Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ryterski Raj

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chicken002

Chicken002

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
  • Na forum od: 10.2008
0
  • Umiejętności: 8
  • Brzesko

Napisano 31 grudzień 2009 - 15:07

Rytro - Ryterski Raj

"Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny RYTRO Sp. z o.o." powstała jako wspólne przedsięwzięcie Małopolskiego Towarzystwa Inwestycyjnego Sp. z o.o. i samorządu terytorialnego (Gminy Rytro). Ideą przewodnią powołania i powstania Spółki jest stworzenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego z zapleczem hotelowym i gastronomicznym dla osób poszukujących zarówno aktywnego jak i relaksacyjnego wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem sportów zimowym, funkcjonującego pod nazwą „Ryterski Raj”.

Ośrodek dysponuje wyciągami:

• Nowoczesną, czteroosobowy wyciąg krzesełkowy firmy Doppelmayr z taśmą przesuwną przepustowość ok 2000 osób/h
  • Wyciąg orczykowy dla narciarzy początkujących firmy Sztokfisz . Wywozi on narciarzy z prędkością do 4 m/s, długość wyciągu orczykowego to 250 metrów.
  • Wyciąg dywanowy dla dzieci Firmy SunKid Taśma przesuwna poruszająca się z mała prędkością pozwala na wyrobienie równowagi I cech niezbędnych dla przyszłych narciarzy.

Strona ośrodka:
  • Strona Główna<-Klik

Położenie

N49 56′35.24″
E20 72′15.88″
33 - 343 RYTRO 302
tel: 018 414 35 16
www.ryterskiraj.pl
Odległosci :
  • Od Noweg Sącza ok 20 km kierunek Piwniczna
  • Od Krakowa ok 100 km drogą na Tarnów w Brzesku na rondzie kierunek Nowy Sącz , w Nowym Sączu na Piwniczną Zdrój
  • Od Tarnowa ok 80 km w Wojniczu na Zakliczyn , przed Zakliczynem na Jurków . Na rondzie w Jurkowie na Nowy Sącz , w Nowym Sączu na Piwniczną Zdrój
Parkingi
  • bezpłatny, przy stoku

Gmina Rytro
Została utworzona 1 stycznia 1995 r. po odłączeniu się od Gminy Piwniczna. Zajmuje obszar 4200 ha. W skład gminy wchodzą 4 wsie :
  • Rytro ,
  • Sucha Struga ,
  • Roztoka Ryterska
  • Obłazy Ryterskie .
Położona jest na trasie głównego szlaku turystycznego Beskidu Sądeckiego w pięknej przełomowej części doliny Popradu. Od zachodu otaczają ją lesiste wzgórza pasma Radziejowej , a od wschodu pasma Jaworzyny .

Noclegi

Trasy
Do dyspozycji 4 trasy narciarskie:
  • Wzdłuż i pod koleją linową, dł. 800 m oznaczona Kolorem czerwonym
  • Przez laseki pod koleją linową, dł. 1200 m oznaczona Kolorem niebieskim
  • Przy wyciagu orczykowym dł.400m oznaczona Kolorem niebieskim
  • Przy wyciągu dywanowym

• Wszystkie dostępne trasy zjazdowe "Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny RYTRO Sp. z o.o." są sztucznie nasnieżane, oświetlone i oczywiście codziennie przygotowywane przez ratraki.

