Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bodzentyn

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrek_G

Piotrek_G

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 01.2009
0
  • Umiejętności: 1
  • Suchedniów

Napisano 13 styczeń 2009 - 22:08

Bodzentyn

Krótki opis ośrodka

Trasa narciarska urządzona się na Miejskiej Górze ma 650 metrów długości i 40 szerokości, różnica poziomów wynosi 90 metrów.

Wyciąg jest orczykowy talerzykowy. Obok dolnej stacji znajduje się parking, bar, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Trasa jest oświetlona, ratrakowana i sztucznie naśnieżana.

Strona ośrodka: http://adresstrony.pl

Położenie

Adres: Bodzentyn
tel. 606-259-272

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

nie wiem dokładnie ale troche tam samochodów wejdzie, Parking Darmowy w przeciwieństwie do Bałtowa, usytułowany jest jakieś 30 metrów od stoku

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)
jedna trasa długości 650 metrów i różnicy poziomów 90 początkujący i średnio zaawansowani ogólnie nadaje się dla wszystkich

Ceny
(cennik karnetów itp)

30 zł za 10 wjazdów + 11 gratis

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

warunki bardzo dobre, warstwa pokrywy śnieżnej: ok. 50 cm

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)
wypożyczalnia jest to i pewnie serwis jakiś też jest

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

przy stoku działa bardzo fajna karczma można dobrze zjeść i napić się czegoś

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 Piotrek_G

Piotrek_G

Nowy użytkownik

• 18 postów
0
  • Suchedniów

Napisano 06 styczeń 2010 - 13:31

BODZENTYN - Baba-Jaga

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: www.narty_bodzentyn.republika.pl

Położenie

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)

Miejscowości
Bodzentyn – miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim. Jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy Bodzentyn. Jest ośrodkiem usługowym i krajoznawczym. Położony w Górach Świętokrzyskich, u stóp Pasma Klonowskiego, nad Psarką.

Noclegi

Trasy
1 o dugosci 650m

Cenik
3 zl wiazd

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik MACIEKooo edytował ten post 17 styczeń 2010 - 18:12

#3 cegreg

cegreg

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 10.2007
9
  • Umiejętności: 7
  • wawa

Napisano 10 styczeń 2010 - 12:52

Był ktoś może na tym stoku? Jakie tam są ceny?

#4 neokowal1

neokowal1

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 11.2009
0
  • Umiejętności: 4
  • radom

Napisano 10 styczeń 2010 - 12:58

Nie wiem jak w tym roku, ale w ubiegłym było 3 zł.

#5 Piotrek_G

Piotrek_G

Nowy użytkownik

• 18 postów
0
  • Suchedniów

Napisano 12 styczeń 2010 - 11:52

Tak byłem ostatnio tylko nie jeździłem bo było dużo lodu a jestem początkującym i się trochę bałem ogólnie stok bardzo fajny nie było kolejek do wyciągu trasa przygotowana dobrze

* trasa o długości 650 metrów długości i 40 szerokości, różnica poziomów 90 metrów,
*trasa oświetlona, ratrakowana, sztucznie naśnieżana,
* karnet 30 zł za 10 wjazdów,
* czynne w godzinach 10-22 tylko byś musiał dzwonić ponieważ nieraz jest otwarte od 12
*telefony: 606 259 272, 607 771 209

http://forum.echodni...bre-t57329.html

mi się podoba i jeszcze nie trafiłem żeby było zamknięte przed planowaniem przyjazdu proszę się upewnić czy stok jest otwarty bo czytam i niektórzy pocałowali klamkę

Użytkownik Piotrek_G edytował ten post 12 styczeń 2010 - 12:03

#6 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 14 styczeń 2010 - 10:22

Byłem wczoraj w Bodzentynie. Stok nie jest stromy ale fajnie wyprofilowany. To o niebo lepiej niż dawna Radostowa. Stok był wyrównany ratrakiem - w śniegu były trochę zlodzonych bryłek, co było słychać pod nartami. Ale generalnie było nieźle. Stok obsługuje leciwa Poma z czekającymi orczykami (taka sama jak Krajnie). Zamiast zwalniającej poprzeczki jest facet, który naciska guzik. Wyciąg może być awaryjny, ale jest bardzo szybki. Stacyjka jest na dorobku ale ma wszystko co potrzeba. Jest parking, gdzie zjeść i się ogrzać. Jak dla mnie fajne miejce.

