Skocz do zawartości

Witaj na SkiForum.pl

Logowanie » 

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach.

Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Zdjęcie
- - - - -

regulacja wiazania do dlugosci skorupy buta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszmdt

lukaszmdt

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2009
0

Napisano 06 październik 2009 - 10:56

czesc mam po kims nartki slalomowki stockli no i domyslam sie ze na dlugosci 162 jezdzila osoba o wiele nizsza ode mnie poniewaz moj bucik w ogole nie miesci sie na plycie. no i mam problem

wiazania to salomon s710 a moja dlugosc skorupy buta to 339mm gdy reguluje dzwignia z typu wiazania nadal but nie wejdzie brakuje jeszcze dosc duzo.

czy jest mozliwosc ustawienia tych wiazan bez koniecznosci przewiercania? da rade przednie wiazanie takze wyregulowac?

u mojej dziewczyny w nartach w markerach jest skala regulacji buta wiec nie mialem z tym problemu no a przy moich nie moge juz sobie poradzic

z gory dzieki za odp

oki mam przyczyne wiazania maja 3 regulacja na takiej gumce i bylo na 1 (260-296) a przymierzlem i musi byc na 2 (297-333) but mam 339 ale musi byc na tej bo wpasowalem nasatepna linia jest jeszcze 3(334-370mm) ale juz jest za duzo no ale jest problem trzeba wiercic wie ktos moze jak to mozna zrobic??? zeby oczywscie dobze wyszlo i nie popsuc.. malym plusem jest to ze wiadomo gdzie maja byc dziurki bo poprostu przesuwam wiazania o 1 line wiec mozna zaznaczyc. ale jak to zrobic domowym sposobem jakie wiertło czy wkretarka moze?? pomocy?

no i czy lepiej przod z przodu przesunac o te 4-5 cm 4 sruby czy tyl i srob jest 5 no ale chodzi o to zeby bylo symetrycznie...

Użytkownik qaz edytował ten post 06 październik 2009 - 11:35
edytuj

#2 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 4302 postów
  • Na forum od: 12.2008
1208
  • Umiejętności: 2

Napisano 06 październik 2009 - 11:37

no ale jest problem trzeba wiercic wie ktos moze jak to mozna zrobic??? zeby oczywscie dobze wyszlo i nie popsuc..

Najlepiej zanieść do serwisu, chyb aże masz dobrze wyposażony warsztat, pozwalający na dobre umocowanie narty i precyzyjne wiercenie (czyli w okreslonym miejscu, pionowo i na określoną głębokość).

no i czy lepiej przod z przodu przesunac o te 4-5 cm 4 sruby czy tyl i srob jest 5 no ale chodzi o to zeby bylo symetrycznie...

I ponownie- serwis rozwiąże ten problem ;)
Pozdr
Marcin

#3 Buzz

Buzz

Użytkownik

• PipPipPip
  • 335 postów
  • Na forum od: 10.2006
61
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 06 październik 2009 - 13:27

czesc mam po kims nartki slalomowki stockli no i domyslam sie ze na dlugosci 162 jezdzila osoba o wiele nizsza ode mnie poniewaz moj bucik w ogole nie miesci sie na plycie. no i mam problem

wiazania to salomon s710 a moja dlugosc skorupy buta to 339mm gdy reguluje dzwignia z typu wiazania nadal but nie wejdzie brakuje jeszcze dosc duzo.

czy jest mozliwosc ustawienia tych wiazan bez koniecznosci przewiercania? da rade przednie wiazanie takze wyregulowac?

u mojej dziewczyny w nartach w markerach jest skala regulacji buta wiec nie mialem z tym problemu no a przy moich nie moge juz sobie poradzic

z gory dzieki za odp

oki mam przyczyne wiazania maja 3 regulacja na takiej gumce i bylo na 1 (260-296) a przymierzlem i musi byc na 2 (297-333) but mam 339 ale musi byc na tej bo wpasowalem nasatepna linia jest jeszcze 3(334-370mm) ale juz jest za duzo no ale jest problem trzeba wiercic wie ktos moze jak to mozna zrobic??? zeby oczywscie dobze wyszlo i nie popsuc.. malym plusem jest to ze wiadomo gdzie maja byc dziurki bo poprostu przesuwam wiazania o 1 line wiec mozna zaznaczyc. ale jak to zrobic domowym sposobem jakie wiertło czy wkretarka moze?? pomocy?

potrzebujesz szablon i odpowiednie wiertlo, dawniej narty wiercilo sie wiertlem 4,1mm albo 4,2mm jezeli dobrze pamietam, w kazdym razie nie byla to standardowa srednica, bez szablonu to odradzam bo nigdy rowno sie nie wywierci
---- o --- _ --__/__ , Buzz :D ^^^^^^^^^^^^^^

#4 przenio

przenio

Niedoceniany talent

• PipPipPipPip
  • 1038 postów
  • Na forum od: 10.2007
329
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 06 październik 2009 - 13:38

Słuchaj Bociana, jak chcesz jeszcze na tych nartach pojeździć! :)

Less is more - MvdR

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych