Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

buty na haluksy ;) ale poważnie ...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ptrc

ptrc

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 10.2009
0

Napisano 20 październik 2009 - 09:35

witam

Jakie buty, ew jakiej marki wybierać w przypadku szerokiej stopy. Zamierzam w tym roku kupić całkowicie nowy sprzęt, do tej pory zawsze wypożyczałem. Niestety to co zauważyłem to to, że w czasie jazdy po pewnym czasie występował ostry ból w prawej stopie ze względu na okazały haluks. Czy są lub czy jest jakiś rodzaj, typ butów, który przewiduje takie komplikacje.

zdrów, Piotr

#2 Tigershark

Tigershark

Użytkownik

• PipPipPip
  • 625 postów
  • Na forum od: 03.2008
163
  • Umiejętności: 8
  • Szczecin

Napisano 20 październik 2009 - 10:05

witam

Jakie buty, ew jakiej marki wybierać w przypadku szerokiej stopy. Zamierzam w tym roku kupić całkowicie nowy sprzęt, do tej pory zawsze wypożyczałem. Niestety to co zauważyłem to to, że w czasie jazdy po pewnym czasie występował ostry ból w prawej stopie ze względu na okazały haluks. Czy są lub czy jest jakiś rodzaj, typ butów, który przewiduje takie komplikacje.

zdrów, Piotr

W takim przypadku można spróbować odbarczyć skorupę buta w miejscu ucisku, ale nie zawsze jest to możliwe, można też zastosować indywidualny wtrysk, co wiąże sie z pewnymi kosztami. Odsyłam Cię po fachową poradę tu http://www.windsport.pl/ Zadzwoń do nich a dowiesz się wszystkiego u źródeł.

Pozdrawiam
KRZYCHU

#3 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 20 październik 2009 - 10:08

Jesli szukasz szerokich butow to atomic ma serie B-Tech... Ona sa zaprojektowane wlasnie dla ludzi z duzymi stopami (w sensie szerokie, z wysokim podbiciem)...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#4 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 20 październik 2009 - 10:43

witam
zdrów, Piotr

W wypadku szerokiej stopy: jest (byla?) osobna linia Atomic. Lapia sie takze Salomon i Nordica.
Szkoda bic piane i pisac co napisano tu setki razy: mierzyc, mierzyc i znalezc wygodne.
Tu masz np. sporo sensownej tresci:
http://www.skiforum....ead.php?t=15831
http://www.skiforum....ead.php?t=17339

Jesli chodzi o halluksy - to masz dwa wyjscia: przerobic stope albo buty :)
Przerobienie stopy to operacja, przerobienie buta to odbarczanie,
czyli przeprofilowanie skorupy za pomoca specjalnej maszyny
...nie próbujcie tego w domu ;)
Byc moze pomoglyby tez specjalne wkladki Sidas? (choc nie sadze)
Nie wiem skad jestes, w Krakowie zajmuje sie tym (jednym i drugim) firma Windsport:
www.windsport.pl
O ile wiem byli tez dystrybutorem jakis maszyn, robili szkolenia - wiec pewnie ci poradza
gdzie w twoim rejonie jest jakas firma od takich spraw.

PS. Jakbys podal jeszcze wage, umiejetnosci, wzrost to mozna by porozwazac jaki ci fleks potrzebny (czyli twardosc)
  • LAWINA podziękował za tę wiadomość

#5 ptrc

ptrc

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 10.2009
0

Napisano 20 październik 2009 - 11:15

wzrost 180 cm,
waga 95 kg,
umiejętności wg skali forum 5/6,
styl jazdy raczej dynamiczny, szybki, dużo skoków, muldy

zdrów

#6 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 20 październik 2009 - 12:02

wzrost 180 cm,
waga 95 kg,
umiejętności wg skali forum 5/6,
styl jazdy raczej dynamiczny, szybki, dużo skoków, muldy

Flex min. 100 do 120 - czyli najwyzsza pólka amatorska.
Z "zawodniczymi" (cokolwiek to znaczy) nie ma co próbowac - sa z natury waskie.
W praktyce: jesli np. Salomon to Impact - tak, a Racing czy Flacon - nie.
B-Tech Atomica moze bylyby OK, ale kiedys bylo b. trudno kupic twarde modele
- jakos nie bylo dostepnych, nie wiem jak teraz.

#7 bangeroo

bangeroo

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2018
0

Napisano 01 październik 2018 - 12:31

Korzystał ktoś z was z aparatu Hallu Solution? Czytałem na http://na-haluksy.pl...y-ktore-wybrac/ze może być bardzo skuteczny. Stosował ktoś?

#8 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6534 postów
  • Na forum od: 02.2008
4702
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 01 październik 2018 - 12:46

A co myślicie o wkładkach na haluksy zamiast butów jako takich. Czytałem na http://na-haluksy.pl...y-ktore-wybrac/ze może być bardzo skuteczne. Stosował ktoś?

Tak. Dziadostwo kompletne.

#9 Snowli

Snowli

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2018
3

Napisano 02 październik 2018 - 12:36

W takim przypadku można spróbować odbarczyć skorupę buta w miejscu ucisku, ale nie zawsze jest to możliwe, można też zastosować indywidualny wtrysk, co wiąże sie z pewnymi kosztami. Odsyłam Cię po fachową poradę tu http://www.windsport.pl/ Zadzwoń do nich a dowiesz się wszystkiego u źródeł.

Pozdrawiam

Nie wiem skąd jesteś, ale we Wrocławiu, koło Kerfura/Borek jest taki sklep Koenig chyba sie nazywa i oni mogą wygrzać Ci but na Twojego haluksa. Moja mama miała z tym straszne problemy wręcz nie mogła już jeździć z bulu i oni jej wygrzali tak buta, że jest mega zadowolona. Popytaj u siebie w okolicy na bank znajdziesz takich specjalistów.

A potem jak już zrobisz sobie buty to zapraszam Cię na wyjazd ze skimaniakiem www.skimaniak.pl - wyjazdy z całej Polski, głównie Włochy, Austria, Słowenia

#10 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
  • Na forum od: 11.2007
7868
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 02 październik 2018 - 17:32

Nie wiem skąd jesteś, ale we Wrocławiu, koło Kerfura/Borek jest taki sklep Koenig chyba sie nazywa i oni mogą wygrzać Ci but na Twojego haluksa. Moja mama miała z tym straszne problemy wręcz nie mogła już jeździć z bulu i oni jej wygrzali tak buta, że jest mega zadowolona. Popytaj u siebie w okolicy na bank znajdziesz takich specjalistów.

A potem jak już zrobisz sobie buty to zapraszam Cię na wyjazd ze skimaniakiem www.skimaniak.pl - wyjazdy z całej Polski, głównie Włochy, Austria, Słowenia

Czytanie takich prymitywnych reklam doprowadza mnie do BULU głowy.

Trzeba jakoś z tym skończyć.