Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

zapach "wypożyczalni" butów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 lesny83

lesny83

Użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 11.2006
3

Napisano 04 grudzień 2014 - 23:54

również polecam regularne pranie botków

W zwykłej pralce prałem zarówno zwykłe botki jaki termoformowalne i nic im nie było,

a jeżeli problem jest poważny to wizyta u dermatologa

pozdr

#22 izou

izou

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 02.2016
2

Napisano 13 wrzesień 2018 - 13:00

A orientujecie się jak usunąc nieprzyjemny zapach z własnych butów? 

#23 Bacek

Bacek

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 12.2017
2
  • Umiejętności: 5

Napisano 13 wrzesień 2018 - 13:28

A orientujecie się jak usunąc nieprzyjemny zapach z własnych butów? 

Nasypać sody zostawić na jakiś czas a potem odkurzyć. Coś pomoże o ile nie oblepione w środku bo wtedy najpierw czyszczenie.

#24 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2614 postów
  • Na forum od: 10.2011
6716
  • Umiejętności: 7

Napisano 13 wrzesień 2018 - 13:30

Po wypraniu, buty do hermetycznego wora, do którego włożyć gąbkę lub starą szmatę nasączona 10% roztworem formaliny. Uważać by zewnętrzna warstwa butów nie miała kontaktu z formaliną bo się odbarwi, najlepiej materiał z formaliną dać pod podeszwy. Trzymać w ciepłym miejscu przez minimum 24 godziny. Przy okazji formalina działa odkażająco.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#25 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1932 postów
690
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:52

Qrde ... dobre z tą formaliną , oj dobre.

A ja nieświadomy tak ją jakoś z nieufnością traktowałem .... 

No i - jako bonus - zakładać należy, że buty co najmniej 5 sezonów dłużej posłużą!!! 

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#26 zela

zela

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 11.2015
1

Napisano 14 wrzesień 2018 - 06:27

Najlepsze jest po prostu wietrzenie. Nie zawsze mozna w taki sposób pozbyć się kolonii bakterii z buta ale w dużej mierze można ograniczyć ich rozwój. 

inne sposoby to
wspomniana soda oczyszczona

kwas borowy

koci żwirek ( warto jest nasypać na cała noc bo ma bardzo dobre efekty pochłaniające nieprzyjemne zapachy)

torebki herbaty w bucie

Albo sa specjalne preparaty. 

https://aniaradzi.pl...domowe-sposoby/

#27 TomeC

TomeC

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
  • Na forum od: 01.2012
86
  • Umiejętności: 5
  • Goleniów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 08:59

Zmienianie skarpetek codzienne!

+ ozonowanie

Pozdrawiam - Tomek

#28 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1722 postów
  • Na forum od: 11.2005
729
  • Umiejętności: 1

Napisano 14 wrzesień 2018 - 10:10

Każdy but prędzej lub później się zasmrodzi, tym później im będzie bardziej suchy wewnątrz ale też między butem wewn. a skorupą, tam wilgoć może się utrzymywać nawet kilka tygodni bez używania, chociaż wewnątrz wydaje się suchy.

Wyłączne używanie wewnętrznych grzałek nie jest dobre, mamy ciepło i trochę wilgoci, to bakterie lubią najbardziej.

#29 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 2614 postów
6716
  • Umiejętności: 7

Napisano 14 wrzesień 2018 - 11:41

Każdy but prędzej lub później się zasmrodzi, tym później im będzie bardziej suchy wewnątrz ale też między butem wewn. a skorupą, tam wilgoć może się utrzymywać nawet kilka tygodni bez używania, chociaż wewnątrz wydaje się suchy.

Wyłączne używanie wewnętrznych grzałek nie jest dobre, mamy ciepło i trochę wilgoci, to bakterie lubią najbardziej.

Dlatego zalecana jest formalina do odkażania butów i nie tylko narciarskich. Zalecenie od dermatolog, miałem grzybicę paznokcia, której nabawiłem się jeszcze w Szkole Oficerskiej, gdy w użyciu były używane buty tzw. opinacze wyłącznie na wymianę. Przez około 20 lat nie udało się jej wyleczyć. Dopiero dwa lata temu trafiłem na panią dermatolog, która sobie poradziła z tym problemem i zaleciła dodatkowo potraktować wszystkie buty formaliną w sposób jaki opisałem wcześniej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....