Ceny

Kamera online
Aktualne warunki

Serwis narciarski
  • Wypożyczalnię sprzętu narciarskiego wraz z punktem serwisowym

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi
  • Szkołę narciarską oraz szkołę jazdy na snowboardzie

Wyżywienie
  • Staropolską kuchnię w karczmie regionalnej przy muzyce kapeli góralskiej i nie tylko przy dolnej stacji

Galeria zdjęć
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik Chicken002 edytował ten post 31 grudzień 2009 - 19:33

#2 Chicken002

Chicken002

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
0
  • Brzesko

Napisano 31 grudzień 2009 - 19:21

Może tak głupio pytać jako założyciel tematu ale jak jest teraz z warunkami bo chciał bym się wybrać w sobotę lub niedziele rozważam między Kasiną a Rytrem właśnie
Only Freeride

#3 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 634 postów
  • Na forum od: 11.2008
535
  • Nowy Sącz

Napisano 31 grudzień 2009 - 20:49

Ja byłem 28 i 30 grudnia. Śniegu na trasie od 30 do 50cm. Naśnieżony jest tylko wariant 1200m trasy (na górze zakręt w lesie, potem pas środkiem stoku i na końcu zakręt koło lasu gdzie jest ten przeniesiony wyciag orczykowy). Rano warunki bdb równo niezbyt dużo ludzi lecz w południe robią się już muldy a pomiędzy nimi lód. Ogólnie da się fajnie pojeżdzić ale na porannym karnecie chyba że ktoś lubi lód i muldy :D

Poniżej zdjęcia (30.12.2009) warunków w Rytrze:
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Użytkownik pawelb91 edytował ten post 01 styczeń 2010 - 18:02

#4 Chicken002

Chicken002

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
0
  • Brzesko

Napisano 08 styczeń 2010 - 21:38

Jak tam warunki w rytrze otwarta czerwona trasa ?? Był ktoś może dziś lub wczoraj bo sięwybieram na jutro na narty tylko nie wiem czy na lubinke czy do rytra
Only Freeride

#5 Chicken002

Chicken002

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
0
  • Brzesko

Napisano 10 styczeń 2010 - 12:44

a wiec tak byłem wczoraj i zdarzyłem zjechać .... 3 razy . Wystąpiła awaria prądu w rytrze i w okolicach . 15 min siedziałem na krzesełku po czym uruchomili agregat dzięki któremu mogliśmy z tego krzesła zsiąść . Niestety agregat był za słaby do uruchomienia kolei . czekaliśmy jakieś 1,5 godziny na uruchomienie ale nic z tego . Pozostały nam karnety do wykorzystania w innym dniu . Do tego czasu co udało mi się zjechać warunki były bardzo dobre . Lekko kropiło ale tak przejściowo oraz była mgła która sie przemieszczała :D . Trasa jak zawsze w Rytrze Bardzo dobrze przygotowana . Otwarta trasa niebieska u góry orczyk i dywanik dla dzieci . Otwarty był też czerwony kawałek na samym dole . Ogólnie wszystko bdb tylko niestety prądu brakło i obraliśmy alternatywę jadąc do kokuszki koło piwnicznej . Tu 1 zdjęcie bo zdąrzyłem tylko zrobić z parkingu . Trochę słabej jakości bo z telefonu
Dołączona grafika
Only Freeride

#6 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 634 postów
535
  • Nowy Sącz

Napisano 11 styczeń 2010 - 18:47

Też akurat byłem w Rytrze w ostatnią sobote gdy byłą ta awaria prądu :D Wyciąg ruszył około godziny 13. Warunki mimo ocieplenia w tym dniu były dobre, Trasa dobrze wyratrakowana :)

Poniżej kilka zdjęć z telefonu:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik pawelb91 edytował ten post 11 styczeń 2010 - 18:55

#7 Nevermind

Nevermind

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 12.2006
0
  • Umiejętności: 7
  • Łańcut

Napisano 05 luty 2010 - 12:02

Niedawno zepsuł im się też ratrak ;)
Dobry narciar pravidla plugu zna! xD obóz zimowy Rytro 2010

#8 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 634 postów
535
  • Nowy Sącz

Napisano 20 marzec 2010 - 19:02

Byłem dzisiaj w ten upał w rytrze (+13 górna stacja). Warunki dobre jak na taki gorąc. Można było pośmigać. Do godziny 11 w miare równo, potem robiły się już koleiny i nierówności ale dało się pojeździć :) Śniegu dużo do metra a miejscami nawet ponad metr. W jednym miejscu koło góry orczyka tworzy się przetarcie, ale myśle że zasypią to ratrakiem na jutro. Polecam jeszcze się tam wybrać bo prawie pustki! naliczyłem może do 10 samochodów.

