Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Vielka Raca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 yanosik

yanosik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 467 postów
  • Na forum od: 11.2006
60
  • Umiejętności: 8
  • Żnin

Napisano 07 listopad 2006 - 15:52

wujasnijcie mi prosze jak to wyglada z tymi noclegami.... Otoz jest cos takiego jak raca tik, czyli chyba ichnia informacja turystyczna. Czy ta raca tik ma informacje o wszytskich kwaterach w Oscadnicy, czy tylko o czesci? Innymi slowy czy jest sens szukac/dzwonic po kwaterach jesli raca tik mowi ze nie ma miejscowek??

Drugie pyatnie:

Jak wyglada sytuacja z noclegami w Cadcy i czy jezdza stamtad jakies busy?

Z Raca Tik dostaniesz informacje o noclegach, które są niejako przynależne do ich można powiedzieć "organizacji turystyczno-noclegowej".
Jednak wydaje mi się, że większość do nich nie należy, a jak wspomniałem wcześniej, "ubytovania" masz prawie w każdym domu, dlatego z całą pewnością mogę ci polecić przyjazd w przysłowiowe "ciemno" i w kwaterach będziesz przebierał, jak w ulęgałkach (zwłaszcza w grudniu). Przez całą Oscadnicę jeżdżą darmowe skibusy na Dedovkę, lub Laliki (nazwy wyciągów), więc gdziekolwiek byś się nie zadomowił, to do skibusa będziesz miał nie więcej, jak 0-200 m. Szczytem głupoty :eek: (nie obraź się) byłoby kwaterować się w Cadcy :eek: (skąd też jeżdżą skibusy, ale nie tak często), jak cała Oscadnica stoi otworem:D !!!
Pozdrawiam i do zobaczenia na stokach :cool: :cool: :cool: VR!!!

Heeej!!!:

zajrzyj na: www.topkite.pl
NARTY ; SNOWBOARD; KITESURFING ; SNOWKITING ; WAKEBOARDING ; SKIMBOARDING

#22 Pawko

Pawko

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 10.2006
0
  • Umiejętności: 7
  • Łódź/Mazury

Napisano 07 listopad 2006 - 16:14

Wszytsko super, tylko ja nie bardzo moge pojechac w ciemno, bo bedzie ze mna jakies 7 osob bez samochodu. Nie bardzo mi sie chce po podrozy ze srodka Polski z tobolami szukac noclegu. Gdybym mial samochod, to pewnikiem bym tak zrobil, ale w tej sytuacji nie bardzo moge...

Jesli bys mogl podac jakies linki tych niezrzeszonych kwater (jak masz takie pod reka), albo jakies wskazowki jak te domki znalezc to bym byl bardzo wdzieczny....

#23 yanosik

yanosik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 467 postów
60
  • Żnin

Napisano 07 listopad 2006 - 23:28

Najlepiej wejdź na www.velkaraca.sk, kliknij "zakwaterowanie", a potem"find acommodation". Tam podasz cenę od-do i termin od-do i wyświetli ci wszystkie odpowiadające, a wtedy już tylko dzwonić lub pisać maila!!!

Pozdrawiam i do zoba na VR !!!

Heeej!!!

zajrzyj na: www.topkite.pl
NARTY ; SNOWBOARD; KITESURFING ; SNOWKITING ; WAKEBOARDING ; SKIMBOARDING

#24 jozio86

jozio86

Użytkownik

• PipPipPip
  • 564 postów
  • Na forum od: 08.2006
129
  • Umiejętności: 1
  • chorzów city...

