Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#41 HesSki

HesSki

Serwis

• PipPipPipPipPip
  • 2117 postów
  • Na forum od: 01.2008
629
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 17 luty 2009 - 11:08

Witam,
wg. mnie lekarstwem na bóle kolan po nartach i nie tylko (np. po chodzeniu po górach, bieganiu, itp) jest odpowiednie przygotowanie mięśni i stawów do wysiku, ODPOWIEDNIA WAGA CIAŁA i odpowiednia dieta (ale to jest powiązane z wagą ciala). Sezon powinien trwać caly rok (chodzi o ruch, ćwiczenia, wzmacnianie mięśni i kondychy). Masa ciala jest ważna dla kolanek, wiem co mówię, od zeszlego sezonu zwalilem ponad 5 kg i w tym roku kolanka trochę mniej bolą.
Pozdrawiam.
Tom

To przede wszystkim sposób na zapobieganie kontuzjom, które wynikają właśnie z m.in. tego, że tacy nieprzygotowani ludzie zabierają się za dość wymagający sport - narty.

Ale gorzej jest, jeśli od szkoły podstawowej ten sport towarzyszył na wielką skalę, jeśli nadwagi nie masz, jeśli odżywiasz się normalnie (fanatyczką kiełków nie jestem, ale fast foodów, frytek i pizzy nienawidzę) i był to sport bardzo obciążający wszystkie stawy poniżej bioder (jak np jazda konna) to kurcze mięśnie, ścięgna i wszystko "miękkie" pracuje na najwyższym poziomie.

Ale stawy dostały "w kość"... I co teraz?

..:: Find New Heights ::..

#42 TomKur

TomKur

Użytkownik

• PipPipPip
  • 466 postów
  • Na forum od: 09.2006
161
  • Umiejętności: 5
  • Gdańsk

Napisano 17 luty 2009 - 11:51

Witam,
HesSki, masz rację, moje rady Wujka Dobra Rada odnoszą się raczej do zapobiegania niż ..hmm, leczenia. Ale tu ja nie poradzę, jeżeli są problemy z kolanami, mięśniami i ścięgnami to najlepiej skontaktować się w tej kwestii ze specjalistą, np. dobrym lekarzem sportowym, ortopedą. On zdiagnozuje przyczyny problemów i najlepiej doradzi. O tym już nie jeden raz pisano na forum.
Pozdrawiam.
Tom

#43 krzysiek358

krzysiek358

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1630 postów
  • Na forum od: 12.2007
336
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław/Ścinawka Średnia

Napisano 17 luty 2009 - 15:43

Witam
Jakbyś mógł Janku drukiem to napisać.
Powiem tak PÓŁPROKRZYSKU. Nigdy nie korzystałem z żadnych farmakologicznych lub innych wspomagań - bo ich po prostu nie było.
Jeździłem dośc ostro w swoim czasie i dużo skakałem. Wtedy nic Mnie nie bolało a tym bardziej kolana.
Moja rada dla rozsądnego gościa jest taka. Jeździj dalej tak jak lubisz, jeżeli ból sie powtórzy idź do lekarza i opisz dokładnie co się dzieje. Pracuj nad siła mięśni i techniką i... tak jak napisałeś:" "nie mam zamiaru nic brać"
Technika to podstawa, pamiętaj.
Pozdrawiam serdecznie

temat dość stary a tak się rozwinął, zaryzykuje nawet stwierdzenie ze wywołałem burzę swoim tematem :D

Brać nie mam zamiaru nic, jak ćwiczę, co mi się zdarza :D, to nie biorę żadnych specyfików bo chcę być "naturalnie sprawny". Tak jak już wcześniej pisałem ból pojawił sie tylko po bardzo intensywnej jeździe w Austrii, po obecnych jednodniowych wjazdach nie odczuwam takiego bólu. Jak kogoś coś boli to proszę bardzo niech sobie bierze co chce, ja do lekarza staram się często nie chodzić bo nie mam zamiaru się truć lekami które przepisze. to tyle na ten temat z mojej strony ;)