Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ile lekcji z instruktorem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#101 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Na forum od: 01.2015
1372

Napisano 23 grudzień 2017 - 17:56

Moim zdaniem, instruktor jeśli jest dobry to na początek może się przydać,  

Uważam, że za to zdanie można by przyznać jakąś nagrodę :D.

#102 Pumbek

Pumbek

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 07.2018
1
  • Umiejętności: 6

Napisano 22 lipiec 2018 - 06:58

Jestem jak najbardziej za instruktorem lecz z tego co zaopserwowałem trzeba mieć sporo szczęścia żeby trafić na dobrego fachowca:confused: :) a jeśli chodzi o ilość to nigdy nie jest za wiele....

Sporo przewija się informacji, że warto skorzystać z lekcji z instruktorem. Ale tak jak ktoś napisał trzeba trafić na dobrego. Jak takiego znaleźć? Jak przeglądam w internecie jest ich wielu.... Na co zwracać uwagę przy wyborze instruktora dla osoby nie początkującej? Byłbym wdzięczny za pomoc. 

#103 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPip
  • 258 postów
  • Na forum od: 11.2007
95
  • Z Gór

Napisano 24 lipiec 2018 - 07:45

Witaj na Forum Pumbek.

Nie szukaj żadnego instruktora przez internet.
Na większości stoków w Polsce są szkoły w których można zapisać się na lekcję oraz instruktorzy prywatni.
Cena za godzinę to 80zł ale można trafić taniej lub drożej.
Przed umówieniem się na lekcję, proponuję zobaczyć instruktorów przy pracy, zapytać się też kilku uczniów na podobnym do siebie poziomie, którzy są po paru godzinach z instruktorem czy są zadowoleni z nauki.
Dobry instruktor, powinen jeździć dobrze technicznie i umieć dobrze przekazać potrzebną wiedzę swoim uczniom
w celu dalszego rozwoju narciarskiego.

Należy pamiętać, że instruktor jedynie może nakierować
na odpowiednie ćwiczenia poprawiające technikę jazdy, wskazać złe nawyki do wyeliminowania.
Reszta to już godziny, dni, miesiące, lata spędzone na ćwiczeniach i jeździe w różnych warunkach przez uczącego się.
Im więcej treningu, przejechanych km na nartach tym większe postępy.

Serdecznie pozdrawiam.
  • Adam P10 podziękował za tę wiadomość

#104 Pumbek

Pumbek

Nowy użytkownik

• 6 postów
1

Napisano 24 lipiec 2018 - 15:40

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)

Wiele lat podpatruję jak inni jeżdżą na stokach, filmiki instruktażowe w internecie, coś próbuje wdrażać :) Ale zależałoby mi po prostu, żeby ktoś swoim fachowym okiem spojrzał na moją jazdę i właśnie wskazał błędy i nakierował co należy wyeliminować/poprawić.

Witaj na Forum Pumbek.

Nie szukaj żadnego instruktora przez internet.
Na większości stoków w Polsce są szkoły w których można zapisać się na lekcję oraz instruktorzy prywatni.
Cena za godzinę to 80zł ale można trafić taniej lub drożej.
Przed umówieniem się na lekcję, proponuję zobaczyć instruktorów przy pracy, zapytać się też kilku uczniów na podobnym do siebie poziomie, którzy są po paru godzinach z instruktorem czy są zadowoleni z nauki.
Dobry instruktor, powinen jeździć dobrze technicznie i umieć dobrze przekazać potrzebną wiedzę swoim uczniom
w celu dalszego rozwoju narciarskiego.

Należy pamiętać, że instruktor jedynie może nakierować
na odpowiednie ćwiczenia poprawiające technikę jazdy, wskazać złe nawyki do wyeliminowania.
Reszta to już godziny, dni, miesiące, lata spędzone na ćwiczeniach i jeździe w różnych warunkach przez uczącego się.
Im więcej treningu, przejechanych km na nartach tym większe postępy.

Serdecznie pozdrawiam.

#105 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1347 postów
  • Na forum od: 01.2017
481
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 24 lipiec 2018 - 16:14

Nagraj się na kamerce i sam zobaczysz.
Tu masz błędy.
https://youtu.be/oEn4ALYeJUA

#106 matimati

matimati

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 28 lipiec 2018 - 10:39

Ja osobiście potrzebowałem w sumie ok 6 h godzin z instruktorem, żeby się poczuć trochę pewniej na stoku. Zaczynałem od zera  

#107 Pumbek

Pumbek

Nowy użytkownik

• 6 postów
1

Napisano 29 sierpień 2018 - 17:44

Nagraj się na kamerce i sam zobaczysz.
Tu masz błędy.
https://youtu.be/oEn4ALYeJUA

sstar dzięki wielkie za linka. Na pewno z niego będę korzystać. Ale wydaje mi się, że do dalszej poprawy umiejętności będę i tak potrzebował instruktora, który po prostu lepiej wyłapie to gdzie pojawiają się błędy.

