Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Transport nart

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
354 odpowiedzi w tym temacie

#1 taczka

taczka

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2005
0

Napisano 20 grudzień 2005 - 13:50

Powiedzcie jak transportujecie narty na wyciąg?

Ja do tej pory woziłam w samochodzie, czy tak w ogóle można?

Przymierzam sie do zakupu bagażnika, ale nie wiem jaki, czy
- normalny bagażnik taki na kilka part nart na dach
- czy może magnetyczne
- a może box?

Pozdrawiam

#2 marcin

marcin

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
  • Na forum od: 12.2005
6

Napisano 20 grudzień 2005 - 14:07

ja zrobilem tzn w warsztacie mi zrobili dziurę :) ... w tylnym oparciu pod podłokietnikiem. szerokosc na dwie pary nart leżacych na płask. w razie wypadku narty nie lecą do przodu bo wiazania nie przejdą przez tą dziurę.
nie wiem jak z bagażnikami dachowymi jest ale napewno nie skusiłbym się na magnetyczny. nie mam przekonania do takich wynalazków, tym bardziej że lubię nacisnąć pedał gazu.

#3 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4
  • mała polska :)

Napisano 20 grudzień 2005 - 15:18

poza tym jak masz szyberdach to magnetyczny równiez odpada, najlepiej box ale to znowu droga impreza, ja do tej pory również wożę w samochodzie, otwieram tylną klapę /opel corsa/ i wsadzam je od tyłu. :D
[COLOR="red"][FONT="Comic Sans MS"]... nartowanie i rowerowanie, mniam ...[/FONT][/COLOR]

#4 freestyle

freestyle

Użytkownik

• PipPipPip
  • 381 postów
10
  • Ruda Śląska czyli Śląsk

Napisano 21 grudzień 2005 - 10:07

Ja wożę w bagażniku. Składam częśc oparcia i mieszczą się spoko.
[COLOR="Blue"]www.gwiazdziste-niebo.pl - nowoczesne oświetlenie światłowodowe - musisz to mieć[/COLOR]

#5 kamilos

kamilos

Użytkownik

• PipPip
  • 207 postów
3
  • Umiejętności: 8
  • Racibórz

Napisano 25 grudzień 2005 - 16:52

Ja w aucie.

#6 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4

Napisano 25 grudzień 2005 - 20:27

właśnie od qmpla zakupiłem relingi za 80 zł, więc chyba tanio :D teraz jeszcze zakupię szczęki do zapinania nart i komplet gotowy. Na allegro widziałem w granicach 60 zł na 4 pary nart
[COLOR="red"][FONT="Comic Sans MS"]... nartowanie i rowerowanie, mniam ...[/FONT][/COLOR]

#7 mawa

mawa

Użytkownik

• Pip
  • 52 postów
  • Na forum od: 10.2005
9
  • Umiejętności: 7
  • rzeszow

Napisano 27 grudzień 2005 - 09:51

Mganetyczne odpadaja. Slyszalem, ze przy zbyt duzych predkosciach odpadaja... Nie wiem czy to prawda, ale to calkiem mozliwe.

#8 juras

juras

Użytkownik

• Pip
  • 57 postów
0
  • Kraków

Napisano 01 styczeń 2006 - 23:32

Ja woze na dachu, mam orginalny zestaw Nissana zakupiony razem z autem. Wozilem rowniez w srodku (po zlozeniu siedzenia), polecam natomiast box (ojciec ma firmy Thule), poza nartami mozna tam upchnac buty, kije i co sie jeszcze zmiesci. Gdy ma sie 5 osobowa rodzine gdzie kazdy jezdzi na nartach, to przy wiekszych wypadach jest to naprawde istotne.

pozdrawiam

#9 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4

Napisano 02 styczeń 2006 - 21:31

ja mam to szczęście że qmpel ma box'a, jak jadę z rodziną na narty na kilka dni to mi pożycza, super sprawa :D

#10 Paab

Paab

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2006
0

Napisano 06 styczeń 2006 - 12:00

:rolleyes: Jeśli jesteś sam w samochodzie to nie ma wiekszego problemu. Rozkładasz prawe siedzenie kładziesz na nie narty i pzrypinasz pasami:D

Paab

#11 ski_kuba

ski_kuba

Użytkownik

• PipPip
  • 158 postów
8
  • PIĘKNE MAZOWSZE

Napisano 07 styczeń 2006 - 14:54

No ja będe mial nie lada problem tej zimy. Otóz razem ze znajomymi jedziemy do Zakopane bedzie lacznie 3 pary nart i 5 osob. Jedziemy jednym samochodem... Niby jest to multipla ale i tak bedzie ciezko. Czy macie jakis pomysl jak przetransprotowac nartki bez kupowania bagażnika. Czy da rade jakos je połozyc z boku na oparciach? Czy probowaliscie juz takich sztuczek?
Pozdrawiam całą załogę skiforum.pl

#12 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
42
  • Żywiec

Napisano 11 styczeń 2006 - 15:38

Używałem bagażnika dachowego fapa i to był pełny komfort.
Plusy:
- w aucie kompletna załoga jechała wygodnie,
- narty były przewożone fachowo,
- komfort przy pakowaniu się na i po nartach,
- mokre narty po jeździe nie moczą tapicerki itp,
Minusy:
- koszt zakupu przy stosowaniu mocno okazjonalnie,
- podwyższone spalanie,
- gwizdy w trakcie jazdy itp.
Obecnie nie używam i przez to rzadko jeżdżę ski swoim autem.
Podsumowując twierdzę, że narciarz powinien jednak posiadać bagażnik narciarski.
Pozdro.
Czego szukasz w życiu? Czy miewasz takie pytania?

