Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zagroń - Istebna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#21 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • Umiejętności: 1
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 17 marzec 2010 - 14:56

Witam.
Wybrałem się dzisiaj do Istebnej na Zagroń-celem "przetrenowania se bioder"...:P
Przyjechałem na parking pod samym wyciągiem,padał śnieg temp.-3,od 9 przestał padać...
Do godz.10 ok.20-30osób,później 50-60osób.....
Zdjęcia poniżej-sytuacja do godz.10.30
Dołączona grafikaDołączona grafika

snowpark-wreszcie z miękkim śniegiem pod zeskokiem;)
Dołączona grafika

od 11 zaczęło wychodzić słoneczko i zrobiło się jeszcze milej...
Trasa nr 2 nie była ratrakowana-więc miłośnicy jazdy w puchu mieli się gdzie wyszaleć....Trasa nr 1-wyratrakowana,dużo śniegu,bez lodu.REWELACJA!!!
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika

Podsumowując 20-22 zjazdy do 12godz.,dużo śniegu którego na pewno starczy na weekend nawet wiosenny.....

I zdjęcie"wisienka"/co prawda z niedzieli,ale też z Zagronia/:
Dołączona grafika
Jak widzę takie zdjęcie,to ciśnie się na usta taki komentarz:
-dobrego narciarza poznaje się po jego jeździe,a nie po pozowaniu z nartami....z nartami w ręku!:P

:D:D:D

#22 Froziu

Froziu

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 12.2010
0

Napisano 11 grudzień 2010 - 16:13

Widzę, że nikt nie raportuje to ja zacznę.

Na rozpoczęcie sezonu 2010/2011 myślę, że fajna górka, niezbyt stroma, wyciąg cały czas chodził, bez zbędnych zwiech.
Co do restauracji, to rok wcześniej tam dobre jedzenie było, teraz nie byłem sprawdzić. Toalety zadbane.
Warunki:
trasa główna tylko po lewej stronie wyciągu nadawała się do jazdy , po prawej nic nie przygotowane - za mało śniegu i krzaczki wystawały jeszcze.
o 8 widać było kamienie, dość sporo przetarć, ale z czasem zaczeło sypać, wieczorem znowu opady, więc jak ktoś się jutro wybiera to warunki powinny być przyzwoite
Trasa poboczna - orczyk - niestety nie zaglądnąłem ;)

A ludzi nie wiele, kolejek prawie nie było - prosto do bramki po zjeździe. Może na stoku było gęsto, ale to przez to, że tylko środkiem można było jeździć :)

Mam nadzieję, że informacje się przydadzą.

#23 matus951

matus951

Nowy użytkownik

• 3 postów
1
  • Lubliniec

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:04

Witam.
Dzisiaj byłem na Zagroniu i krótko chciałem opisać jak było.
Na miejsce przybyłem o godzinie 12:00, myślałem że w ten ostatni dzień przed powrotem do prac/szkół będzie luźno na stoku, ale grubo się myliłem. Parkingi niby są 3, ale parkingowy ******** na tych parkingach że szok, każdy stawał jak chciał. Ogółem gdyby ktoś tak tym rządził było by o wiele lepiej, i na parkingu na 70 aut, mieściło by się ich tyle, a nie połowa...
200m z ostatniego parkingu, nie ma najgorzej. Na dole kasa przy wyciągu, o tej godzinie bez kolejek... do kasy, bo na wyciąg trzeba było czekać dobre 15 minut, czym bliżej wieczora tym ruch był mniejszy. o 17 już podchodziło się prosto pod bramki czytnikowe. Swoją drogą to wyciąg taki sobie, bardzo wolno toczył się do góry. Stok ogólnie dobrze przygotowany, choć koło 17 były już miejsca z lodem i było trochę muld. W paru miejscach ma boku wystawała trawka. Stok dosyć dobry do początkujących, choć dla osób, które mają pierwszy raz narty na nogach może okazać się stromy, bo ta trasa do zielonych się nie zalicza. Jeździłem od godziny 12:30 do 17:30 i zdążyłem zjechać około 15 razy. Na pewno wielkim plusem są ceny zjazdów. Karnet od 13 do 17 kosztuje tylko 35zł. Wg. mnie bardzo tanio. Punktowo wygląda to tak, że jeden zjazd wychodzi 4.5zł, a 10 zjazdów 45zł. Nawet przy dużych kolejkach nie opłaca się kupować punktowego. Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę :D

