Skocz do zawartości

Ustawienie wiązań w nartach freestylowych TT


HesSki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam tutejszych mentorów freestylu, więc nie bardzo wiem, do kogo uderzyć na privie z pytaniem. Ale sądzę, że mentorzy sami wypłyną i podpowiedzą mi, jak wygląda sprawa z montażem wiązań w nartach Twin Tip? Czy ze względu na specyfikę "jazdy" i przeznaczenia nart wiązania montuje się bardziej przesunięte przód-tył? Jestem w freestylowym temacie jeszcze totalnie zielona, a nie chcę dowiadywać się po fakcie (po montażu) o pewnych istotnych szczegółach... Pozdrawiam H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jak zamontujesz wiązania centralnie narta będzie mniej sterowna. tak montujemy wiązania w nartach których używamy wyłącznie do zabawy. Im bardziej cofasz je do tyłu tym bardziej będsziesz się zbliżac do maontazu normalnego i sterownośc narty będzie wzrastać. Wykorzystaj radę, natomiast pamietaj że narty freeestylowe nie lubią złego obciążania. Wtedy te wszystkie rady mają sens. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jak zamontujesz wiązania centralnie narta będzie mniej sterowna. tak montujemy wiązania w nartach których używamy wyłącznie do zabawy. Im bardziej cofasz je do tyłu tym bardziej będsziesz się zbliżac do maontazu normalnego i sterownośc narty będzie wzrastać. Wykorzystaj radę, natomiast pamietaj że narty freeestylowe nie lubią złego obciążania. Wtedy te wszystkie rady mają sens. Pozdro

tak bo Ty to wiesz z doświadczenia :D skatowałeś juz kilkanascie par TT:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

tak bo Ty to wiesz z doświadczenia :D skatowałeś juz kilkanascie par TT:D

Kilkanaśći par to może nie bo to był wtedy rarytas ale cos tam liznąłem. TT i baletki mają bardzo wiele wspólnego tak konstrukcyjnie jak i poprze sposób montazu wiązań i związane z tym problemy na sposobie jazdy kończąc. Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 17 październik 2009 - 22:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Zazwyczaj na narcie podaje się 2-3 kreski. Freeride (najbardziej z tyłu), normal (tradycyjny montaż jak w każdej narcie) oraz freestyle (czyli "parkowo"). W Ledgach z tego co wiem masz chyba dwie kreski. Jak chcesz miec uniwersal, to montuj na tej znajdującej się bardziej do tyłu. Oczywiście ma byc to tak zrobione, że po zamontowaniu środek buta ma znajdowac się idealnie nad kreską. aha. zawsze uprzedzam z tym montowaniem wiązań. Czym bardziej będziesz je pchał w stronę środka narty tym bardziej nie myśl o komfortowej jeździe w puchu, a czym bardziej do tyłu tym lepsza nartka do puchu, ale gorzej w parku. Dylematy są zawsze i wszędzie :) tyle ;)

Użytkownik SpeedBuster edytował ten post 20 grudzień 2009 - 20:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Po pierwsze sorry za lekką nekrofilie i odkopywanie 4 letniego tematu ale po co otwierać nowy?:) Kupiłem sobie ostatnio dynastar cham 97 (184cm) http://www.dynastar....n-freeride.html i teraz stoję przed problemem jak zamontować w nich wiązania. Na nartach jest zaznaczony tylko jeden punkt (informacjami nt. wiercenia) i domyślam się, że jest to punkt 0. Narty te maja całkowicie płaską piętkę, więc raczej nie służą do zabaw w parku a na wszystkich zdjęciach wiązania (na oko) montowane są w punkcie 0 a nie (jak czytałem w poradach do nart free) -3-4cm. Może mi ktoś poradzić jak te wiązania zamontować? to Będą moje pierwsze własne freeridówki, nie interesuje się parkami, skokami itp. i narty (na razie) będą na "przy wyciągowy freeride" i złe warunki na trasie (na dobre mam inne nartki;)). EDIT O nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji, pisałem do Dynastara i mi odpisali w 30 minut:) Może ktoś będzie miał podobny problem to wkleję odpowiedź: "0 is the reference mounting point for the ski out of hte factory. As you move back you will lose some quickness but gain floatation off piste. 0 is a good mounting point if you will be mostly on piste and carving but still want good powder performance when you leave the trail."

Użytkownik Kanet edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 17:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sorry za lekką nekrofilie i odkopywanie 4 letniego tematu ale po co otwierać nowy?:) Kupiłem sobie ostatnio dynastar cham 97 (184cm) http://www.dynastar....n-freeride.html i teraz stoję przed problemem jak zamontować w nich wiązania. Na nartach jest zaznaczony tylko jeden punkt (informacjami nt. wiercenia) i domyślam się, że jest to punkt 0. Narty te maja całkowicie płaską piętkę, więc raczej nie służą do zabaw w parku a na wszystkich zdjęciach wiązania (na oko) montowane są w punkcie 0 a nie (jak czytałem w poradach do nart free) -3-4cm. Może mi ktoś poradzić jak te wiązania zamontować? to Będą moje pierwsze własne freeridówki, nie interesuje się parkami, skokami itp. i narty (na razie) będą na "przy wyciągowy freeride" i złe warunki na trasie (na dobre mam inne nartki;)). EDIT O nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji, pisałem do Dynastara i mi odpisali w 30 minut:) Może ktoś będzie miał podobny problem to wkleję odpowiedź: "0 is the reference mounting point for the ski out of hte factory. As you move back you will lose some quickness but gain floatation off piste. 0 is a good mounting point if you will be mostly on piste and carving but still want good powder performance when you leave the trail."

wez dolep sobie wiazania schizo w punkcie minus 3 i problem rozwiazany - one maja , o ile pamietam, 3cm regulacji w przod i tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jak zamontujesz wiązania centralnie narta będzie mniej sterowna. tak montujemy wiązania w nartach których używamy wyłącznie do zabawy. Im bardziej cofasz je do tyłu tym bardziej będsziesz się zbliżac do maontazu normalnego i sterownośc narty będzie wzrastać. Wykorzystaj radę, natomiast pamietaj że narty freeestylowe nie lubią złego obciążania. Wtedy te wszystkie rady mają sens. Pozdro

chyba odpowiednie slowo to stabilnosc a nie sterownosc????????????????????????????????? Viren - miales na mysli plyte, czy te male podkladki pod przody i tyly wiazan???? Kanet - wiem, ze stary watek, ale "odkopano go"...

Użytkownik jan koval edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 20:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Koval, dzięki za radę:) Ciekawy patent z tymi przesuwanymi wiązaniami. Chociaż raczej nie skorzystam bo kosztują one drugie tyle co dałem za narty+dedykowane wiązania;) Tamci już ci pewnie nie odpowiedzą biorąc pod uwagę, że pisali swoje posty 4 lata temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...