Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zagroń - Istebna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zefel

Zefel

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 03.2009
1
  • Umiejętności: 3
  • Katowice

Napisano 08 styczeń 2010 - 07:35

Istebna - Zagroń
Oficjalne informacje znajdują się na stronie http://www.istebna.o...ort-i-turystyka
mapa stoku:
Dołączona grafika
Od siebie napiszę (jestem początkujący, zacząłem w 2008/2009), że stok jest bardzo fajny do nauki. Długość prawie 900m, duża szerokość i 4 osobowy wyciąg krzesełkowy sprawiają, że spokojnie można potrenować jazdę na nartach. Miałem okazję jeździć tylko na trasie oznaczonej na mapie kolorem zielonym (moim zdaniem jest to trasa niebieska!). Kolejka przesuwa się sprawnie ze względu na czytniki zbliżeniowe.
Jest ratrak, armatki śnieżne i oświetlenie.
Na dole znajduje się restauracja i wypożyczalnia sprzętu. Parking darmowy.

Co do wypożyczalni to byłem tam w sumie dwa razy i jeszcze ani razu nie zapłaciłem tyle ile jest w cenniku - zawsze mniej! Facet w wypożyczalni na pytanie "Ile będzie do zapłaty?" odpowiada "Dogadamy się jak skończycie jeździć" i tak ostatnio zamiast 65zł zapłaciłem 40zł :D. Polecam.

Położenie/dojazd
mapa google

Cennik
http://www.istebna.o...cennik-karnetow

Kamera online
http://www.pogoda.na...y&id_kamery=615

Aktualne warunki
http://www.skionline...ejscowosci=1045

Użytkownik Zefel edytował ten post 18 styczeń 2010 - 12:56

#2 shopgirrl

shopgirrl

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 12.2008
1
  • Umiejętności: 8
  • Rybnik

Napisano 08 styczeń 2010 - 19:27

właśnie wracam z Zagronia. warunki dziś były dobre. stok przygotowany. dobre, bo padał śnieg, który nadal pada i trochę mgły było. ale jeździło się fajnie i mało ludzi. zapewne jutro Zagroń przeżyje najazd narciarzy. :)
Aliens, Mulder?

#3 czerwony rekin

czerwony rekin

Nowy użytkownik

• 14 postów
  • Na forum od: 12.2009
0
  • siemianowice

Napisano 08 styczeń 2010 - 22:00

witam
wybieram się tam w poniedziałek, przez weekend ma jeszcze sypać a czy oprócz tego pracują tam armatki dośnieżające i na jakich trasach?

#4 Zefel

Zefel

Nowy użytkownik

• 9 postów
1
  • Umiejętności: 3
  • Katowice

Napisano 09 styczeń 2010 - 18:11

Jak byłem tam 3 tygodnie temu (20 XII) to armatki sypały w stronę tras 4 i 5.

Użytkownik Zefel edytował ten post 10 styczeń 2010 - 12:22

#5 shopgirrl

shopgirrl

Nowy użytkownik

• 24 postów
1
  • Rybnik

Napisano 11 styczeń 2010 - 20:54

w piątek jedna armatka sypała w stronę trasy 1 tuż przy samym szczycie stoku.
Aliens, Mulder?

#6 adimaka11

adimaka11

Użytkownik

• Pip
  • 31 postów
  • Na forum od: 01.2009
7

Napisano 12 styczeń 2010 - 16:45

Byłem tam wczoraj,trasy oznaczone jako 4,5 sa przygotowywane ale narazie jest za malo sniegu praktycznie sam lód tam jest bo zjezdzałem tą trasą choc była zamknięta;)

#7 shopgirrl

shopgirrl

Nowy użytkownik

• 24 postów
1
  • Rybnik

Napisano 15 styczeń 2010 - 21:20

adimaka11, a co z trasą nr 1? też oblodzona?
Aliens, Mulder?