Użytkownik jark edytował ten post 02 styczeń 2011 - 22:12
wulgaryzm .... to nie jest język, który tu akceptujemy

• Mati1981 podziękował za tę wiadomość

#24 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 505 postów
  • Na forum od: 11.2006
216
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 05 styczeń 2011 - 21:52

Dziś (05.01) odwiedziłem ten stok po wielu latach (gdy jeszcze był orczyk). Parking darmowy, choć sam skręt w dolinę z wyciągami (z szosy Wisła-Istebna) słabo oznakowany i łatwo go przejechać. Wyciąg faktycznie bardzo wolny i bez taśmy rozbiegowej, przez co często stawał bo co chwilę ktoś miał problemy z wsiadaniem/wysiadaniem. Tak więc długi wjazd, krótki zjazd. Ze zmian (poza wyciągiem) - wytyczono nową trasę czerwoną po prawej stronie wyciągu (patrząc od dołu). Nie ma tam naśnieżania, więc prawie nikt nią nie jeździł (warunki określane jako trudne). Ja zjechałem - nie było nawet tak źle.

Stok bezleśny więc podatny na wiatry, ale w ładną pogodę bardzo przyjemnie się jeździ. Raczej dla słabiej jeżdżących (główna trasa).

#25 MajorSki

MajorSki

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
  • Na forum od: 01.2010
564
  • Umiejętności: 6
  • Jaworzno

Napisano 23 styczeń 2011 - 22:57

Dzisiaj wybralem sie do Istebnej na narty... najpierw podjechalem pod Zagron, ale ilosc osob na stoku odrazu mnie odstraszyla pojechalem dalej do Zloty Gron, ale tak naprawde pojezdzilem dopiero wieczorem na Cienkowie.

Pozdrawiam

#26 bartolomeus

bartolomeus

Użytkownik

• PipPip
  • 176 postów
  • Na forum od: 02.2009
100
  • Książenice

Napisano 25 styczeń 2011 - 16:11

Pod stok dotarliśmy o 10.30. Parkingi blisko wyciągów i za darmo (co jest plusem w Beskidach ;)) Infrastruktura moim zdaniem dobrze przygotowana, można zjeść i się ogrzać w dużej restauracji (stojaki na narty także w lokalu warto skorzystać, bo my zostawiliśmy przed i siostrze ukradli kije) lub dla lubiących świeże powietrze pod wiatą. Toalety dość czyste, obszerne w budynku (nie toj toj) darmowe.
Warunki na stoku przeciętne, ślady zostawiła po sobie odwilż, trasy czerwono-niebieskie w zasadzie nie nadawały się do jazdy (jeden przejazd a i tak kamienie zostawiły swój ślad :( ). Trasa oznaczona na zielono (choć zgodzę się z przedmówcami bardziej pasowałby kolor niebieski) nieźle przygotowana choć miejscami oblodzona. W niedzielę mocno padał śnieg co spowodowało, że na trasie powstało dużo muld i trzeba było się "skupić" przy zjeździe z górnej części (jedna pani złamała nogę, ponoć dzień wcześniej inny narciarz też się połamał w tym samym miejscu).
Ludzi na stoku było bardzo dużo, natomiast wielkim plusem było to, że w kolejce do wyciągu nie stało się więcej niż 5 min. Cena za karnet też wydaje mi się przystępna czasowy od 9 do 17 za 50zł.
Ogólnie oceniam dobrze ten stok, od kilku dni pada śnieg więc warunki powinny się poprawić, mam nadzieję że pozostałe trasy będą zdatne do jazdy co urozmaici i rozładuje ruch.

#27 mnich94

mnich94

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 27 styczeń 2011 - 11:33

Byłem wczoraj , w godzinach 14 - 19. Parking darmowy, było kilka wolnych miejsc, jest gdzie zjeść, ceny bardzo dobre 35zł za 4h jazdy na krzesełku. I na tym kończą się plusy zagronia. Trasa nie widziała ratraka od tamtej zimy ,krzesełko strasznie wolne i co chwile się zatrzymywało, jedynie orczyk z lewej strony ratował sytuacje (1,50zł za wjazd). Oświetlenie tez marne i do tego żółte światło, lodu mało. Mulda, muldą, muldę, pogania. Jednym słowem masakra. Polecam dla uczących się jeździć orczyk z lewej strony.