Poniżej zdjęcia z telefonu:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 tra-bel

tra-bel

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 01.2010
0

Napisano 07 grudzień 2010 - 16:18

Planuje wybrać się na narty w tym roku z rodzicami, ale nie jestem pewny jaki stok wybrać. Taki by dla mnie(średnio zaawansowany) się nadawał ale także i dla rodziców(początkujący, ale myśle, że ośle łączki już będą zdecydowanie za łatwe). Mam do wyboru: Laskowa kamionna, kasina wielka albo rytro. Co z tych stoków polecacie?

#10 GraLo1

GraLo1

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 12.2010
1

Napisano 18 grudzień 2010 - 23:27

Byłem dzisiaj z rana przed 9 w Rytrze mimo -15 stopni dałem radę. Udało mi się wjechać jako pierwszemu zjechać już nie bo wyminęło mnie 2 gości. Warunki bardzo dobre, twardo wyratrakowane tylko ten mróz, tyłek mi do kanapy przymarzał. Nie ma jeszcze otwartej ścianki na górze można jechać zakrętem przez lasek, ludzi garstka zero kolejek. Na poniedziałek przewidują rabat 50 % a i kolejne dni mają być rabatowe jeden nawet za darmo. Pozdro

#11 GraLo1

GraLo1

Nowy użytkownik

• 21 postów
1

Napisano 19 grudzień 2010 - 17:33

20 i 21 grudnia rabat 50% przez cały dzień, 22.12. jazda za darmo, 23.12. 50%, z nowości jakie zaobserwowałem to przerwa między 16 a 17 na ratrakowanie, moim zdaniem duży plus ( Pani w okienku powiedziała że to nowość w tym roku chcą zobaczyć jak się to sprawdza) koło 16 zawsze jest już lód tak więc ratrakowanie powinno sprawić że wieczorne szusowanie to będzie przyjemność. Na górze od strony lasu po lewej stronie mają naśnieżyć i tam ma być strefa dla szkółek narciarskich kolejny plus. To tyle czego udało mi się dowiedzieć.

#12 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 634 postów
535
  • Nowy Sącz

Napisano 26 grudzień 2010 - 15:07

Dzisiaj Ryterski Raj ruszył po 2 dniowej przerwie spowodowanej ociepleniem.
Aktualny obraz z kamery -> http://ryterskiraj.p...m2/data/cam.jpg

Zdjęcia z 21.12.2010
Dołączona grafikaDołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#13 kksandi

kksandi

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 10.2010
0
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz

Napisano 01 styczeń 2011 - 18:18

Był ktoś ostatnio w rytrze bo jutro jade

#14 kksandi

kksandi

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 10.2010
0
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz

Napisano 06 styczeń 2011 - 20:49

Witam
Dziś byłem w Rytrze " RyterskiRaj " niestety wiatr wiał strasznie szybko , ciężkie warunki.
Trasa szczerze lipa jak nie wiem muldy takie duże... lud na większości trasy czuć było że trasa rozjeżdżona. Śniegu dużo nawet po bokach widać około 2 metry śniegu przygotowanego chyba na roztopy. Ludzi nie dużo bez kolejki wchodziłem do krzesła.

Załączone miniatury

• rytro 002.jpg
  • rytro 008.jpg
  • rytro 004.jpg

#15 GraLo1

GraLo1

Nowy użytkownik

• 21 postów
1

Napisano 14 styczeń 2011 - 13:17

Dzisiaj warunki dobre, jak na temperatury w ostatnich dniach to śniegu dużo nie ma przetarć, troszkę kropiło ale tylko symbolicznie. Dzięki wcześniejszym armatkowaniom Rytro przetrwa roztopy, można tam śmiało jechać na ferie oczywiście wolałbym żeby tłumów nie było:) W związku z odbywającymi się tam zawodami ludzi było troszkę więcej ale kolejek nie było, śnieg mokry ale to normalne jak pada deszcz:) oby zima powróciła, oto kilka fotek.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • pawelb91 podziękował za tę wiadomość

#16 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 634 postów
535
  • Nowy Sącz

Napisano 01 marzec 2011 - 00:03

Byłem wczoraj w Rytrze, Warunki wyśmienite! Bardzo dobrze przygotowana trasa, do godziny 15 równo, ludzi garstka :) Można ostro pośmigać.

#17 GraLo1

GraLo1

Nowy użytkownik

• 21 postów
1

Napisano 04 marzec 2011 - 13:45

Super sprawa z tą kamerką live - tego brakuje na wielu stokach.
http://ryterskiraj.pl/live.htm

#18 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 634 postów
535
  • Nowy Sącz

Napisano 17 marzec 2011 - 22:35

Byłem w Rytrze 15.03.2011

Śniegu na trasie sporo (do metra a miejscami więcej). Miekko bo cały czas temperatura dużo powyżej 0. Ale na stoku kilka osób, pierwsze 2h jazdy po równym wiec mozna pojezdzic.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • Harpia podziękował za tę wiadomość

#19 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 634 postów
535
  • Nowy Sącz

Napisano 12 grudzień 2011 - 00:28

Ryterski Raj budzi się ze snu letniego. Zaczyna się śnieżenie, oby temperatury minusowe utrzymywały się cały czas.

armatka rytro3.jpg

Załączone miniatury

• armatka rytro.jpg
  • armatka rytro2.jpg

#20 Jkeilw

Jkeilw

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 11.2011
1

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:27

Wybrałem sie dzisiaj do Ryterskiego Raju,taka podróż sentymentalna,spędziłem w ubiegłym roku święta w "Perle Południa" czyli pod samym stokiem, ale niestety nie było śniegu, więc wykorzystałem okazje, ze byłem w pobliżu i postanowiłem poznać kolejny osrodek.
Pierwsze skojarzenie to, nie "Ryterski Raj", tylko "Ryterskie Piekło"!!!
Począwszy od parkingu, który przypominał jedno wielkie lodowisko! samochody miały problemy z wyjazdem,niestety nikogo z obsługi to widać nie obchodziło.
Pojechałem o 17 bowiem od 16 jest godzinna przerwa na ratrakowanie,więc myśle sobie bedą świetne warunki.
Niestety nic z tego, trasy przy orczykach to kolejne lodowisko,na moje pytanie dotyczące złego stanu trasy, skierowane do napotkanego tam instruktora, usłyszałem "ratraka nie było, tu tak jest".
Główna trasa zamknięta z lewej i prawej strony przez trenujacych zawodników, pozostawał więc środek trasy do dyspozycji amatorów białego szaleństwa.
Nie wiem gdzie jechał ten ratrak, bo na pewno nie po głównej trasie (jak sie potem okazało,tylko po trasie z lewej strony , tam gdzie odbywał sie trening narciarzy (krótki odcinek czarnej i kawałek czerwonej trasy).
Dojazd do czerwonej, dojazd do niebieskiej i niebirska trasa to zlodowaciale rynny.
Tylu upadajacych narciarzy jeszcze nie widziałem (no chyba,ze na Kamieńsku, ale tam to normalka).
Upadali nawet trenujacy tam zawodnicy.
Na szczęście szybko zrobiło sie na stoku pusto i dało się w miarę bezpiecznie kilkanaście razy zjechać.
Prędko tam nie wrócę.
Jestem pod wrażeniem braku odpowiedzialności właścicieli stoku, widać bardziej od bezpieczeństwa liczy się zarobienia jak największej kasy.
Zgłoś moderatorowi