Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ski&Sun Świeradów Zdrój

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
235 odpowiedzi w tym temacie

#1 KrzysztofT

KrzysztofT

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 11.2009
3
  • Umiejętności: 7

Napisano 09 grudzień 2009 - 17:54

Świeradów Zdrój - Kolej Gondolowa

Dołączona grafika

Adres : ul. Źródlana 7.

Długość trasy: 2171 m, przy wysokości stacji dolnej 617 m n.p.m. i stacji górnej 1060 m n.p.m. oraz różnicy poziomów 443 m. Czas przejazdu koleją to 8 minut. Przepustowość: 2400 osób/godzinę.

Godziny pracy kolejki: 9:00 - 16:00
Kasy biletowe czynne: 9:00 - 16:00
Dział obsługi kolei: 8:00 - 17:00
Uwaga: W sezonie zimowym dodatkowo dostępna możliwość jazdy wieczorowej na oświetlonym stoku.

Właściciel: Sobiesław Zasada Sp. z o.o.

Adres www ośrodka: http://kolejgondolowa.pl

Położenie: Góry Izerskie- Świeradów Zdrój

Dojazd : Google Maps:

Parkingi. Duży darmowy parking bezpośrednio przy dolnej stacji gondoli. Dodatkowo płatne parkingi w mieście.

Świeradów-Zdrój
jest miejscowością leżącą w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, niedaleko Jeleniej Góry, u podnóża Gór Izerskich. Miasto leży w dolinie rzeki Kwisy, w tzw. Obniżeniu Świeradowskim. Na obszarze 10 km obniżenie to tworzy dolinę ciągnącą się od Rozdroża Izerskiego. Nad doliną wznosi się od zachodu i południowego wschodu Wysoki Grzbiet, a od północnego wschodu Grzbiet Kamienicki.
Świeradów-Zdrój, słynie głównie z połączenia naturalnych zasobów wód radoczynnych, borowiny, lasów świerkowych i niezwykłego położenia, zapewniającego specyficzny mikroklimat. Dzięki niemu naturalna pokrywa śnieżna spoczywa na okolicznych stokach co najmniej przez 90 dni w roku.

Noclegi:
Noclegi dostępne bezpośrednio w samym Świeradowie, lub pobliskich miejscowościach. Niektórzy z uwagi na ceny i standard preferują zakwaterowanie po czeskiej stronie w Harrachov. Wyszukiwanie noclegów: Noclegi w okolicy Świeradowa Zdroju.

Trasy
Trasa narciarska ma 2500 m długości i zróżnicowany poziom trudności, jest naśnieżana (20 armatek śnieżnych) oraz oświetlona przy pomocy 68 masztów oświetleniowych z 136 lampami dla wykorzystania do jazdy po zmroku. Jest to jedna z trzech najdłuższych i najlepiej oświetlonych nartostrad w Polsce. Średnie nachylenie trasy - 19%.
Interaktywna mapa

Ceny:
Karnet dzienny: NORMALNY - 95 zł, ULGOWY - 75 zł
(ważny w godzinach od 9:00 do 16:00 - 7 godzin)

Karnet przedpołudniowy: NORMALNY - 70 zł, ULGOWY - 60 zł
(ważny w godzinach od 9:00 do 12:30 - 3,5 godziny)

Karnet popołudniowy: NORMALNY - 65 zł, ULGOWY - 60 zł
(ważny w godzinach od 12:00 do 16:00 - 4 godziny)

Karnet wieczorny: NORMALNY - 65 zł
(ważny w godzinach od 18:00 do 22:00 - 4 godziny)

Karnet 2 dniowy: NORMALNY - 170 zł, ULGOWY - 140 zł
Karnet 3 dniowy: NORMALNY - 250 zł, ULGOWY - 195 zł
Karnet 6 dniowy: NORMALNY - 410 zł, ULGOWY - 330 zł
Karnet 7 dniowy: NORMALNY - 450 zł, ULGOWY - 380 zł

Widok z kamer online:

Kamera online

Serwis narciarski:
Naprawa i regeneracja nart

Serwis narciarski i snowboardowy wyposażony jest w profesjonalne maszyny do ostrzenia nart i snowboardów oraz smarowalnicę Montana, co oprócz doświadczenia pracowników daje gwarancję najwyższej jakości obsługi. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu serwisu sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego:

• ostrzenie
• smarowanie
• naprawa ubytków
• regulacja i montaż wiązań
• pełna regeneracja ślizgów

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi:

Szkoła narciarska

• przedszkole narciarskie
• nauka jazdy od podstaw
• doskonalenie techniki jazdy
• carving (free, race, fun)
• treningi sportowe na tyczkach i bojach carvingowych

Wyżywienie

Tradycyjna kuchnia góralska- Restauracja SMAK BACA w budynku stacji dolnej Kolei Gondolowej. Do dyspozycji naszych gości jest 150 miejsc na Sali i 120 miejsc na tarasie przed restauracją. Samoobsługa.
Ceny jak pamiętam przyzwoite.

