Skocz do zawartości

Witaj na SkiForum.pl

Logowanie » 

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach.

Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 slowdown

slowdown

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 01.2011
1
  • Umiejętności: 6

Napisano 27 styczeń 2011 - 12:48

Na dole strony z formularzem do wpisania numerów jest zdjęcie karnetu i strzałką jest pokazane, który numer z karnetu należy wpisać.

Przejechałam w ciągu 6 dni 215 km, nie jest to super wynik, ale pocieszam się, że to przez jeden dzień strasznej zadymki śnieżnej, kiedy to większość czasu spędziłam z dzieckiem w barze ;)

#22 moris

moris

38*6 - 1 = 217 dni w Alpach

• PipPipPip
  • 655 postów
  • Na forum od: 05.2007
264
  • Umiejętności: 1
  • Okolice Krakowa

Napisano 27 styczeń 2011 - 15:07

W każdej stacji możesz na koniec pobytu poprosić o wydruk ze skipasu

We Włoszech może tak (robiłem to kiedyś), ale w grudniu doznałem istnego szoku - w 3Dolinach w dwóch kasach biletowych (na dole stacji narciarskiej, była tam też informacja) powiedziały mi kobietki, że nie mogą druknąć - nie mają w kasie drukarki - nie za bardzo uwierzyłem, ale cóż było zrobić - może im się w głowach poprzewracało?

Pozdrawiam, M. :)

#23 zeki

zeki

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 30 styczeń 2011 - 10:39

Mam podobny problem co gordasz, tylko ze nie dostalem zadnej karty ze zdjeciem i z tym drugim numerem. Czy moge to sprawdzic przez rachunek?

#24 gruba82

gruba82

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2011
0

Napisano 05 luty 2011 - 15:27

Witam
mam ten sa problem, nie dostałam zadnej karty ze zdjeciem i nie moge sprawdzic ile przejechałam bo brakuje mi drugiego numeru. Co to za numer ?? Czy da sie sprawdzić na podstawie tylko skipassu ??

#25 Andrius7

Andrius7

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 12.2010
0
  • Umiejętności: 2
  • Kotlina kłodzka

Napisano 05 luty 2011 - 16:40

Witam
mam ten sa problem, nie dostałam zadnej karty ze zdjeciem i nie moge sprawdzic ile przejechałam bo brakuje mi drugiego numeru. Co to za numer ?? Czy da sie sprawdzić na podstawie tylko skipassu ??

Też tak miałem.
Jeśli masz skipass bez zdjęcia, to wpisz tylko ten pierwszy numer, drugie pole pozostaw puste. Zaznacz, iż jesteś właścicielem karnetu (jeden CheckBox) i takie tam wyrażenie zgody...
Później zatwierdź i wtedy przechodzisz dalej. Ten drugi numer zostanie wyszukany na podstawie pierwszego i wyświetlony. Mimo wszystko nadal możesz używać tylko tego pierwszego.
Powodzenia

#26 gruba82

gruba82

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2011
0

Napisano 05 luty 2011 - 17:28

Dzieki za informacje, własnie sie udało - przez cały dzien mi sie nie udawało sprawdzic i myslałam ze to nie działa. 200km :)

#27 margoo

margoo

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 05 luty 2011 - 17:38

super sprawa :), tydzień temu wróciłam z Val Gardeny i dopiero dzisiaj na to wpadłam... 277 km :)

#28 Voytheck

Voytheck

Użytkownik

• PipPipPip
  • 316 postów
  • Na forum od: 02.2006
60
  • Jastrzębie-Zdrój

Napisano 06 luty 2011 - 20:56

A na iPhona też są programiki do obliczania różnych parametrów jazdy na nartach: Skitracks i Ski: Europe2011. Niestety płatne, ten pierwszy to koszt 0,79 E zaś ten drugi chyba 4,99 E.

Życzę połamania dech, i jak najszybciej nowego sezonu 2014/15.

#29 luk23

luk23

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 01.2009
0
  • slask

Napisano 13 luty 2011 - 13:50

a cos podobnego na androida ?
znalazlem satski lite za darmo
jest gps ski maps europe i sports tracker
ktos testowal ?

i jeszcze jedno czy livigno ma mozliwosc sprawdzenia trasy ? szukalem na stronie niz znalazlem :/

#30 zielasbar

zielasbar

Użytkownik

• Pip
  • 35 postów
  • Na forum od: 11.2009
1

Napisano 13 luty 2011 - 20:19

Wszystko Ok!!!W moim przypadku dokonując pomiaru kilometrów nie jest widoczna ostatnia trasa na koniec dnia!!!Jeździliśmy w Valle Iscarco i na wykresie nie widać ostatniego zjazdu więc kilometrów jest wiecej niż na pomiarze!!!

