Skocz do zawartości

Jak ustawic wiązania na Flowflex? [Fischer]


zuchu

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam problem. Kupiłem Fischery z flowflexem a moj rozmiar skorupy buta to 355 mm. Mam już przykręcone wiązania do płyty ale but sie nie mieści. Z tego co widze, nie można juz przykręcic ich dalej. Czy wiązania Z12 można jeszcze jakoś rozsunac? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But ma zaznaczony punkt A... Na plycie flowflexa tez masz oznaczony ten punkt... Punkt A na plycie musi sie sie pokryc z punktem na bucie... Regulacje wiazan masz dwustopniowa... Po pierwsze przod i tyl wiazania wkrecasz w odpowiednie otwory, ktore powinny byc oznaczone na plycie... Oznaczenie polega na opisie numerycznym odpowiadajacym dlugosci skorupy buta... Po przykreceniu wiazania drugim stopniem regulacji jest przesuniecie tylu wiazania... W tym celu zajrzyj pomiedzy plyte a tyl wiazania - tam jest taka szeroka metalowa dzwigienka, ktora podnosisz do gory plaskim srubokretem... Nastepnie tyl wiazania przesuwasz na metalowych szynach tak aby dokladnie dopasowac do buta... Opuszczajac dzwigienke blokujesz tyl w tym polozeniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuchunie narzekaj na wagę flowflexu,bo twój jak jest 2008 wzwyż,a jest ,to wagę jego zmniejszono o 25 procent po zastosowaniu karbonu,więc pomyśl o pionierach ,ci to muszą dźwigać:eek:

Słuchajcie mam problem. Kupiłem Fischery z flowflexem a moj rozmiar skorupy buta to 355 mm. Mam już przykręcone wiązania do płyty ale but sie nie mieści. Z tego co widze, nie można juz przykręcic ich dalej. Czy wiązania Z12 można jeszcze jakoś rozsunac? pozdrawiam

Na jakiej podstawie twierdzisz,że wiązań na płycie nie da się już przesunąć na większą skorupę buta ?Odkręciłeś przód i tył.Na moją wiedzę to musisz mieć na płycie odpowiednio zbliżone dziury do twojej skorupy,a tą tylną śrubą lub zapadką w zależności od modelu wiązania Fischer,regulujesz docisk tyłu do obcasa z dużym zakresem tolerancji i ewentualnie masz możliwość też skorygowanie różnic między dziurami na płycie ,a rozmiarem skorupy np.masz dziurę 320,a buta 323,następna dziura 330,nie każdy ma to szczęście że skorupa idealnie pasuje do dziury.Tyłem to sobie możesz regulować,jak kolega koniecznie chce się przejechać ,a bucik mu nie wchodzi ,ale co to za jazda,jak przesuniesz mu tył o 4cm,nie zazna flowflexu tylko jazdy na tyłach:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już przykręcone wiązania do płyty ale but sie nie mieści. Z tego co widze, nie można juz przykręcic ich dalej.

zuchu musi nam wyjaśnić ,czy kupił już narty z przykręconymi wiązaniami na jakiś losowy rozmiar skorupy,czy on coś sobie przykręcił;),czy ktoś mu,ale do jakiego buta,bo normalnie to by tego pytania nie było i wszystko by pasowało:) .....,jest tu wiele niewiadomych i zuchu musi nas oświecić;) Chyba ,że przykręcił sam na ostatnie dziury i mu ociupinkę brakuje,to nadzieja w tylnej zapadce.

Użytkownik arturoarturo edytował ten post 03 listopad 2009 - 15:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nowy narty. Pan w sklepie zapytał sie jaka mam dlugosc buta, nie pamietałem dokładnie wiec powiedziałem, ze cos koło 360 mm. Pan przykręcił wiązania i tyle. Teraz musze pokombinowac z nimi jak tu by przykrecic aby pasowaly do mojego nietypowego rozmiaru. Arturo o co chodzi z tym, ze nie zaznam flowflexu regulujac tylna czesc wiązania? Coś słyszałem, ze jest w Warszawie jakiś serwis, który ustawia wiązania (montuje i ustawia ich siłe) profesjonalnie. Ktoś o tym słyszał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo o co chodzi z tym, ze nie zaznam flowflexu regulujac tylna czesc wiązania?