Zrobiłem sobie wczoraj rajd po świetokrzyskich stokach. Byłem też w Bałtowie i w Tumlinie. Organizacja stoku w Bałtowie jest na najwyższym poziomie. Charakterystyka górki najbardziej podobała mi się w Tumlinie. Kilka lat temu zrobiłem podobny wypad - zwiedziłem wtedy Telegraf, Krajno i Radostową. Wtedy oprócz Telegrafu byłem raczej zawiedziony. Muszę powiedzieć, że widać postęp. Czekam teraz na S7 z Radomia do Kielc.

#7 romand56

romand56

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2007
0
  • Umiejętności: 5
  • warka

Napisano 15 styczeń 2010 - 17:29

Był ktoś może na tym stoku? Jakie tam są ceny?

gdyby chodził wyciąg, czynny byl bar, to po dobrym przygotowaniu stoku chciało by się tam być i pomszusować,ale organizacja pod psem ,naprawa miała trwac 1 godz ,po 4godz oczekiwania odjechałem a to podobno nie pierwszy raz takie numery, wyciąg stary talerzykowy i nie miłosiernie szarpie a na dodatek żle uprofilowany start itak jak by się dwa razy startowało.W wekeendy niemilosierne podobno kolejki , cena 3zl za zjazd .

#8 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 16 styczeń 2010 - 09:30

Miałeś pecha z wyciągiem. Wyciąg może trochę szarpie, ale to normalne dla tego typu wyciągów. Za to pędzi 3.5 m/s a nie ok. 2 jak większość talerzyków w Świętokrzyskiem. Ja nie miałem najmniejszych problemów na tym wyciągu. Stok był nieźle przygotowany. Organizacyjnie brakuje mu do Bałtowa a może nawet Tumlina ale trasa jest dość długa i na pewno ciekawsza niż Krajnie. Miejmy nadzieję, że będą wreszcie mieli dobry sezon i na przyszłość zainwestują w generalny remont wyciągu, w bramki elektroniczne itp.

#9 elmo2211

elmo2211

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 02.2009
2
  • Umiejętności: 5
  • Starachowice

Napisano 17 styczeń 2010 - 16:34

Byłem w Bodzentynie w zeszłym tygodniu- Fajny stok ale słabo przygotowany, jak pisał Piotrek_G, spotkałem się z tym samym(dużo lodu na stoku) bo w weekendy podobno jest przyzwoicie, ale i kolejki spore do wyciągu.Cena 3zł za wyciąg, za wypożyczenie sprzętu 30 zł na 5h, choć wybór w wypożyczalni słabiutki. Pozdrawiam!

#10 wieczor

wieczor

Użytkownik

• PipPip
  • 202 postów
  • Na forum od: 09.2006
24
  • Umiejętności: 9
  • RADOM/WAWA

Napisano 05 luty 2010 - 20:35

Wybieram się na wyciąg w niedzielę, to zobaczymy jak wygląda tam jazda.

Znalazłem na youtube filmik z relacją z wyciągu

YouTube- Stok narciarski Baba Jaga - Bodzentyn k/Kielc
Zapraszam na CNG FORUM
http://cng.auto.pl/

#11 mirekpaszt

mirekpaszt

Nowy użytkownik

• 27 postów
  • Na forum od: 01.2010
6
  • Umiejętności: 6
  • Radom/Szydłowiec/Warszawa

Napisano 08 luty 2010 - 23:16

Byłem dzisiaj z ośmioletnim synem na tym stoku. Fajnie wyprofilowany - zgadza się. Obsługa - już gorzej (nie chodzi o pracowników tylko podejście do tematu). Poniedziałek rano spodziewałem się, że będzie mało ludzi i fajny trening przed wypadem w Tatry. I kicha!!! Stok nie widział ratraka podobno od soboty rano. Nocne opady śniegu a pod parocentymetrową warstwą śniegu lód. Większość ludzi zrobiła to co ja - pięć zjazdów i do Krajna. A tam inna bajka...
Warto przed przyjazdem zadzwonić i zapytać kiedy ostatnio był ratrak na stoku.

#12 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
  • Na forum od: 09.2010
273
  • Umiejętności: 3
  • Kielce

Napisano 19 grudzień 2010 - 22:02

Stok ma góra 550 m. Reszta to pobożne życzenia wlaściciela :)

#13 filipm

filipm

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 11 styczeń 2011 - 16:57

a jak teraz warunki na stoku? byl ktos? szukam jakies alternatywy do jezdzenia:D nie caly czas tylko ten niestachow i stadion :)

#14 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 13 styczeń 2011 - 13:38

Przyjedź na telegraf.

