Skocz do zawartości

[Kijki] jak dobrać długość


viper82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam kije dobrane w/g przepisu, ale jak się jeździ nisko to mi lekko przeszkadzają tą długością i chetnie bym je skrócił (niestety nie da się) , ma ktoś podobne doświadczenia? Myślę że do carvingu powinny być jednak troczę krótsze.

Nie wiem o carving'u, ale narciarze mogul i freestyle maja krotsze kijki. Ja tez mam dobrane w/g przepisu i czasem mi przeszkadzaja na muldach i w glebokim sniegu. Za to na stromym, gdy trzeba siegnac w dol, spisuja sie jak nalezy. Wniosek jest taki, ze dobor dlugosci to indywidualna sprawa, a regula to tylko punkt wyjsciowy. Dobrym rozwiazaniem sa "collapsible poles", takie kijki jak uzywaja turowcy, gdzie mozna regulowac dlugosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chetnie bym je skrócił (niestety nie da się)...

Podobno się da :D Gdy zapytałem jednego z allegrowiczów (prowadzi również sklep) o interesujące mnie kijki, stwierdził, że nie ma tej długości, ale może skrócić! o te 5 cm. Jak? Nie pytaj, nie wiem, bo podziękowałem za transakcję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kijek sie dobiera raczej zeby dobrze lezal.. taki prosty test jaki znam to polozyc kijek rekojescią do ziemi chwycic przy talezyku w tym momencie kąt ręki w łokciu powinien wynosic 90 stopni. ale poczekaj na wypowiedz bardziej doswiadczonych userów duzo sniegu na stoku zyczę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo dobrany kijek musi po wbiciu w śnieg oprzeć się na śnieżynce (talerzyku) a ramię z przedramieniem musi tworzyć kąt prosty. By dobrać kijek prawidłowo w sklepie należy obrócić go „do góry nogami”, oprzeć o podłoże i złapać go pod śnieżynką (talerzykiem) wtedy ręka ma tworzyć kąt prosty jw. Jednak najlepiej jest położyć rękę na śnieżynce talerzyku. To, dlatego że należy pamiętać, iż na nartach stoimy wyżej niż w normalnych butach na podłodze.

To jest praktycznie najskuteczniejsza metoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
chciałam kupić bratu w prezencie kije Fishery tak aby pasowały do jego nowych nartek Fisher RC4. I tu jest problem: - to ma być niespodzianka więc mogę tylko bazować na długości starych ale w Opolu jakoś nie znalazłam takich we Wrocku jeszcze nie szukałam. Można je znaleźć w internecie ale wtedy musiałabym zmierzyć stare. No i własnie nie wiem, który fragment mierzyć (odkąd dokąd). Czy wszyscy producenci mierzą tak samo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepis na dobór kijów na kąt prosty nalezy do kanonów narciarstwa ale w dobie carvingu chyba lepiej kupowac je krótsze

Wiem, że to strasznie stare posty ale na poczatku tematu w oczy się rzucaja i jak je zobaczyłem to mną rzuciło.

dlaczego ? mnie się wydaje wręcz odwrotnie

Absolutna racja Bzyku, kijki mogą byc trochę dłuzsze ale nigdy nie powinny byc za krótkie bo deformują sylwetkę. Przytoczony przez Jarka i innych kolegów schemat doboru z katem prostym pracuje i pracowac bedzie - przy carvingu też. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Moze historia z katem prostym pracuje dla niektorych osob. Problem w tym, ze jak mierzysz kije w sklepie to stoisz na prostych nogach. W czasie jazdy nogi sa zgiete. Wtedy kije moga okazac sie za dlugie, a do jazdy po muldach to juz na pewno. Bedziesz zamiatac rekoma jak marionetka. Od razu pisze, ze narty i plyta, niechby byly jak grube, nie zkompensuja zadlugiego kija. W zwiazku z tym proponuje ugiac troche nogi przy zakupie kijow.

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 30 wrzesień 2008 - 05:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Moze historia z katem prostym pracuje dla niektorych osob. Problem w tym, ze jak mierzysz kije w sklepie to stoisz na prostych nogach. W czasie jazdy nogi sa zgiete. Wtedy kije moga okazac sie za dlugie, a do jazdy po muldach to juz na pewno. Bedziesz zamiatac rekoma jak marionetka. Od razu pisze, ze narty i plyta, niechby byly jak grube, nie zkompensuja zadlugiego kija. W zwiazku z tym proponuje ugiac troche nogi przy zakupie kijow.

Witam Zastanawiałem sie nad tym co napisałeś Oldsnowjunky i nie jestem przekonany czy krótkie kije pomagają na muldach myslę, że w niektórych przypadkach moga wręcz utrudnic podparcie zwłaszcza na stromszym stoku gdy wychodzisz na garbie. W każdym razie ja tego nie zauwazyłem. Talerzyk dobry jak miekkie muldy to podstawa ale długość normalna. A co do sposobu doboru to ugiecie nóg do pozycji narciarskiej jest w nim juz uwzględnione. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie z toba zgodzic, ale jakos trudno mi to zrobic. Troche z doswiadczenia, troche z obserwacji. Sam nie jestem expertem od muld, ale zjade jak musze. Przez kilka lat jezdzilem w osrodku gdzie cwiczyl freestyle team. Az milo popatrzec: predkosc, zadnych zbednych ruchow, tulow w jednej linii. I wszyscy mieli "za krotkie kije". Jeszcze jedna rzecz do przemyslenia: jezdzac po trasach nikt sie nie podpiera ani nie wbija kijow po talerz, raczej nadaje rytm dotykajac sniegu, w rzeczywistosci jakby uzywajac kijow dluzszych niz mierzone. To tylko moja opinia. Ciekaw jestem co o tym myslisz? Rowniez pozdrawiam.

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 01 październik 2008 - 06:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...