Skocz do zawartości

Na narty tylko do Soelden


bog41

Rekomendowane odpowiedzi

W okresie ostatnich trzech lat byłem bodaj pięciokrotnie w Soelden w Austrii (Oetztal), a ponieważ bywałem też sporo w innych ośrdkach narciarskich w Alpach i Dolomitach, to pragnę wszystkim gorąco polecic tę miejscowość. Przede wszystkim trasy: dużo (ok.200 km), szerokie, urozmaicone, dobrze utrzymane. Trasy narciarskie znajdują się u podnózy trzech trzytysięczników (w tym dwa lodowce), co daje fantastyczne możliwości zjazdów, porównywalne z Sella Ronda. Wyobrażcie sobie kilkunastokilometrowy zjazd z lodowca (3300m) do doliny (1300m). Po drugie, w miejsowości Langenfeld (ok.10 km od Soeleden) znajdują się świetne termy-jedne z lepszych w Europie, a na pewne najlepsze w Alpach. O Soeden musi się, że jest drogie, to nie do końca prawda: Skipasy są rzeczywiście trochę droższe (w szczycie sezonu ok. 190 EUR za 6 dni), ale to róznica 10-15 EUR w stosunku do innych ośrodków. Kwatery w Soelden są drogie, zwłaszcza w szczycie, ale łatwo znaleść tani nocleg w Langenfeld. W sumie różnice cenowe sa nieznaczne, ale jest to zupełnie rekompensowane przez wspaniałe warunki narciarskie i wylegiwanie się w termach po nartach. POLECAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostatnie dwa razy wynajmowałem apartament w Bergwelt (przy wjeździe do Laengenfeld) - kilka zupełnie nowych apartamentów, świetnie wyposażone (np.jakuzzi), rozsądne ceny. Przejżyj też wyszukiwarkę na stronie tej miejscowości. Skibus do Soelden jeździ często, jest oczywiście wliczony w skipas. Aha, jest również dosc blisko (10 -15 minut samochodem) do terenów narciarskich w Umhausen. Linki: http://www.bergwelt.at/ http://www.laengenfeld.com/ Napisz, jeśli potrzebujesz bliższych informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soelden nie jest ani mniej, albo bardziej szpanerskie od innych terenów narciarskich. Knajp w samym miasteczny raczej unikaj, poza fajna pizzerią przy stacji benzynowej przy wjeżdzie do Soelden. W Laengenfeld sa też dwie miłe pizze w centrum miasteczka, szczególnie polecam Don Camillo. Tereny narciarskie sa bardzo rozległe, nie tylko pod względem długości (ok.150 Km), ale trasy również są szerokie. Poza szczytem sezonu (święta/sylwester i ferie lutowe) tłoku nie powinno więc być. W Soelden sa dwie gondole (właściwie obojętne, ktorą wjeżdzasz, bo tereny są połączone), więc dużych kolejek na dole nie ma (góra 15 min.). U góry wyciągów jest dużo, więc też nie ma kolejek dłuższych, niż kilka minut. Pytania o dojazd nie rozumiem: chodzi o dojazd z Polski do Lennebfeld, czy z Leengenfeld do Soelden? Ważna sprawa co do skibusa: formalnie aby kozystać ze skibusa z Laengenfeld do Soelden trzeba kupić skipas w Laengenfeld (biuro turystyczne w centrum miasteczka). Podobno nie jest to przestrzegane, ale .. Podaje ci też link do term. http://www.aqua-dome...erme/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd z Polski jest właściwie tylko jeden: jesteś z Sopotu, więc musisz dojechac do Sczecina (ok.350 km), dalej Berlin, przez Berliner Ring jedź od pólnocy (tzn. kierunek Hamburg, Poczdam). Z Poczdamu prosto, aż do Moanchium. Z Monachium można skrótem pojechać do Austrii przez Garmich-Partenkirchen, ale odradzam - są to tereny górskie i zabudowne, jedzie sie b.długo. Od Monachium jedź zatem autostrada do Resenheim i dalej na Insbruck. ok.80 km za Insbruckiem skęcasz do Oetztal. Z korkami musisz liczyć się w okolicach Monachium (właściwie są zawsze) i Norynbergii. Ze Szczecina do Soeleden jest 1050 km. W Austrii obowiązuje oczwiście winieta -ok.7 EUR na 10 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wydaje mi się, że w ubiegłym roku widziałem na stronach Soelden informacje, że zamierzają wprowadzić system skipasów pozwalajacy w ramach np.sześciodniowego skipasu obowiązujacego w Soelden korzystać też jednen dzień z Hochgurgl/Obergurgl i jeden w Hochoetz. Przeryłem ostatnio stonę Soelden i nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Dla pocieszenia: jeżeli będzie śnieg, to w ramach skipasu tygodniowego naprawę nie czuje się potrzeby wyjazdu na inny Skigebiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na jednej ze stron Soelden znalazlem info wyraźnie wskazujacą, że skipass Soelden nie obwiązuje w Ober- i Hochgurgl. pozdrawiam Hubertus

Przedwczoraj wróciłem z Soelden (na lodowcach rewelacyjne warunki0. Nie trafiłem na jakąkolwiek informację, że skipas na Skigebiet Soelden obowiązuje w jakimś zakresie w Hoch- i Obergurgl, albo w Hochoetz. Jak znam Austriaków, to gdyby było inaczej, to wiadmość taka byłaby wszędzie propagowana. A zatem bez złudzeń- na wsztstkie tereny narciarskie w Oetztal są trzy oddzielne skipasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...