Napisano 02 styczeń 2007 - 16:37

wczoraj wrocilem z Velkej Racy.Postaram sie krotko strescic :)Ze wzgledu na slabe warunki otwarta byla tylko Dedovka, niestety nie dane mi bylo zobaczyc Lalikow i Magurskiej, chodz wygladaly na mapce dosc ciekawie :DWarunki byly okropne: trasy niby sztucznie nazniezane a i tak w wielu miejscach masa kamieni, przez ktore moje slizgi wygladaja w oplakanym stanie(tylko plakac :( ), a narciarza, ktory jechal przedemna widzialem nawet iskry jak poslzy po najechaniu na kamienie... Sama rasa na Dedovce tylko niebieska byla otawrta i srednio przypadlo mi do gustu, tylko gorny odcinek w miare szeroki :) Kolejki w okresie sylwestrowym, jak bylo do przewidzenia ogromne, wszscy jezdzili tylko na Dedovce bo nic innego nie chodzilo, ale mimo wszytsko w miare szybka kolejka i jakos szlo wytrzymac z czasem nawet czas stania w kolejce zmalalal az do 10min.30stycznia od 9 do 16 udalo mi sie zjechac 18 razy co bylo dosc dobrym wynikiem :D Bardzo przypadla mi do gustu goscina u slowakow na privacie, naprawde przesymptyczni ludzie i sie starali jak mogli zeby nas dobrze ugoscic i co najwazniejsze same noclegi tez bardzo tanie, za to duzy "+" tak samo za skibusy, ktore czesto kursowaly(oczywiscie bezplatne) Co mi sie nie podobalo?cena karnet dniowy 830koron to przegeicie nawet jak chodzi caly SnowParadise, "-" to takze mala ilosc knajpek i restauracji w Oszczadnicy, a jak juz sa to menu tylko w jezyka slowackim!A na VK 60%ludzi to Polacy, nie mam pojecia dlaczego menu tylko w jednym jezyku?Suma sumarum za rok tez najpradopodobniej tam pojade z nadzieja na wiecej sniegu i lepsze warunki Hej ... :D
czasami lepiej milczeć i wydać się głupcem niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości... ;)

#25 mumilion

mumilion

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 01.2007
-1
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 04 styczeń 2007 - 14:32

Wspanialw musi być na Wielkiej Raczy. Chyba tam pojadę na koniec stycznia, jestem zachęcony i podbudowany Waszymi opisami. Pozdro

#26 malin

malin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 446 postów
236
  • Lublin, Zakopane, gdzieś w świecie :)

Napisano 12 styczeń 2007 - 21:27

hej,
wybieramy sie w lutym z rodzinka i znajomymi do Vielkiej Racy . Czy polecacie jakies atrakcje na wieczór np. baseny , żródła termalne ? Na pewno wiekszość wieczorów spędzimy na stoku ,ale przydałaby się jakas odmiana.
Pozdrawiam
Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło

#27 SkI-mAn

SkI-mAn

Użytkownik

• PipPipPip
  • 355 postów
94
  • Zabrze

Napisano 12 styczeń 2007 - 22:16

Velka Raca ok! Jeżdże conajmniej 5x w sezonie :D Miejscowość Oszczadnica, ale o żadnych termach nie ma mowy... A z innymi rozrywkami też nie za bardzo.. Jak wiem to gdzieś obok Żyliny chyba są termy:D Ale nie wiem napewno..
  • malin podziękował za tę wiadomość
"Nie przegrywa ten kto upada - lecz ten kto nie wstaje"

#28 TAYSON

TAYSON

Użytkownik

• PipPipPip
  • 320 postów
  • Na forum od: 10.2006
88
  • Ustroń

Napisano 12 styczeń 2007 - 23:12

wczoraj wrocilem z Velkej Racy.Postaram sie krotko strescic :)Ze wzgledu na slabe warunki otwarta byla tylko Dedovka, niestety nie dane mi bylo zobaczyc Lalikow i Magurskiej, chodz wygladaly na mapce dosc ciekawie :DWarunki byly okropne: trasy niby sztucznie nazniezane a i tak w wielu miejscach masa kamieni, przez ktore moje slizgi wygladaja w oplakanym stanie(tylko plakac :( ), a narciarza, ktory jechal przedemna widzialem nawet iskry jak poslzy po najechaniu na kamienie... Sama rasa na Dedovce tylko niebieska byla otawrta i srednio przypadlo mi do gustu, tylko gorny odcinek w miare szeroki :) Kolejki w okresie sylwestrowym, jak bylo do przewidzenia ogromne, wszscy jezdzili tylko na Dedovce bo nic innego nie chodzilo, ale mimo wszytsko w miare szybka kolejka i jakos szlo wytrzymac z czasem nawet czas stania w kolejce zmalalal az do 10min.30stycznia od 9 do 16 udalo mi sie zjechac 18 razy co bylo dosc dobrym wynikiem :D Bardzo przypadla mi do gustu goscina u slowakow na privacie, naprawde przesymptyczni ludzie i sie starali jak mogli zeby nas dobrze ugoscic i co najwazniejsze same noclegi tez bardzo tanie, za to duzy "+" tak samo za skibusy, ktore czesto kursowaly(oczywiscie bezplatne) Co mi sie nie podobalo?cena karnet dniowy 830koron to przegeicie nawet jak chodzi caly SnowParadise, "-" to takze mala ilosc knajpek i restauracji w Oszczadnicy, a jak juz sa to menu tylko w jezyka slowackim!A na VK 60%ludzi to Polacy, nie mam pojecia dlaczego menu tylko w jednym jezyku?Suma sumarum za rok tez najpradopodobniej tam pojade z nadzieja na wiecej sniegu i lepsze warunki Hej ... :D

