Skocz do zawartości

potrzebna porada o buty Dalbello


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... szukam caly czas bucikow do moich nowych atomicow sx10 i upolowalem buty Dalbello Reflex Carv MS flex 80-100, maja one na bucie 7...wiec mysle ze to nowszy typ od 5... jest jednak jedno ale...sa one w ofercie makro... za dobra cene 530 zl ...co myslicie na ten temat? warto zainwestowac w takie cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... szukam caly czas bucikow do moich nowych atomicow sx10 i upolowalem buty Dalbello Reflex Carv MS flex 80-100, maja one na bucie 7...wiec mysle ze to nowszy typ od 5... jest jednak jedno ale...sa one w ofercie makro... za dobra cene 530 zl ...co myslicie na ten temat? warto zainwestowac w takie cos?

Buty maja byc wygodne i odpowiednio twarde, i tak to trzeba zrobic: http://www.skiforum....ead.php?t=15831 a cokolwiek mozna komentowac jesli napiszesz cokolwiek o sobie :) http://www.skiforum....ead.php?t=22953 W powyzszym linku ew. istotne moga byc parametry, poziom jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, czy te buty są katalogowe - czy są w katalogu producenta, sprawdz na stronie www producenta. W makro jest dużo butów narciarskich które są tylko w sprzedazy w marketach i niestety są one gorszej jakości niż te dostępne we wszystkich sklepach ze sprzętem narciarskim. Jeśli te buty są w katalogu producenta, to myslę, że warto je kupić ... za te pieniądze w makro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze...opisywalem juz siebie nie raz ;) heh to tak: mezczyzna, wiek 21, waga 88kilo, wzrost183 chodz te parametry do butow sa malo wazne, oceniam sie na 7 preferowany kazdy rodzaj tras (zalezy od humoru) i jezdze raczej w Polsce. twardosc juz wczesniej ustalalem...doradzaliscie ze to ma byc kolo 100. chodzi mi o fakt ze buty sa w makro... i tak jak juz pisal kolega wyrzej sprawdzalem na stronie producenta ale tam jest cos takiego jak zakladka oferta makro i tam buty sie znajduja...wiec mam mieszane uczucia :/ podam moze link do strony producenta z tymi butkami http://www.dalbello....t.php?pr_id=194

Użytkownik beednar edytował ten post 17 styczeń 2010 - 23:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze...opisywalem juz siebie nie raz ;) heh to tak: mezczyzna, wiek 21, waga 88kilo, wzrost183 chodz te parametry do butow sa malo wazne, oceniam sie na 7 preferowany kazdy rodzaj tras (zalezy od humoru) i jezdze raczej w Polsce. twardosc juz wczesniej ustalalem...doradzaliscie ze to ma byc kolo 100. chodzi mi o fakt ze buty sa w makro... i tak jak juz pisal kolega wyrzej sprawdzalem na stronie producenta ale tam jest cos takiego jak zakladka oferta makro i tam buty sie znajduja...wiec mam mieszane uczucia :/ podam moze link do strony producenta z tymi butkami http://www.dalbello....t.php?pr_id=194

Masa i jazda sa wazne przy doborze butów, flex 100 - git. Ale najwazniejsze pytanie: przymierzales te buty? :) Dla mnie nie jest istotne gdzie kupuje; nie wiem, moze sie myle ale chyba mocno zmitologizowana jest domniemana gorsza jakosc w sieciach sklepow. To ze sprzety z Makro sa "gorsze" - to fakt, ale wg mnie wynika to z asortymentu: oni na ogol maja po prostu te "gorsze" i tansze modele. Nie wiem jak W Makro ale dla Intersportu sa po prostu specjalne modele, zazwyczaj odpowiedniki katalogowych - co wg mnie wynika z polityki cenowej. Czasem sa to modele z ub. sezonow w nowej szacie, za nizsza cene. Wez do reki te buty, popatrz, poszukaj ich na stronie producenta: http://www.dalbello.....aspx?LANG=ING# Moze znajdziesz podobne/takie same - porownaj, ... ale przymierz przede wszystkim :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do butow jutro jade do makro je jeszcze przymierzyc i obejrzec...i wtedy sie zastanowie co i jak moze jedna sie skusze jak beda naprawde zajefajnie lezec...wiele slyszalem wlasnie o sprzecie w marketach ze jakos ich jest inna i ze np do butow to inne wkladki maja...no ale przeciez trzeba mierzyc wszystko... a co do przetestowania moich atomicow to moge wypowiedziec sie tylko tyle ze musze zmienic buty ;) roznica byla naprawde fajnie sie prowadza i dostaja ladnego kopa jak sie siadzie na tylach...ale niestety dysponuje za duzymi butami i to prawie o 2 rozmiary i naprawde poczulem to na tych nartach...jak wymienie buty to dopiero wtedy mysle ze naprawde poczuje wielka roznice i wtedy bedzie naprawde wielka frajda ;) jestem zadowolony z zakupu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez do reki te buty, popatrz, poszukaj ich na stronie producenta: http://www.dalbello.....aspx?LANG=ING# Moze znajdziesz podobne/takie same - porownaj, ... ale przymierz przede wszystkim :)

co do tej strony producenta to kolego juz je tam znalazlem...podalem nawet link...tylko przeczytaj uwaznie co i jak z ta strona producenta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że jesteś zadowolony z zakupu, bo jeśli pamiętasz, to doradziłem ci te narty. Ciesze się, że dobrze doradziłem !!! Swoje pierwsze buty narciarskie kupiłem w makro i nie byłem z nich zadowolony, jedna cholewka bardziej wyginała się do przodu !!! i musiałem kupić nowe buty !!! Pozornie tylko zaoszczędziłem pieniądze !!! Dopiero po problemach z cholewką sprawdziłem, czy były to buty katalogowe, okazało się, że były produkowane tylko dla marketów, tak jak te o które pytałeś !!! Dzwoniłem nawet do importera na Polskę firmy Atomic i powiedzieli mi jasno, że buty dla marketów są gorszej jakości !!! Niska cena musi z czegoś wynikać !!!