Galeria zdjęć

Zdjęcia ośrodka

Moje uwagi.

Byłem tam w poprzednim sezonie. Był to pierwszy rok po przebudowie i zainstalowaniu kolei gondolowej. Fajne i spokojne miejsce w porównaniu np ze Szklarską Porębą. Lepiej przygotowany stok i mniej ludzi. Głównymi atutami są: bliskość ( Wrocław, Poznań, Szczecin) i nowoczesna gondola. Dobre miejsce na rozgrzewkę przed wypadem w Alpy. Niestety ośrodek dysponuje na tym etapie tylko jedną trasą zjazdową.

Użytkownik kulikowski edytował ten post 15 styczeń 2010 - 13:11

#2 kaaarol

kaaarol

Użytkownik

• Pip
  • 54 postów
  • Na forum od: 01.2010
3

Napisano 14 styczeń 2010 - 23:15

Polecacie ten stok czy nie? Bo podobno jest za wąski i w połowie płaski?

#3 remila

remila

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 01.2009
3

Napisano 15 styczeń 2010 - 12:55

Ja nie polecam, bylismy tam w okolicach sylwestra w tym roku. Stok wąski, generalnie bardzo słabo przygotowywany. W tym okresie było w kilku miejscach bardzo duże oblodzenie, w polowie stoku leżeły grudy lodu o wielkości piłki do tenisa (na całej szerokości) :eek: Ludzi było dużo, knajpa na dole czynna ale nie działała toaleta :eek: Bylismy tam pierwszy raz i raczej ostatni. To wyplaszczenie to akurat najmniejszy problem.
pozdr :)

#4 piotras100

piotras100

Nowy użytkownik

• 2 postów
0
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 17 styczeń 2010 - 11:29

Faktem jest, że gondole to prawdziwa Europa. Ale stok to porażka. Pierwsze część jest dla co najmniej średniozaawansowanych. Ponieważ siłą rzeczy nowicjusze nie mają jej jak ominąć to trup ściele się gęsto. Zwłaszcza, że lodu tam nie brak. Potem odcinek płaski i na sam koniec jeszcze można pokręcić. Pojadę tam, gdy będzie więcej stoków - co przy okazji otwarcia obiecywano.

#5 Tosiek93

Tosiek93

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 09.2008
14
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 18 wrzesień 2010 - 09:49

Ale ogóle ośrodek z przyszłością. Dorobić trasę po lewej od gondolki tą co jest poszerzyć. Może za parę lat będę tam stałym gościem ^^

#6 szaman

szaman

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 11.2006
0
  • Wrocław, Świeradów Zdrój

Napisano 03 październik 2010 - 21:23

Jeździłem na tym stoku i rzeczywiście pierwszy odcinek nie jest dla osób początkujących. W ogóle nie jest to trasa dla początkujących, więc nie wiem dlaczego jest poruszana ta kwestia. Fakt: Przydałaby się jeszcze jedna trasa, by urozmaicić jazdę. Powinni też częściej ratrakiem pośmigać. Całkiem luksusowo ;) by się zrobiło, gdyby poszerzyli trasę. Byłem tam kilka razy i nie nudziłem się. Póki co ja będę tam jeździł i polecam tę trasę, bo jest zwariowana.

P.s. Złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy.
[COLOR=Green]Jak nigdy...Czekam na[/COLOR] [COLOR=Silver][COLOR=Gray]śnieg***[/COLOR] [/COLOR]:)

[COLOR="RoyalBlue"]jakieś deseczki jeszcze by sie przydały... :D[/COLOR]

#7 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 11.2010
26

Napisano 29 listopad 2010 - 19:09

Macie może info kiedy na Gondoli otwarcie sezonu?Bo dzis u mnie spadło 40cm śniegu to na gondoli pewnie ponad 50cm i skoczył bym w tygodniu na nocną :),tak na rozpoczęcie sezonu.

#8 skigk

skigk

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 10.2010
0
  • Umiejętności: 5
  • lubuskie

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:16

Czy ktoś zna cennik na ten sezon. Administratora strony www zaskoczyła chyba zima i nie nadąża w aktualizacji strony.

#9 Hultaj

Hultaj

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
  • Na forum od: 10.2010
55
  • Umiejętności: 1
  • Łódź

Napisano 02 grudzień 2010 - 21:42

Powiem tak. Jeździłem tam jeden wieczór w ubiegłym roku. I tyle wystarczy by nie zdechnąć tam z nudów. Jedna trasa ! Co gorsza raczej dosyć kiepska. Sprawia wrażenie ordynarnie wyrąbanej w lesie. Kawałek jest gdzie zaszaleć, by za chwilę przejść w prawie płaską. Końcówka znów trochę ostra ale bez przesady.
Czy oblodzona czy nie to już kwestia bierzących warunków pogodowych. Szału nie ma.
Podsumowując: Cena nie adekwatna do atrakcyjności obiektu. Szkoda zachodu a jeśli ktoś rozważa dłuższy wypad do Świeradowa na narty to serdecznie odradzam. Jeszcze nie ten czas , może za parę lat.

#10 Mizar_nt

Mizar_nt

Użytkownik

• Pip
  • 58 postów
  • Na forum od: 01.2009
3
  • Nowy Tomyśl

Napisano 16 grudzień 2010 - 15:31

Masz rację w zeszłym sezonie zjechałem na nocnej jeździe w sumie 5 razy i poszedłem się ugrzać do knajpki, bo na tej trasie kompletnie nie ma co robić - może na 30% jej długości na samym początku jakoś można pośmigać, a później same nudy!!!

#11 bigart

bigart

Użytkownik

• Pip
  • 71 postów
2
  • Okolice Poznania

Napisano 21 grudzień 2010 - 09:24

w zeszłym sezonie miałem okazję pojawić się w Świeradowie i wrażenia podobne do moich poprzedników.

Cena masakra! za jedną trasę i do tego w 1/3 płaską to jest naprawde za dużo, a z tego co widzę w stosunku do poprzedniego sezonu jeszcze ceny podnieśli.

Byłem na jeździe dziennej i wieczornej bo po prostu nie było innej opcji do pojeżdżenia w tej miejscowości, dobrze że ten wypad trwał tylko jeden dzień...

Moim zdaniem cena max 50 zł - karnet normalny, byłaby odpowiednia do warunków jazdy jakie tam w tej chwili zostały stworzone.

#12 Morwi

Morwi

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 11.2010
26

Napisano 22 grudzień 2010 - 21:39

Ja co do samej gondoli mam mieszane uczucia niby standard alpejski,ale czegoś jednak brakuje.Gondola jak najbardziej mi się podoba,jedzie szybko(o ile nie zaczną kombinować) nie wieje czyli pełen komfort.Ale już do stoku można mieć zastrzeżenia początek i koniec bardzo fajne,ale środek jest mocno płaski ja na snowboardzie musiałem się rozpędzić się 500m wcześniej aby przejechać ten odcinek.Dużo można było zarzucić przygotowaniu stoku po godzinie już nic nie zostało że sztruksu i tworzyły się nie małe muldy.Choć teraz obserwując kamerki widzę że jest o wiele lepiej,może nauczyli się korzystać że swych 2 nowych ratraków.Na gondole wpadałem zawsze na nocną i mogę polecić ludzi mało i te wrażenia,także często robiłem wypady na nocną jazdę w tygodniu.Chyba najgorsza rzecz to ceny szczególnie w tym roku,warunki nie są tak super aby brać tyle za karnet.Suma sumarum wyniesie mnie to mniej niż wyjazd na Spindla gdzie za karnet dla osoby dorosłej musimy zapłacić 112zł a na gondoli 97zł.Odległość też mniejsza do Szpindla 120 km a Świeradów 60km,choć i tak wole Czechy trasy ciekawsze i duży wybór.Ogólnie polecam odwiedzić gondole choć raz bo na dłuższą metę nie polecam.Jedna trasa choć 2,5km robi swoje na dłuższy wypad nuda a cena mocno przesadzona.

#13 tycoon

tycoon

Użytkownik

• PipPip
  • 233 postów
  • Na forum od: 02.2010
34
  • Wrocław

Napisano 28 grudzień 2010 - 06:52

Promocja przedsylwestrowa!!
W dniach 25.12.2010 do dnia 31.12.2010r. 15 % zniżki !!!
na wszystkie SKIPASS’y, z wyjątkiem biletów turystycznych.
Zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa!