Zero konkretów tylko narzekanie,a kolo gdzie u nas były warunki o tej porze,druga sprawa menu w języku który jak się popatrzysz jest bardazo podobny do naszego więc nie wiem w czym problem,pomyśl jak ty jeronie przemówisz do kelnerki w swoim dialekcie nawet w Polsce trudno ja będzie zrozumieć.Jedż tam normalnie w normalną śnierzną zimę, a nawet słowackiego się nauczysz nie mówiąc o obsłudze naszych stacji narciarskich która tam powinna się szkolić co do przygotowania stoków.Mieszkam w górach ale osobiście wołę nieraz wybrać się tam niż patrzeć na lokalnych oszołomów którym tylko na kasie zależy.Popieram Yanosika przy dobrych warunkach śniegowych jest naprawdę super.Zresztą zaliczyłem jakieś 70% duzych osrodków Słowackich i mogę spokojnie je polecić ,biją nasze na głowe:cool:
  • Lancet podziękował za tę wiadomość

#29 SkI-mAn

SkI-mAn

Użytkownik

• PipPipPip
  • 355 postów
94
  • Zabrze

Napisano 13 styczeń 2007 - 20:52

Ja osobiscie sobie chwalę Race:D Wszystko tam działa jak należy:p nazwa pasuje (Snow Paradise) Jak warunki są kiepskie to i wszędzie są kiepskie.. cóż taka zima!! :( W sezonie śmigam często, przeważnie z Trekking Clubem:D
(To nie reklama!!) i sprawdzają się! :P Super autokar, 2 godzinki i na Dedowce:) Wszystko oni załatwiają, nic się nie martwię ;) Fakt piwo troche zdrożało do poprzednich lat.. Kiedyś Kelta piło się za 25 koron, teraz chyba z 40 koron.. Ale to nic!! :D WARTO TAM JEŹDZIC!!
  • baski podziękował za tę wiadomość
"Nie przegrywa ten kto upada - lecz ten kto nie wstaje"

#30 baski

baski

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 5
  • Chorzów

Napisano 06 luty 2007 - 15:56

dzięki SkI-mAn za info, o tym treking klubie, może się spotkamy kiedyś w tym busie bo to chyba dla mnie dobra alternatywa:)

#31 Daniello

Daniello

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
3
  • Umiejętności: 6
  • Katowice

Napisano 06 luty 2007 - 16:10

Hej.Macie moze jakies namiary na kwaterki blisko Raczy (np.Oszczadnica).Wybieramy sie w czworke zapalencow od.09.02-11.02.PZD
Idzie Idzie:)

#32 SkI-mAn

SkI-mAn

Użytkownik

• PipPipPip
  • 355 postów
94
  • Zabrze

Napisano 06 luty 2007 - 20:46

Hej.Macie moze jakies namiary na kwaterki blisko Raczy (np.Oszczadnica).Wybieramy sie w czworke zapalencow od.09.02-11.02.PZD

Wystukaj na google.pl Velka Raca :D Coś tam znajdziesz!!:)