Użytkownik mario_fun edytował ten post 18 styczeń 2010 - 00:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej strony producenta to kolego juz je tam znalazlem...podalem nawet link...tylko przeczytaj uwaznie co i jak z ta strona producenta...

Kolego, tylko przeczytaj uwaznie co ci podalem ;) a podalem strone nie polskiego dystrybutora a producenta - jak sadze, z pelnym katalogiem produktow - po to, zeby ew. te produkty porownac - moze znajdziesz cos analogicznego w orginalnym katalogu - moze bedzie wiecej wiadomo. Poszukaj ew. podobnych butow w katalogach zeszlorocznych - powtarzam, wg mnie to sie zdarza, choc nie wiem jak z Dalbello. Ale decyzja z przymierzaniem, ogladaniem - jak najbardziej sluszna :)

(...) Dzwoniłem nawet do importera na Polskę firmy Atomic i powiedzieli mi jasno, że buty dla marketów są gorszej jakości !!!

Nie zrozum mnie zle, nie chce podwazac tego co piszesz, ale jakos trudno mi przyjac, ze producent/dystrybutor - mowi/pisze - to jest _gorszy_ produkt - o czymkowiek :)

Niska cena musi z czegoś wynikać !!!

W tym wypadku glownie z pozycjonowania produktu. Cena wlasciwie nigdy nie wynika wprost z jakosci :) ...ale to juz nie na temat, a nawet nie to forum :) Mozna sie ew. zastanawiac czy te w "normalnych" sklepach sa automatycznie "lepszej" jakosci, a moze w ogole produkty w Polsce sa te "gorsze", co jest chyba prawda. Niech w makro czy gdziekolwiek beda jakie chca, gorsze czy lepsze - jesli sa tansze to wszystko sie zgadza. Ja po prostu sadze (tak na intuicje), ze producentom nie oplacaloby sie uruchamianie, de facto specjalnej, nowej produkcji pt. "to te beda te gorsze" :) Owszem, zaden produkt nie wychodzi zawsze idealny - troche odbiega od normy, moze potem to kwestia kontroli, konfekcjonowania itp. - nie wiem. PS. Twoje cholewki (wspolczuje) po prostu mialy wade - czy to nie jest sytuacja "towar niezgodny z opisem ... itd."? Probowales reklamowac?

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 18 styczeń 2010 - 01:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra... bylem i przymierzalem te buty...tak jak wskazowki lobo...wyciagnalem botka i mierzylem skorupe troche byla za waska...ale przymierzylem juz normalnie buciki...na poczatku byl scisk...wszystko elegancko...ulozyly sie po 10 min...juz bylo konfortowo...ale...po gdzies 15 min byl ucisk i jakos tak nieprzyjemnie na piszczelach... :/ jeszcze jedna uwaga do tych butow...flex mial byc 80-100 a na butach bylo napisane 75-95 :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra... bylem i przymierzalem te buty...tak jak wskazowki lobo...wyciagnalem botka i mierzylem skorupe troche byla za waska...ale przymierzylem juz normalnie buciki...na poczatku byl scisk...wszystko elegancko...ulozyly sie po 10 min...juz bylo konfortowo...ale...po gdzies 15 min byl ucisk i jakos tak nieprzyjemnie na piszczelach... :/ jeszcze jedna uwaga do tych butow...flex mial byc 80-100 a na butach bylo napisane 75-95 :/

witam.ja też kiedyś kupiłem buty w markecie,i muszę ci powiedzieć że nie były takie złe.nazwy nie pamiętam,po prostu wtedy za mało wiedziałem na ten temat i dla mnie buty to były buty i tyle.jezdziłem w nich cały sezon i wszystko było by ok. tylko właśnie czułem spory dyskomfort ,jeśli chodzi o cholewki,były twarde i uciskały.jeśli tez tak czułeś to nie kupuj tych butów, bo to akurat się nie poprawi i będzie tylko gorzej.a dalbello widziałem niedawno w sklepie sportowym, i cena była też gdzieś koło 550zl.tylko brak regulacji klamer i flex nie ten co trzeba.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dalbello widziałem niedawno w sklepie sportowym, i cena była też gdzieś koło 550zl.tylko brak regulacji klamer i flex nie ten co trzeba.pozdrawiam.

no wlasnie...i o to w tym chodzi...o ten caly flex...klamry nie musza byc tak regulowane i wogole te cale bajery...jak bym chcial kupic obojetnie jakie buty do 500zl to napewno byly by to buty do flexu gora 60...ale niestety juz troche smigam i butki maja mi wystarczyc na dluzej niz 3 sezony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario ja to wiem ;) dlatego wczesniej tez pytalem jakie butki moge kupic dla osob z szeroka stopa i wtedy okreslilem swoja cene ktora moge wydac...wynosila 750 zl...oczywiscie +/- no to 50 czy 100 zl ;) hehe a kuzyniak sobie sprawil nowe buty salomona Xwingi z flexem 80 za 600zl...wiec jak sie chce to mozna... przymierzalem wczesniej sobie salomona xwing z flexem 100...takie pomaranczowe...ale klamry trzymajace stope na dole zapinaly mi sie na przedostatnie miejsce wiec chyba musze szukac innych...a no i koszt to 850 zl :(

Użytkownik beednar edytował ten post 18 styczeń 2010 - 22:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...