Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bodzentyn

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 luke1983

luke1983

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 12.2009
0
  • Umiejętności: 6
  • Radom

Napisano 15 luty 2012 - 10:45

Witam,
Czy nadal jest taki kasownik jak w starych autobusach?
Wprowadzili jakieś czasówki, czy nadal tylko 11 zjazdów za 30PLN?

#22 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 15 luty 2012 - 20:34

Tam NIC sie nie zmienia oprócz nawalonej obsługi. Przykre to, ale prawdziwe. Fajna górka jak na świętokrzyskie warunki, niestety bez pomysłu i inwestycji stacza sie jak narciarz na krawędzi coraz szybciej w dół.

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#23 iscool90

iscool90

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 02.2009
1

Napisano 22 grudzień 2012 - 14:00

Kolega wyżej chyba bardzo nieprzychylnie nastawiony do Bodzentynskiego stoku. Nie wiem na jakiej podstawie mozesz wypisywac takie rzeczy na ogolnodostepnym forum o nawalonej obsludze... Ja jestem tam codziennie i nie zdarzylo mi sie nawet raz by ktorys z pracownikow tej stacji byl pod wplywem alkoholu. Mowisz ze nic sie nie zmienia... przyjedz teraz i zobacz. Rownolegle stoi drugi wyciag ktory ma byc czynny od nowego roku. Od 2013 stycznia rowniez z tego co sie dowiadywalem maja byc tez bramki magnetyczne. Armatek wiecej,dwa ratraki,sprzet w wypozyczalni wymieniony. Czlowieku nie zrazaj ludzi do Bodzentyna bo to jak dla mnie najlepszy stok w swietokrzyskim! moze nie organizacyjnie(ale maja czas jeszcze zeby to poprawic,z tego co sie orientuje to dopiero ich 3 sezon),ale jesli chodzi o trase to jest najbardziej interesujaca. Dosc dluga,fajnie wyprofilowana! A Twój telegraf to jest jedna wielka walka i zero przyjemnosci z jazdy. No ale nic,jezdzij sobie tam zawodowcu!:)) Ja wlasnie wrocilem z stoku w Bodzentynie. Sniegu z pół metra jak nie wiecej. Idealnie przygotowany ratrakiem. Co do szarpiacego wyciagu to zgadzam sie... byl taki,ale w tym roku juz tak nie szarpie. A grzaniec w karczmie to czysta poezja:) no i ten widok z góry! Coś pięknego! Polecam jak najbardziej

#24 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 22 grudzień 2012 - 17:16

Spójrz szanowny forumowiczu na datę mojego poprzedniego postu. LUTY 2012 r od tamtej pory nie zaprzeczam, ze nastąpiły jakieś zmiany. Po prostu sezon dopiero się zaczął i nie miałem okazji jeździć w Bodzentynie ani tam przebywać na stoku. Odnośnie obsługi, zachowywała sie co najmniej dziwnie ....... co zauważyłem nie tylko ja, ale i inni narciarze również. Być może obsługujący "źle się czuł" ? W tym samym czasie byłem świadkiem jak szarpiący orczyk wywrócił dziecko, które ciągnięte w górę wzywało pomocy. Obsługa tylko krzyczała "złaź z wyciągu", dopiero pomoc narciarza ze stoku zaowocowała odczepieniem dzieciaka. Po mojej ostrej reakcji dopiero ktoś zmienił Pana z obsługi. A co do Telegrafu, to przyjedź, pojeździmy, porozmawiamy, wymienimy sie poglądami. Zawodowiec, hmmm a skąd takie u Ciebie mniemanie o mojej jeździe? Jeżdżę jak jeżdżę, staram się staczać z górki w dół i nie wywracać, ot dla przyjemności. Mam nadzieję, ze spotkamy się w realnym świecie i wymienimy poglądy chwaląc zmiany jakie zaszły w Bodzentynie.
Podkreślam, nie jest moim zamiarem dyskredytowanie skądinąd fajnego stoku i jego obsługi. Opisałem jedynie czego byłem świadkiem. Zaznaczam, że z chęcią pośmigam na stoku gdzie fachowa miła obsługa, oraz nowy orczyk pozwolą spędzić czas na "nartowaniu".

Użytkownik robertw edytował ten post 22 grudzień 2012 - 17:40

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#25 iscool90

iscool90

Nowy użytkownik

• 8 postów
1

Napisano 23 grudzień 2012 - 12:37

Mowisz ze nie jest Twoim zamiarem dyskredytowanie stoku... jakos widze,ze kto by nie napisal czegos nieprzychylnego,Ty od razu dodajesz swoje przysłowiowe 5 groszy... Oni dopiero się rozkręcają,trzeba wziąść na to poprawke. ja dzis się wybieram... zapraszam kolege wyzej,niech oceni tegoroczne warunki na stoku i "źle czującą" się obsługę:)) Pozniej poprosze o komentarz... Tylko bardzo prosze o jak najbardziej szczery i realistyczny:) pozdrawiam do zobaczenia na stoku!

