Skocz do zawartości

zabezpieczenia w narciarstwie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zbroja to do downhill/freeride ale na rowerze ( i pre innych rzeczy też). Spawdziłem góre Dinesse - zbyt krepuje ruchy i chyba jednak to przesada.

Na narty w zeszłym sezonie zafundowałem sobie wynalazek, który znalazłem w ... Decathlonie. Plecak, którego konstrukcaj opera sie żółwiu a w środku mieści sie tyle ile musi + kieszen na worek z piciem + kieszen do noszenia nart - i całość jest przykryta usztywniną klapą a wszystko na fajnych szelkach + szeroki pas biodrowy na rzep.
Na szczęście nie miałem okazji testować skuteczności ochrony jednak lepsze to niż nic a i tak lubie jeździć z plecakiem.

Może uda mi sie to gdzieś znaleźć w internecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na narty w zeszłym sezonie zafundowałem sobie wynalazek, który znalazłem w ... Decathlonie. Plecak, którego konstrukcaj opera sie żółwiu a w środku mieści sie tyle ile musi + kieszen na worek z piciem + kieszen do noszenia nart - i całość jest przykryta usztywniną klapą a wszystko na fajnych szelkach + szeroki pas biodrowy na rzep.


A oto i ten wynalazek. W oparciu o takiego żółwia http://www.decathlon...643/index.html# powstał taki plecak http://www.quechua.c...2611/index.html. Fragment żółwia widać jako kawałek wystającego szarego plastiku.

Istotna różnica użytkowa polega na tym, że normalnego żółwia kładzie się na "gołe ciało" a to na kurtkę. Ale dopóki pozostaje stabilne to chyba nie ma specjalnej różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jestem przeciwnego zdania jeśli chodzi o opaski na kolana, a zwłaszcza magnetyczne. Po 30 latach suszowania po muldach i oblodzonych stokach (jeszcze za czsów PRL-u) kolana moje zrobiły wysiadkę. Po godzinie spokojnej jazdy zaczynałem odczówać przejmujący ból w kolanach. Gdzieś wyczytałem o rewelacyjnym działaniu opaski (pole magnetyczne+ odpowiedni ucisk). Od 3 sezonów jeżdżę z opaskami- moje kolana są jak nowe. Na zakończenie sezonu 2005/2006 w kwietniu zaliczyłem w ciągu jednego dnia18 razy zlazd z Kasprowego. Ponadto poprzez ucisk opaski chronią przed kontzjami. Zresztą wszyscy zawodnicy jeżdżą w opaskach na kolana. Ważna jest też sprawa doboru odpowiedniej opaski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzieś wyczytałem o rewelacyjnym działaniu opaski (pole magnetyczne+ odpowiedni ucisk). Od 3 sezonów jeżdżę z opaskami- moje kolana są jak nowe.Ważna jest też sprawa doboru odpowiedniej opaski.

Mozesz napisac cos o konkretnych producentach opasek jakie polecasz i rozwinac temat "doboru odpowiedniej opaski", bo mam troche problemow z kolanami (trenowalem judo) i czasami mi szwankuja na stoku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...