#108 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1347 postów
  • Na forum od: 01.2017
481
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 29 sierpień 2018 - 19:42

Jedno drugiemu nie przeczy.
Sam nagrasz sam zobaczysz.
Zdziwisz się jakie to łatwe.
Gorzej poprawić to co zobaczysz.
Tu instruktor pewno się przyda.
Ew. bardziej doświadczony kolega.

#109 Snowli

Snowli

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2018
3

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:34

Witam,

powoli zbliża się czas pierwszego wyjazdu na narty. Zgodnie z poradami formuowiczów ( i zdrowym rozsądkiem) planuję spędzić troszkę czasu pod okiem instruktora. Mam kilka pytań:
1. jaki rodzaj lekcji wybrać - wystarczy jeden instruktor na dwie osoby (obydwie są kompletnymi początkującymi), czy jednak decydować się na początku na indywidualne lekcje.
2. ile godzin z instruktorem spędzić (tylko nie piszcie proszę, że to zależy od indywidualnych predyspozycji itp...), wolę uczyć się pod okiem doświadczonej osoby dwie godziny za długo, niż 1 za krótko. W związku z tym, że muszę zarezerwować czas instruktora proszę o konkretną odpowiedź.
3. jak rozłożyć czas lekcji: czy 4 godziny jednego dnia (np 2 godziny, godzinna przerwa i znowu 2) to za długo czy też na początek będzie ok. Może jednak 2 godziny dziennie wystarczą na początek?

Nie ma jednej złotej rady !

Jak sam zauważyłeś - predyspozycje !!!

ale jak już miałabym coś radzić to zacznij od 2-3 dni lekcji indywidualnych tak z dwie-trzy godzinki dziennie - reszte czasu przeznacz na powtarzanie samemu tego co instruktor Ci proponował poćwiczyć. Pozostałe dni wyjazdu spróbuj pobawić się samemu - nawet kosztem błędów, ale aby jeżdzić na nartach trzeba na nich jeździć ;) A na kolejny wyjazd jedź już na szkolenie grupowe ;)

Nie jest to złota rada, ale własna propozycja. 

Możesz tez od razu wykupić szkolenie grupowe na tydzien .

http://skimaniak.org organizuje szkolenia indywidualne i grupowe - może z nimi zagadaj, na bank Ci coś podpowiedzą ;)

#110 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 541 postów
  • Na forum od: 11.2008
458
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:40

Nie ma jednej złotej rady !

Jak sam zauważyłeś - predyspozycje !!!

ale jak już miałabym coś radzić to zacznij od 2-3 dni lekcji indywidualnych tak z dwie-trzy godzinki dziennie - reszte czasu przeznacz na powtarzanie samemu tego co instruktor Ci proponował poćwiczyć. Pozostałe dni wyjazdu spróbuj pobawić się samemu - nawet kosztem błędów, ale aby jeżdzić na nartach trzeba na nich jeździć ;) A na kolejny wyjazd jedź już na szkolenie grupowe ;)

Nie jest to złota rada, ale własna propozycja. 

Możesz tez od razu wykupić szkolenie grupowe na tydzien .

http://skimaniak.org organizuje szkolenia indywidualne i grupowe - może z nimi zagadaj, na bank Ci coś podpowiedzą ;)

SPAMERZE dalej odpowiadaj na posty sprzed 12 lat. Równocześnie dalej rób antyreklamę skimaniakowi, na którego ofertę nawet nie sporze w przyszłości przez to. BRAWO.

I niech dalej niektórzy piszą że nie potrzeba moderatorów...

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#111 js305

js305

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2018
0

Napisano 11 grudzień 2018 - 11:25

Cześć skimaniacy, to mój pierwszy post na tym forum. Poszukuję informacji odnośnie nauki jazdy na nartach bo wybieram się z rodziną na ferie do Szczyrku. Chciałem od początku zrobić to fachowo więc szukam porządnego instruktora/szkoły gdzie mógłbym sobie wykupić lekcje dla rodziny 2+2  która wcześniej nie jeździła (tzn. dorośli coś tam kiedyś ale pomińmy). Nastawiam się na wypożyczenie całości sprzętu (na tą chwilę nawet nie mamy odpowiedniej odzieży)więc w sumie najlepsza by była opcja żeby w jednym miejscu bez stresu wszystko załatwić no i żeby cena nie powalała. Ze wstępnego rozeznania wyszła mi Beskid Sport Arena, coś możecie powiedzieć na ten temat? A może coś innego?