#8 samba-77

samba-77

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 368 postów
  • Na forum od: 10.2007
24
  • Umiejętności: 5
  • Jastrzebie Zdroj

Napisano 15 styczeń 2010 - 21:48

Byłem dzisiaj w Istebnej-Zagroń,trasa nr 1 była w miare dobrze przygotowana,lód był w kilku miejscach(2-3) jednak nie było tego dużo. Parę kamyczków tez widziałem. Trasa 4 i 5 na odcinku czerwonym-totalna lipa(lód i kamienie)
Ogólnie wyjazd udany,jazda non-stop od 9-13tej. Warunki naprawdę dobre. Wypada,też wspomnieć o przyzwoitych cenach:)
  • Midnight podziękował za tę wiadomość
[FONT="Times New Roman"]Pozdrawiam Hochkar Gruppen i wszystkich narciarzy;)[/FONT]

#9 kodnam

kodnam

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 01.2006
43
  • Umiejętności: 6
  • Górny Śląsk

Napisano 18 styczeń 2010 - 09:51

Byłem tam 15-16.01., tj. piątek i sobota z noclegiem w Zagroniu.
Przyjemnie, bo jest krzesełko, trasa głowna (niebieska) szeroka, może trochę nierówna i oblodzona, ale i tak bardzo przyjemna, trasa niebiesko- czerwona, ta najbardziej na lewo patrząc z góry, z początku bardzo szeroka i naśnieżona, później w części idącej przez las oblodzona i bardzo wiele małych kamyków, myślę, że jak by była przygotowana, to byłoby całkiem przyjemnie. W piątek ludzi było bardzo mało, praktycznie tylko wjazd-zjazd, jeździłem do 21, w sobotę ludzi multum, kolejki ogromne, ale stało się w kolejkach max. 15min. Dla mnie najfajniejsze było połączenie nart z noclegiem w Zagroniu, czyli zjazd dosłownie pod drzwi ośrodka (duże pokoje, ciepłe, tv lcd, dobre jedzenie), ponieważ byliśmy z rocznym dzieckiem i jeździliśmy z żoną na zmianę. Ogolnie polecam.
[COLOR="Navy"]Pozdrawiam, Przemek.[/COLOR]:)
www.galerianarciarska.net

#10 shopgirrl

shopgirrl

Nowy użytkownik

• 24 postów
1
  • Rybnik

Napisano 18 styczeń 2010 - 14:14

17/01 niedziela:
było dużo ludzi, ale nie czekało się długo w kolejce. Panowie z obsługi pilnowali, aby na kanapie jechała max. ilość osób. a wiadomo czasem jak to bywa - ktoś jedzie z kimś innym i robi się puste miejsce.
co do trasy to jeździłam od góry nr 4 i 5 bo było tam zdecydowanie mniej ludzi, a potem przed snowparkiem wjazd na nr 1. warunki dobre, momentami oblodzone, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. co do kamyczków to zdecydowanie ich za dużo! miejmy nadzieję, że nasypie więcej puchu!
Aliens, Mulder?

#11 rafek

rafek

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 19 styczeń 2010 - 18:49

Chciałbym zaproponować dla właścicieli ośrodka Zagroń by wprowadzili karnet od 13:00 do 21:00 za 50 zł, tak jak jest karnet obecnie od 9:00 - 17:00 za 50 zł, ciekawe czy o tym pomyśleli :) pozdrawiam

#12 sHeVet

sHeVet

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 03.2008
0
  • Umiejętności: 2
  • sieradz/kraków

Napisano 21 styczeń 2010 - 21:58

A jak z dojazdem do istebnej? Lepiej przez milowke, czy z drugiej strony przez wisle?

pozdro;)

#13 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
4
  • Umiejętności: 7
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 22 styczeń 2010 - 14:59

Moim zdaniem najlepszy (jeśli możemy tu o takim mówić przy zjeździe z Kubalonki w stronę Istebnej - dziury itp.) dojazd jest od strony Wisły. Na Kubalonkę się dostaniesz, bo Wisła dba o odśnieżenie, a potem to już nie powinno być problemów - w końcu z górki :D.

#14 blagas

blagas

Użytkownik

• Pip
  • 75 postów
  • Na forum od: 05.2009
5
  • Umiejętności: 2
  • J-bie

Napisano 25 styczeń 2010 - 11:11

Kolego @rafek na Marku (Zagroń) jest karnet od 13 do 21 za 50 zł. Byłem tam wczoraj w tych godzinach i taki właśnie karnet kupowałem.

Pozdrawiam

#15 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
4
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 31 styczeń 2010 - 09:26

Aktualizacja warunków panujących na stoku - warunki do jazdy dobre, dojazd do samego ośrodka również - gorzej jakby się ktoś porwał wyżej w górę w stronę Stecówki. Ludzi dużo, a nawet powiedziałbym, że bardzo, nawet o 8 wieczorem. Stok należycie przygotowany - więc nie ma się czego przyczepić. ;)

P.S. Czy ktoś z forumowiczów wybiera się na ten stok w dniach 15-25 lutego?

Pozdrawiam,
D.

Użytkownik Dawid17 edytował ten post 31 styczeń 2010 - 09:27

#16 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
4
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 20 luty 2010 - 20:39

Kolejna porcja świeżych informacji ze stoku:
1) Z racji wcześniejszego naśnieżania, pokrywa jest dużo większa niż na sąsiednim stoku.
2) Pojawia się glina, ziemia, ale wszystko jest do ominięcia i nie ma jeszcze takich miejsc dużo.
3) Trzeba przynać, że przy czwartkowym +9 stopni, śniegu ubyło, zrobił się zbity - no i tyle :D
4) Kolejki rosną w ostatnich dniach proporcjonalnie do temperatury (w niektórych momentach po 15-25min stania), ale wiadomo z jakich przyczyn.
5) Właściciele Zagronia trochę za późno się obudzili, żeby móc włączyć aramatki (chociaż trochę ich mają, bo 6, wiadomo kosztów nikt nie będzie nabijał jeśli we wtorek mroziło jeszcze do 12 stopni poniżej zera, a w środę było już +6.
6) Ratuje ich śnieg, który cały dzisiejszy dzień leciał z nieba i to dosyć obficie. Zobaczymy co będzie dalej ;)

Pozdrawiam,
D.

#17 Isie13

Isie13

Użytkownik

• 29 postów
3
  • Katowice

Napisano 21 luty 2010 - 14:28

Wróciłem w piątek i powiem że miło spedziliśmy czas jedynie doczepie się do wypożyczalni gdzie trzeba było czasami czekać raz 30a drugi 40 minut na wypożyczenie desek dla córki i syna. Na duży plus że płaciliśmy tak jak w pierwszym poście zdecydowanie mniej niż wynikało to z cennika. Trasa w jednym miejscu lekko przetarta ale jak pisał ktoś powyżej można było ominąć no i wieczorem muldy już znaczne. Koejka 5-10 minut w godzinach popołudniowych po 19 ej już można było podjeżdżać pod same bramki

#18 MikeHammer

MikeHammer

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 21 luty 2010 - 15:36

...jedynie doczepie się do wypożyczalni gdzie trzeba było czasami czekać raz 30a drugi 40 minut na wypożyczenie desek dla córki i syna. Na duży plus że płaciliśmy tak jak w pierwszym poście zdecydowanie mniej niż wynikało to z cennika...

Po deski tylko po godz. 17`tej ;)

Ceny podstawowe sprzętu generalnie podobna jak u innych, ale panowie chętnie udzielają dodatkowej zniżki.

Uwaga...sprzęt jest ciągle w rotacji, ja dostałem jeszcze mokre deski...:eek:

#19 Isie13

Isie13

Użytkownik

• 29 postów
3
  • Katowice

Napisano 21 luty 2010 - 15:54

Po deski tylko po godz. 17`tej ;)

Dokładnie po 17ej czekaliśmy na deski nawet 40 minut ale to ferie wiec trzeba być w miarę wyrozumiałym :) trochę się pospieszyłem bo wcześniej zakupiłem karnety czasowe ale ogólnie bilans sie wyrównał

#20 Dawid17

Dawid17

Użytkownik

• Pip
  • 51 postów
4
  • Żory/EPRG/EDDF

Napisano 21 luty 2010 - 18:24

Ja tam na szczęście nie miałem okazji korzystać z zasobów wypożyczalni. Najlepiej jest wybrać się wieczorem, bo najmniej ludzi jest, chociaż już Ci co są to ostro szarżują ;) No ale nie ma się co dziwić, jeśli w godzinach popołudniowych się nie da.

Czasowy nie opłaca się, jeśli mówimy o godzinach 9-13, bo w wymienionych więcej niż 6-9 razy nie zjedziesz.

A jeszcze w gwoli informacji: na przyszły sezon będzie jeszcze jedna atrakcja. Nie dotyczy ona samych narciarzy, ale rozerwania się po zjazdach. W bieżącym roku rusza budowa krytego basenu - myślę, że kientów przybędzie ;) Albo Ci co nie jeżdżą i zawsze narzekają, że się nudzą, będą mogli się wypluskać.

Pozdrawiam,
D.