Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dzikowiec - Boguszów-Gorce k/Wałbrzycha

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1157 odpowiedzi w tym temacie

#1 nartur

nartur

Użytkownik

• Pip
  • 52 postów
  • Na forum od: 12.2008
5
  • Wałbrzych

Napisano 11 grudzień 2009 - 19:33

Boguszów-Gorce - ośrodek Dzikowiec

Stromy stok z wyciągiem krzesełkowym dwuosobowym. Długość około 800 metrów.

Strona ośrodka: http://www.dzikowiec.info

Położenie

Kilka kilometrów od Wałbrzycha w Kuźnicach Świdnickich - części Boguszowa-Gorc.

Dojazd

(wkrótce)

Parking

Od parkingu trzeba przejść około 200 metrów pod sam wyciąg. Więcej szczegółów wkrótce.

Miejscowość

(wkrótce)

Noclegi

(wkrótce)

Trasy

(wkrótce)

Ceny

(wkrótce)

Szczegóły:
http://www.dzikowiec...zikowcu/76.html

Kamera online

brak danych

Aktualne warunki

brak danych

Serwis narciarski

brak danych

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

brak danych.

Wyżywienie

brak danych

Galeria zdjęć

http://www.dzikowiec.info/galerie.html

Użytkownik Olsen edytował ten post 15 styczeń 2010 - 15:23

#2 nartur

nartur

Użytkownik

• Pip
  • 52 postów
5
  • Wałbrzych

Napisano 15 styczeń 2010 - 11:34

Czy ktoś był sprawdzić warunki ?

#3 Olsen

Olsen

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 11.2009
9
  • Umiejętności: 1
  • Wałbrzych

Napisano 15 styczeń 2010 - 15:06

O ile mi wiadomo, i o ile nie zdarzył się żaden cud, warunki w przypadku Dzikowca są raczej mało istotne, bo stok jest nieczynny. Była wiadomość w prasie, że stok nie otrzymał dopuszczenia do użytku ze względu na brak trasy objazdowej górnego odcinka, gdzie nachylenie dochodzi do 58 stopni (nie procent, tylko stopni właśnie - choć trudno w to uwierzyć). Jeśli do tego dodamy brak naśnieżania, wychodzi totalna kicha.

#4 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Umiejętności: 7
  • Oława

Napisano 15 styczeń 2010 - 15:53

Po zdjęciach widziałem, że ten pierwszy odcinek to ładna ścianka :)

#5 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 301 postów
  • Na forum od: 12.2007
196
  • Wrocław

Napisano 16 styczeń 2010 - 10:25

Niestety nieczynne, wczoraj wrzucili informację na stronie:
Niestety jest to zła informacja dla narciarzy - do odwołania obowiązuje zakaz użytkowania stoku narciarskiego i tras zjazdowych.

#6 pilot343

pilot343

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 03.2009
0

Napisano 21 styczeń 2010 - 16:02

http://www.walbrzysz...it,article,3304 :)

http://wroclaw.nasze...kowcu,id,t.html

Jednak poradzili sobie:)
Nie mogę się doczekać wizyty na tym stoku.

Użytkownik pilot343 edytował ten post 21 styczeń 2010 - 18:00

#7 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 301 postów
196
  • Wrocław

Napisano 21 styczeń 2010 - 18:37

Mmm, trzeba się wybrać zmierzyć z tą słynną ścianką :)

#8 pilot343

pilot343

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 03.2009
0

Napisano 21 styczeń 2010 - 19:18

Warto zwrócić uwagę, że to będzie jedna z niewielu(jedyna jaką znam) stacja, która ma bilety studenckie, a nie tylko dla młodzieży max 18 letniej. Cały dzień szusowania za jedyne 40zł!!! Pewnie trudno wytrzymać na takiej ścianie, ale 4 godzinny 12-16 za jedyne 24 zł to genialne rozwiązanie!!!

#9 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 301 postów
196
  • Wrocław

Napisano 23 styczeń 2010 - 15:01

Gdyby ktoś był dzisiaj niech napisze jak z dojazdem, czy droga jest czarna do samego ośrodka, czy może lepiej mieć w razie czego łańcuchy, jak z parkingiem, czy jest za darmo i czy blisko wyciągu, czy dużo ludzi było, warunki i ogólne wrażenia bo zastanawiam się czy jutro nie pojechać pojeździć 9-12 :)

#10 nartur

nartur

Użytkownik

• Pip
  • 52 postów
5
  • Wałbrzych

Napisano 25 styczeń 2010 - 11:12

Podają,że od niedawna mają swój własny-osobisty ratrak.
Powiadają,że kto zjedzie na Dzikowcu wszędzie da sobie radę.