#31 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 2948 postów
  • Na forum od: 01.2008
1186
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 13 luty 2011 - 20:33

Wszystko Ok!!!W moim przypadku dokonując pomiaru kilometrów nie jest widoczna ostatnia trasa na koniec dnia!!!Jeździliśmy w Valle Iscarco i na wykresie nie widać ostatniego zjazdu więc kilometrów jest wiecej niż na pomiarze!!!

On ją chyba dodaje gdzieś w tej kalkulacji, ale nie ma co przywiązywać się zbytnio do tych wyników. Przecież ten system widzi cię tylko na wyciągach a nie ma pojęcia którędy jechałeś :) ta długość przejechanych tras jest więc przybliżona, szacunkowa.
Jedyną wartością bezwzględną, którą można naprawdę porównywać jest suma przewyższeń, czyli Height difference (mt), reszta to domniemanie :)

#32 Andrius7

Andrius7

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 12.2010
0
  • Kotlina kłodzka

Napisano 16 luty 2011 - 22:31

Nie, różnica ta jest uwzględniana. Znam przypadek kolegi, w jednym dniu wyjechał tylko raz na górę (nie było na wykresie żadnego zjazdu) i normalnie policzyło mu kilometry. Oczywiście wartość jest przybliżona, w związku z możliwością sytuacji kiedy jest kilka alternatywnych nartostrad.
Umieszczanie na wykresie ostatniego zjazdu nie ma większego sensu, bo nic nie wiadomo na temat czasu zjazdu, ale przybliżoną długość zjazdu można domniemywać.
Może wystąpić też sytuacja, że jedziemy w dół wyciągiem, wówczas traktowane jest to w statystykach jako kolejny wyciąg, a długość zjazdu na tym odcinku nie jest liczona.
Pozdrawiam

#33 plo-gos

plo-gos

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2011
0

Napisano 29 grudzień 2011 - 13:19

czy może ktos podac linka gdzie bede mogla sprawdzic kilometry przejechane w livigno??

#34 patunio

patunio

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2012
0
  • Umiejętności: 8
  • Gdynia

Napisano 15 luty 2012 - 14:48

Mordowałem się pare dni ale po przeczytaniu Twojego postu podjąłem walkę z netem i oto wygrana. Zarejestruj się na stronie
http://utilizzo.dolo....sp?ccode=en-US
Wpisz swój numer tylko w podzielonej tabeli na wysokości "Skipass 1-31 days" To co przed sleshem w pierwszym okienku, po sleshu w drugim obok, nie wpisuj slesha.
Zaznacz potem kwadrat I declare a następnie kliknij "check".
Na kolejnej stronie masz do wyboru przyciski "check" i "Show map + livecam". Ten pierwszy "check" pokaże Ci wszystkie dane z Twojego szusowania, a ten drugi....... co jest super pokaże Twoje wyczyny na mapie. Obraz możesz powiększać i zmniejszać. W lewym górnym rogu trzeba tylko wybierać datę Ciebie interesującą.
Pozdrawiam

ściągnij cardio trener i przełącz na narciarstwo. Pokaże Ci calorie, kilometry, dystans dnia, prędkość maks, zainstalij ze strony ten program na kompa. WTEDY zobaczycz swoje wyniki nie tylko na komie jako suche wyniki ale też na mapie w dwóch odwzorowaniach (mapa lub satelita). Super sprawa.

znalazlem satski lite za darmo
jest gps ski maps europe i sports tracker
ktos testowal ?
i jeszcze jedno czy livigno ma mozliwosc sprawdzenia trasy ? szukalem na stronie niz znalazlem :/

ściągnij cardio trener i przełącz na narciarstwo. Pokaże Ci calorie, kilometry, dystans dnia, prędkość maks, zainstalij ze strony ten program na kompa. WTEDY zobaczycz swoje wyniki nie tylko na komie jako suche wyniki ale też na mapie w dwóch odwzorowaniach (mapa lub satelita). Super sprawa.

Wróciłem parę dni temu z wyjazdu na którym korzystałem ze skipassu o nazwie dolomiti superski i w trakcie wyjazdu rezydent powiadomił mnie o możliwości sprawdzenia ile się przejechało kilometrów na nartach za pomocą jakiegoś kodu który znajduje się na skipassie . Po powrocie do kraju nie wiem jak sprawdzić ile kilometrów przejechałem na nartach.

