Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zagroń - Istebna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#41 swistak256

swistak256

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2007
0

Napisano 10 luty 2011 - 22:04

Witam, nie wie ktoś jak wyglądają warunki obecnie?

#42 zolwik

zolwik

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
  • Na forum od: 01.2008
0
  • Umiejętności: 6
  • Wa-wa

Napisano 12 luty 2011 - 20:26

też przyłączam się do pytania. chce w przyszły weekend się tam wybrać i zastanawiam się czy jest sens. dzięki za info.

#43 paranoid

paranoid

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 03.2009
0
  • Umiejętności: 4
  • Katowice

Napisano 13 luty 2011 - 20:14

Dzisiaj byłem na Zagroniu i muszę przyznać, że jestem troche zawiedziony tym wyjazdem. Może rano byłoby tam jako tako, ale ja dojechałem o 12 i na trasie dominował lód, szczególnie na górnym odcinku większość ludzi walczyła o życie. Na szybką poprawę warunków raczej bym nie liczył, chyba, że sypnie śniegiem. Czerwona trasa tradycyjnie zamknięta, niebieska po prawej stronie wyciągu tak samo . Na stoku tłok, choć kolejek nie było (max 5 min) - sporo ludzi odstraszonych warunkami po prostu odjeżdżało. Sam miałem zamiar pojechać na Nową Osadę, ale tam podobno nie wpuszczali na parking... więc ostatecznie zostałem się poślizgać ;)

#44 ewaewa

ewaewa

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2011
0

Napisano 21 luty 2011 - 11:34

Witam, bylismy w Zagroniu od 16 do 18 lutego, warunki na stoku były dobre choć śniegu mogłoby być więcej, ale zima jest jaka jest, ja pojeździłam sobie i jestem bardzo zadowolona. Ktoś pisał że góra ratraka nie widziała, powiem tak, mieszkaliśmy w hotelu Zagroń w pokoju z oknem na trasę, wyciągi są czynne do 21 a o 21,10 startował ratrak i elegancko gładził całą górkę. Jeszcze tam wrócę ale jak będzie więcej śniegu (ogólnie). Pozdrowienia dla instruktorów w zielonych kurtkach, którzy uczyli moją córeczkę stawiać pierwsze kroki na nartach, szczególnie dla Adama i Marcina - pozdrawiam!

#45 mario_p

mario_p

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2009
0
  • Umiejętności: 5
  • Bytom

Napisano 23 luty 2011 - 09:58

Witam, byłem wczoraj 22.02 na stoku, warunki rano jeszcze w miarę choć twardo i pod cienką warstwą śniegu lód. Po godz 12 już u góry prawie sam lód a na trasie dużo płatów lodu.
Ogólnie wyjazd na plus, moja kobieta miała okazję się podszkolić a to był priorytet.
Ośrodek bardzo fajny.
pozdr.

#46 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • Umiejętności: 1
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 03 marzec 2011 - 16:39

Sympatyczny wypad przed pracą.
Po prawej stronie/patrząc od dołu/ już wiosna...
Do połowy trasy skorupa lodowa,potem trochę lepiej...
Do 10.30 około 40 osób więc kameralnie i pusto na stoku,można poszaleć.
Jak nie dosypie,to max jeszcze tydzień będą znośne warunki.
Tym razem żona zgubiła karnet,a ostatnim razem-komórkę/chociaż ta się znalazła/.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#47 Dzarkos

Dzarkos

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 02.2011
19

Napisano 30 sierpień 2011 - 12:07

Zagroń się rozbudowuje z lewej strony orczyka tego krótkiego wydrzewiony stok hmmm ciekawe co tam planują a u podnóża powstaje kompleks basenowo hotelowy z widokiem na stok.

#48 D@rek

D@rek

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
  • Na forum od: 11.2011
4
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk-Świętochłowice

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:54

Na stronie internetowej zapraszali na 17.12.2011 - był ktoś?

#49 paranoid

paranoid

Nowy użytkownik

• 10 postów
0
  • Umiejętności: 4
  • Katowice

Napisano 28 grudzień 2011 - 22:02

Dzisiaj wieczorem jeździłem na Zagroniu i delikatnie mówiąc fajerwerków nie ma...

Warunki takie jak napisali, czyli trudne. Na środku stoku ok 200 metrowy pas przetarć i muld praktycznie nie do ominięcia, sporo błota. Niestety nie zapowiada się na poprawę bo jak kończyłem jeździć,o 20, były 2 stopnie na plusie...

Na plus pusty stok ( nie wiem jak było w południe), 10% zniżka dla wszystkich i poprawiona infrastruktura - wreszcie jest taśma przy wsiadaniu i krzesło nie zwala z nóg. Obok wyciągu powstał też aquapark i centrum medycyny chińskiej, wygląda to ciekawie i bodajże jutro jest otwarcie :)

Użytkownik paranoid edytował ten post 28 grudzień 2011 - 22:05

#50 Assan

Assan

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 30 grudzień 2011 - 20:24

Człowieku, jeśli chcesz jutro jechać na Zagroń to wybij to sobie z głowy! Nie da się absolutnie jeździć, przede mną pan w kolejce zażyczył sobie karnet dzienny to pani w okienku powiedziała, że jest bardzo odważny;) my pojechaliśmy zaraz na Nową Osadę i mimo iż fajerwerków nie było to było o niebo lepiej
Pozdrawiam

PS pierwsze zdanie to nie do kolegi wyżej, dla wszystkich, ku przestrodze ;)

#51 luniu

luniu

Nowy użytkownik

• 9 postów
3
  • Umiejętności: 7
  • Strzelce Op.