#33 baski

baski

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 5
  • Chorzów

Napisano 10 luty 2007 - 21:44

witam, właśnie wróciłem dziś po całodniowej wycieczce na Vielka Race, co prawda śniegu już jest mało w dolnych partiach góry, widać prześwity no i kamienie:( (trochę mi się ślizg porysował;() no ale w porównaniu z Polska niebo, a ziemia. Gdzieś mniej więcej do południa wszystko pokryte śniegiem. U góry dało się fajnie pojezdzić chociaż już po południu narobiło się muld no i tych prześwitów. Najmniejsze kolejki to na środkowym krzesełku podjeżda się i jedzie. Od Dedovki kolejka na 20 min. niestety, na gondolkach średnio 10-15. Można jakoś dać rade.
Jeśli śnieg się nie ztopi, albo będą ujemne temp. (dziś na dole 5 C) to za tydzień jade:)
www.busdriversite.yoyo.pl <= strona fanów gry:)

#34 tadek2307

tadek2307

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
1
  • Opole

Napisano 11 luty 2007 - 09:41

Wczoraj wróciłem z tygodniowego pobytu na Raczy, wyjeździłem się porządnie, choć od czwartku warunki były już marne... szybko tworzyły sie muldy na trasie, w dolnych cześciach przetarcia i pojedyncze kamyczki, od czwartku widok brudnego śniegu był standartem... Ludzi mało na wyciągach Laliki i Marguszka kolejki do 5 minut, a na Dedowce do 20 minut. Na do widzenia rozmawiałem z gospodarzem, który pracuje na Raczy i powiedział, że to jest raczej koniec zimy. Za ciepło na naśnieżanie, z nieba sypie deszcz lub deszcz ze sniegiem, a sytuację ratuje jedynie spychanie na trasy przez ratraki śniegu z górnych partii masywu VR. Jak na taką marna zimę warunki były jednak dobre i z pewnościa za rok znowu tam zawitam.

pozdr. :D

#35 malin

malin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 446 postów
236
  • Lublin, Zakopane, gdzieś w świecie :)

Napisano 15 luty 2007 - 16:13

Siedzimy jeszcze w Oszczadnicy, ale jezdzimy na nartach w Martinskich Holach. Moze jak jest snieg to w velkiej racy jest dobrze, ale teraz to beznadzieja.Drogo,trasy nieprzygotowane,pełne kamieni .Właściwie dało sie jezdzic tylko na dedowce, ale kolejki i ciagle zatrzymujace się krzesełko wykończyło nas psychicznie. Jedyny plus to skibusy.Duzy minus za brak parkingow ( to co tam jest to śmiech). Nasi znajomi we wtorek wrócili wsciekli,bo pojechali bardzo rano ,ale i tak zaczeli pozno jezdzic.Najpierw zahaltowali ich na drodze dojazdowej i kazali czekac na skibusa - czekali dlugo. Potem okazało sie ze byla czynna tylko JEDNA kasa ,a kolejki ogromne- druga kase otworzyli dopiero o 9. Do krzesełka tez czekali ze 25 min, a samo krzeselko nie dosc ze wolne to jeszcze ciagle sie zatrzymuje. O trasach juz pisałam - http://www.skiforum....p?t=5787&page=8. Dzis pada deszcz, wiec pewnie i na dedowce nie da sie juz jezdzic :(
Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło

#36 tadek2307

tadek2307

Użytkownik

• Pip
  • 45 postów
1
  • Opole

Napisano 20 luty 2007 - 09:11

na VR musi byc faktycznie cienko, bo od jakiegoś czasu cenzurowane jest forum na głównej stronie tego osrodka, przepuszczają tylko pozytywne wpisy, których są śladowe ilości...

#37 rkempes

rkempes

Nowy użytkownik

• 16 postów
1
  • Swarzędz-daleko od gór

Napisano 01 marzec 2007 - 20:51

no właśnie-widzę na kamerkach,że Marguska nie chodzi wcale . Jak jest obecnie na Lalikach?Dużo ludzi na Dedovce? Wybieram się za tydzień, o ile wszystko nie spłynie:(

#38 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4153 postów
1157

Napisano 02 marzec 2007 - 10:09

Śledz forum na www.velkaraca.sk w zeszłym roku nie było cenzury i był "obiektywny obraz"
mirek