System Flowflex to kolejna próba stworzenia integralnego systemu pozwalającego pewnie i bezpiecznie wiazać nartę z butem,a jednocześnie pozwala uniknąć zmian na linii narta-wiązanie-but w czasie naturalnego wygięcia narty.To coś w rodzaju niezależnego zawieszenia w samochodzie i to nie prostego ,a wielowachaczowego:D.Kiedyś nawet Fischer reklamował się wspólnie z BMW xdrive.System wymaga prawidłowego położenia buta na płycie,dla precyzyjnej współpracy z wiązaniami bezpiecznikowymi.Nie ma tu tańczenia(jeszcze dzisiaj,ale kto wie w przyszłości:p)do przodu i do tyłu względem "osi" narty,jest tylko jedno precyzyjne położenie,pozwalające wykorzystać pracę tego zawieszenia z jednoczesnym właściwym działaniem bezpieczników i dlatego napisałem,że mając przód i tył wkręcony dla buta np.320 mm,a potem przestawiając tylną zapadkę do tyłu wepniemy buta 350 mm,to nie tylko zaburzymy i to mocno oś narty wzg. buta ,ale wiązanie przy wygięciach narty nie ma szansy prawidłowej pracy,a całośc zamiast unikać naprężeń ,zacznie generować te naprężenia i kicha z flowflexu. pozdrawiam Artur

Użytkownik arturoarturo edytował ten post 03 listopad 2009 - 15:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, chodziło mi o to, że jak ustawie wiązania na x mm i potrzebuje jeszcze powiedzmy 2 mm to czy jak przesunę tylnią czesc wiązania zaburze cały sens? Chemik, kiedyś słyszałem o serwisie w Warszawie, który zajmuje sie tylko takimi sprawami, ustawiają wiązania pod umiejętności itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie zatracisz smakowania flowflexu,bo po to jest ta regulacja w pewnym zakresie,najpierw dobierasz dziury na płycie pod rozmiar buta,a potem ustawiasz docisk w prawidłowym zakresie,regulacja ta jest tymbardziej niezbędna,bo to co pisałem wcześniej,nie każdy ma skorupę(x mm) idealnie dopasowaną pod dziury i wtedy trzeba wybrać najbliższe kompromisowe ustawienie i odpowiednie doregulowanie zapadką z tyłu, w przeciwnym wypadku producent zrobiłby z płyty durszlak:D,chcąc zadowolić wszystkich producentów butów(wymiarów skorup),bądź pewny ,że pod buty Fischera dziury zostały optymalnie skrojone,ale innym producent też daje szansę dopasowania:).Nic,tylko zasuwać;) pozdrawiam Mam nadzieję,że po regulacji tylną śrubą potrafisz odczytać na podziałeczce z tyłu prawidłowy zakres docisku,aby wszystko działało jak trzeba.

Użytkownik arturoarturo edytował ten post 03 listopad 2009 - 14:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że po regulacji tylną śrubą potrafisz odczytać na podziałeczce z tyłu prawidłowy zakres docisku,aby wszystko działało jak trzeba.

Tutaj to w ogóle nie wiem o czym mówisz? Jak już ustawie wiązania, przykręce, do sune tył do buta i chodzi Ci o ustawienie siły DIN, czy jakiś krok wcześniej, podczas montażu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to w ogóle nie wiem o czym mówisz? Jak już ustawie wiązania, przykręce, do sune tył do buta i chodzi Ci o ustawienie siły DIN, czy jakiś krok wcześniej, podczas montażu?

Wszystko bez zmian jak mówiłem tylko oczywiście nie chodzi o kręcenie śruby,bo takowej tam nie masz tylko ustawienie zapadki w takim położeniu,aby obrys dolny korpusu wiązania tylnego,po zapięciu buta mieścił się w zakresie tolerancji na podziałce .To jest ważny element i tu niema pomyłek,albo wiesz o co chodzi ,albo tłumaczymy sobie dalej;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Zakupiłem Fischery z Flowflex'em - jak mam dokręcić wiązania ? Rozmiar buta 28,5 (328 MM) Które miejsce na wiązaniu ma wskazywać ten przedziałek ? Od czego mam zacząć ? Wiem gdzie jest punkt A na narcie i bucie ale jak dokręcić te wiązania aby się pokrywały z tymi numerkami ? Te numerki mają być przed czy pod wiązaniem ? Czy może te śruby wiązań należy wkręcać w te dziurki (w tym przedziale) A co do dziurek - czy nie są one sa małe na te wkręty ? Czy one się mają rozejść podczas wkręcania ?

Użytkownik Żółwik edytował ten post 12 styczeń 2011 - 23:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...