Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Słowacja - Meander Skipak Oravice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 dabek5

dabek5

Użytkownik

• 29 postów
  • Na forum od: 03.2009
1
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 05 kwiecień 2009 - 23:17

Meander Skipak Oravice - http://www.meandersk...com/PL/page.php

Bardzo przyjemy, dobrze utrzymany stok i wygodny wyciąg :)

Spędziłem week 4-5.04 ze znajomymi... super jazda, bardzo dobre warunki, mało ludzi, wygodny wyciąg... a jako alternatywa wypoczynku - źródła termalne pod stokiem!

Polecam! :)
Nie wierz temu, kto wierzy wszystkim...

#2 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1518 postów
  • Na forum od: 01.2010
1293
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 22 styczeń 2010 - 20:33

Chciałem już poruszyć temat tego ośrodka,bo nigdy tam nie jeździłem,byłem w Orawicach w Meanderparku,ale nie na nartach.Jak ktoś tam jeździł to piszcie,jakie wrażenia?

Użytkownik bubol edytował ten post 22 styczeń 2010 - 20:34

#3 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3394 postów
  • Na forum od: 01.2008
1951
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 23 styczeń 2010 - 05:22

Chciałem już poruszyć temat tego ośrodka,bo nigdy tam nie jeździłem,byłem w Orawicach w Meanderparku,ale nie na nartach.Jak ktoś tam jeździł to piszcie,jakie wrażenia?

Ja jezdzilem :)
pozytyw: madrzeja... cennik w zlotowkach jest lepszy niz w euro :)
Narciarsko: do przyjecia, choc gora "z lyzwy", a od polowy fajnie,
tak naprawde jest tam jedna trasa - mimo ze na www podane jest wiecej (w teorii)
  • bubol podziękował za tę wiadomość

#4 sirbobek

sirbobek

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 02.2010
0

Napisano 25 luty 2010 - 22:30

Największą zaletą Oravicy jest restauracja:) Mogę powiedzieć, że w porównaniu do Kubina i Vitanovej mają pyszne jedzenie!
A teraz co do wyciągu. Po pierwsze ogromnym minusem jest ta ściema na stronie, że niby trasa powyżej krzesła. Nic takiego nie ma, nawet las nie wycięty jeszcze. Po drugie jedna trasa z małym rozjazdem(w tegorocznych warunkach) staje się dość szybko nudna, chociaż znowu rekompensuje to przygotowanie, tam po prsotu o trasy dbają. Swobodnie można ciąć na krechę całą trasę i na dole bezpiecznie wyhamować. Góra płaska ale w sumie dobra, bo nie trzeba się zatrzymywać tylko w jeździe ubieramy kijki, poprawić kask, gogle i SRU na dół:).

Ogólnie Oravicy można wystawić takie naprawdę 4- za te oszustwa i monotonie.

#5 hajnos

hajnos

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 01.2009
19
  • Płock/Wrocław

Napisano 31 sierpień 2010 - 00:10

A mnie się tam nie podoba...wyciąg nie za długi (choć kanapy wygodne :D ) góra płaska, że trzeba się kijkami odpychać, później kawałek o przeciętnym nachyleniu i koniec trasy. Po zjechaniu 2-3 razy byłem już znudzony tą górką. Zaplecze faktycznie bardzo dobre, ale przecież nie po to jadę na stok, żeby wcinać przez cały dzień ;).

#6 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 503 postów
  • Na forum od: 11.2006
216
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 26 luty 2011 - 19:12

A czy jest tam jakaś przechowalnia nart? No bo skoro baseny są tuż przy stoku, to gdzieś te narty trzeba zostawić, a podejrzewam że większość narciarzy łączy jedno z drugim.

Co do tych dodatkowych tras, to czy w tym sezonie coś się zmieniło? Czy nadal jest jedna trasa, a tylko na mapce pozostałe?

#7 malin

malin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 446 postów
  • Na forum od: 01.2007
236
  • Lublin, Zakopane, gdzieś w świecie :)

Napisano 13 lipiec 2012 - 21:06

Bylismy w marcu, tak do pojeżdżenia na dwie godziny maks. Fajna traska po lewej no i jak jest słoneczko to ładne widoki Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Co do przechowalni nart to nie wiem, bo zrobiliśmy wypad z Białki i do term chodziliśmy tam i w Bukowinie
Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło

#8 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 14 lipiec 2012 - 08:25

Bylismy w marcu, tak do pojeżdżenia na dwie godziny maks. Fajna traska po lewej no i jak jest słoneczko to ładne widoki Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Co do przechowalni nart to nie wiem, bo zrobiliśmy wypad z Białki i do term chodziliśmy tam i w Bukowinie

Przechowalnia jest jak i cały serwis.
Co do tras to faktycznie większość z nich tylko na mapie (podobnie jest w Vitanovej). Tłumaczą się albo brakiem śniegu albo brakiem narciarzy. A ja tak patrzę , że oni oszczędzają na utrzymaniu natostrad i wody?!
Ale do trzech sezonów sztuka! Myślę, że jak w tym sezonie przywali śniegu to wszystko ruszy. Do tej pory jak bywałem to była udostępniona czerwona (centralna) i niebieska.
Jeśli tylko wszystko ruszy to będzie dobrze ,chociaż trasa centralna posiada 1/4 wypłaszczenia a później jest prawie idealnie na czerwono!

Na twoim miejscu , jadąc już do Oravic powiązałbym narty z termami, czego w Białce ani w Bukowinie jeszcze nie mają - szkoda, że nie mają.

#9 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
  • Na forum od: 08.2008
735
  • Umiejętności: 2
  • Bydgoszcz

Napisano 14 lipiec 2012 - 08:31

Przechowalnia jest jak i cały serwis.
Co do tras to faktycznie większość z nich tylko na mapie (podobnie jest w Vitanovej). Tłumaczą się albo brakiem śniegu albo brakiem narciarzy. A ja tak patrzę , że oni oszczędzają na utrzymaniu natostrad i wody?!
Ale do trzech sezonów sztuka! Myślę, że jak w tym sezonie przywali śniegu to wszystko ruszy. Do tej pory jak bywałem to była udostępniona czerwona (centralna) i niebieska.
Jeśli tylko wszystko ruszy to będzie dobrze ,chociaż trasa centralna posiada 1/4 wypłaszczenia a później jest prawie idealnie na czerwono!

Na twoim miejscu , jadąc już do Oravic powiązałbym narty z termami, czego w Białce ani w Bukowinie jeszcze nie mają - szkoda, że nie mają.

Na twoim miejscu , jadąc już do Oravic powiązałbym narty z termami, czego w Białce ani w Bukowinie jeszcze nie mają - szkoda, że nie mają

Na jakim? Ty świecie żyjesz:)

http://www.termabania.pl/

http://www.termabukowina.pl/

#10 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1518 postów
  • Na forum od: 01.2010
1293
  • Katowice

Napisano 14 lipiec 2012 - 08:46

Ja bym tam w ogóle nie jechał, górka nudna tak jak napisała Malin dobra na 2-3 godziny,największym atutem jest faktycznie połączenie nart z termami i ładne widoki,ale niektóre trasy istnieją tylko na mapce, a tak faktycznie to jedna górka ,którą zjeżdżasz raz z jednej raz z drugiej strony.Z Gliwic najlepszy dojazd masz na Wielką Raczę a tam już jest gdzie pojeździc.

#11 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 15 lipiec 2012 - 05:53

Na jakim? Ty świecie żyjesz:)

http://www.termabania.pl/

http://www.termabukowina.pl/

Wiem ,że istnieją geotermy na Podhalu i nawet tam bawiłem.
Ale nie można na "jednym karnecie" jeździć na nartach a później moczyć się w termach, co ma miejsce np w Oravicach ze znaczną zniżką niż przy zakupie jednostkowym.

Duży plus tego ośrodka, że na dodatkowy relaks mają pod nosem baseny. Te droższe i tańsze (stare za 5eur/os.).
Duży minus to ilość czynnych nartostrad oraz nikła informacja internetowa. Trzeba telefonować. Można mówić po polsku bo to przecież spółka polsko-słowacka.

Użytkownik rycho65 edytował ten post 15 lipiec 2012 - 05:58

#12 happy_em

happy_em

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2012
0

Napisano 20 grudzień 2012 - 14:20

W Oravicach najlepsze jest to, że nie ma kolejek. Jeżdżę tam od trzech lat i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek musiała stać do wyciągu dłużej jak 5 minut. I co mi z tego, że Białce jest więcej stoków, skoro tam zdarzało mi się stać i po pół godziny? A w Oravicach kupuję karnet i zjeżdżam non stop. No a potem mogę od razu skoczyć do basenu. Tylko tu warto wiedzieć, że kawałek za nowoczesnym meanderparkiem z bajerami, ale i kosmicznymi cenami, są dwa stare odkryte baseny za 5 euro.

