Skocz do zawartości

Witaj na SkiForum.pl

Logowanie » 

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach.

Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Zdjęcie
- - - - -

potrzebna porada o buty Dalbello

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 papylon

papylon

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 08.2007
9
  • Sweden

Napisano 20 styczeń 2010 - 21:14

dalbello to buty, ktore są najwygodniejsze w sklepie, a najbardziej uciskające na stoku....
potwierdzone kilkunastoma przypadkami.

...jakie to przypadki? Moze jasniej?
PEACE!

#22 miracledrug2

miracledrug2

Użytkownik

• PipPip
  • 243 postów
  • Na forum od: 02.2009
62
  • Umiejętności: 7
  • okolice lublina

Napisano 20 styczeń 2010 - 21:24

poprostu.
kilku znajomych zaczynalo przygode z nartami. Chcieli kupic sobie buty, dobierali i wybrali dalbello, bo najwygodniejsze byly. Pozniej na stoku ból. niestety byli zmuszeni oddać i wybrac cos innego.
Niewiem czemu ale dalbello maja taka miekka wkladke, ze rzeczywiscie wydaje sie komfortowy. Ale pozniej po ulozeniu nogi i stwardnieniu wkladki, okazuje sie ze jest niewygoda.
Poza tym mam znajomych ktorzy pracuja w sklepach narciarskiech i maja podobna opinie co ja.

#23 papylon

papylon

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 08.2007
9
  • Sweden

Napisano 20 styczeń 2010 - 21:29

poprostu.
kilku znajomych zaczynalo przygode z nartami. Chcieli kupic sobie buty, dobierali i wybrali dalbello, bo najwygodniejsze byly. Pozniej na stoku ból. niestety byli zmuszeni oddać i wybrac cos innego.
Niewiem czemu ale dalbello maja taka miekka wkladke, ze rzeczywiscie wydaje sie komfortowy. Ale pozniej po ulozeniu nogi i stwardnieniu wkladki, okazuje sie ze jest niewygoda.
Poza tym mam znajomych ktorzy pracuja w sklepach narciarskiech i maja podobna opinie co ja.

Wszystkie modele tej Firmy??
PEACE!

#24 al9

al9

Użytkownik

• PipPip
  • 127 postów
  • Na forum od: 08.2008
29
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 24 styczeń 2010 - 05:19

?
Najpierw wygodne potem niewygodne...
Znajomi mówili....
Niektórzy z nich pracują w sklepach...

Szkoda gadać
Dalbello to wielka firma (między innymi kontroluje Blizzarda, wyparłaTecnicę z aliansu z volkl), ma znaczące udziały w markerze itd) która robi doskonałe, nowoczesne i wygodne buty.
Ma oddzielną linię do marketów..
I ja http://www.dalbello...._m.php?pr_id=15
i moja żona jeździmy na butach tej marki - jesteśmy oboje bardzo zadowoleni... Po raz pierwszy się przekonałem, że but o wysokim flexie może być wygodny...

Do tego świetna regulacja, wygodne wkładanie i zdejmowanie (to nie takie oczywiste), działająca i odczuwalna regulacja flexu, dobry design....
Nie słuchaj urban legend tylko UŻYTKOWNIKÓW...
aha - kup model katalogowy, nie dla makro..
Chciaż :-) Mojej 13 letniej córce (rośnie jej noga jak na drożdżach - co roku musi mieć większe buty) kupiliśmy właśnie w makro dalbello juniorskie :-)

Pozdrawiam
al

#25 beednar

beednar

Użytkownik

• Pip
  • 66 postów
  • Na forum od: 12.2009
2
  • Zgierz

Napisano 24 styczeń 2010 - 14:56

Może kolega Beednar rozważy te buty: http://www.allegro.p...2009_27_50.html

Buty chwalone, flex w okolicach 100 i cena też zbliżona do dalbello. A but katalogowy. Nic tylko poszukać w sklepie i mierzyć ...:D

Właśnie kolego też przeglądałem allegro i natknąłem się na ten model...ale cholerka mam dość szeroką stope...bez przymierzania nie mogę nic kupować a w okolicach łodzi nie ma gdzie przymierzyć tych bucików...a chciałbym bardzo bo mnie kuszą...cena i flex odpowiednie ;) szukałem ich szerokości ale nigdzie nie jest napisane... :(
a może ktoś już używa tych bucików? i się podzieli co i jak z nimi?

Użytkownik beednar edytował ten post 24 styczeń 2010 - 15:00

#26 forestml

forestml

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
  • Na forum od: 02.2009
7
  • Umiejętności: 1
  • Bory Tucholskie

Napisano 24 styczeń 2010 - 16:38

Właśnie kolego też przeglądałem allegro i natknąłem się na ten model...ale cholerka mam dość szeroką stope...bez przymierzania nie mogę nic kupować a w okolicach łodzi nie ma gdzie przymierzyć tych bucików...a chciałbym bardzo bo mnie kuszą...cena i flex odpowiednie ;) szukałem ich szerokości ale nigdzie nie jest napisane... :(
a może ktoś już używa tych bucików? i się podzieli co i jak z nimi?

But ten ma szerokość 103 mm. Widziałem te buty w sieci Delta Sport w niezłej promocji cenowej. Sam się do nich przymierzałem ale za szerokie. Na moją stopę najlepiej przypasowały RC4 Competition (szer. 99 mm). :D

#27 beednar

beednar

Użytkownik

• Pip
  • 66 postów
  • Na forum od: 12.2009
2
  • Zgierz

Napisano 24 styczeń 2010 - 17:55

But ten ma szerokość 103 mm. Widziałem te buty w sieci Delta Sport w niezłej promocji cenowej. Sam się do nich przymierzałem ale za szerokie. Na moją stopę najlepiej przypasowały RC4 Competition (szer. 99 mm). :D

heh no to moze by byly dobre... bo dalbello przymierzalem wlasnie takie 103mm...stope jak sobie zmierzylem to mam 12 cm szeroka...a i niestety gdzies w okolicach lodzi nie natknalem sie na sklep Delta Sport :(

Użytkownik beednar edytował ten post 24 styczeń 2010 - 17:59

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych