Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Strzyżów - Wyciąg i stok

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 matiass777

matiass777

Użytkownik

• PipPip
  • 125 postów
  • Na forum od: 12.2009
16

Napisano 16 grudzień 2009 - 17:31

Jak dla mnie największym plusem jest, że mam do niego niecałe 40km więc na wypady w tygodniu starczy. W sumie całkiem przyjemny ośrodek. Jest dużo do wyboru. Do nauki jazdy po prostu świetny. Duży stok ma 500m i jest według mnie średni. Jeśli masz blisko do Strzyżowa to polecam bardzo. Na dłuższy wyjazd się nie nadaje.

Więcej informacji na oazaski.pl

#2 rycho

rycho

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 11.2007
5

Napisano 11 czerwiec 2010 - 11:17

Stok strzyżowski ma same zalety, pomimo że jest stosunkowo krótki. Jest zawsze dobrze przygotowany i pomimo tego, że jest dość stromy, to można na nim bezpiecznie i bez większych problemów pojeździć. Opłaty za wyciąg należą do najniższych w województwie, a sam orczyk jest 2-osobowy i ma to oczywistą zaletę, że w drodze do góry zawsze można z kimś pogadać, przez co czas na wyciągu się nie dłuży. Nie jest to górka przeznaczona do nauki (chociaż w ośrodku są wyciągi średnie i mały) i dlatego omijana jest przez początkujących, z którymi wiadomo jakie są kłopoty. Oczywiście nie oznacza to, że mam coś do początkujących, ale wolę, gdy wybierają inne, łatwiejsze stoki. No i kwestia ostatnia. Od Rzeszowa to tylko 40 km, więc zanim dojedzie się gdzieś na dłuższą (lepszą?) górkę, w Strzyżowie już się pojeździ, a nawet wypije piwko.

#3 Gary Fisher

Gary Fisher

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPip
  • 208 postów
  • Na forum od: 12.2006
21
  • Umiejętności: 9
  • Frysztak/Rzeszow

Napisano 16 grudzień 2010 - 08:51

Mam pytanie do wszystkich, ktorzy ostatnio byli w Strzyzowie odnosnie warunkow...
Snieg ubity jest, czy raczej kopny? I czy jest go wystarczajaco, czy przeswituje miejscami ziemia?
Dzieki za pomoc
Pozdrawiam

#4 Andis 13th

Andis 13th

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 01.2008
1
  • Umiejętności: 6
  • Czudec/Rzeszów

Napisano 16 grudzień 2010 - 12:02

Jeździłem przedwczoraj - było ok. Stok bardzo twardy, bez prześwitów. Wieczorem także bez kolejek. Wczoraj ekipa zdała relację - naprodukowano bardzo dużo śniegu. Warunki znacznie lepsze. Generalnie - można polecać.

#5 Gary Fisher

Gary Fisher

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPip
  • 208 postów
  • Na forum od: 12.2006
21
  • Umiejętności: 9
  • Frysztak/Rzeszow

Napisano 17 grudzień 2010 - 12:23

Dzisiaj rano od 9 jeździłem w Strzyżowie i z przyjemnością muszę powiedzieć, że warunki są idealne. Twardo, równo i szybko. Podczas jazdy czuć, że większość śniegu jest sztuczna, ale mimo wszystko warto pojechać i szaleć:)
Pozdrawiam
Pozdrawiam

#6 amberka

amberka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 05.2008
2
  • Umiejętności: 7
  • Toruń

Napisano 19 grudzień 2010 - 16:02

Ja wybieram się do Strzyżowa w połowie stycznia służbowo i zamierzam przedłużyć sobie wyjazd na weekend. Oglądałam górkę jesienią jak było zielono i sprawia miłe wrażenie. Na stronce jest informacja o nartostradzie 1200m. To już całkiem przyzwoicie. A jak oceniacie poziom trudności stoku?

#7 Dorsi

Dorsi

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 02.2009
3
  • Umiejętności: 5
  • podkarpacie

Napisano 19 grudzień 2010 - 19:34

Dla kogoś z umiejętnościami na poziomie 7 stok w Strzyżowie to betka, dość stromy, ale tylko 500 metrów, potem długie wypłaszczenie. Pamiętaj, że II połowa stycznia to ferie na Podkarpaciu więc na stoku może być tłoczno. Pozdrowienia z Podkarpacia.

#8 Asia*

Asia*

Użytkownik

• PipPip
  • 156 postów
  • Na forum od: 11.2009
11

Napisano 19 grudzień 2010 - 20:48

A jak oceniacie poziom trudności stoku?

Płasko, płasko, płasko, płasko, ostatni fragment i tak krótkiego stoku jest trochę bardziej stromy. Jeśli masz więcej czasu niż jedno popołudnie to już lepiej odwiedzić Krynicę. Z Rzeszowa może troszkę dalej, ale warunki i stopień trudności stoków nieporównywalny.
Strzyżów jest idealny na popołudniowe szusowanie, lub dla mocno początkujących narciarzy.

#9 gregorio112

gregorio112

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2010
0
  • Widełka

Napisano 19 grudzień 2010 - 21:19

Byłem dzisiaj w Strzyżowie tj. w niedzielę od godz.11 do 14 ,śnieg ubity tylko miejscami pod wyciągiem prześwitywała trawa ogólnie ok polecam ( ponoć najlepiej szusuje się od otwarcia przez pierwsze dwie godziny , info od stałego bywalca)

#10 amberka

amberka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Toruń

Napisano 20 grudzień 2010 - 15:25

Raczej zostaje Strzyżów. Z rana mam spotkania więc wchodzi w grę jazda trochę późniejsza, więc nie będzie mi się chciało jeszcze szukać gdzie indziej stoku.

Ale co z tą nartostradą 1200m o której mowa na stronie? Wszyscy piszecie o stoku 500m...

#11 Andis 13th

Andis 13th

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 01.2008
1
  • Umiejętności: 6
  • Czudec/Rzeszów

Napisano 21 grudzień 2010 - 10:12

Płasko, płasko, płasko, płasko, ostatni fragment i tak krótkiego stoku jest trochę bardziej stromy. Jeśli masz więcej czasu niż jedno popołudnie to już lepiej odwiedzić Krynicę. Z Rzeszowa może troszkę dalej, ale warunki i stopień trudności stoków nieporównywalny.
Strzyżów jest idealny na popołudniowe szusowanie, lub dla mocno początkujących narciarzy.

No nie bardzo masz rację... Początkujący narciarze to ze Strzyżowa zjeżdżają na tyłku, albo oblepieni śniegiem. Proporcje płaskiego do stromego to mniej więcej 40:60 - końcówka jest płaska, ale po szybkiej ściance prędkości są tam przyzwoite. Ale co do jednego masz rację - to stok na popołudniowe szusowanie (albo poranną rozgrzewkę).

#12 Dorsi

Dorsi

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 02.2009
3
  • podkarpacie

Napisano 21 grudzień 2010 - 10:33

Jeszcze nigdy nie udało mi się trafić na warunki które umożliwiałyby zjechanie nartostradą bez ryzyka dla nart. Nartostrada jest w lesie więc musi być bardzo dużo naturalnego śniegu, żeby można było zjechać. Nie wiem o jakim stoku pisze Asia, ale na pewno nie o Strzyżowie. Tam nie ma żadnej stromszej części pod koniec, a górną część nie można nazwać płaską. Tam jest równomiernie w miarę stromo w 2/3, a potem 1/3 całkiem płaska na wyhamowanie.

#13 matiass777

matiass777

Użytkownik

• PipPip
  • 125 postów
  • Na forum od: 12.2009
16

Napisano 28 grudzień 2010 - 18:49

W tym roku jest szansa, że będzie można trochę pojeździć nartostradą. Jest ona teraz cały czas sztucznie naśnieżana.

#14 amberka

amberka

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
2
  • Toruń

Napisano 09 styczeń 2011 - 09:59

czy jest szansa na jazdę w Strzyżowie w przyszłym tygodniu? Z tego co widze pogoda to raczej nie nastraja pozytywnie. CHyba, że na narty wodne. A może gdzieś w okolicy da się pojeździć? Wyjazdu już nie przesunę, a fajnie byłoby założyć deski...

#15 Logan

Logan

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 01.2011
0
  • Umiejętności: 4

Napisano 25 styczeń 2011 - 22:06

Witam.

Byłem ostatnio na tym stoku i byłem nie zadowolony. Śniegu dużo ale nie ubity, nartostrada otwarta ale warunki tragiczne. Zaletą jest orczyk i dobrze wyposażona wypożyczalnia. Nie polecam uczącym się, 1/3 stoku stroma i jest wąsko.

Pozdrawiam.

#16 sally67

sally67

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1140 postów
  • Na forum od: 03.2010
482
  • Umiejętności: 2
  • PODKARPACIE

Napisano 06 marzec 2011 - 23:05

Dzisiaj popołudniu byłam w Strzyżowie ...było super... troche muld już było ale później ratraki przejechały sie po stoku i super!!:)
Popołudnie minęło cudnie ..gorzej z zakończeniem :mad:...ktoś ukradł lub zniszczył nam lusterko boczne od Passata Kombi(okaże sie jutro po dokładnych oględzinach bo po lusterku ani sladu ).
Stał na parkingu ale na samym końcu :confused:
Nie dość ,że koszta nowego(w Kasinie karnet 4-dniowy:) ) to jeszcze trzeba było wracać bez lusterka od strony kierowcy..oczywiście szczęście nas nie ominęło i pare kilometrów za Strzyżowem "...dokumenty do kontroli ...aaaa lustereczko gdzie?..dzieki i tu ukłon w strone wyrozumiałej Pani policjant:)...obyło sie bez kłopotów

Ale na stoku miło :) i Pani w barze też

P.S. Logan

Nie polecam uczącym się, 1/3 stoku stroma i jest wąsko.

Nie zgadzam się ! Wąsko jest na nartostradzie ale na tym głównym jest szeroko i prosto !(nachylenie średnio ok 20%)

Użytkownik sally67 edytował ten post 07 marzec 2011 - 09:18