#13 neonik1234

neonik1234

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 11.2008
3
  • Umiejętności: 6
  • Lubliniec/Gliwice

Napisano 20 grudzień 2012 - 14:55

Hm, a widzi ktoś cennik na obecny sezon narciarski tam?
[COLOR="Red"]Gdy człowiek obrasta w piórka, nie znaczy, że będą z nich skrzydła[/COLOR]

#14 malin

malin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 446 postów
  • Na forum od: 01.2007
236
  • Lublin, Zakopane, gdzieś w świecie :)

Napisano 20 grudzień 2012 - 15:28

Hm, nie ma :)
Gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem, człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło

#15 pakotomasz

pakotomasz

Użytkownik

• Pip
  • 84 postów
  • Na forum od: 08.2012
2
  • Umiejętności: 4
  • Jawiszowice

Napisano 20 grudzień 2012 - 16:44

Przydałby się, bo wybieram się do Oravic pod sam koniec roku i dobrze byłoby wiedzieć jak cenowo to wygląda.

#16 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 20 grudzień 2012 - 22:28

Przydałby się, bo wybieram się do Oravic pod sam koniec roku i dobrze byłoby wiedzieć jak cenowo to wygląda.

Mają ruszyć w najbliższy weekend, być może ruszy też cenowe info?

#17 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 22 grudzień 2012 - 10:42

W Oravicach najlepsze jest to, że nie ma kolejek. Jeżdżę tam od trzech lat i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek musiała stać do wyciągu dłużej jak 5 minut. I co mi z tego, że Białce jest więcej stoków, skoro tam zdarzało mi się stać i po pół godziny? A w Oravicach kupuję karnet i zjeżdżam non stop. No a potem mogę od razu skoczyć do basenu. Tylko tu warto wiedzieć, że kawałek za nowoczesnym meanderparkiem z bajerami, ale i kosmicznymi cenami, są dwa stare odkryte baseny za 5 euro.

Połączenie nart i term to duży plus tego ośrodka.
Gdyby jeszcze mieli aktualne info www.meanderskipark.com ,i czynne wszystkie trasy (z reguły jest czynna 2-ka i 3-ka) przynajmniej w sezonie, to byłoby ciekawie.
Od 16-go bm , w godz. 11-14 zrobili jakieś promocje - czy ktoś skorzystał? Co chodziło?

#18 pakotomasz

pakotomasz

Użytkownik

• Pip
  • 84 postów
  • Na forum od: 08.2012
2
  • Umiejętności: 4
  • Jawiszowice

Napisano 22 grudzień 2012 - 11:45

Zgodnie z tą stronką: http://www.meandersk...godzinyotwarcia 16, 17 i21.12 w godz 11:00-14;00 było gratis, ale osobiście nie byłem, więc nie potwierdzę.

#19 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 23 grudzień 2012 - 09:17

Zgodnie z tą stronką: http://www.meandersk...godzinyotwarcia 16, 17 i21.12 w godz 11:00-14;00 było gratis, ale osobiście nie byłem, więc nie potwierdzę.

"cieńka" stronka i brak podstawowych danych typu cennik, prognoza pogody - warunki narc, - co działa?, itp - to się często zdarza - bardzo mnie to irytuje!!!

A Pani Małgorzata to jeszcze tam szkółkę prowadzi?
Pytam bo jej ostatni wpis jest z listopada 2011r.!!!!

Tak trzymać - na pewno będziecie mieć klientów, z palcem w d...:D

#20 daro65_del

daro65_del

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2429 postów
216

Napisano 15 styczeń 2013 - 19:11

Chyba posłuchali naszych uwag i bdb dośnieżyli trasy na dzień 12.01.br..
Warunki bdb , nie idealne bo po 14-tej (przy weekendzie?) pojawiają się nierówności ale o muldach powyżej kostek nie ma co mówić bo podłoże jest na razie twarde a nartujących umiarkowanie mało. Sprawdzać i pytać najlepiej u źródła, wszak to spółka słowacko-polska i po polsku się dogadasz: www.meanderskipark.sk
Jeśli ktoś na dłużej to mają pakiety pobytowe a jeśli ktoś na krótko to wystarczy na 1 godzinkę do starych term na moczenie i relaks za 4 euro - polecam!

Użytkownik rycho65 edytował ten post 15 styczeń 2013 - 19:15