#13 Adi5551

Adi5551

Użytkownik

• PipPip
  • 270 postów
20
  • jaworzno

Napisano 11 styczeń 2006 - 17:17

Przewoz nart w rodku jest ok ale trzeba miec na to miejsce jak jada na narty 3 osoby to luz bo jest gdzie dac sprzet ale jak jedzie wiecej ludzi to juz problem wiec najlepiej na dachu magnetyczne podobniez odpadaja powyzej 130km/h troche nie zaciekawy pomysl a jak ktos ma kase to tak jak tu sie juz wypowiadali to box najlepsze wyjscie pozdro

#14 góral

góral

Nowy użytkownik

• 8 postów
0
  • Nowy Targ

Napisano 14 styczeń 2006 - 16:36

ja wkładam "od tyłu":D do swojego sekusia, rekordem jest para nart i dwie deski snowboardowe dla pingwinów, do tej pory zastanawiam się nad bagażnikiem, tylko wtedy korzystanie z myjni staje się kłopotliwe.

#15 Opti

Opti

Nowy użytkownik

• 11 postów
1
  • śląsk

Napisano 31 styczeń 2006 - 14:56

No ja będe mial nie lada problem tej zimy. Otóz razem ze znajomymi jedziemy do Zakopane bedzie lacznie 3 pary nart i 5 osob. Jedziemy jednym samochodem... Niby jest to multipla ale i tak bedzie ciezko. Czy macie jakis pomysl jak przetransprotowac nartki bez kupowania bagażnika. Czy da rade jakos je połozyc z boku na oparciach? Czy probowaliscie juz takich sztuczek?

Nic się nie martw - będzie dobrze.
Jaw tym roku na tydzień jechalam do Zakopca VV Golfem IV w cztery osoby + pies w klatce + bagaż dla wszystkich na ten tydzień + narty + snowboard kumpla i wszystko się zmieściło w środku :D
Gdy jest źle to dobry znak, bo może znów lepiej być.

#16 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 04 luty 2006 - 07:13

box oraz przewożenie nart w aucie ma tą olbrzymią zaletę że narty nie są uświnione syfem z dróg, mimo tego najczęsciej woże narty na bagażniku dachowym, a w związku z tym że narty przed wyjazdem zawsze pieczołowicie smaruję to muszę je zawijać -nie śmiejcie się- w folię do kanapek aby nie zasyfić ślizgu solą i piachem. Jak narazie zdaje to egzamin na 5:)

#17 Aleksandra

Aleksandra

Użytkownik

• Pip
  • 50 postów
2
  • Poznań

Napisano 04 luty 2006 - 10:31

To jasne, że nalepszy jest box- warto zainwestować w dobrej jakości. Narty zawsze wożę w pokrowcu - kupiłam nowy niemarkowy za ok. 60 zł - na bagażniku dachowym (najlepsze są thule bo inne wpadają w wibracje i hałasują). Jak jadę sama to w bagażniku i też zawsze w pokrowcu, nie ma kłopotu z latjącymi nartami albo kijkami, ani z topniejącym śniegiem no i co ważne jest w miare bezpieczne. Narty nie mają prawa ucierpieć przy takim transporcie. Zadziwia mnie zawsze widok nart na dachu samochodu, niczym nie zabezpieczonych przed solą. Pokrowiec wrzuca się do pralki, a narty po dłuższym transporcie autostradą ..... sa następnie sprzedawane na allegro.

#18 kity

kity

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 03.2006
0

Napisano 04 marzec 2006 - 16:16

Mam bagażnik na dachu i to w zupełności rozwiązuje problem. Najlepsze są trumienki, bo narty są w zupełności schowane, można zatrzymać się wszędzie i nie trzeba się bać, że zginą. Transport nart w środku nie tylko grozi mandatem, ale w razie wypadku staja się bardzo niebezpieczne dla pasażerów i kierowcy, oczywiście.

#19 Riddick

Riddick

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
4

Napisano 05 marzec 2006 - 10:30

Transport nart w środku nie tylko grozi mandatem

czemu miałabyś dostać mandat za przewożenie nart w środku pojazdu??

#20 diabelSKI

diabelSKI

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
1
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 05 marzec 2006 - 10:58

czemu miałabyś dostać mandat za przewożenie nart w środku pojazdu??

Nie wiem jak u nas w kraju ale na tzw "zachodzie" dostajesz srogi mandat za przewożenie nart w środku auta.

Jak mam box dachowy i jest to miodzio sprawa. Załatwia transport nart (i nie tylko nart) w 100%. Troche kosztuje ale sie opłaca. No i kupujesz na kilka ładnych lat. Poszperajcie w necie za takim boxem. Widziałem na Allegro używane - naprawde nie drogie.