Mordowałem się pare dni ale po przeczytaniu Twojego postu podjąłem walkę z netem i oto wygrana. Zarejestruj się na stronie
http://utilizzo.dolo....sp?ccode=en-US
Wpisz swój numer tylko w podzielonej tabeli na wysokości "Skipass 1-31 days" To co przed sleshem w pierwszym okienku, po sleshu w drugim obok, nie wpisuj slesha.
Zaznacz potem kwadrat I declare a następnie kliknij "check".
Na kolejnej stronie masz do wyboru przyciski "check" i "Show map + livecam". Ten pierwszy "check" pokaże Ci wszystkie dane z Twojego szusowania, a ten drugi....... co jest super pokaże Twoje wyczyny na mapie. Obraz możesz powiększać i zmniejszać. W lewym górnym rogu trzeba tylko wybierać datę Ciebie interesującą.
Pozdrawiam

Użytkownik qaz edytował ten post 15 luty 2012 - 15:48
edytuj

#35 JG77

JG77

Użytkownik

• PipPipPip
  • 366 postów
73
  • Gliwice

Napisano 01 marzec 2012 - 14:54

super sprawa :), tydzień temu wróciłam z Val Gardeny i dopiero dzisiaj na to wpadłam... 277 km :)

Nie chcę Cię martwić ale byłem tam gdzie Ty -6 dni 540 km. potem innym razem 4 dni 450 km.tak więc mogę się pochwalić .Pozdrawiam JG

#36 Dolnopluk

Dolnopluk

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 03.2012
1
  • Galicja

Napisano 02 marzec 2012 - 16:20

uzywam tej zabawki (performance DSS) od wielu lat (Nie mam porownania z GPSem, bo go nie uzywam) i moge powiedziec, ze wykrecenie 110 km dziennie jest baaaardzo trudne i wymaga duzej dyscypliny, swietnych warunkow sniegowych, braku kolejek, szybkich wyciagow oraz umiejetnosci szybkiej jazdy. Wykrecenie zatem takiego wyniku przez 4 dni z rzedu jest moim zdaniem prawie niemozliwe. Podejrzewam Cie o podrasowanie wyniku.

W samej Dolinie Gardeny: Na Secedzie czesto sa kolejki. Na Saslongu i Ciampinoi trzeba pedalowac do gondoli. Na Alpe de Siusi mozna pewnie taki dzienny wynik wykrecic. Ale 4 dni? Watpie. Oczywiscie mozna bylo jezdzic wokol Selli, nie tylko w VG.

#37 Mitek

Mitek

Absolutny narciarski fenomen

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 8483 postów
  • Na forum od: 11.2007
3941
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 02 marzec 2012 - 17:58

Cześć
Trzeba sobie zrobić rezonans magnetyczny kolan. Stopień zużycia wprost proporcjonalny do ilości przejechanych kilometrów. ;)
Pozdro

#38 fomicz

fomicz

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 03.2008
9

Napisano 05 marzec 2012 - 09:29

Znalazłem AllSport GPS FREE. Przetestuję za tydzień i odpowiem jak to działa.

#39 fomicz

fomicz

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 03.2008
9

Napisano 19 marzec 2012 - 10:06

Znalazłem AllSport GPS FREE. Przetestuję za tydzień i odpowiem jak to działa.

No to opowiem. Wersja darmowa ma pewne ograniczenia ale to co oferowała - mi wystarczyło. Dużo różnych statystyk, kilometry, różnice wzniesień, możliwość podziału na 'okrążenia' itp. Oczywiście trzeba pilnować pauzy przy wsiadaniu i wysiadaniu z wyciągu, albo w przypadku jazdy 'w kółko' na jednej trasie sprawdzić sobie długość wyciągu. Jako aplikacja służąca bardziej do zabawy - godna polecenia :)

#40 ZatoR-ek

ZatoR-ek

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2012
0

Napisano 27 marzec 2012 - 20:20

Chciałem sobie sprawdzić mój wynik zjazdów, ale mam problem dość mocny. W tym wniosku jest coś takiego: "Skipass 1-31 days First numbers on your skipass" i wszystko ok. ale co wpisać w to pierwsze okno, a co w te drugie oraz które daty to są czy te nad opisem: 6 Days M, Kronplatz.? Oraz kolejne pytanie "My Dolomiti Skicard (First 8 alphanumeric signs on your card) *" i tu mam wpisać 8 cyfr, z tym, że pierwsze 3 są przed / i potem reszta. A ja mam u siebie dwie cyfry, potem / no i dalej 10 cyfr. Pomożecie.?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych