Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czechy Uwaga ! - żarty się skończyły !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 -r2d2.

-r2d2.

Użytkownik

• Pip
  • 86 postów
  • Na forum od: 09.2007
9
  • Umiejętności: 8
  • Jelenia Góra

Napisano 06 listopad 2009 - 10:51

Już się pogubiłem ... To trzeba miec to co tu piszecie czy nie ? Jak mnie złapie jutro policja czeska np. bez zapasowych żarówek to moga mi wlepić mandat czy nie ?

Użytkownik -r2d2. edytował ten post 06 listopad 2009 - 10:52

W Górach jest wszystko co Kocham 

#22 fox34

fox34

Użytkownik

• PipPip
  • 190 postów
  • Na forum od: 10.2008
40
  • Umiejętności: 7
  • Bolesławiec

Napisano 06 listopad 2009 - 10:53

Zdarzają się 2 może 3 dni w roku kiedy pada śnieg na tyle intensywnie, że leży na drogach.

Opony zimowe, to nie znaczy opony śniegowe. Poniżej zera letnia mieszanka gumy twardnieje i przestaje spełniać role opony a zaczyna ślizgów bobslejowych ;)
  • barby podziękował za tę wiadomość

#23 jahu

jahu

pierdziel na co dzień :)

• PipPipPipPip
  • 1325 postów
  • Na forum od: 11.2006
545
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 06 listopad 2009 - 10:55

Już się pogubiłem ... To trzeba miec to co tu piszecie czy nie ? Jak mnie złapie jutro policja czeska np. bez zapasowych żarówek to moga mi wlepić mandat czy nie ?

mogą Cię nawet up.. za brak Agrafki ze stali nierdzewnej w ilości sztuk 8 :D:D:D
udanych zakupów życzę !!

pozdro
jahu

Szkolenia w Austrii  :)  --> naDechy.pl

#24 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
779
  • Opole

Napisano 06 listopad 2009 - 10:58

Chcesz i potrafisz podpierać się po "pepicku" np. swoją "konwencją Genewską" to sprawdź to empirycznie jutro ;-)
Łatwiej chyba jednak kupic te żarówki i mieć święty spokój, co ?

Zdravim :-)

#25 janusz35

janusz35

Użytkownik

• PipPip
  • 285 postów
  • Na forum od: 02.2008
44
  • Beskid Niski i okolice

Napisano 06 listopad 2009 - 11:03

Tu znajdziecie szczegółowe wymagania co do wyposażenia samochodu w zimie w poszczególnych krajach Europy:
http://www.pro-motor...yposazenie.html
tu też:
http://www.norcom.co...pic.php?p=64871
A oto wyposażenie obowiązkowe apteczki na Słowacji (znajomy słowacki policjant poradził mi kupić "lekarniczkę" na Słowacji to sie do mnie nikt nie przyczepi. Oto tem spis:
-gaza hydrofilna, składana sterylna 7,5 x 7,5 cm - 10 sztuk
-roztwór dezynfekcyjny Ajatin - jodyna 50 ml - 1 szt.
-ustnik do sztucznego oddychania - 1 szt.
-folia izotermiczna - 1 szt.
-chusta trójkątna - 2 szt.
-rękawice ochronne (gumowe) jednorazowe - 1 para
-chusta foliowa 20 x 20 cm - 1 szt.
-plaster, szeroki 1,25 cm - 1 szt.
-bandaż sterylny - 4 szt.
-kompresy hydrofilne, sterylne 10 x 15 cm - 1 szt.
-kompresy hydrofilne, sterylne 6 x 5 cm - 1 szt.
-opaska gumowa 70 cm - 1 szt.
-opaska elastyczna 6 x 4 cm - 1 szt.
-plaster opatrunkowy 8 x 4 cm - 10 szt.
-agrafki - 4 szt.
-nożyce - 1 szt.
-plastikowy pojemnik apteczki do transportu - 1 szt
Ciekawa jest sparawa z "kołem zapasowym" czy w tym pojęciu mieści sie zestaw do naprawy koła, w jaki teraz jest wyposażona większość nowych samochodów

#26 barby

barby

Użytkownik

• PipPipPip
  • 509 postów
130
  • SOSNOWIEC

Napisano 06 listopad 2009 - 11:05

No nie wiem, jeżdżąc tylko po np. Warszawie po co mi opony zimowe?

...a co Wy tam macie podgrzewane drogi?
Pozdrawiam Basia (...barby to tak z przekory :D )

#27 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Ojczyzna

Napisano 06 listopad 2009 - 11:09

raz wystarczy przejechać przez Niemcy, by zapomnieć o wariancie Czeskim czy Słowackim ...

dla niezdecydowanych ...
jeśli wpiszemy trasę np.w map gogle, to mamy zazwyczaj wskazanych (automatycznie) dwa lub więcej wariantów tarasy - oczywistość sami możemy to konfigurować dowolnie - ciekawym jest natomiast to, iż warianty krótsze (prowadzące przez Czechy albo Słowację) mają dłuższy orientacyjny okres przejazdu .

j.:)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#28 Jarda

Jarda

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPipPip
  • 2956 postów
  • Na forum od: 01.2007
779
  • Opole

Napisano 06 listopad 2009 - 11:14

raz wystarczy przejechać przez Niemcy, by zapomnieć o wariancie Czeskim czy Słowackim ...

dla niezdecydowanych ...
jeśli wpiszemy trasę np.w map gogle, to mamy zazwyczaj wskazanych (automatycznie) dwa lub więcej wariantów tarasy - oczywistość sami możemy to konfigurować dowolnie - ciekawym jest natomiast to, iż warianty krótsze (prowadzące przez Czechy albo Słowację) mają dłuższy orientacyjny okres przejazdu .

Jark - wyjąłeś mi to z "głowy" Sam takie symulację "guglałem" sobie wczoraj i wychodziło mi za każdym razem (biorąc różne punkty w A czy I), ze trasy z południa PL przez Czechy są krótsze dystansem, ale dłuższe czasowo niż przez Niemcy. I wcale nie trzeba się ocierać o mityczne korki pod Monachium, a traski jak ta lala - non stop "autobahna" :-)

Zdravim :-)

#29 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Wrocław

Napisano 06 listopad 2009 - 11:30

Jarku, ale nie kazda podroz sprowadza sie do przemierzania polowy Europy... Pomys o ludziach takich jak ja, czyli tych co jezdza jednodniowo na pobliskie czeskie stoki...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#30 KubaR

KubaR

Użytkownik

• PipPipPip
  • 519 postów
  • Na forum od: 11.2007
309
  • Umiejętności: 2
  • Rabka - Zdrój

Napisano 06 listopad 2009 - 11:45

Chcesz i potrafisz podpierać się po "pepicku" np. swoją "konwencją Genewską" to sprawdź to empirycznie jutro ;-)
Łatwiej chyba jednak kupic te żarówki i mieć święty spokój, co ?

Owszem ajk chodzi o żarówki czy drógi trójkąt to nie tylko łatwiej ale i sensowniej. Ale nie będa woził czy kupował kolejnej apoteczki bo się coś komuś p**********o (a swoją "górską" wożę zawsze). I prowadziłem eksperyment z konwencją wiedeńską w rozmowie z policjantem słowackim. Na początku było nerwowo potem dość przyjemnie.

Kuba

Użytkownik chemik edytował ten post 06 listopad 2009 - 11:51
Proponuje uzyc slowa "pomylilo"...

#31 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Ojczyzna

Napisano 06 listopad 2009 - 12:11

Jarku, ale nie kazda podroz sprowadza sie do przemierzania polowy Europy...

