Skocz do zawartości

Odżywianie


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jaka herbata oraz w jakich sytuacjach ją pijemy Wiadomo, ze podstawą napojów powinna być woda, jednak filiżanka czy dwie herbaty na pewno dziennie nie zaszkodzą, a wiele gatunków herbat ma dobre działanie na organizm. I jest to potwierdzone naukowo.

Sama często z rana jak nie mam ochoty na kawę. a chcę wypić coś ciepłego, sięgam po tradycyjną czarną herbatę. Teina również potrafi zadziałać pobudzająco tak jak kofeina, może nie w takim stopniu, ale przynajmniej w przeciwieństwie do kawy nie ma zdolności wypłukiwania z organizmu minerałów. Poza tym w niewielkich ilościach pozytywnie działa na serce oraz ma działanie wspomagające koncentrację. 

https://home-sklep.p...czarnej-herbaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka herbata oraz w jakich sytuacjach ją pijemy Wiadomo, ze podstawą napojów powinna być woda, jednak filiżanka czy dwie herbaty na pewno dziennie nie zaszkodzą, a wiele gatunków herbat ma dobre działanie na organizm. I jest to potwierdzone naukowo.

Sama często z rana jak nie mam ochoty na kawę. a chcę wypić coś ciepłego, sięgam po tradycyjną czarną herbatę. Teina również potrafi zadziałać pobudzająco tak jak kofeina, może nie w takim stopniu, ale przynajmniej w przeciwieństwie do kawy nie ma zdolności wypłukiwania z organizmu minerałów. Poza tym w niewielkich ilościach pozytywnie działa na serce oraz ma działanie wspomagające koncentrację. 

Witam

 

Najlepiej sprawdzić na sobie. A nie poszukiwać naukowców po świecie.  Siedząc, dawnymi czasy w biurze, przy komputerze, wypijałem z nudów do pięciu  szklanek herbaty dziennie. Parzoną ją wtedy przez wsypywanie "wiórków" do szklanki.  Z troski, o przerost brzucha, była nie słodzona. Cytryny w tym okresie naszych dziejów "rzucali" tylko na wielkie święta do sklepów.  Efekt po miesiącach tej kuracji był nieprzyjemny. Ponieważ ta roślina zmniejsza ruchy perystaltyczne jelit. Więc jak ktoś to zauważy, to  niech pamięta o tym poście...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

w sumie od lat stosuje zbilansowaną dietę za ktora uwazam podzial wartosci odzywczych w codziennym jadlospisie. dzieki temu nie czuje sie ciezko, nie cierpie na wzdety brzuch i mam stabilną wagę... przykładowy rozkład procentowy jest tutaj, chociaż osobiscie ze względu na styl życia nigdy nie zszedlem poniżej 20% białka.


Ja zgodnie z linkiem najadłem się smalcu i strasznie mnie wydęło, gazy czy co? Nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
13 godzin temu, Lexi napisał:

Diete pudełkową stosują z powodzeniem w Krakowie na Montelupich 7.....taka firma jest

Moja żona ostatnio się zdziwiła, jak wieloletni pensjonariusz zakładu się odwołał do sądu. Kwestionując wysokość swojej emerytury, co do wysokości składek odprowadzanych przez ów zakład zamknięty. 

p.s.

Żyjemy w kraju w którym rolnik pracujący całe życie, przedsiębiorca, może mieć niższą emeryturę niż pensjonariusz zakładu zamkniętego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, moruniek napisał:

Moja żona ostatnio się zdziwiła, jak wieloletni pensjonariusz zakładu się odwołał do sądu. Kwestionując wysokość swojej emerytury, co do wysokości składek odprowadzanych przez ów zakład zamknięty. 

p.s.

Żyjemy w kraju w którym rolnik pracujący całe życie, przedsiębiorca, może mieć niższą emeryturę niż pensjonariusz zakładu zamkniętego. 

W innych krajach jest znacznie gorzej/lepiej ( zależy jak patrzec). U nas ZK Jastrzebie -Szeroka to wciąż jeszcze nie hotel full wypas... ale powoli, powoli......

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o dietę pudełkową. .... Opłacalne jest wtedy, kiedy Cię na to stać - zarabiasz więcej, niż koszt czasu, który spędzasz na zakupach i w kuchni  😉

Moim zdaniem warto jest wypróbować kiedy nie ma się czasu na gotowanie i kiedy chce się jednocześnie zdrowo odżywiać:

https://urodaizdrowie.pl/wygoda-i-zdrowie-w-jednym-catering-dietetyczny-mojcatering/

Sporo informacji na ten temat jest tutaj.

Edytowane przez Karpacik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...