#28 marcin0

marcin0

Użytkownik

• PipPipPip
  • 450 postów
  • Na forum od: 03.2008
82
  • rybnik

Napisano 28 styczeń 2011 - 10:11

tak to wczoraj wyglądało

Użytkownik marcin0 edytował ten post 28 styczeń 2011 - 10:13

• alen59 podziękował za tę wiadomość
skimania

#29 alen59

alen59

Użytkownik

• PipPip
  • 275 postów
  • Na forum od: 11.2007
43
  • PSL

Napisano 30 styczeń 2011 - 11:02

Witam.
Byłem wczoraj 29.01.
Ludzi bardzo dużo, trafiłem na spartakiadę tp sa region południe. Do mniej więcej 12.30 część stoku wyłączona ze względu na w/w zawody, później bardzo sprawnie tyczki i taśmy odgradzające zostały usunięte. Im później tym standardowo gorsze warunki - patrząc od góry na dużą górkę jej prawa część dosyć mocno powycierana, przebijało się sporo trawy i lodu. Najlepsze warunki na talerzyku chociaż ludzi i dzieciaczków mnóstwo.
Krzesełko jak to w Istebnej bardzo wolne i często zatrzymywane.
Ja jednak jestem tak spragniony nart, że mimo wszystko podobało mi się. Poślizgałem się od 11 do 20.30 i dzisiaj mam tzw gorszy dzień :)

#30 marcin0

marcin0

Użytkownik

• PipPipPip
  • 450 postów
  • Na forum od: 03.2008
82
  • rybnik

Napisano 30 styczeń 2011 - 17:23

Witam.
Byłem wczoraj 29.01.
Ludzi bardzo dużo, trafiłem na spartakiadę tp sa region południe. Do mniej więcej 12.30 część stoku wyłączona ze względu na w/w zawody, później bardzo sprawnie tyczki i taśmy odgradzające zostały usunięte. Im później tym standardowo gorsze warunki - patrząc od góry na dużą górkę jej prawa część dosyć mocno powycierana, przebijało się sporo trawy i lodu. Najlepsze warunki na talerzyku chociaż ludzi i dzieciaczków mnóstwo.
Krzesełko jak to w Istebnej bardzo wolne i często zatrzymywane.
Ja jednak jestem tak spragniony nart, że mimo wszystko podobało mi się. Poślizgałem się od 11 do 20.30 i dzisiaj mam tzw gorszy dzień :)

warunki bytły dosyć niezłe ;) ja byłem tylko na godzine od 16.30 do 17.30 i udało mi się 7 razy zjechać :D na karnecie godzinnym (syn w tym czasie się uczył na małym wyciągu) córka zjechała 6 razy ze mną na dużym, co do warunków napewno nie były na slalomke ale dało się fajnie pośmigać szczególnie tam gdzie było wylodzone i nikt nie jeździł :D
skimania

#31 alen59

alen59

Użytkownik

• PipPip
  • 275 postów
  • Na forum od: 11.2007
43
  • PSL

Napisano 30 styczeń 2011 - 23:45

marcinO no to pewnie nieświadomie widzieliśmy się :)
moim znakiem rozpoznawczym jest kurtka grupy Żywiec:) Byłem razem z tatą więc Żywców było dwóch:)

Dzisiaj 31.01 również byłem na tym stoku. Meldowałem się na miejscu ok 11.00 Warunki bardzo dobre do ok godz 17.00 później powychodziło dosyć sporo miejsc lodowych i mniejszych bądź większych muldek, mi to akurat nie przeszkadzało za bardzo, za to goryłe miały niemały problem:P
Dzień uważam za bardzo udany piękna pogoda warunki nie najgorsze ludzi niewiele czego chcieć więcej:)
Czwartek atakuje Słowację:)

Użytkownik alen59 edytował ten post 31 styczeń 2011 - 23:01

#32 RyGuł98

RyGuł98

Użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
  • Na forum od: 05.2010
17
  • Umiejętności: 8
  • Piękny Śląsk.....