#26 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 23 grudzień 2012 - 16:41

A potem mam nadzieję spotkamy sie na telegrafie, gdzie podobno walczy sie o życie. :D
Pozdrawiam I Wesołych Świąt.

Moja jazda

#27 Sylvek

Sylvek

Użytkownik

• PipPip
  • 255 postów
  • Na forum od: 02.2010
53
  • Umiejętności: 5
  • Kielce

Napisano 23 grudzień 2012 - 21:54

Heh.. dajcie spokój z tymi "wojami" o wyższości danej górki. Przecież każdy lubi co innego i odpowiedniego do swoich umiejętności. Dla jednego Telegraf to zwykła górka a dla drugiego walka o przetrwanie i to samo np z Bodzentynem - dla jednego fajna górka na rodzinny wypad i do nauki jazdy a dla drugiego nuda nuda nuda. Jedyne co można oceniać obiektywnie to infrastruktura, obsługa, przygotowanie a tu gołym okiem widać, że Bodzentyn jest daleko za Telegrafem pod tym względem. Stok w Bodzentynie myślę, że ma potencjał ale trzeba tam zainwestować trochę grosza żeby był atrakcyjniejszy i miał szansę konkurować np z Niestachowem czy Sabatem ale poczekamy zobaczymy :)

pozdróweczki

#28 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 29 grudzień 2012 - 22:17

Byliśmy dzisiaj wieczorem małą grupką na stoku. Ludzi niewiele, przygotowanie stoku jak warunki pogodowe oceniłbym na 4/6, czyli można by zratrakować po południu ponownie, ale tak było OK. Obsługa .... hmm .... Panowie przy wyciągu (pomijając kasownik ala PRL) miła, zaskoczeni zostaliśmy przez młodego człowieka niespotykanymi zwrotami "proszę, dziękuję" ocena 5/6. Wyciąg, bez pierdoł. Nadal szarpie, momentami niemiłosiernie. Ważę 90 kg, ze sprzętem setka pęka i pomimo to lecę na niektórych orczykach jak w "Awatarze" smoki ;D Czyli standard, nie oceniam, bez zmian jak dla mnie. Perspektywy. Zobaczyłem nowe podpory, porozmawiałem z ludźmi i włos na głowie pod kaskiem "misie" zjeżył. Jak na stoku o szerokości 20-30 m można zmieścić tyle osób, z dwóch ostro jadących orczyków? Niemniej, pomijając cenę, paranoidalną jak dla mnie (biorąc pod uwagę czas/ilość przejechanych km/koszty) uważam stok w Bodzentynie za .... najfajniejszy pod względem konfiguracji terenu. W miarę długo (niecałe 600 m mierzone GPS), pochylenie OK, tylko wąsko, ale ja słabo jeżdżę i może lepsi narciarze mają inne zdanie.

Moja jazda

#29 st1545

st1545

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 12.2007
1
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa - Wesoła

Napisano 13 styczeń 2013 - 12:13

Styczeń 2013r. Nocna jazda wczoraj, od 18:00 do ok. 21:00.
Rewelacja.
Karnety i ceny bez zmian, dziurkacze działają, drugi wyciąg (orczyk 2-os.) - nie.
Co mi się podobało?
Obsługa - uprzejma, reagująca na czas + gratisy przy jeździe rodzinnej.
Talerzyk nie szarpał, jechał dość szybko i bez przestojów.
Śnieg boski, twardy podkład i sporo świeżego. Boki trasy nie ratrakowane! (-:
Skocznia - dla mnie może mała, ale dla dzieci w sam raz.
Stok jest oczywiście płaski, tylko na górze można złapać trochę rytmu, ale nie można go nazwać nudnym. Krajno i Niestachów to są dopiero boiska, w dodatku zatłoczone w nieciekawy sposób.

Z okolicy ciekaw jestem jeszcze Tumlina (coś tam się zmieniło przez ostatnie 5 lat?) i nowej trasy w Bałtowie. Ze Starachowic to podobne odległości, jak śniegu wystarczy to je chyba odwiedzę w sezonie.
Dziś wieczorem jedziemy na Telegraf. Ciekawe, czy będzie więcej ludzi niż w Bodzentynie. Nominalnie jest tam niewiele drożej niż w Bodzentynie, ale z sąsiedniego wątku i frekwencji widocznej na justin.tv wynika, że cena przekracza jakąś psychologiczną granicę. A tutaj jest chyba w porządku.
pozdrawiam, tomek

#30 iscool90

iscool90

Nowy użytkownik

• 8 postów
1

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:37

W tym roku na stoku w Bodzentynie wiele zmian.

