Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Buty na grubą łydkę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 katrin

katrin

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2009
0

Napisano 03 luty 2009 - 00:58

Witam
Jaka firma robi buty na grubsze łydki?
Mam odwieczny problem z butami bo ciągle w łydce są za ciasne, zapinam na pierwsze zapięcie i czasami też mnie cisną. Aktualnie mam rossignole soft light 3, i męczę się. Jestem otowa kupić nowe buty ale już sama zgłupialam.
Proszę o rady i pozdrawiam

#2 LAWINA

LAWINA

Użytkownik

• PipPipPip
  • 930 postów
  • Na forum od: 06.2008
256
  • Umiejętności: 1
  • Lublin

Napisano 03 luty 2009 - 09:29

Popatrz na niektóre modele Tecnici -mają one specjalną klapkę która ułatwia włożenie nogi a zarazem jest odpowiednio sporo miejsca na większą łydkę...oraz Nordica tylko nie pamietam który dokłądnie model (chyba olympia sport) otwiera się jak kiedyś piekarniki ale but jest na 4 klamry i spokojnie wchodzą większe łydki ....

#3 peek

peek

Nowy użytkownik

• 21 postów
2
  • Umiejętności: 9
  • Korczyna

Napisano 03 luty 2009 - 18:01

Napewno buciki na szerszą łydkę produkuje nordica,salomon, ale takim dobrym modelem dla Ciebie była by niemiecka LOWA z air system- sytem dopompowania wkładki maja one takze system łatwego ubierania czyli odchylaną cholewke. Zreszta nie da sie dopasowac buta przez kogos nawet najlepszy sprzedawca tego nie zrobi bo buty muszą leżec idealnie na stopie.... A to muszisz sama ocenic....

#4 janusz35

janusz35

Użytkownik

• PipPip
  • 275 postów
  • Na forum od: 02.2008
42
  • Gorlice i okolice

Napisano 04 luty 2009 - 08:58

Niektóre buty mają też możliwość przestawienia "grzebienia" o który zaczepia się klamrę zapinając but i w ten sposów zwiększyć (lub zmniejszyć) zakres zapięcia w górnej części buta. Po prostu ten "grzebień" nie jest przynitowany ale przykręcony. Jeżeli na ostatni ząbek jest za ciasno to wystarczy przesunąć "ząbki" w kierunku klamry.

#5 peek

peek

Nowy użytkownik

• 21 postów
2
  • Umiejętności: 9
  • Korczyna

Napisano 04 luty 2009 - 12:59

no nie regulacje grzebienia tylko większość topowych modeli ma regulację MAKRO tak to sie to nazywa jest to zmiana na grubszą-cieńszą łydkę ;]

#6 interski

interski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
  • Na forum od: 11.2006
150
  • lublin

Napisano 04 luty 2009 - 14:12

no nie regulacje grzebienia tylko większość topowych modeli ma regulację MAKRO tak to sie to nazywa jest to zmiana na grubszą-cieńszą łydkę ;]

Janusz dobrze pisze...oprócz regulacji "mikro" jest jeszcze możliwość dopasowania tzw grzebienia bez potrzeby uzycia narzędzi...
Pozdrawiam Interski :)
www.interski.pl

#7 janusz35

janusz35

Użytkownik

• PipPip
  • 275 postów
  • Na forum od: 02.2008
42
  • Gorlice i okolice

Napisano 05 luty 2009 - 09:30

Na pewno możliwośc przestawienia "grzebienia" ma technica rider oraz dalbello dual-flex ( stwierdziłem organoleptycznie) ale trzeba użyć małego rozmiaru klucza tzw. imbusoweg - odkręcić "ząbki" i zamocować na otworze zjandującym się bliżej klamry. Teoretycznie można tak zrobić również z bitem gdzie "grzebień" klamra jest nitowana trzeba roznitować i przynitować w innym miejsci (szerzej) ale podobno to nie jest takie proste(nitownie klamry) oraz często but pęka w miejscu nitowania (zwłaszcza starszy).

#8 fomicz

fomicz

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 03.2008
9
  • Umiejętności: 6

Napisano 05 luty 2009 - 09:42

Ja mam Dalbello Axion 7- mialem podobny problem ale te buty mi pasuja.