Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ściana czarownic...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kurczak

kurczak

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 499 postów
  • Na forum od: 06.2007
368
  • Umiejętności: 7
  • Poznań i okolice

Napisano 09 luty 2009 - 23:10

Dzisiaj na TVP Kultura, zupełnie przypadkowo trafiłam na ten film...
Urzekły mnie widoki zasypanego śniegiem nieruszonym Kasprowego, zachwycałam się co i rusz jazdą (klasycznie pięknie krótkim skrętem), jak cudnie mijali się o centymetry, zaśmiewałam się, gdy "nasza drużyna narodowa" zjeżdżając ze stoku na obiad, wydawała z siebie odgłosy typu: hej, ha, hu (może to jakiś kiedyś umowny sygnał był dla zwykłych stoków użytkowników, żeby spadać na boki...), zastanawiałam się nad kaskami, bo ogromnie przypominały te milicyjne motorowe orzeszki... :)

Czy ktoś widział ten film? Czy możecie mnie "niewiernej" powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się "Ściana Czarownic" i czy tak się naprawdę nazywa? No i na koniec zupełnie durne pytanie - czy dobrze główkuję, że narciarze tam (w filmie znaczy) to byli prawdziwi, tylko występujący w charakterze dublerów aktorskich?
pozdrawiam Olga :)

#2 jahu

jahu

pierdziel na co dzień :)

• PipPipPipPip
  • 1325 postów
  • Na forum od: 11.2006
545
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 11 luty 2009 - 21:28

sie masz Olga,
podbiję temat - bo to całkiem fajny narciarsko film - samej "ściany czarownic" jakoś nie kojarzę, pewnie dlatego, że nie jestem częstym "użytkownikiem" Świętej Góry ;) - chociaz Ją strasznie lubię..
Film z ekipką świetnych narciarzy bez 2 zdań - inne czasy były - ale czapki z głów dla ich umiejętności.. - i te wszędobylskie "szetlandy".. :D:D

pozdro
jahu
  • kurczak podziękował za tę wiadomość

Szkolenia w Austrii  :)  --> naDechy.pl

#3 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
  • Na forum od: 02.2006
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 11 luty 2009 - 21:46

Super film,trafiłem na niego przypadkowo w niedzielę po 20-tej na tym kanale :)
moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia.. .. ;)
Darek

#4 Ania_narciarka

Ania_narciarka

Użytkownik

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 05.2007
38

Napisano 11 luty 2009 - 23:02

Orientuje się ktoś, czy jest jakiś legalny sposób, aby ten film jeszcze obejrzeć...?

#5 kurczak

kurczak

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 499 postów
  • Na forum od: 06.2007
368
  • Umiejętności: 7
  • Poznań i okolice

Napisano 11 luty 2009 - 23:31

Aniu... wysłałam zapytanie do tvp kiedy i czy w ogóle będą go powtarzać... Jeśli odpowiedzą przed moim wyjazdem piątkowym to wrzucę info na forum. Może znajdą się i inni chętni do obejrzenia... Sama fabuła, co prawda nie powala, ale już widoki i narciarze jak najbardziej :)

I gdzie te zimy się podziały pełne śniegu???
pozdrawiam Olga :)

#6 Ania_narciarka

Ania_narciarka

Użytkownik

• PipPip
  • 131 postów
  • Na forum od: 05.2007
38

Napisano 11 luty 2009 - 23:58

Właśnie, właśnie - widoki i narciarze - takie obrazy działają wręcz hipnotyzująco! :)

#7 B4loco

B4loco

FreeRiders

• PipPipPip
  • 432 postów
  • Na forum od: 10.2006
83
  • Rzeszów

Napisano 14 luty 2009 - 14:18

...Czy ktoś widział ten film? Czy możecie mnie "niewiernej" powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się "Ściana Czarownic" i czy tak się naprawdę nazywa? No i na koniec zupełnie durne pytanie - czy dobrze główkuję, że narciarze tam (w filmie znaczy) to byli prawdziwi, tylko występujący w charakterze dublerów aktorskich?

Film nawet ciekawy. Tytułowa Ściana Czarownic to zjazd ze Świnickiej Przełęczy. Co do nazwy to raczej wymyślona na potrzeby filmu, choć taka trasa istnieje(istniała?) ale w Szwajcarii.
Fragment artykułu o Jan Gąsienicy-Ciaptaku http://www.watra.pl/...ptak/index.html
"Jan Gąsienica-Ciaptak startował na najtrudniejszych trasach jakie stworzyła natura w górach, takich jak słynna „Ściana Czarownic”, trasa zjazdowa w Kitzbuhel, Wengen. "

Użytkownik B4loco edytował ten post 14 luty 2009 - 14:35

[COLOR="Teal"]Faster, steeper, deeper - BIG MTN ![/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]
Tatry-Carpathian Pearl-Trailer [/COLOR][COLOR="Blue"]http://www.youtube.com/watch?v=NhtrhwM2fZY[/COLOR]

#8 Olbi

Olbi

Użytkownik

• Pip
  • 48 postów
  • Na forum od: 11.2007
7
  • Bielsko

Napisano 15 luty 2009 - 20:41

Orientuje się ktoś, czy jest jakiś legalny sposób, aby ten film jeszcze obejrzeć...?

film można ściągnąć z internetu, nie ma chyba w tym nic złego skoro to dość stary film, a poza tym był w telewizji :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych