Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 11.2007
147
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 29 sierpień 2017 - 14:45

Po zabiegu, ciągła rehabilitacja, 5 tygodni bez obciążania nogi.
Później będzie już tylko lepiej, jak wszystko dobrze pójdzie to w połowie października odstawisz kule. Do Zimy będziesz w formie, dasz radę.
Powodzenia, dużo cierpliwości.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Mikoski podziękował za tę wiadomość

#62 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
  • Na forum od: 03.2016
348
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 30 sierpień 2017 - 13:02

Jestem po zabiegu ACL przyszyty łąkotka zreperowama
Teraz dobry rechabilitant i wiele samozaparcia.

#63 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 318 postów
  • Na forum od: 11.2007
147
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 31 sierpień 2017 - 09:14

No i piknie... Mikoski

Za dwa tygodnie zdjęcie szwów. Pamiętaj o mobilizacji blizn:
- rozmasowywanie,
- ugniatanie,
- przyda się piłka do tenisa, jeździsz nią, mocno naciskając na blizny na kolanie, tydzień po zdjęciu szwów, ranki zagojone.
Mobilizacja blizn jest bardzo ważna ze względu na uzyskanie pełnego wyprostu i zgięcia. Skóra zszyta na kolanie jest skurczona i trzeba ją rozciągać żeby nie blokowała zgięcia.

Ćwiczenia zaraz po operacji. Pozycja leżąca:
- wciskanie kolana w podłoże, łóżko,
- wciskanie pośladków w podłoże, łóżko,
- zginanie stopy, góra-dół, prawo-lewo
- zginanie kolana do pierwszego bólu, przydatna jest szyna rehabilitacyjna cpm z regulowanym stopniem zgięcia,
- podkładanie wałka z ręcznika pod piętę, noga wyprostowana, ćw. na wyprost, cholernie boli ale skuteczne i przydatne, im dłużej wytrzymasz tym lepiej,
- chodzenie o kulach, pìęta-palce.
- masowanie brzuszka po zastrzykach przeciwzakrzepowych,
- systematyczność wykonywania ćwiczeń to klucz do sukcesu, nie będziesz ćwiczyć?
to zapomnij o wyratrakowanych pustych stokach w słoneczne poranki i Headach gotowych do całodniowych szusów.
A Szczyrk już pytał się o Ciebie. 😊

Pamiętaj cierpliwość to podstawa, nie śpiesz się z chodzeniem, ćwiczeniami, nie śpiesz się obecnie w ogóle z niczym.
Teraz masz czas dla siebie, czas na przemyślenia i pracę nad samym sobą.
Zaopatrz się też w jakieś leki ziołowe na uspokojenie bo czasami będziesz się irytować i gryźć wszystko i wszystkich.

Pozdrówki.
(Pacjent o kulach od 8.maja tego roku, do grudnia jak wszystko pójdzie w dobrą stronę).
  • Mikoski podziękował za tę wiadomość

#64 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
348
  • Górny Śląsk

Napisano 01 wrzesień 2017 - 11:46

No i piknie... Mikoski
Za dwa tygodnie zdjęcie szwów. Pamiętaj o mobilizacji blizn:
- rozmasowywanie,
- ugniatanie,
- przyda się piłka do tenisa, jeździsz nią, mocno naciskając na blizny na kolanie, tydzień po zdjęciu szwów, ranki zagojone.
Mobilizacja blizn jest bardzo ważna ze względu na uzyskanie pełnego wyprostu i zgięcia. Skóra zszyta na kolanie jest skurczona i trzeba ją rozciągać żeby nie blokowała zgięcia.

Ćwiczenia zaraz po operacji. Pozycja leżąca:
- wciskanie kolana w podłoże, łóżko,
- wciskanie pośladków w podłoże, łóżko,
- zginanie stopy, góra-dół, prawo-lewo
- zginanie kolana do pierwszego bólu, przydatna jest szyna rehabilitacyjna cpm z regulowanym stopniem zgięcia,
- podkładanie wałka z ręcznika pod piętę, noga wyprostowana, ćw. na wyprost, cholernie boli ale skuteczne i przydatne, im dłużej wytrzymasz tym lepiej,
- chodzenie o kulach, pìęta-palce.
- masowanie brzuszka po zastrzykach przeciwzakrzepowych,
- systematyczność wykonywania ćwiczeń to klucz do sukcesu, nie będziesz ćwiczyć?
to zapomnij o wyratrakowanych pustych stokach w słoneczne poranki i Headach gotowych do całodniowych szusów.
A Szczyrk już pytał się o Ciebie.
Pamiętaj cierpliwość to podstawa, nie śpiesz się z chodzeniem, ćwiczeniami, nie śpiesz się obecnie w ogóle z niczym.
Teraz masz czas dla siebie, czas na przemyślenia i pracę nad samym sobą.
Zaopatrz się też w jakieś leki ziołowe na uspokojenie bo czasami będziesz się irytować i gryźć wszystko i wszystkich.
Pozdrówki.
(Pacjent o kulach od 8.maja tego roku, do grudnia jak wszystko pójdzie w dobrą stronę).

Cześć
Jestem dwa dni po zabiegu wczoraj opuściłem szpital samopoczucie rewelacja nic nie boli! Nie biorę żadnych leków przeciwbólowych, pełen wyprostować w kolanie bez żadnych dolegliwości zgięcie 30/40 stopni na razie mam nie szaleć z ćwiczeniami, zalecenia terapeuty u którego byłem dzisiaj na konsultacji. Rehabilitację rozpoczynam od wtorku. Zacytuję wypis ze szpitala było tego trochę więcej niż się spodziewałem nie wiem czy to nie wydłuży rehabilitacj?
"Uszkodzenie ACL oraz MM oraz uszkodzenia MFC 3stopnia."
"Wykonano szycie ACL przy pomocy Super Revo 5mm tytanowej Linvatec, częściowa meniscektomia przyśrodkowa oraz oczyszczenie uszkodzenia chrząstki MFC"
Serdecznie dziękuję za wszystkie wskazówki na pewno się przydadzą .
Pozdrawiam

#65 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 328 postów
348
  • Górny Śląsk

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:50

Cała noc Sylwestrowa przetańczona  :D  kolano nie daje żadnych negatywnych odczuć Marzec coraz bliżej !!!!!!