tyle wysoki aby wiązania na płycie nie rysowały dachu. Bagażniki starszego typu są za niskie do przewozu nart z podwyższonymi wiązaniami. A jeszcze je można kupić w sklepach.

dobra uwaga:)

#48 A_r_t_i

A_r_t_i

Nowy użytkownik

• 8 postów
0
  • Łódź

Napisano 22 październik 2006 - 00:19

Jak jeżdżę autkiem rodziców (Ford Mondeo) to zakładam box'a (Thule). Wygodnie , komfortowo, BEZPIECZNIE. Do box'a udało mi się upchnąć rekordowo 5 par nart + kije + buty wraz z deską snowboardową + buty i jeden kombinezon :)

Natomiast jak jadę swoim autkiem (Ford Probe) to musiałem zadowolić magnesami i....jest spoko. Przy 150 km/h nie odpadaja :)
Plusem jest oczywiście łatwy montaż. Oczywiście jest "ale". Jak jeżdziłem w Polsce to w obawie przed kradzieżą zdejmowałem magnesy i wrzucałem do auta - niby żaden problem lecz jak wracałem ze stoku i dach był zmrożony to trzeba się trochę popieścić z autem aby na nowo założyć magnesy.

Jeżeli ktoś wyjeżdża na narty średno 2-3 tyg w roku lub na dłuższe trasy lub ma więcej niż 3 osoby na pokładzie to polecam box'a.

Aha...i na magnesy nie wejdzie deska...ale to przecież skiforum :P

Pozdrawiam
Atomic Metron 9+ Neox 412 :D

#49 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2777
  • Umiejętności: 1
  • Ojczyzna

Napisano 22 październik 2006 - 07:23

Słuszna uwaga. Sam borykam się z tym problemem. Mam bagażnik montowany na relingach i faktycznie jest za niski do moich nart. Radzę sobie jednak tak, iż swoje narty kładę na narty żony, które mają niższe wiązania i wtedy jest ok.

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#50 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 382 postów
72
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 23 październik 2006 - 11:28

Próbowałem różnych możliwości i uważam, że najlepiej sprawdza się box lub ewentualniie jesli masz kombiaka to w tym większych narty mieszcza się w środku.

Od chyba 3 lat mam thule (bodajże polar 500) i bardzo jestem zadowolony - jazdy po jeździe trafiają do pokrowca i do pudełka i tyle. Buty na tył kombiaka żeby nie zamarzły.

Box ma niewątpliwe zalety: chronii bagaż przed warunkami i zewnętrznymi (np. sól na drodze), nie widać co w nim jest więc wielbiciele cudzej własności wolą wybrac towar wystawiony na widok, nie chałasuje tak bardzo jak sterta nart na dachu i jak dla mnie jest uniwersalny - latem wożę w nim żagle do windsurfingu :)

#51 WRANGLER

WRANGLER

Użytkownik

• Pip
  • 56 postów
2
  • TORUŃ

Napisano 24 październik 2006 - 14:55

We Włoszech Na Pewno Nie Wolno Wozić Nart W Samochodzie!!!!!!!!!!!!!!
Podobno W Austrii Też,ale Nie Wiem Napewno.

#52 lukas2332

lukas2332

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
1
  • Torun

Napisano 28 październik 2006 - 11:28

no a mandaty sa wysokie.Ja z Torunia na mioim Tico wiaze narty na dachu na 2 kwadratowych magnesowych uchwytach.cztery pary sie mieszcza.nie mam problemu bo zdjac zawsze mozna trwa to chwile.a narty przewoze w pokrowcu i tylami do kierunku jazdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gdy byłem na dnie, usłyszałam pukanie od spodu!:)

#53 Dimas

Dimas

Użytkownik

• PipPip
  • 243 postów
  • Na forum od: 06.2006
11
  • Warszawa

Napisano 28 październik 2006 - 11:51

Polecam box Thule Vision 650! W swoim czasie była to najlepsza trumna na rynku. W tej chwili sprzedawany jest jego następca Spirit, dlatego u niektórych sprzedawców można kupic Vision za bardzo dobre pieniądzę.
Sam box posiada: Otwarcie na obie strony, ponad 400l pojemności (spokojnie wchodza 4 pary nart, butów, kijków i jeszcze jakieś drobiazgi), łatwy i szybki system montażu oraz ładny design (moim zdaniem) i aerodynamiczny kszałt.
To wszystko sprawia że jest godny uwagi.
[SIZE="1"][COLOR="Purple"][COLOR="DarkOrange"][COLOR="Magenta"]Living and Skiing on the edge[/COLOR][/COLOR][/COLOR] :cool:[/SIZE]

#54 Pawlos

Pawlos

Użytkownik

• Pip
  • 35 postów
  • Na forum od: 11.2006
1
  • Śląsk

Napisano 11 listopad 2006 - 19:29

ja wożę narty w aucie mam kombi znaczy sie tata ma ;) i sie wszystkie długosci nart zmieszczą spokojnie

#55 tomformat

tomformat

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 733 postów
164
  • Zgierz

Napisano 11 listopad 2006 - 20:26

Winetou...no co ty??

#56 tomformat

tomformat

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 733 postów
164
  • Zgierz

Napisano 11 listopad 2006 - 20:39

Uffffff...ulżyło mi:D

#57 Omen07

Omen07

Użytkownik

• PipPip
  • 276 postów
  • Na forum od: 11.2006
39
  • Umiejętności: 8
  • RJS

Napisano 11 listopad 2006 - 21:26

Jesli chodzi o bagazniki mocowanie magnesem do karoserii samochodu (dachu), to w czasie jazdy, przy prędkości 120-150 km/h raczej na pewno sa bezpieczne, gorzej gdy musisz nagle z tej prędkości zahamować lub gdy ( nikomu nie życzę), dojdzie do kolizji. Nartki razem z bagaznikiem lecą na kilka metrów do przodu, gdy nagle hamujesz przed przejściem na którym sa piesi...
Widziałem już jak w czasie kolizji lub wypadków nawe dobrze zamocowane bagazki dachowe odpadały. Dlatego producenci z regułu ostrzegaja by z bagaznikiem dachowym nie podróżować szybciej niż 120 km/h.
Pozdrawiam - Adam.
"Nie ma dublera dla sapera...."

#58 Siurpo

Siurpo

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
30
  • Rzeszów

Napisano 12 listopad 2006 - 15:19

Wlasnie mam jechac do Wloch na narty i bnie posiadam bagaznika na dach,rozumiem ze w bagazniku narty wolno przewozic?!(chociaz tam mi si enie zmieszcza),a w pokrowcu wewnatrz auta na pewno nei wolno jesli sa zabespieczone??

#59 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9178 postów
3461
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 12 listopad 2006 - 15:54

Wlasnie mam jechac do Wloch na narty i bnie posiadam bagaznika na dach,rozumiem ze w bagazniku narty wolno przewozic?!(chociaz tam mi si enie zmieszcza),a w pokrowcu wewnatrz auta na pewno nei wolno jesli sa zabespieczone??

tak tylko z ciekawosci: a co wolno jezeli masz specjalny skisack: taki worek przechodzacy przez oparcie tylnego fotela (subaru WRX)????:)

#60 Rita

Rita

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
1
  • Ząbki

Napisano 22 listopad 2006 - 23:18

Cześć.
Chcę wykorzystać ten wątek i Was podpytać :)
Są jakieś wypożyczalnie bagażników dachowych typu box (okolice Warszawy) ?
Bo inaczej się nie zapakuję i będzie po ... nartkach :confused:
[COLOR="DarkOrchid"][/COLOR]Rita