Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

dyskopatia i narciarstwo

dyskopatia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#141 Violet

Violet

Użytkownik

• PipPip
  • 121 postów
  • Na forum od: 02.2009
18
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa/Ząbki

Napisano 15 luty 2019 - 13:51

.

#142 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3029 postów
  • Na forum od: 10.2011
8877
  • Umiejętności: 7

Napisano 15 luty 2019 - 14:22

To potwierdza, że nie zawsze wystarczy odpowiednia rehabilitacja. Ja zdecydowałem się na operację, gdy któregoś dnia rano również nie byłem w stanie wstać z łóżka i do łazienki szedłem na czworaka. Operacja była w 2000 roku. Przed operacją byłem osobą bardzo sprawną fizycznie, więc powrót do sprawności sprzed operacji u mnie nastąpił stosunkowo szybko. W zasadzie uprawiam wszystkie te same dyscypliny sportu, które uprawiałem wcześniej za wyjątkiem biegania. Brak dysku na poziomie L4/L5 powoduje, że podczas biegu kręgi pozbawione amortyzacji ścierają się o siebie, co samo w sobie może nie tyle jest bolące ile nieprzyjemne. Bieganie z nawiązką zastąpiłem jazdą na rowerze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#143 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1439 postów
  • Na forum od: 02.2007
1147
  • Wrocław

Napisano 15 luty 2019 - 16:00

W styczniu udało mi się tylko raz wyskoczyć na narty - na 5 dni (planowane były 3 wyjazdy do dzisiaj, z tego tylko jeden się odbył) Praktycznie obyło się bez bólu, tzn. jakieś minimalne dolegliwości były, ale do zniesienia.

W ciągu ostatniego miesiąca dolegliwości bólowe praktycznie zniknęły (no może z 3-4 razy zakuło mnie coś przy wsiadaniu do auta). Muszę się też przyznać że zaniedbałem się okrutnie i zaprzestałem codziennych ćwiczeń, ale troszeczkę mi się życie wywróciło do góry nogami i na ćwiczenia brakuje czasu.

Od listopada korzystam natomiast z terapii Bowena. Wiem co piszą w necie o tym - że szarlataństwo, że placebo, że brak naukowych dowodów, ale z drugiej strony dałbym sobie rękę uciąć że mi ta terapia bardzo pomogła. Nie zachęcam ani nie odradzam, niech każdy spróbuje i wyciągnie własne wnioski.

• Violet podziękował za tę wiadomość

#144 izou

izou

Użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 02.2016
3

Napisano 12 marzec 2019 - 12:32

Obecnie bardzo wiele osob w Polsce cierpi na dyskopatię. Która wynika często z nieodpowidniego stylu życia. Na co dzien pracujemy przy komputerze i niewiele się ruszamy. Jest to choroba cywilizacyjna. Miewa jednak wiele postaci i naprawdę w większości przypadków mozna opanować dolegliwości bólowe za pomocą odpowiednich ćwiczeń oraz odpowiednich zabiegów.

Trzeba sie tylko zapisać do dobrego fizjoterapeuty. Mi na przyklad bardzo pomogli w rehaorthopedica w Krakowie.  http://rehaorthopedica.pl/

#145 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 411 postów
  • Na forum od: 03.2009
253
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 12 marzec 2019 - 18:22

. Jest to choroba cywilizacyjna.

To nie choroba tylko lenistwo w czystej postaci.

#146 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 374 postów
  • Na forum od: 12.2018
332
  • Kraków

Napisano 12 marzec 2019 - 18:42

To nie choroba tylko lenistwo w czystej postaci.

eno....pierwszy raz wyskoczył mi dysk, jak miałam 22 lata, wiele lat treningu, AWF.... Wyskoczył podczas snu, kręgarz go wstawił na miejsce.
Jakie lenistwo, mięśnie miałam jak stal....