Załączone miniatury

• photo.php.jpeg
  • photoCATG8IP7.jpg

#11 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 301 postów
196
  • Wrocław

Napisano 25 styczeń 2010 - 11:31

No ja byłem wczoraj, planowałem być 9-12, ale, że byłem na miejscu o 10:30 przez problemy z zebraniem się rano to kupiłem karnet całodzienny ;) Dojazd podobno oznakowany, ja nic takiego nie zauważyłem :) Przejechałem przez Wałbrzych i gdy dojechałem do strzałki na Bieg Gwarków to zwątpiłem :D ale okazało się, że nie było jeszcze tak źle, zaraz po wjechaniu do Unisławia skręciłem w prawo na Wałbrzych, potem na Boguszów-Gorce i już tam zauważyłem ulicę Bema, którą pamiętałem z ich strony jako adres ośrodka, potem przez las pod sam ośrodek, od parkingu (darmowego) do dolnej stacji jest z 30 metrów może, łańcuchów nie trzeba, droga w dobrym stanie. Główna trasa faktycznie bardzo stroma, ale ciężko mi zestawić to ze Szklarską bo tam nie jeździłem od chyba 6 lat, kolejek zero, niestety przy tak stromej trasie bez naśnieżania ani rusz, także wychodziły kamienie (nie polecam jeździć w nowych nartach!), podobno w Szusie na PRW burmistrz mówił, że już część instalacji mają podciągniętej i niedługo będzie naśnieżanie, trzymam za słowo. Trasa przygotowana bardzo dobrze, równo i twardo, solidnie ratrakowana. Oprócz głównej trasy są jeszcze dwie "nielegalne" przez las, są ratrakowane, ale wąsko tam jest, miejscami też kamienie, jechałem tylko jedną bo o drugiej się dowiedziałem jak już zjechałem do auta ;) Ogólnie wyjazd na plus, wyjeździłem się solidnie, fajnie, że nowy ośrodek powstał, ale jest jeszcze duuużo do zrobienia, życzę im powodzenia, i po następnych opadach śniegu chętnie znowu się wybiorę. A i karnety są bezdotykowe, pokazujesz raz obsłudze a potem wjeżdżasz "na gębę" :D

Użytkownik JackW edytował ten post 25 styczeń 2010 - 11:34

#12 lukas63

lukas63

Użytkownik

• PipPipPip
  • 703 postów
  • Na forum od: 08.2006
100
  • Oława

Napisano 25 styczeń 2010 - 12:40

A i karnety są bezdotykowe, pokazujesz raz obsłudze a potem wjeżdżasz "na gębę"

Ameryka :D

#13 harnaś

harnaś

Nowy użytkownik

• 3 postów
1
  • Umiejętności: 9
  • Wałbrzych

Napisano 27 styczeń 2010 - 13:46

Na Dzikowcu jest specyficzny mikroklimat. Jeszcze jak był orczyk to bardzo często można było jeździć do połowy kwietnia ,bez sztucznego naśnieżania. Ratrakowali tylko okolice wyciągu a druga część stoku była dziewicza ,po opadach puch a puźniej muldy i zero odważnych tak że bezpieczeństwo gwarantowane:D ,słabojeżdzący narciarze jadący trawersem dojeżdzali tylko do końca części ratrakowanej i zawijali w stronę orczyka :D