Napisano 31 grudzień 2011 - 07:41

Ja wybieram się do Istebnej 8 stycznia, myślę że do tego czasu trochę śniegu napruszy... A rok temu w sylwestra warunki idealne były :)

#52 Qkiz

Qkiz

Nowy użytkownik

• 26 postów
  • Na forum od: 12.2008
12
  • Żory

Napisano 07 styczeń 2012 - 23:48

zaliczony dziś start sezonu, na rozruch stwierdzę, że nie było źle
do 13:00 śmigneliśmy na luzie 16 razy, po 11:00 korek na 10-15 minut, śniegu wystarczajco, można doliczyć się max kilku kamieni (dla maruderów), na głownej trasie duzo brył lodu w środkowej części, na bocznej po prawej super warunki do 10:00, później nagle mega muldy jak z kapelusza... ogólnie jak na te warunki wokól to można było się dziś jako tako wyjeździć
  • Friski podziękował za tę wiadomość

#53 Qkiz

Qkiz

Nowy użytkownik

• 26 postów
  • Na forum od: 12.2008
12
  • Żory

Napisano 14 styczeń 2012 - 21:48

a dziś na Zagroniu kolejna wizyta Bronisława K. a to oznacza... meeega przygotowanie wszystkiego ;)
począwszy od stoku, śniegu duużo, 0 przetarć czy kamieni, twardy sztruksik z rana
poprzez tempo wyciągu, do południa wiatr we włosach! a co za tym idzie nie było tragedii z kolejkami, w szczycie max 8 minut
po znów tak dobrze przygotowany stok że przy niewielkich opadach śniegu warunki o 15:00 były lepsze niż z rana za sprawą 5cm puchu, praktycznie zero muld

z minusów, trzeba było dac przesmarować narty bo na tym świezym śniegu było ryzyko jazdy pod górę, woooolny...

btw
dobrze byłoby znać harmonogram wizyt Prezydenta, jest pewne że wtedy stok jest na 5+ ;)

#54 rafano

rafano

Nowy użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 01.2010
16

Napisano 09 luty 2012 - 18:45

był może ktoś w czasie ferii albo weekendu ? jak wygląda sprawa z tłokiem ?

#55 zając

zając

Użytkownik

• PipPip
  • 220 postów
  • Na forum od: 01.2012
92
  • Umiejętności: 5
  • Katowice

Napisano 09 luty 2012 - 18:56

Byłam wczoraj (8 luty) między 9.00 a 13.00 (karnet dopołudniowy). Rano było ok, śnieg zmrożony ale warunki ok, prawie bez kolejek. Około 10.00 zaczęło się robić tłoczno, o 11.00 już spora kolejka, im później tym gorzej - ok. 13.00 kiedy kończyłam jazdy przybywało coraz więcej osób. Przypuszczam że popoludniu cały czas spora kolejka do wyciągu (nie najszybszego niestety). Może wieczorem troche lużniej by było.

#56 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 10 lipiec 2012 - 23:41

Istebna - Zagroń
Oficjalne informacje znajdują się na stronie http://www.istebna.o...ort-i-turystyka
mapa stoku:
Dołączona grafika
Od siebie napiszę (jestem początkujący, zacząłem w 2008/2009), że stok jest bardzo fajny do nauki. Długość prawie 900m, duża szerokość i 4 osobowy wyciąg krzesełkowy sprawiają, że spokojnie można potrenować jazdę na nartach. Miałem okazję jeździć tylko na trasie oznaczonej na mapie kolorem zielonym (moim zdaniem jest to trasa niebieska!). Kolejka przesuwa się sprawnie ze względu na czytniki zbliżeniowe.
Jest ratrak, armatki śnieżne i oświetlenie.
Na dole znajduje się restauracja i wypożyczalnia sprzętu. Parking darmowy.

Co do wypożyczalni to byłem tam w sumie dwa razy i jeszcze ani razu nie zapłaciłem tyle ile jest w cenniku - zawsze mniej! Facet w wypożyczalni na pytanie "Ile będzie do zapłaty?" odpowiada "Dogadamy się jak skończycie jeździć" i tak ostatnio zamiast 65zł zapłaciłem 40zł :D. Polecam.

Położenie/dojazd
mapa google

Cennik
http://www.istebna.o...cennik-karnetow

Kamera online
http://www.pogoda.na...y&id_kamery=615

Aktualne warunki
http://www.skionline...ejscowosci=1045

Obecnie się reklamują, że nie musisz jechać na Słowację bo my mamy gorące źródła!
Śmiechu warte bo przecież w Słowacji większość wód to geo termy a nie termy jak piszą w Istebnej!

#57 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6555 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 11 lipiec 2012 - 14:09

Obecnie się reklamują, że nie musisz jechać na Słowację bo my mamy gorące źródła!
Śmiechu warte bo przecież w Słowacji większość wód to geo termy a nie termy jak piszą w Istebnej!

No ale nie musisz jechac ani na Słowacje ani do Istebnej... chyba, ze czegoś nie wiem i to obowiązek?

#58 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 11 lipiec 2012 - 15:49

No ale nie musisz jechac ani na Słowacje ani do Istebnej... chyba, ze czegoś nie wiem i to obowiązek?

Nie rozumiem Cię! - wytłumacz mi -a może wolisz Galapagos na zimę?

#59 PavloS_

PavloS_

Nowy użytkownik

• 16 postów
7

Napisano 21 listopad 2012 - 23:02

Nowa kamera na Zagroniu

#60 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6555 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 22 listopad 2012 - 07:52

Nie rozumiem Cię! - wytłumacz mi -a może wolisz Galapagos na zimę?

Piszę, że jest mi dokładnie obojętny sposób podgrzewania tej wody.... ;)
Galapagos to pustynia i to niezbyt ciepła - nie polecam... ;)