Masz racje ....oczywiście, że wariant 'przez Niemcy' nie jest wygodny dla wszystkich.
Mieszkańcy południa kraju zapewne częściej będą wybierać warianty Czeski i Słowacki ... to zrozumiałe.
o dojazdach na stoki sąsiadów nie wspominając

...dla mnie wariant 'Niemiecki' jest wygodny bo mieszkam w centrum kraju
dla przykładu, trasa do Livigno - mapy Gogle
- przez Słowację, trasa 1462 km czas przejazdu 17.36 godz
- przez Czechy, trasa 1417 km czas przejazdu 18,06 godz
przez Niemcy (4 warianty do wyboru)
1 - trasa 1398 km czas przejazdu 15.02 godz
2 - trasa 1402 km czas przejazdu 15.51 godz
3 - trasa 1542 km czas przejazdu 16.16 godz
4 - trasa 1425 km czas przejazdu 15.18 godz ta jest przez Monachium

jechałem 'niemiecką' wersją 4 .... faktyczny czas przejazdu, 16.30 godzin w tym;
- 1 godzina przymusowego grill na autostradzie (wypadek drogowy)
- krótki czas oczekiwania (ok. 15 min) na przejazd przez tunel ...

jarek:)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#32 piotrekwawa

piotrekwawa

Użytkownik

• PipPipPip
  • 302 postów
33
  • Umiejętności: 6
  • Józefosław

Napisano 06 listopad 2009 - 14:31

Opony zimowe, to nie znaczy opony śniegowe. Poniżej zera letnia mieszanka gumy twardnieje i przestaje spełniać role opony a zaczyna ślizgów bobslejowych ;)

To mit, wmawiany nam przez koncerny.

Za auto-świat

"Mity o zimówkach

Jeśli przeczytaliście gdzieś, że opony zimowe są konstruowane pod kątem dobrego odprowadzania wody i jazdy w warunkach jesiennych, to zaręczamy, że to bzdura. W niemal każdym teście opon zimowych „Auto Świata” dla porównania testujemy jedną oponę letnią i wyniki tej konfrontacji zawsze są podobne: zimówki zdecydowanie wygrywają na śniegu, niektórych konkurencji na oponach letnich w ogóle nie da się zaliczyć (np. podjazdu pod górkę). Jednak w hamowaniu na mokrym asfalcie, w podatności na aquaplaning i prowadzeniu po mokrej drodze opona letnia zawsze pokonuje zimową. Zresztą wystarczy obejrzeć typowy bieżnik opony zimowej, aby zobaczyć, że nie ma ona szerokich kanałów odprowadzających wodę jak opona letnia, natomiast jest pełna miniaturowych nacięć (lamel), które wgryzają się w śnieg, ale nie odprowadzają dobrze wody."

http://www.auto-swia...wady,22561.html

Już w zeszłym roku ADAC nie śmiało pisał, że zimówki są super ale...

Użytkownik piotrekwawa edytował ten post 06 listopad 2009 - 14:33

• fox34 podziękował za tę wiadomość

#33 magi67

magi67

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPip
  • 156 postów
  • Na forum od: 12.2006
19
  • Dębica

Napisano 10 listopad 2009 - 22:03

A może ktoś ma link do tekstu Konwencji Genewskiej dotyczącej wyposażenia samochodu w wersji czeskiej i słowackiej?Każdy sobie druknie i być może rozwiąże to trochę problemów na tranzycie.
Pozdrawiam...

#34 em7

em7

Użytkownik

• Pip
  • 30 postów
10
  • Wrocław

Napisano 11 listopad 2009 - 10:28

Temat bardzo ciekawy.. Co nieco pokazały google:
http://www.grupy.v10...55,2007_08.html
wygląda na to, że dobrze wiedzą o niezgodności z Konwencją ale wymagają wg swoich zasad.
A tu można pokombinować z tekstami w różnych językach.
http://translate.goo...ved=0CB4Q_wEwCg

#35 SkiDestructor

SkiDestructor

Użytkownik

• Pip
  • 49 postów
  • Na forum od: 12.2008
14
  • Świętoszów

Napisano 11 listopad 2009 - 14:29

[quote name='magi67']A może ktoś ma link do tekstu Konwencji Genewskiej dotyczącej wyposażenia samochodu w wersji czeskiej i słowackiej?Każdy sobie druknie i być może rozwiąże to trochę problemów na tranzycie.