Napisano 02 luty 2011 - 17:08

Ile kosztuje karnet od 9-13??? Proszę o pilną odpowiedż!!!
Nie zawsze trzeba wygrywać, trzeba też umieć przegrywać..............

#33 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 02 luty 2011 - 17:16

http://zagron.istebn...cennik-karnetow
  • RyGuł98 podziękował za tę wiadomość

#34 RyGuł98

RyGuł98

Użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
17
  • Piękny Śląsk.....

Napisano 02 luty 2011 - 17:17

Dzieki wielkie, nigdzie nie umiałem tego znaleźć ;)

#35 paypal

paypal

Użytkownik

• PipPipPip
  • 417 postów
84
  • Świętochłowice

Napisano 02 luty 2011 - 21:49

Byłem dziś na Zagroniu, powrót po 4 latach i się mocno zawiodłem.
Minusy:
1. Kolejka jedzie tak wolno ze wyprzedza ją żółw
2. Nie wiem co jest z tym systemem wsiadania ale kolejka co chwile staje
3. Warunki opisane jako dobre - jak dla mnie dostateczne - mnóstwo lodu, mnóstwo brył lodowych, kamienie na stoku.
4. Naturalne muldy na stoku które sprawiają iż jadąc czuję się jak ping-pong
5. Nachylenie sprawia ze po 3 zjazdach już nie jest ciekawie a wręcz nudno
6. Trasa czerwona jest tylko na mapce
Plusy :
1. Cena karnetu
2. W tygodniu brak kolejki
3. Bezpłatny parking
4. Bezpłatny i ładny kibelek
5. Dobre jedzenie i dość tanio

Sumując, byłem zaliczyłem, zjechałem 16 razy ale raczej tam nie wrócę.

#36 wsiogun

wsiogun

Użytkownik

• Pip
  • 53 postów
  • Na forum od: 01.2008
8
  • Umiejętności: 9
  • Ruda Śląska

Napisano 03 luty 2011 - 12:00

w czym problem?brak dywanu rozruchowego dla mniej wprawnych.Pare razy widziałem tez jak ludkowie mieli problem z trafieniem na kanape co skutkuje częstym zatrzymaniem.to główny kamyczek do jeziorka właściciela.Plusik rzeczywiście za parking kibelek i knajpke.

#37 bartolomeus

bartolomeus

Użytkownik

• PipPip
  • 176 postów
  • Na forum od: 02.2009
100
  • Książenice

Napisano 03 luty 2011 - 13:10

Jak ja byłem to problemem było zsynchronizowanie bramek z kanapami i często zdarzało się tak, że bramki się otwierały jeszcze w momencie gdy poprzednia ekipa czekała na kanapę (zbyt wolno jadącą) co skutkowało wstrzymaniem wyciągu.

#38 RyGuł98

RyGuł98

Użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
17
  • Piękny Śląsk.....

Napisano 03 luty 2011 - 16:00

Byłem dzisiaj,wyjazd z szkoły. Pierwszy wjazd10:45,, pierwszy zjazd czerwoną trasą i....tragedia:mad: Pełno kamieni i przetarcia, a raczej była to trawa ze śniegiem. Kanapa Tatrapomy jest gorsza niż Doppelmayr, bramki przy kolanach, ten dziwny staw(po co on tam jest??). Zjechałem 25 razy, o 13:00 skończyliśmy, i o dziwo na głównej trasie ANI JEDNEJ muldy.Kolejka sprawnie sie posuwała, karnet 35zł(nawet tanio ;D). Wyjazd udany, ale mogło być lepiej. :)

#39 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6555 postów
  • Na forum od: 02.2008
4738
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 03 luty 2011 - 16:21

[..] ten dziwny staw(po co on tam jest??). Z

Głownie do robienia sniegu, a poza tym fajnie w lecie wygląda... ;)

#40 RyGuł98

RyGuł98

Użytkownik

• PipPip
  • 153 postów
17
  • Piękny Śląsk.....

Napisano 03 luty 2011 - 16:23

Aha,ale przerażają mnie te metalowe przęsła osłonięte tylko siatką...Tym bardziej że jest tam zakręt,ale jest tam płasko więc nie ma dużego zagrożenia...No, chyba że ktoś na kreche pomyka ;)