#14 kowalczuk

kowalczuk

Użytkownik

• PipPip
  • 273 postów
  • Na forum od: 02.2008
44

Napisano 04 luty 2010 - 03:49

No ja byłem wczoraj, planowałem być 9-12, ale, że byłem na miejscu o 10:30 przez problemy z zebraniem się rano to kupiłem karnet całodzienny ;) Dojazd podobno oznakowany, ja nic takiego nie zauważyłem :) Przejechałem przez Wałbrzych i gdy dojechałem do strzałki na Bieg Gwarków to zwątpiłem :D ale okazało się, że nie było jeszcze tak źle, zaraz po wjechaniu do Unisławia skręciłem w prawo na Wałbrzych, potem na Boguszów-Gorce i już tam zauważyłem ulicę Bema, którą pamiętałem z ich strony jako adres ośrodka, potem przez las pod sam ośrodek, od parkingu (darmowego) do dolnej stacji jest z 30 metrów może, łańcuchów nie trzeba, droga w dobrym stanie. Główna trasa faktycznie bardzo stroma, ale ciężko mi zestawić to ze Szklarską bo tam nie jeździłem od chyba 6 lat, kolejek zero, niestety przy tak stromej trasie bez naśnieżania ani rusz, także wychodziły kamienie (nie polecam jeździć w nowych nartach!), podobno w Szusie na PRW burmistrz mówił, że już część instalacji mają podciągniętej i niedługo będzie naśnieżanie, trzymam za słowo. Trasa przygotowana bardzo dobrze, równo i twardo, solidnie ratrakowana. Oprócz głównej trasy są jeszcze dwie "nielegalne" przez las, są ratrakowane, ale wąsko tam jest, miejscami też kamienie, jechałem tylko jedną bo o drugiej się dowiedziałem jak już zjechałem do auta ;) Ogólnie wyjazd na plus, wyjeździłem się solidnie, fajnie, że nowy ośrodek powstał, ale jest jeszcze duuużo do zrobienia, życzę im powodzenia, i po następnych opadach śniegu chętnie znowu się wybiorę. A i karnety są bezdotykowe, pokazujesz raz obsłudze a potem wjeżdżasz "na gębę" :D

Byłem tam również i zgadzam się całkowicie. Moje odczucia i spostrzeżenia są bardzo podobne. To piękny stok i warto o niego zadbać, wyzbierać kamienie, nawieźć ziemi roślinnej i posiać piękną trawkę - co ułatwi załodze utrzymanie go w nienagannym stanie. Stanie się wtedy sławny na całą Polskę i Czechy. Naśnieżanie, oczywiście też jest moim zdaniem niezbędne.

Jeśli chodzi o porównanie nachylenia stoków Dzikowca ze Szrenicą w Szklarskiej natomiast, to wychodzi to mniej więcej tak:

Dzikowiec <-> Szrenica

Pochodzą one z tych danych satelitarnych:
Dzikowiec - http://maps.google.p....01929&t=h&z=16
Szrenica - http://maps.google.p...038581&t=h&z=15

I jeszcze z innych map ujęcia:
Dzikowiec - http://mapy.cz/#mm=T...=138217088@z=13
Szrenica - http://mapy.cz/#mm=T...=138480768@z=13

Pozdrowienia,
Ryszard Kowalczuk
----1----2----3----
Możliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirów - W zgodzie z naturą

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 04 luty 2010 - 11:01

#15 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2955 postów
  • Na forum od: 01.2007
779
  • Opole

Napisano 04 luty 2010 - 08:51

A i karnety są bezdotykowe, pokazujesz raz obsłudze a potem wjeżdżasz "na gębę" :D

Fajnie macie, nie ma co - można pozdrościć. Ale jest ok i bardzo cieszy fakt, ze i w małych społecznościach są ludzie, którzy z pasją coś takiego tworzą od podstaw. Trzymam kciuki. Będzie dobrze, Nie dawać się, a może w odwiedziny nie tylko Wrocek przyjedzie ?

No i żeby jak najpóźniej (albo wcale) dopadły Was różne "podhalańskiego typu" Staśki, Władki i Jaśki, co to za kibel 1 pln, za parking " bedzie dycha Panocku, hej", za miedzom to już orcyk Józka, więc inny skipas etc., a np. grzaniec bedzie kosztował tyle co w Alpach

Zdravim :-)

#16 kowalczuk

kowalczuk

Użytkownik

• PipPip
  • 273 postów
44

Napisano 04 luty 2010 - 11:54

Fajnie macie, nie ma co - można pozdrościć. Ale jest ok i bardzo cieszy fakt, ze i w małych społecznościach są ludzie, którzy z pasją coś takiego tworzą od podstaw. Trzymam kciuki. Będzie dobrze, Nie dawać się, a może w odwiedziny nie tylko Wrocek przyjedzie ?

...

Zdravim :-)

Ta inwestycja (wyciąg i stok) nie powstaje tak nagle od podstaw a rodzi się w wielkim bólu od kilku dziesiątek lat. Pierwsze jej plany na mapach powstały w roku 1980. Później Kopalnia Victoria w Wałbrzychu zajęła się jej realizacją. Było to jeszcze za PRL-u. Chodził tam orczyk, było podobno naśnieżanie i oświetlenie a miejscowa ludność miała już zalążek masowej rekreacji. Tego okresu dokładnie nie znam. Byłem za granicą i nie miałem możliwości odwiedzania kraju. Gdy przemysł węglowy w Wałbrzychu padł całość przejęła miejscowa władza administracyjna Boguszowa-Gorce. Ośrodek wydzierżawiono i wtedy zaczęły się problemy. Przestał funkcjonować. Przez kilka lat sprawy przeleżały w sądzie. Bezradność wzięła górę. Po latach, t.j. dopiero teraz wyciąg zaczął chodzić na nowo już nie jako orczyk lecz 2-osobowe krzesło. Mostostal Zabrze przy pomocy słowackiego helikoptera zmontowali go ze 2 lata temu, jeszcze za życia ś. p. poprzedniego burmistrza Mariana Nogasia, który na nowo podjął ten proces inwestycyjny. Od tego czasu niewiele nowego się tam stało i inwestycja oczekuje na dokończenie. Do użytku narciarzy wyciąg i stok oddano dopiero teraz, t.j. niecałe 2 tygodnie temu i tylko na soboty i niedziele, głównie z powodu braku funkcjonującego naśnieżania. W lutym ma podobno funkcjonować codziennie, ale z powodu braku tego naśnieżania i stromych odcinków pozostaję co do tego planu sceptykiem.

Oficjalny portal Dzikowca: http://www.dzikowiec.info/

Jest tez gdzies forum dyskusyjne na jego temat, ale trzeba sobie jakos wygooglowac n.p. "dzikowiec forum wyciag narty"

Pozdrowienia,
Ryszard Kowalczuk
----1----2----3----

Nosal

Do tej kolekcji najbardziej stromych stoków w Polsce powinniśmy chyba jeszcze dodać Nosal w Zakopanem:
Nosal - profil w/g tych danych satelitarnych, a więc wszystkie razem obok siebie i w jednakowej skali wyglądają tak:

Nr 1 - Dzikowiec:
http://docs.google.c...&pictureid=2054

Nr 2 - Nosal:
http://www.skiforum....&pictureid=2055

Nr 3 - Szrenica:
http://www.skiforum....&pictureid=2056

Dla łatwiejszego porównania profili można przeciągnąć każdy z nich nad inny.

Pozdrowienia,
Ryszard Kowalczuk
----
1----2----3----

#17 JackW

JackW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 301 postów
196
  • Wrocław

Napisano 29 październik 2010 - 11:49

za dzikowiec.info:
"Firma AREKO – Polska z Zakopanego zaprojektowała i jest wykonawcą systemu sztucznego zaśnieżania oraz budowy oświetlenia stoku góry Dzikowiec. Gmina Boguszów–Gorce uzyskała w październiku pozwolenie na budowę i prace budowlane zostały rozpoczęte. Umowa z wykonawcą opiewa na 4 miliony 27 tys. zł.

Do końca roku powstanie kompleksowy system naśnieżania stoku z pięcioma automatycznymi armatkami śnieżnymi, układ zasilania energetycznego w postaci stacji transformatorowej oraz układ zasilania w wodę w postaci stacji pomp. Mieszkańcy i goście z naszego regionu oraz z Wrocławia, których jest coraz więcej, będą mogli korzystać z uroków zjeżdżania na nartach z Dzikowca bez względu na intensywność opadów białego puchu."

chyba stawiają też elektroniczne bramki

#18 active therapy

active therapy

Użytkownik

• Pip
  • 88 postów
  • Na forum od: 01.2010
20
  • Umiejętności: 10
  • Meribel, 3V

Napisano 29 październik 2010 - 13:24

Osobiscie podziwiam osobe/osoby, ktore inwestuja tyle kasy w ta inwestycje....

#19 Olsen

Olsen

Użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 11.2009
9
  • Wałbrzych

Napisano 30 październik 2010 - 16:35

Inwestorem jest gmina.

No cóż, trzymam kciuki, ale raczej wątpię, by im się udało skończyć w tym roku. I na ich stronie chyba jest babol, bo zbiornik o pojemności 2,5 m3 to troche niedużo. :)

#20 kowalczuk

kowalczuk

Użytkownik

• PipPip
  • 273 postów
44

Napisano 30 październik 2010 - 18:38

Ale kopią, a to już napawa jakąś nadzieją:

http://www.walbrzysz...9&kat=dzikowiec

Z drugiej strony to zadziwiające jak ta biurokracja dzisiejszej Polski potrafi paraliżować przedsięwzięcia gospodarcze. Pozwolenie na budowę dostali dopiero w październiku.

Użytkownik kowalczuk edytował ten post 31 październik 2010 - 16:30
Zdjęcie