Oto link:
http://pl.wikipedia...._ruchu_drogowym
wystarczyło w google (nie gogle!) wpisać;)
Ciekawe są wnioski do jakich można dojść po przestudiowaniu tematu;
1. Czesi czy Słowacy i inni sygnatariusze konwencji nie powinni (teoretycznie) nakładać mandatów za braki w apteczce czy brak żarówek,
2. Jednak to robią (nasza PP też święta nie jest):confused:
3. Niezgodności co do wyposażenia pojazdu są chyba jednym z mniejszych problemów wynikających z Konwencji Wiedeńskiej i np naszego Prawa O ruchu Drogowym:confused:
4. Niezgadzając się na mandat mamy pełne prawo odmówić jego przyjęcia!!!
5. Odmawiając przyjęcia mandatu musimy liczyć się z rozprawą sądową przed właściwym dla miejsca zdarzenia sądem (przymusowe wyjazdy np do Czech)
6. Lepiej zainwestować w święty spokój (czytaj: dopsażyć pojazd w wymagane w danym kraju rzeczy)
i jeszcze jedno, dla tych co english no comprende perfawor;) to link do tekstu Konwencji w ludzkim języku:
http://www.stacja.co...8/konwencja.htm

"Jeśli przeczytaliście gdzieś, że opony zimowe są konstruowane pod kątem dobrego odprowadzania wody i jazdy w warunkach jesiennych, to zaręczamy, że to bzdura"

Racja, tylko z racją jest jak z d**ą - każdy ma swoją:rolleyes: szanowny kolega piotrekwawa nie wziął pod uwagę, że opona zimowa jest pewnego rodzaju kompromisem, tzn jej przeznaczenie zostało dostosowane do tzw średnich warunków drogowych panujących w danej części świata o określonej porze roku. Większość opon zimowych dostępna u nas przystosowana jest do jazdy po śniegu lub błocie pośniegowym oraz po suchej nawierzchni przy temperaturze poniżej +7stC.

Użytkownik SkiDestructor edytował ten post 11 listopad 2009 - 16:21

"mów co myślisz, rób co mówisz"

#36 skiborys

skiborys

Użytkownik

• PipPipPip
  • 310 postów
36
  • Lubuskie

Napisano 13 listopad 2009 - 17:04

ludzie a kto rozsądny jedzie na narty tranzytem w Alpy czy nawet do Czech bez zimowych opon?Wiadomo ze zdecydowana wiekszosc je ma, ich zakup to zaden problem wiec o co chodzi.Apteczka i żarówki zapasowe są wymagane takze i u nas.Jak dla mnie to żadnego problemu nie ma.Bywam w Czechach czasem kilka razy w tygodniu jezdze tam od lat i jakos nigdy nie mialem z nimi problemu.Pozdrawiam
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#37 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12947 postów
  • Na forum od: 11.2007
7823
  • Warszawa

Napisano 13 listopad 2009 - 17:42

Cześć

ludzie a kto rozsądny jedzie na narty tranzytem w Alpy czy nawet do Czech bez zimowych opon?Wiadomo ze zdecydowana wiekszosc je ma, ich zakup to zaden problem wiec o co chodzi.Apteczka i żarówki zapasowe są wymagane takze i u nas.Jak dla mnie to żadnego problemu nie ma.Bywam w Czechach czasem kilka razy w tygodniu jezdze tam od lat i jakos nigdy nie mialem z nimi problemu.Pozdrawiam

Dokładnie. Zimowa opona to obowiązek. Rozwalono mi już zderzak tylni 6 razy bo kierowcy mieli na ten temat swoje zdanie.
Co do reszty też jest pełna jasność.
Pozdro