Kasowniki zmienione na magnetyczne bramki. Od poniedziałku do piątku jeden wjazd kosztował będzie tylko 2zł. W weekendy zostanie tak jak było. Karnety czasowe 3 godzinne za 30zł od Pn do Pt. W weekendy 40zł. Czynny będzie orczyk dwuosobowy. Dla dzieci powstała oddzielna ośla łączka.

Stok ma wystartować od przyszłego weeekndu jeśli pogoda nie popsuje planów. Pozdrawiam! 

• robertw podziękował za tę wiadomość

#31 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 06 grudzień 2013 - 22:14

Jeśli to wszystko będzie prawdą to, będzie jak dla mnie jedna z lepszych miejscówek. Ta górka ma jak dla mnie najfajniejszy profil w całym świętokrzyskim. Trzymam kciuki :D

Moja jazda

#32 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 14 luty 2014 - 16:54

Byłem dzisiaj na stoku. Wielki szacun dla ekipy za to, że Wam się chce walczyć o jakieś sensowne warunki do jazdy. Stok przypomina beton, ale jak ma się naostrzone krawedzie to da się pojeździć. No i ta cena. 30 zł za 3 godziny, gdzie w godzinę daje radę zjechać około 14 razy. To daje około 70 groszy za wjazd. BRAWO. Trzymam kciuki za pogodę i waszą wytrwałość.

Moja jazda

#33 kapitan_rzbik

kapitan_rzbik

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 06.2014
0
  • Umiejętności: 1
  • Lublin

Napisano 06 czerwiec 2014 - 23:03

jeździłem w bodzentynie 4 dni pod rząd

cena 30zł za 3h

ludzi niewiele, praktycznie nie stoi sie kolejce

stok nawet długi jak na świetokrzyskieale. malo urozmaicony - kawałek prostego pola ale u konkurencji chyba to samo

parking jest. z góry fajny widok na miasto

na te 4dni jak byłem to raz był stok niewyratrakowany ale może wynikało to z odwilży w sumie nie wiem

szkółka jest ale najczesciej nie jest uruchomiona

#34 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 16 listopad 2014 - 11:51

Długość trasy około 560 m, różnica poziomów 80 m.

Moja jazda

#35 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 06 styczeń 2017 - 22:49

Dzisiaj zostaliśmy niemile zaskoczeni powrotem do starych nawyków pana własciciela i obsługi. Ponownie doświadczyliśmy chamskiego zachowania obsługi orczyka, która zamiast pomóc uczacym sie jeździć na starym, psujacym sie i zdezelowanym wyciągu, ordynarnie wyrzucała sprzęt wywracających się narciarzy z toru jazdy. Panie Lipiec, Pan żyje z narciarzy więc niech Pan pouczy obsługę, żeby pomagała tym biedakom którym pański zdezelowany orczyk nie pozwala wjechać na górkę, a nie rzucała w buraczany sposób ich sprzętem. Poza tym jeśli nie jest Pan w stanie zapewnić prawidłowego działania muzealnego wyciągu to proszę o zwrócenie kasy za nie wykorzystane przejazdy. Pyskówki i chamskie wyzwiska przy kasie stają się w takim przypadku normą co świadczy o indolencji i braku wychowania zarówno pana jak i zdesperowanych narciarzy. Szkoda fajnego stoku, kameralnego klimatu, kiedy obsługa nie nadąża za normalnością narciarską nadrabiając chamstwem.

Moja jazda

#36 Baba Jaga Bodzentyn

Baba Jaga Bodzentyn

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2017
2

Napisano 09 styczeń 2017 - 12:40

Jako właściciele stoku narciarskiego Baba Jaga w Bodzentynie pragniemy najmocniej przeprosić osoby,które były świadkami wyżej wymienionego zdarzenia jak również samych poszkodowanych narciarzy. Z naszej strony możemy również zapewnić iż od tej pory będziemy baczniej przyglądać się zachowaniom pracowników obsługujących naszą stację narciarską. Gwarantujemy iż dołożymy wszelkich starań aby w przyszłości takie sytuacji nie miały u nas miejsca.

Jeśli ktoś z odwiedzającyh forum miał jakieś sugestie,uwagi lub sprawy związane z fukcjonowaniem stacji narciarskiej Baba Jaga w Bodzentynie prosimy o wysyłanie do nas wiadomości prywatnych. Wszystkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiamy

Ekipa Baba Jaga Bodzentyn