#15 filipm

filipm

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 11.2010
0

Napisano 13 styczeń 2011 - 15:37

wlasnie chce sprobowac tam jechac;) mysle ze jakos w tygodniu da rade. Jaka cena za jeden zjazd?

#16 wojtas92_

wojtas92_

Użytkownik

• Pip
  • 47 postów
  • Na forum od: 11.2009
1
  • Umiejętności: 8
  • Stąporków

Napisano 13 styczeń 2011 - 16:12

Na telegrafie na tygodniu 2,50 a w weekend 3 z (chyba). Bodzentyn jest nieczynny, bo widac ziemie w kilku miejscach na stoku.

#17 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 31 styczeń 2011 - 12:07

Pomijając warunki na stoku, należy krytycznym okiem przyjrzeć się pracy obsługi wyciągu. W ostatni weekend byłem świadkiem dwóch zdarzeń;
1. Na dojeździe do wyciągu upadła moja córka. Po prostu zagapiła się i zawadziła nartą, zatrzymałem się i chciałem jej pomóc na co "pan" obsługujący wyciąg wrzasnął "jechać, jechać", na moją odpowiedź, że czekam na córkę stwierdził "ruszać się bo kolejkę blokujecie". Puściły mi nerwy i "pan" usłyszał, że on jest od pomocy narciarzom, a nie od krzyków i co dziwne za chwile zmienił go inny pracownik.
2. Na wyciągu upadło dziecko, było ciągnięte kilkanaście metrów w pozycji leżącej przy biernie przyglądającej sie obsłudze dopóki ktoś z zewnątrz nie podbiegł i nie pomógł dzieciakowi.
WSTYD dla właściciela i obsługi a to wszystko zdarzyło sie w przeciągu mniej, więcej godziny.

#18 mirekpaszt

mirekpaszt

Nowy użytkownik

• 27 postów
  • Na forum od: 01.2010
6
  • Umiejętności: 6
  • Radom/Szydłowiec/Warszawa

Napisano 26 styczeń 2012 - 19:55

Widziałem, że dzisiaj śnieżyli.

#19 robertw

robertw

Góral świętokrzyski

• PipPipPip
  • 834 postów
273
  • Kielce

Napisano 29 styczeń 2012 - 18:31

Obsługa stoku to paranoja. Od tamtego sezonu NIC sie nie zmieniło. Powtórka z rozrywki, na wywracających się na wyciągu (notabene pamiętającym czasy Gierka i nie modernizowanym) narciarzy "leciały" od obsługi słowa " zjeżdżaj szybko".
KOCHANY PANIE WŁAŚCICIELU, jesli nie ma Pan środków na modernizację kijowego wyciągu, to proszę o przeszkolenie obsługi w temacie kulturalnego podejścia do narciarzy. To My płacimy za bele jaka obsługę kosmiczne pieniądze i My WYMAGAMY. Stok jest jak najbardziej do przyjęcia, ale Pan i pańscy pracownicy przynoszą wstyd.

Moja jazda

Łączę zmiany kierunków w jeździe 'pługiem' w lewo i prawo oraz swobodnie zatrzymuje się na łagodnej, zielonej trasie. :D

#20 AgnieszkaW.

AgnieszkaW.

Nowy użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 03.2011
14
  • Umiejętności: 2
  • Kielce

Napisano 30 styczeń 2012 - 22:38

Popieram powyższą wypowiedź. Stok bardzo fajny, ale obsługa pozostawia wiele do życzenia. Począwszy od momentu gdy kupujemy karnet. Pan nie ma wydać pieniędzy, więc albo bierzesz "bez reszty", albo nie kupujesz!!!! Skandal. Właściciel powinien wiedzieć, iż to on powinien zapewnić drobne w kasie. Po drugie, pan obsługujący wyciąg krzyczał w razie upadku "zjeżdzać"!!!!. Nawet nie "zjeżdżaj", ale "zjeżdżać". Przykre to. Przecież jedziemy na narty aby oderwać się od codzienności a nie słuchać krzyków! Proszę pana właściciela, proszę pszeszkolić pracowników! Może krótka wycieczka do Niestachowa. Tam każdy z obsługi jest miły i pomocny!