źródło: http://skisun.pl/new...rzedsylwestrowa

To wychodzi 82,45 zł za całodzienny karnet, i prawie 57 zł za nocną jazdę. Powoli ceny do zaakceptowania... szkoda tylko, że ciągle jest tylko 1 dosyć nudna trasa zjazdowa :-(

#14 tomek8-78

tomek8-78

Użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
  • Na forum od: 02.2007
4
  • Okolice Zielonej Góry

Napisano 01 styczeń 2011 - 15:15

Byłem tam wczoraj na sylwestra. Ogólnie bardzo mi sie podobało , choć pogoda dała plamy ale tak to w górach bywa i trzeba sie na to zawsze przygotować.
Sam stok może nie robi wielkiego wrazenia ale przyjemnośc jest i to ogromna. W miare stromy poczatek i koniec stoku , przepłaszczenie w połowie ale szybko sie to przejeźdza.
Wczoraj był bardzo oblodzony ze wzgledu na wiatr i padający deszcz który marznął ale dla mnie takie warunki to bomba.
Cena warta tego stoku gdyż w 7 h mozna przejechać ponad 50 km , szybka gondola a to oznacza brak kolejek I TO BARDZO LUBIE.
[COLOR="Red"][/COLOR]Tomek

#15 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 21 luty 2011 - 14:11

Byłem na gondoli pierwszy raz na wieczornej jeździe w zeszła sobotę. Górka jest bardzo niewymagająca. Na trasie bardzo dużo lodu i kopy śniegu zsunięte z na zewnętrzną stronę trasy. Nie ma się jednak co dziwić skoro trasa wykorzystywana jest 7 dni w tygodniu od 9-22. Na nocną jazdę to i tak rewelacja. Porównywalna alternatywa jest w Szpindlu. Jednak aż prosi się o nowe trasy i wyciągi.

#16 gucio2020

gucio2020

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 02.2010
2

Napisano 07 marzec 2011 - 09:26

W niedziele zaliczyłem nocną na gondoli. Było wybornie! Stok dobrze przygotowany, ludzi niewiele i lekki mrozik. Ok 21 pojawiło się parę miejsc z lodzikiem ale nie zmienia to mojej oceny. :)

#17 sanderke

sanderke

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 03.2011
0
  • Umiejętności: 4

Napisano 14 marzec 2011 - 21:55

Byłam tam w terminie od 23.02 do 1.03 i sie nie zawiodlam
co prawda w niektorych rejonach duzo lodu i muld ale da sie je ominac lun ewentalnie na nich zahamowac
jak dla mnie w skali od i do 10 to 7.5
czemu tyle? glownie przez lod i ceny
jestem dosc poczatkujacym narciarzem ( jezdze od grudnia 2010) i dalam sobie rade wiec stok przy uwadze jest dla poczatkujacych

#18 jarod

jarod

Użytkownik

• PipPip
  • 186 postów
  • Na forum od: 12.2010
53
  • Jelenia Góra

Napisano 22 marzec 2011 - 15:06

Na Gondolce nadal warunki przyzwoite, rano nawet rewelacyjne, równo i twardo, sztruksik aż miło, ok 11-12 na dole robi się już breja i jest średnio, na górze nadal ok choć już dość miękko i mokro. Śnieg dość wolny także w środkowej części trzeba walić na krechę bo inaczej czeka nas praca kijami. Eh, kto wytyczał tę trasę...

#19 isegrin

isegrin

Użytkownik

• PipPip
  • 145 postów
  • Na forum od: 10.2011
74
  • Karpacz

Napisano 24 grudzień 2011 - 15:29

Witam,
podobno sezon został dzisiaj otwarty, choć nie mogę zlokalizować na kamerkach ani jednego człowieka...

Za to, jak widzę, nic się nie zmieniło na tej stacji - propaganda sukcesu nadal rządzi!!! :D

Swieradow.JPG

Żadnych wniosków po minionym sezonie... Żadnych...

#20 bilski

bilski

Użytkownik

• Pip
  • 59 postów
17
  • Miasto cudów- Oława

Napisano 24 grudzień 2011 - 21:27

heh! Byłem tam może 4 lub5 razy i tylko raz jechało się fajnie (jazda wieczorna) . To chyba tyle w temacie.