#38 piotrekwawa

piotrekwawa

Użytkownik

• PipPipPip
  • 302 postów
33
  • Józefosław

Napisano 17 listopad 2009 - 11:25

Cześć

Dokładnie. Zimowa opona to obowiązek. Rozwalono mi już zderzak tylni 6 razy bo kierowcy mieli na ten temat swoje zdanie.
Co do reszty też jest pełna jasność.
Pozdro

Z tym rozwalonym zderzakiem to poważnie? Jeśli tak, to może nie była to wina braku opon zimowych może twój samochód ma krótszą drogę hamowanie niż inne, a może inni mieli gorsze opony zimowe, może mieli niesprawne (zużyte) amortyzatory, droga hamowania znacząco się wtedy wydłuża zwłaszcza w autach wyposażonych w ABS.
Opony zimowe są niezbędne lecz ich wymiana nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa.
Potem jadą tacy debile 140km/h na ośnieżonej jezdni.
Mam zimówki, ESP, ASP, 8 poduszek nic mi nie grozi :(

Nic nie zastąpi rozsądku.

#39 gas

gas

Użytkownik

• Pip
  • 88 postów
  • Na forum od: 09.2008
16
  • Mokotów - m. stołeczne

Napisano 17 listopad 2009 - 11:56

O rozsądku napisano całe tomy rozpraw (w tym pewnie parę habilitacyjnych:D) ...
Głównym aspektem sprawy jest doświadczenie - które może być nabyte w dwojaki sposób:
1. empirycznie tzn. własne doświadczenie
2. łopatologicznie - tzn. poprzez uczestniczenie w lekcjach wszelkiego typu "szkół jazdy".
Cóż z tego, że mamy ABS, ESP, IPS ... CIA, FBI, KGB, CBA (żart:D:D), kiedy tak na prawdę kierowca nie umie, nie wie jak go zastosować. Któryś z kolegów forumowiczów raczył był napisać, że ABS "wydłuża" drogę hamowania ... jest to prawda, ale służy on nie do hamowania, a do uniknięcia blokowania kół występującego przy hamowaniu i tym samym UMIEJĘTNEGO ominięcia przeszkody ... cóż kiedy większość "dobrych" kierowców zna dwa pedały (hmm - jak to brzmi!) - gaz i hamulec - i co na drodze bardzo dobrze widać najpierw podłoga z gazem a później podłoga z hamulcem i tak co pięć sekund ... cóż w trakcie jazdy noga się męczy i może przez to chcą zafundować jej trochę gimnastyki??? "Wiekowi" kierowcy natomiast (ci nauczeni jazdy na Fiatach i Polonezach) wiedzą, że bardzo dobrym hamulcem jest sam silnik - silnik wspomagany hamulcem ... ale to tyle trucia ...

Chciałbym jednocześnie zadać pytanie (takie trochę bliższe głównego wątku), kto na tzw. "drodze" próbował zmienić żarówkę ???

W moim słodkim pojeździe trzeba wymontować cały przedni reflektor i dopiero wtedy jest dostęp do wymiany żarówy ... Ze słyszenia wiem, że w pewnej francuskiej stajni (tej na "R") trzeba demontować nadkole i zderzak ...

Także zasadność wożenia żarówek jest wątpliwa, tym bardziej, że chcąc wymienić ją u mechanika musimy drożej zapłacić (mechanik żyje m.in. z prowizji od zakupu żaróweczki), a co gorsza, kiedy ten nam zamontuje naszą musimy i tak i tak nabyć uzupełnienie braku - całkowity bezsens ...
Osobnym tematem są ksenony, ale o tym już ktoś pisał wcześniej ...
[FONT="Fixedsys"][COLOR="DeepSkyBlue"][COLOR="DarkOrchid"]WOLNY TYBET ![/COLOR][/COLOR][/FONT]

#40 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 17 listopad 2009 - 12:01

dla niezdecydowanych ...

Np. z Krakowa nie bardzo ma to sens :)
Szkoda, ale po raz kolejny "oslabia" mnie refleksja ze ludzie np. ze Szczecina
maja blizej ode mnie w Alpy (troche), a znacznie szybciej i taniej :)